dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Przepraszam, że się wtrącam, ale a propos podłogi na gruncie i jej izolacji papą termozgrzewalną, to czy zdajecie sobie sprawę, że styropian nie może mieć bezpośrednio styczności z papą? Papa jest taka, że żre styropian dopóki ma z nim kontakt, a będzie miała zawsze w przypadku podłogi. Osobiście bałbym się tak zrobić nawet kładąc dodatkową folie.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nawet całkiem niedawno musiałem rozkuć kawałek swojej podłogi, po w sumie 6 latach od położenia. Żadnych śladów "żarcia" styropianu nie stwierdziłem.
    Takie zjawisko jak piszesz jest faktem przy niektórych masach bitumicznych, tych "rozpuszczalnikowych". Ale czy przy papie termozgrzewalnej też?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nawet całkiem niedawno musiałem rozkuć kawałek swojej podłogi, po w sumie 6 latach od położenia. Żadnych śladów "żarcia" styropianu nie stwierdziłem.
    Takie zjawisko jak piszesz jest faktem przy niektórych masach bitumicznych, tych "rozpuszczalnikowych". Ale czy przy papie termozgrzewalnej też?
    .

    Niestety nie wiem. Sam też chciałem położyć papę na chudziak, ale kierownik budowy odradził argumentując jak powyżej.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem dla twego kierownika, ale to może być powielana przez niego urbanlegenda, podobna do tej, że papa i w ogóle bitumiczne uszczelnienia robione wewnątrz domu potem śmierdzą. Też wiele osób, nawet tu na forum to powtarza. Tymczasem to mit, nic nie śmierdzi.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Stary temat, ale odgrzebię, linki do palników już nie działają. Mam do pokrycia papą termozgrzewalną taras nad garażem 40m2. Będzie to zabezpieczenie na zimę, a później na to pójdzie wylewka.

    Rozumiem, że taki palnik na dwie dysze: https://allegro.pl/palnik-gazowy-do-...799195247.html + butla na propan butan 11kg, jak do kuchenki będzie ok?

    Reduktor i bezpiecznik nie potrzebne?

    Czy używlaiście wałków dociskowych? Taki 6,5kg na długiej rączce kosztuje około 350zł, sporo jak na jednorazowy użytek.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    To prawdopodobnie efekty niefachowej obsługi palnika i papy
    https://wawalove.wp.pl/kleby-dymu-na...5491072915073a

    W okolicy znam kilka takich lecz bez linka

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja kupię ten reduktor
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  8. #28

    Domyślnie

    Mam dokładnie taki sam palnik i reduktor nie jest potrzebny.

    Swoją drogą ten palnik w castoramie kosztuje 249zł

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oo to świetnie, czyli tylko butla, palnik i jest ok, to jest dobra wiadomość
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony