dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 307
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    U góry jest centymetr a na dole możebyć 5 bo było pogrubienie, czy po przejechaniu ręką czujesz że kable wystają?

  2. #282

    Domyślnie

    Myślę że takiej sytuacji nie ma. Te kable są w jednym rogu, a puszka która wystaje może z 0,7 cm ponad tynk jest oddalona może z 2 metry od tych kabli. Aż takiej krzywizny ścian to chyba nie mam. Gdyby dali tynku na równo z puszką nie byłoby takiego problemu z widocznymi kablami. Oczywiście nie jest to cały kabel tylko jego cześć jest widoczna i jest na równo z tynkiem. Ale obok są inne przewody i tego tynku nad nimi na pewno nie ma dużo.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 22-04-2017 o 09:48

  3. #283
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Witam w klubie. U mnie niemalże identyczna sytuacja - fakt ze elektrycy się nie popisali i czasem nawet 1,5 cm odstaje kabel od ściany razem ze spinką. W niektórych miejscach widać delikatnie izolacje kabla albo końcówkę spinki. Te miejsca podkuwaja i dają kable głębiej. U mnie nakładają 1,5-2 cm tynku. Mam nadzieje ze nie będzie widać później kabli na farbie. Podobno w przypadku tynków CW nie ma takiego problemu jak przy gipsowych - wystarczy minimalna ilość tynku. W najgorszym razie ściany będą w jasnych kolorach. Zauważyłem tez u siebie w mieszkaniu ze po przemalowaniu sypialni farba Dulux wyszły prawie wszędzie kable a wcześniej tego nie było, tak więc sporo zależy też od jakości farby.

  4. #284

    Domyślnie

    Co ja bym dał żeby mi też dawali 1,5 cm tynku. Teraz patrzę na pokój gdzie dawali tynk gipsowy. Oczywiście puszki wystają, a wyciągnięte na około 1,3 cm. Dlaczego tyle. Ano nie mam wkuwanych przewodów, a podobno ma być jakaś minimalna grubość tynku nad nimi. I tak mi wychodziło że te wyciągnięcie puszek na 1,3 cm będzie git. Jednak nie. Moi spece wiedzą jak robić cienkowarstwowe tynki
    Na osłodę wydaje się że tynki wyglądają ok. Nie trzeba będzie robić gładzi.

  5. #285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Co ja bym dał żeby mi też dawali 1,5 cm tynku. Teraz patrzę na pokój gdzie dawali tynk gipsowy. Oczywiście puszki wystają, a wyciągnięte na około 1,3 cm. Dlaczego tyle. Ano nie mam wkuwanych przewodów, a podobno ma być jakaś minimalna grubość tynku nad nimi. I tak mi wychodziło że te wyciągnięcie puszek na 1,3 cm będzie git. Jednak nie. Moi spece wiedzą jak robić cienkowarstwowe tynki
    Na osłodę wydaje się że tynki wyglądają ok. Nie trzeba będzie robić gładzi.
    Puszki wystają ponad powierzchnię tynku?? Jeżeli puszki za bardzo wystają to się je po prostu odrobinę zeszlifowuje ale przed tynkowaniem i po sprawie, a teraz to będzie kłopot.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Puszki wystają ponad powierzchnię tynku?? Jeżeli puszki za bardzo wystają to się je po prostu odrobinę zeszlifowuje ale przed tynkowaniem i po sprawie, a teraz to będzie kłopot.
    No właśnie. Na razie to pierwszy pokój. Mam nadzieję że w następnych będzie lepiej Tutaj są akurat tynki gipsowe twarde i nic już z tym nie zrobię. Jak na moje oko wyszły im tak, że nie trzeba będzie gładzi więc nie będę ich dołować
    Natomiast tam gdzie są tynki cementowo wapienne to panie Radku to trzeba iść za radą ag2a. Czyli poczekać aż tynki wyschną, na to betokontakt, szpryc i kolejna warstwa tynku.

  7. #287
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Witam w klubie. U mnie niemalże identyczna sytuacja - fakt ze elektrycy się nie popisali i czasem nawet 1,5 cm odstaje kabel od ściany razem ze spinką. W niektórych miejscach widać delikatnie izolacje kabla albo końcówkę spinki. Te miejsca podkuwaja i dają kable głębiej. U mnie nakładają 1,5-2 cm tynku. Mam nadzieje ze nie będzie widać później kabli na farbie. Podobno w przypadku tynków CW nie ma takiego problemu jak przy gipsowych - wystarczy minimalna ilość tynku. W najgorszym razie ściany będą w jasnych kolorach. Zauważyłem tez u siebie w mieszkaniu ze po przemalowaniu sypialni farba Dulux wyszły prawie wszędzie kable a wcześniej tego nie było, tak więc sporo zależy też od jakości farby.
    Szanowni Państwo,

    w podobnych przypadkach (na ścianie są widoczne miejsca, w których biegną kable) rozwiązaniem może być zastosowanie farby Śnieżka Zacieki-plamy, która izoluje i wzmacnia podłoże. Farbę stosujemy jako podkład przed aplikacją farby nawierzchniowej. Najlepiej najpierw sprawdzić efekt użycia wyrobu na niewielkim fragmencie ściany. Ważna jest również jakość farby nawierzchniowej i jej nakładanie zgodnie z zaleceniami producenta.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  8. #288

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Na oko (jako laikowi) jak były mokre to wszystko wygladalo ok. Dzisiaj podjechałem na budowę a tu takie pajaczki na scianie, nie na całej powierzchni, a miejesowo - bliżej krawędzi ścian. Była zrobiona obrzutka, schła 2 dni, 5 dni temu pokój został wytynkowany, zdjęcia z dnia dzisiejszego. Czy mam sie niepokoić? Póki co mam wytynkowane 3 pomieszczenia. Poziomy , piony, mierzone poziomica i łata 2m, wszystko idealnie równe. Będę wdzięczny za porady, jutro będe sie widział z tynkarzami. tynkowana powierzchnia to beton komórkowy termalica.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1493.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	396142   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1494.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	396143   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1495.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	396144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1496.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	396145   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1500.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	396146  


  9. #289

    Domyślnie

    przesyłam dodatkowe zdjęcia, i zdjęcie obrzutki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1501.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	396147   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1502.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	396148   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1503.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	396149   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1504.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	396150   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1387.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	396152  


  10. #290

    Domyślnie

    Wg mnie trochę mocne te spękania? Było gruntowane? Tynk był rzucony i zatarty w ten sam dzień?

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Wg mnie trochę mocne te spękania? Było gruntowane? Tynk był rzucony i zatarty w ten sam dzień?
    Nie mam pojecia, nie bylem na budowie od czasu obrzutki

  12. #292

    Domyślnie

    Ja pod beton komórkowy dałbym grunt i to w miarę porządny że względu że tak spalić może i tynk i obrzutkę. Czasem tez powstaje takie coś jak za szybko jest zacierane i się odparza

  13. #293

    Domyślnie

    Kiedy powinno się rozliczać za tynki CW? Zaraz po zakończeniu prac czy jak trochę podeschną?

  14. #294
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    niech poprawiają jeżeli jeszcze nie skończyli to chyba nie zapłaciłeś jescze. Z rozliczeniem jest problem bo powinno się po kilku dniach przejrzeć jak wyschnie z drugiej strony dla nich też to jest problem bo potem może ktoś nie chcieć zapłacić. W normalnym kraju wziąłbyś ekipę na umowe i z gwarancją ale u nas...... Ps wiesz ze membrana może być nastawiona na promieniowanie tylko jakiś czas ??

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony Inwestor Zobacz post
    Kiedy powinno się rozliczać za tynki CW? Zaraz po zakończeniu prac czy jak trochę podeschną?
    A jakbyś to Ty wykonywał to kiedy chciałbyś dostać pieniądze jak skończysz usługę czy jakoś później?

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    A jakbyś to Ty wykonywał to kiedy chciałbyś dostać pieniądze jak skończysz usługę czy jakoś później?
    Jakbym wykonywał usługę to chciałbym najlepiej z góry
    Czy tynk to usługa czy produkt (wykonawca dostarcza swój materiał)? W moim odczuciu płaci się za coś co jest gotowe.
    Czy jeżeli w ramach dużych prac występuje ich odbiór to inspektor odbierze mokry tynk kilka godzin po zakończeniu tynkowania?
    Ostatnio edytowane przez Zielony Inwestor ; 09-09-2017 o 19:42

  17. #297

    Domyślnie

    A czemu mokrego nie mógłby odebrać? Robota wykonana a jeśli dobrze to trzeba dobrze zapłacić i tyle

  18. #298
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    A czemu mokrego nie mógłby odebrać? Robota wykonana a jeśli dobrze to trzeba dobrze zapłacić i tyle

    Bo mokre tynki zawsze wyglądają ok. Wszystko wychodzi jak wysychają. Ale nie znam też żadnej ekipy która czekała by na odbiór do wyschnięcia. To niemożliwe.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  19. #299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jestem zadowolony ze swoich tynków cementowo wapiennych zatartych piaskiem kwarcowym...lecz musze po wycietych wentylacjach i wypustach na grzejniki uzupełnić ubytki ...czym najlepiej to zrobić ?

  20. #300

    Domyślnie

    Napiszę w tym wątku bo podobnego nie znalazłem. Pewnie każdy tynkarz używa swojego wybranego tynku, jednak chciałbym poznać opinie jakie panują teraz odnośnie firm produkujących tynki CW.
    Który Waszym zdaniem jest teraz najlepszy:
    DOLINA NIDY, KNAUF, BAUMIT czy WEBER?
    Porównuję te gdyż długo szukałem informacji na temat tynków CW i już sam nie wiem, który wybrać do tynkowania. Weber chyba ma najgrubsze ziarno.
    Dodatkowo moim zdaniem powinno się gruntować przed obrzutką, choć niektórzy temu zaprzeczają. Poradzicie coś?

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony