dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aalojzy

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Czy warto zatrudnić doradcę kredytowego???

    Przymierzam się do wzięcia kredytu hipotecznego i dlatego mam małe pytanko- czy warto zatrudnić doradcę? Czy w rzeczywistości może On wynegocjować lepsze warunki niż obecnie proponuje mi bank?

  2. #2

    Domyślnie

    Posrednicy z ktorymi sie stykalem mieli prowizje oplacana przez bank.

    Masz zestawiona oferte kilku bankow, doradca czesto przywozi do domu dokumenty do podpisania itp.

    Zreszta majac wstepna oferte doradcy mozna samemu przebiec sie po bankach i porownac z tym co mozesz sam wynegocjowac.

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej rozejrzec się samemu, i negocjować koszty kredytu ( bo banki maja z czego zrobić upust.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy jakiego kalibru jest to doradca. Bo ci z OpenFinance albo podobnych tworów to są naganiacze a nie doradcy.
    Regulamin

  5. #5

    Domyślnie

    czy mowisz o firmach typu expander/openfinance?

    moim zdaniem ewentualnie oszczędzisz czas. na lepsze warunki raczej nie masz co liczyc. ponadto nie wiem jak teraz, ale w momencie gdy ja bralem kredyt, bank ktory dal mi najfajniejsze warunki (DB), nie wspolpracowal z tego typu posrednikami.

  6. #6

    Domyślnie

    My pierwszy kredyt hipoteczny braliśmy przy pomocy doradcy - poszliśmy do dwóch, niezależnych firm- nazwijmy je firma Y i firma Z. były zdecydowane różnice w jakości obsługi. W firmie Z Pan przedstawiając nam różne oferty, powiedział, że w banku X nie dostaniemy, bo kredyty są wstrzymane i nie ma co składać wniosku. A nam akurat zalezało na tym banku x. A w firmie Y Pani doradca przedstawiła nam ofertę własnie tego banku (oprócz paru innych) - dodatkowo wycena rzeczoznawcy była opłacona przez bank, a nie jak w bankach, które przedstawial nam Pan z firmy Z. Kredyt wzięliśmy za pośrednictwem Firmy Y. Szybko i sprawnie - gdy trzeba było dostarczyć jakiś dokument, zawieźć coś do podpisu deweloperowi - robila to Pani doradca. A jak bank zażądal poprawy podpisu na umowie (niby niezgodność ze wzorem) to podjechała do nas sama, bo akurat nie moglismy się ruszyć z domu.

    Drugi kredyt hipoteczny (uzupełnienie pierwszego o środki na wykończenie) bralismy samodzielnie. Ile się musiałam najeździć po różne dokumenty, aby złozyc kolejne podpisy na poszczególnych dokumentach, aby dostarczyć to i owo

    Zdecydowanie łatwiej i prościej było, gdy kredyt bralismy za pośrednictwem. Ale to pewnie zależy i od firmy (jakie mają standardy obsługi) i od samego człowieka.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  7. #7

    Domyślnie

    Doradca nic kosztuje opłaca go bank. Dobry doradca, który naprawdę współpracuje z kilkoma bankami potrafi wybrać bank, który w danym momencie ma najlepsze warunki - promocje. Często może też wynegocjować lepsze warunki niż dla tzw. klienta z ulicy. Ponadto załatwi wszystkie papierkowe tematy a to jest przy kredycie najbardziej uciążliwe. Podkreślam musi to być dobry doradca a nie doradca z reklamy!

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem: nie warto.
    Od 6 tyg. staram się o kredyt w DB za pośrednictwem OpenFinance. Bank co chwila żąda nowych papierów, pieczątek, choć niby na początku dostałam od pośrednika spis wymaganych dokumentów. Co ciekawsze najpierw byłam z oryginałami dokumentów u pośrednika, parę godzin kserował je i poświadczał, a teraz bank żąda jeszcze raz wglądu do tych oryginałów i poświadczenia ich przez pracownika banku. Czyli moim zdaniem pośrednik tylko wydłuża cała procedurę, pomocy przy wyborze banku, czy waluty- nie doświadczyłam.
    Pozdr.
    I każdemu życzę dużo cierpliwości przy staraniu się kredyt.

  9. #9

    Domyślnie

    Musze się zgodzić i również mówię NIE WARTO, pół roku "bujaliśmy się" z procedurą w 3 bankach, przez CBH. Niekompetentne panienki, zapominały co mówiły poprzednio-podawały sprzeczne informacje, dostarczane na biegu dokumenty wysyłały kurierem na terenie jednego miasta (dokumenty docierały do banku po 24 h). Zgroza.
    Kredyt dostaliśmy bezpośrednio i przy okazji porozmawiałam z bankami. Co powiedzieli panowie w 3 innych bankach? Że po 1. pośrednik wysyła zapytania do banków w ilości 2, 3, 4.. a te zapytania pojawiają się w BIK-u. Bank widząc tyle zapytań, w zasadzie od razu "skreśla" kandydata, więc pośrednik bezmyślnie uwala nam temat na przyszłość. Po 2. banki nie znoszą pośredników i z większym sercem załatwiają sprawę na linii bezpośredniego kontaktu z klientem.
    Po pół roku nerwowego oczekiwania i obietnic bez pokrycia, gdy niemal otarliśmy się o utratę "zaklepanej" nieruchomości, dostaliśmy kredyt w ciagu niespełna 3 tygodni. Uff..
    Ale pośrednikom, a w szczególności CBH mówię głośne NIE!
    pozdrawiam
    Mwanamke

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    To ja dla odmiany powiem ze warto W naszym przypadku pani z Golden Egg sprawdzila sie rewelayjnie Bylo tak, jak u morfeusza1 w pierwszym przypadku


  11. #11

    Domyślnie

    U dobrego warto a u złego nie

  12. #12

    Domyślnie

    Ja, nieskromnie, uważam się za dobrego. Mamy biuro w Warszawie
    doradca kredytowy- 26 banków w jednym miejscu i to bezpłatnie

  13. #13

    Domyślnie to juz bylo

    ze najpierw trzeba zatrudnic rzeczoznawce ktory oceni rzeczoznawcow kredytowych.

  14. #14

    Domyślnie Re: Czy warto zatrudnić doradcę kredytowego???

    Cytat Napisał aalojzy
    Przymierzam się do wzięcia kredytu hipotecznego i dlatego mam małe pytanko- czy warto zatrudnić doradcę? Czy w rzeczywistości może On wynegocjować lepsze warunki niż obecnie proponuje mi bank?
    Poczytaj sobie dokładnie forum money.pl albo bankier.pl
    Tam wyjątkowo szczerze opisuje swoją pracę facet z Openfinance i podaje, że włos mu się zjeżył na głowie, gdy jego kolegą i doradcą finansowym został facet, który dwa dni wcześniej radośnie smażył frytki w McDonaldzie...


    G.

  15. #15

    Domyślnie

    Moja koleżanka nagle straciła pracę w swoim zawodzie, gdzie nie ma przyjęć od ręki.
    Znalazła wyjście z całej sytuacji, zaczeła pracować jako sprzątaczka, sprzatała po firmach, u ludzi w domach, trawało to przez około pół roku, a w tym czasie intensywnie szukała pracy w swoim zawodzie za odpowiednią pensje.
    I znalazła.

    I teraz co ty byś zrobił, kolego od drwiny z pracy w MC ...?

    Dla mnie dziewczyna jest wzorem do naśladowania w sytuacjach trudnych.

  16. #16

    Domyślnie

    Jeszcze napiszę o MC ..., gdzie kolega który jest świetnym kucharzem pracował przez miesiąc, właśnie z tego samego powodu co koleżanka + przeprowadzka do innego miasta, a teraz jest szefem kuchni w jednym z najlepszych hoteli na wybrzeżu.

  17. #17

    Domyślnie

    Jakie drwiny z pracy w MC?
    Można sobie i tam pracować i być w tym dobrym, jeżeli jednak po takiej pracy człowiek w ciągu kilku dni zostaje "PANEM DORADCĄ KREDYTOWYM", firma go wspiera i podkreśla jego profesjonalność a facet podejmuje nagle decyzje na setki tysięcy złowych i nie jest za to wcale odpowiedzialne ( bo doradcy kredytowi nie są odpowiedzialni finansowo czy prawnie za swoje "rady") to coś tu nie gra...
    I to bardzo...
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  18. #18

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz to co napisałam.

  19. #19

    Domyślnie

    Mynia,
    Sugeruję jednak, żebyś to Ty zwróciła uwagę na to co napisałem i w jaki sposób.

    Tym bardziej, że nie podważam szlachetnej i zaradnej postawy Twej koleżanki tudzież kolegi. Sens jest całkiem inny....
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  20. #20

    Domyślnie

    Tak jak pisali. Doradcy typu Expander i Open finance są opłacani przez banki. Doradcy nie mają ofert wszytskich banków-ich oszyki są ograniczone. Tak czy owak może pójśc do doradcy i sprawdzić jaką oferte ci da-na zasadzie tzw castingu
    lubię wąchać winyl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony