dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kryst16

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Krakówki-Dąbki
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    45

    Domyślnie Przekształcenie budynku gospodarczego w budynek rekreacji indywidualnej.

    Witam...

    Mam na działce budowlanej świeżo wybudowany budynek gospodarczy na zgłoszenie o powierzchni zabudowy poniżej 35m2.
    Oczywiście budynek spełnia wszystkie wymagania, jest parterowy, o powierzchni zabudowy poniżej 35m2, niższy niż 5m.
    Jak go kiedyś zgłaszałem do Urzędu jako budynek gospodarczy to dostarczyłem rysunki itp. była milcząca zgoda.

    Chciałbym go teraz przekształcić/zmienić sposób użytkowania na budynek do rekreacji indywidualnej. (Takie jak można budować na zgłoszenie do 35m2 zabudowy).

    Co muszę w takiej sytuacji zrobić?
    On nowa przygotować rysunki tak jak robiłem to dla budynku gospodarczego?
    Prąd w tym budynku gospodarczym mam jak narazie pożyczany od sąsiada przedłużaczem, ale chciałbym wykonać przyłącze jeśli zmiana sposobu użytkowania się uda.

    MPZP zezwala na budowę na tym terenie budynków do rekreacji indywidualnej jak i mieszkalnych.
    Nie wiem jak się ma sprawa mediów w przypadku budynku do rekreacji indywidualnej, bo wiadomo w takim budynku musi być toaleta, czy od razu muszę wybudować szambo czy mogę to zrobić w późniejszym terminie...


    Proszę o jakieś rady w tym kierunku.
    Ostatnio edytowane przez kryst16 ; 24-10-2018 o 14:22

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    zmianę sposobu użytkowania reguluje Art.71 Ustawy Prawo Budowlane gdzie określony jest tryb postępowania administracyjnego, jak również co należy do zgłoszenia dołączyć.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony