dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na gruncie z keramzytu???

    Witam.
    Architekt namawia mnie i męża na podłogę na gruncie z keramzytu, że ponoć zdrowsze (jakieś promieniowanie żył wodnych niweluje), że zdecydowanie cieplejsze.

    Czytałam na stronie Producenta i innych stronach, że taka podłogę można ułożyć jedynie po wybudowaniu ścian i zadaszeniu domu.

    Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów może mi odpowiedzieć na pytanie, jak wobec tego na gruncie bez chudziaka podeprzeć na belkach strop, aby się nie ugiął?

    Czy ten keramzyt jest wart swojej ceny? Faktycznie taki zdrowszy?
    pozdrawiam serdecznie
    alt

  2. #2

    Domyślnie

    A spytaj architekta czy on tak ma i czy sobie chwali ??

    Troche stare na temat:
    http://www.budujemydom.pl/component/...397/Itemid,38/

    http://www.forumbudowlane.pl/viewtop...ef06b2edfc38e9

    http://www.muratordom.pl/eksperci_bu...,10438,0-0.htm

    " Odpowiedź eksperta: Keramzyt ma znacznie gorsze własności izolacyjne niż styropian i w przybliżeniu można przyjąć, że grubość izolacji z tego materiału powinna być 2,5–3 razy większa niż płyt styropianowych. Jeśli więc standardowa grubość izolacji styropianowej wynosi 15 cm, to warstwa keramzytu powinna mieć grubość 40–45 cm. "
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję za linki (choć wszystkie zgłębiłam już wcześniej iw iele innych, np, strony producneta też).
    Mogę tu wywnioskować odnośnie elementu izolacji i ciepłoty względem styropianu coś niecoś, ale nadal nie mam odpowiedzi na pytania:
    1. Czy podłogę na gruncie z keramzytu należy kłaść bezwzględnie po wybudowaniu ścian i zadaszeniu?
    2. Jeśli odpowiedź na pytanie 1 tak, to jak podeprzeć strop (TERRIVA lub ACKERMANN) na gruncie bez chudziaka???

    A może taka podłogę robił u siebie i mógłby się wypowiedzieć jakie wady i zalety i jak się to ma ekologii?
    pozdrawiam serdecznie
    alt

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Warstwa keramzytu winna wynosić około 40-50 cm i na to wylewka.
    załóżmy, że masz dom o wymiarach 8x12m to potrzebujesz około 50m3 keramzytu. 1m3 keramzytu kosztuje około 250zł. Razem sam keramzyt wyniesie ciebie około 12,5 tys złotych. + dowóz na plac budowy oraz rozładunek i następnie przeładunek pod posadzkę. Dodatkowo keramzyt trzeba umiejętnie zagęścić.

    Podłogowa wata mineralna o grubości 15cm wyniesie ciebie około 3 tysiące złotych

    Styropian podłogowy połowę z tego.

    Masz tutaj około 10 tys różnicy na samym materiale- Czy nadal jesteś za keramzytem??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Plip dzięki prostym kakulacją uświadomiłes mnie że nie warto za dużo kombinowac

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony