dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie wody gazowe a solarne - zima

    Mam pytanie. Mam standartowe rozwiązanie (tak mi się wydaje), kocioł gazowy kondensacyjny + solary do cwu. Zasobnik wyposażony w dwie wężownice (jedna od solarów, druga od kotła). W zimie kocioł ogrzewa wodę w zasobniku a solary w zimie raczej nie ( mogą być przysaypane sniegiem, brak słońca itp.), więc płyn przepływajacy przez solary ( glikol ) wg mnie ochładza poprzez wężownice wodę nagrzaną w zasobniku. Więc co robić? Wyłączyć pompkę od solarów i zamknąć zawór na zasobnik? Bo z drugiej strony słyszeliśmy, żeby nie wyłączać obiegu bo można uszkodzić solary (próżniowe są pnoć na to bardziej podatne)

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Pracą pompy steruje regulator który nie uruchomi pompy jeśli temp. w zasobniku jest wyższa niż na kolektorach. pozdr adam

  3. #3

    Domyślnie

    Zgodnie z wytycznymi w instrukcji [sic] wylaczony mam program anty-zamrozeniowy.Przy -25 nic nie zamarzlo,moze dlatego,ze glikol ma 8 miesiecy.Jak zalaczylem ten program na sterowniku,pompka wlaczala sie nawet przy blahych mrozach,wowczas glikol pociagla ciepelko z zasobnika....

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Raz na jakiś czas należy zmierzyć przy jakiej temperaturze zamarza glikol i można spać spokojnie. pozdr adam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony