dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 74
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1476
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    lidszu juz pobralam dzieki bede musiala troche nad tym przysiasc

    kroowka witaj u mnie ze tak powiem
    masz moze zdjecia swojej kuchni w dzienniku ? jakie fronty wybralas ? ja myslalam o Abstrakcie szarym i bialym, ale wczesniej musze sie udac do Ikei i dobrze je obejrzec, bo moze zmienie zdanie
    ale chyba nie ma duzego wyboru w tej kolorystyce

    blaty chcialabym debowe, nie chce zbyt jasnych
    no i dobre pytanie - "prawdziwe" czy drewnopodobne
    napewno bardziej mi sie podobaja prawdziwe, ale musze zapytac forumowiczow w watku o kuchniach jak sie sprawuja

    na slupek w narozniku poki co pomyslow brak - nie mam kiedy przejrzec, moze wieczorem
    ale dalas mi dobry pomysl - dzieki moze wtedy 2 takie szafki i zabudowac bok panelem, wtedy na blacie powstanie wneka i na poczatek moze stac ekspres wolnostojacy

    no chyba trzeba sie przeniesc z rozwazaniami na kuchnie


    i teraz uwaga uwaga - mala rzecz a cieszy
    ruszamy z papierami w tym roku czyli wczesniej niz byla mowa w moim pierwszym poscie

    DZIS ODEBRALISMY MAPKI
    z Geodezji

    mala rzecz a cieszy po swietach planujemy skladac wniosek o W-Z
    trzymajcie prosze kciuki !!!!!!!

    jeszcze musze sie dowiedziec jak to jest z wyburzeniem budynkow gospodarczych (na mapce sa 2 male, tzn w rzeczywistosci tez, ale myslalam, ze tylko 1 jest na mapce) i zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac

    mam nadzieje, ze na forum byla juz o tym mowa i znajde doradcow
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    gratulacje

    idź na prawo i pieniądze tam się dowiesz

  3. #43

    Domyślnie

    GRATULACJE!!
    Oby dalej równie szybko szło !

    Nie mam zdjęć, bo mam burdello, a nie kuchnię Ale postaram się zrobić jakieś znośne zdjęcie z frontami, bo mam właśnie szary Abstrakt, na razie tylko szuflady i szafkę narożną, po Świętach powinna być śmietnikowa i front do zmywarki.. bez zmywarki, bo ona jeszcze bardziej po Świętach Białego nie mam, ale białą lodówkę z poprzedniego mieszkania...
    W Ikei podoba mi się m. in.to, że nie musiałam kupić wszystkiego na raz. Teraz sobie po kawałku będę meble uzupełniać.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dziekuje jaki szybki odzew - milusio

    Efilo dzieki juz tam mykam

    kroowka to czekam na fotki
    o Ikei mysle z uwagi na dostepnosc cenow (jak dla mnie) i to, ze obecnie uzytkuje Fagerland i jestem bardzo zadowolona
    wazne jest dobre skrecenie, a poniewaz maz robil to sam (z moja niewielka pomoca) to juz ma wprawe

    i ja wole miec od razu cala kuchnie zrobiona

    a blat juz masz ?
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Jeszcze raz gratulki! Ja mam dębowy i jak na razie jest super, tylko trzeba go dobrze zaimpregnować... ja mam olej już 4 razy kładziony... zawsze można odnowić, przetrzeć i jeszcze raz zaolejować... pod warunkiem, że nie da się koloru tak jak ja to zrobiłam...

  6. #46

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze blatu, a znając swoje lenistwo przy pracach domowych, szukam łatwego w utrzymaniu czystości i ładnego wyglądu, więc drewniany odpada. Będzie drewnianopodobny. Mam nadzieję, że znajdę znośny i nie bardzo "plastikowy".
    Za to myślę o wykończeniu boków szafek panelami w drewnianej okleinie, dębowej albo brzozowej, bardziej się skłaniam do brzozowej, ale to jeszcze do decyzji po dokładnym obejrzeniu. Może ja w wizualizacjach kuchni, albo w wątku o kuchniach z Ikei dam wizualkę, będzie wiadomo o co chodzi. Tu nie, bo to o Twoim domu wątek.
    Też bym wolała całą kuchnię od razu ale jak się nie ma co się lubi.. to się docenia inne opcje

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    rasia w jakich odstępach kładłaś olej?

    bo ja już trzy razy i nadal suche plamy

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    rasia w jakich odstępach kładłaś olej?

    bo ja już trzy razy i nadal suche plamy
    Co 24 godziny,mniej więcej ... bardziej więcej niż mniej...

    Tylko że ten kolorek Fluggera już bardzo zaimpregnował...

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    a widzisz

    a ja miałam blat że tak powiem saute

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    a widzisz

    a ja miałam blat że tak powiem saute
    Takiego golasa, to i z 10 razy można smarować, dopóty dopóki nie zacznie puszczać nosem bąbelków, to znaczy, że już napity...

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    rAsia dziekuje
    tez za odp w sprawie blatow

    dziewczyny impregnowanie sie robi przed polozeniem ? a potem jak juz sie uzytkuje to jak czesto trzeba je powtarzac ?

    kroowka to sie przeniesimy na wizualke, ja sobie tez zrobie nowa
    co do dokladania mebli - pewnie, kazdy robi tak, jak moze

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    a tutaj wkleje sobie cos co znalazlam na forum, pewnie mi sie przyda, a potem nie znajde (mam nadzieje, ze moge tak robic)

    czy budynek spełnia warunki z art. 31 pr. budowlanego:

    Art. 31. 1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:
    1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych opieką konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości;
    2) obiektów i urządzeń budowlanych, na budowę których nie jest wymagane pozwolenie na budowę, jeżeli nie podlegają ochronie jako zabytki.
    2. Rozbiórka obiektów budowlanych, o których mowa w ust. 1 pkt 1, wymaga uprzedniego zgłoszenia właściwemu organowi, w którym należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania tych robót. Przepis art. 30 ust. 5 stosuje się odpowiednio.
    3. Właściwy organ może nałożyć obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę obiektów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jeżeli rozbiórka tych obiektów:
    1) może wpłynąć na pogorszenie stosunków wodnych, warunków sanitarnych oraz stanu środowiska lub
    2) wymaga zachowania warunków, od których spełnienia może być uzależnione prowadzenie robót związanych z rozbiórką.
    4. Właściwy organ może żądać, ze względu na bezpieczeństwo ludzi lub mienia, przedstawienia danych o obiekcie budowlanym lub dotyczących prowadzenia robót rozbiórkowych.
    5. Roboty zabezpieczające i rozbiórkowe można rozpocząć przed uzyskaniem pozwolenia na rozbiórkę lub przed ich zgłoszeniem, jeżeli mają one na celu usunięcie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi lub mienia. Rozpoczęcie takich robót nie zwalnia od obowiązku bezzwłocznego uzyskania pozwolenia na rozbiórkę lub zgłoszenia o zamierzonej rozbiórce obiektu budowlanego.


    Jeżeli natomiast budynek jest w granicy lub odległość od granicy jest mniejsza niż połowa wysokości trzeba spotkać się z projektantem aby zaprojektował i zaplanował roboty rozbiórkowe ...

    Wyciąg z Prawa Budowlanego;
    http://www.architektura.info/index.php/prawo_budowlane

    Przykladowy wniosek zgłoszenia robót budowlanych -rozbiórka budynku;
    http://www.kamienna-gora.pl/images/d.../rozbiorka.pdf

    Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę składa inwestor, czyli właściciel lub użytkownik wieczysty działki, na której znajduje się budynek w złym stanie. W imieniu inwestora może to zrobić inna osoba pod warunkiem, że została przez niego do tego upoważniona. Taki wniosek należy złożyć w wydziale administracji architektoniczno-budowlanej lub w jej odpowiedniku w gminie.

    Oczywiście do wniosku o pozwolenie na rozbiórkę należy dołączyć orginały lub kopie następujących dokumentów: zgoda właściciela obiektu, który ma zostać rozebrany., szkic usytuowania obiektu i opis zakresu i sposobu prowadzenia robót rozbiórkowych, a także opis sposobu w jaki zostanie zapewnione bezpieczeństwo ludzi i mienia. Oprócz tego, w razie potrzeby należy dołączyć do dokumentów projekt rozbiórki obiektu. Należy również liczyć się z opłatami, jaki należy uiścić za pozwolenie na rozbiórkę obiektu budowlanego. Taka opłata wynosi 28 zł. Do tej kwoty trzeba doliczyć opłatę za wniosek o wydanie pozwolenia na rozbiórkę oraz opłaty za każdy załącznik do wniosku.

    źródł0- http://www.muratorplus.pl/biznes/pra...7310_27579.htm
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam

    mam tak malo czasu by zagladac na forum
    ale mam dzis wiesci, wiec szybko napisze

    przed chwila otrzymalam list z Gminy
    Decyzja i warunkach zabudowy

    wazny zapis
    "Teren wnioskowany spełnia warunki art.61 ust 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
    a planowana inwestycja nie narusza ładu przestrzennego i przepisow odrebnych"


    jupi !!!!
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Gratulacje !

    A teraz do roboty ...


    Podpatrywać będę ...

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dziekuje

    ale chyba przedwczesnie sie ciesze bo dzis obdzwonilam gmine, starostwo po kilka razy
    daleko droga przed nami .........

    musze przeniesc ten watek w miejsce komentarzy i zmienic nazwe - beda ciezkie zmagania

    jak przeniose gdzie trzeba to opisze co mnie czeka, czego sie zdazylam dowiedziec
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jestesmy umowieni z geodeta w sprawie podzialu dzialki
    zatem w koncu cos sie dzieje

    mamy juz wstepne rozeznanie w bankach
    i niestety ale na taki dom jak Nowoczesny tzn z taka powierzchnia nie dostaniemy kredytu
    oni maja swoj przelicznic i to mnoza przez ilosc m2 - i wychodzi nam za mala zdolnosc kredytowa

    szukam czegos o podobnym ukladzie ........ ale nie widze
    mam namiary na projektanta i jesli bedzie mial dostepne ceny to pewnie zrobimy projekt indywidualny
    ale na wstepnie (po rozmowie) juz wiem, ze tanio nie bedzie

    wiec co krok do przodu to i tak cos nie pasuje .........
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    geodeta byl
    wraz z panem, ktory nadzorowal budowe moich rodzicow iles lat temu na szczescie ma uprawnienia i jest "czynny" w swoim fachu
    przyda nam sie taka osoba i cos czuje, ze bardzo

    po rozmowach, kawie i ciastkach oraz wspominaniu starych dobrych czasow z rodzicami stanelo na tym, ze przed podzialem zalatwiamy rozbiorke budynkow gospodarczych, ktore stoja w granicy.

    dzis jedziemy zalatwiac potrzebne papiery - budynki wymierzone itp bo trzeba napisac projekt - bedzie robil to PAN K. czyli znajomy rodzicow

    trzymajcie prosze kciuki by ten etap poszedl dosc sprawnie !!!!

    x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x

    x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x x




    oczywiscie po kolejnych rozmowach z bankiem nadal szukamy projektu .......
    tzn znalezlismy - ale chcemy wprowadzic pare zmian

    http://www.z500.pl/projekt/z88.html

    myslimy sobie czy mozemy zrobic adaptacje garażu na gabinet oraz pralnie - z wydzieleniem malego korytarza by bylo przejscie do pralni a z niej do kotlowni
    niewiele projektow ma tak duza kotlownie jak w tym i to jest duzy plus
    chcemy przeniesc schody przy wiatrolapie a dzieki temu powiekszyc kuchnie oraz zmienic miejsce na dolne wc

    musze to narysowac i moze bedzie lepiej wiadomo o co mi chodzi
    ale kazde sugestie mile widziane (poki co projekt indywidualny nie wchodzi w gre z uwagi na koszty)








    Prosilam juz dwukrotnie moderatorow o przeniesienie tego watku do dzialu z komentarzami - PROSZE raz jeszcze
    moze teraz sie uda
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pieknie dziekuje za przeniesienie watku

    Dziennika budowy jeszcze nie mam, ale komentarze moga byc - do moich planow, przemyslen, wizualizacji i wszystkiego co sie bedzie dzialo po drodze do spelniania marzen

    Zatem zapraszam




    doszukalam sie projektu z podobnym ukladem, w ktorym nie trzeba zmieniac garazu
    to Z95









    na dole wystarczy zamienic lazienke z pom. gosp (tak by kotlownia byla wieksza, wydzielic wc i pralnie)
    na gorze chce wygospodarowac osobna lazienke dla dzieci

    pisalam juz do biura - udzielaja zgody na takie zmiany bez problemu )))
    a martwilo mnie to troche bo na gorze sa slupy drewniane akurat w miejscu gdzie chcialabym drzwi (bo pokoje dzieci chce zrobic mniej wiecej rowne)

    wc na dole w takich plytkach - a sa tak ladne, ze nie wiem, czy na gorze z tego lazienka nie powstanie

    wszystkich zagladajacych tutaj prosze o rady
    pozdrawiam

    mam ostatnio burze mozgow
    wc na dole w takich plytkach - a sa tak ladne, ze nie wiem, czy na gorze z tego lazienka nie powstanie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienkaZ88_WC_C1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	19682   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienkaZ88_WC_C4.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	19683  
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panele na podlogowke znalazlam przegladajac dzienniki
    pozyczam

    sa swietne, gromadze inspiracje, moze sie kiedys przyda maja dobra klase scieralnosci



    producent Kronotex
    http://kronotex.com/
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie



    Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy Nel

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry



    witam po dłuuuuuuugiej przerwie pewne rzeczy się u nas zmieniły .... wiele spraw jest pod górkę lub poruszamy się kręta drogą ....... lub jedno i drugie .......
    ale walczymy i będziemy dalej, bo potrzebujemy własnego gniazdka

    projekt został wybrany, a nawet zakupiony
    ale znowu mieliśmy pod górkę chwilowo jesteśmy zawieszeni w oczekiwaniu na kolejne dokumenty.
    jednak nauczyłam się przez ostatnie kilkanaście m-cy wypatrywać dobrych stron w tym wszystkim
    dzięki temu miałam/mam czas by przeanalizować wiele kwestii oraz dostosować projekt tak, by byl on jak najlepszy dla nas

    Sprawa, dla której wróciłam to na chwile obecną kuchnia i okna. Tutaj jest tyle przyjaznych i pomocnych osób, ze nie ukrywam, iż będę potrzebowała i będę wdzięczna za pomoc i opinie.

    Właściwie to pisze tu, a nie wiem, czy ktoś zajrzy
    jeśli tak to jest mi bardzo milo i ponownie witam
    mam nadzieje, ze już mi się tak nie pokićka i zostanę tu na dłużej
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

Strona 3 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony