dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 286 z 286
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)

Domyślnie

U góry jest centymetr a na dole możebyć 5 bo było pogrubienie, czy po przejechaniu ręką czujesz że kable wystają?

Domyślnie

Myślę że takiej sytuacji nie ma. Te kable są w jednym rogu, a puszka która wystaje może z 0,7 cm ponad tynk jest oddalona może z 2 metry od tych kabli. Aż takiej krzywizny ścian to chyba nie mam. Gdyby dali tynku na równo z puszką nie byłoby takiego problemu z widocznymi kablami. Oczywiście nie jest to cały kabel tylko jego cześć jest widoczna i jest na równo z tynkiem. Ale obok są inne przewody i tego tynku nad nimi na pewno nie ma dużo.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 22-04-2017 o 08:48

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grv

Kod pocztowy
    87-100

Domyślnie

Witam w klubie. U mnie niemalże identyczna sytuacja - fakt ze elektrycy się nie popisali i czasem nawet 1,5 cm odstaje kabel od ściany razem ze spinką. W niektórych miejscach widać delikatnie izolacje kabla albo końcówkę spinki. Te miejsca podkuwaja i dają kable głębiej. U mnie nakładają 1,5-2 cm tynku. Mam nadzieje ze nie będzie widać później kabli na farbie. Podobno w przypadku tynków CW nie ma takiego problemu jak przy gipsowych - wystarczy minimalna ilość tynku. W najgorszym razie ściany będą w jasnych kolorach. Zauważyłem tez u siebie w mieszkaniu ze po przemalowaniu sypialni farba Dulux wyszły prawie wszędzie kable a wcześniej tego nie było, tak więc sporo zależy też od jakości farby.

Domyślnie

Co ja bym dał żeby mi też dawali 1,5 cm tynku. Teraz patrzę na pokój gdzie dawali tynk gipsowy. Oczywiście puszki wystają, a wyciągnięte na około 1,3 cm. Dlaczego tyle. Ano nie mam wkuwanych przewodów, a podobno ma być jakaś minimalna grubość tynku nad nimi. I tak mi wychodziło że te wyciągnięcie puszek na 1,3 cm będzie git. Jednak nie. Moi spece wiedzą jak robić cienkowarstwowe tynki
    Na osłodę wydaje się że tynki wyglądają ok. Nie trzeba będzie robić gładzi.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)

Domyślnie

Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Co ja bym dał żeby mi też dawali 1,5 cm tynku. Teraz patrzę na pokój gdzie dawali tynk gipsowy. Oczywiście puszki wystają, a wyciągnięte na około 1,3 cm. Dlaczego tyle. Ano nie mam wkuwanych przewodów, a podobno ma być jakaś minimalna grubość tynku nad nimi. I tak mi wychodziło że te wyciągnięcie puszek na 1,3 cm będzie git. Jednak nie. Moi spece wiedzą jak robić cienkowarstwowe tynki
    Na osłodę wydaje się że tynki wyglądają ok. Nie trzeba będzie robić gładzi.
    Puszki wystają ponad powierzchnię tynku?? Jeżeli puszki za bardzo wystają to się je po prostu odrobinę zeszlifowuje ale przed tynkowaniem i po sprawie, a teraz to będzie kłopot.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

Domyślnie

Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Puszki wystają ponad powierzchnię tynku?? Jeżeli puszki za bardzo wystają to się je po prostu odrobinę zeszlifowuje ale przed tynkowaniem i po sprawie, a teraz to będzie kłopot.
    No właśnie. Na razie to pierwszy pokój. Mam nadzieję że w następnych będzie lepiej Tutaj są akurat tynki gipsowe twarde i nic już z tym nie zrobię. Jak na moje oko wyszły im tak, że nie trzeba będzie gładzi więc nie będę ich dołować
    Natomiast tam gdzie są tynki cementowo wapienne to panie Radku to trzeba iść za radą ag2a. Czyli poczekać aż tynki wyschną, na to betokontakt, szpryc i kolejna warstwa tynku.

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia