dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 307
  1. #261
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    dic: a to zależy od grubości wypełniacza. Przy założeniu, że idzie IR 32,5 oraz wapno / ciasto wapienne to matematyka prosta: 1 : 1 : 8 (cement / wapno (ciasto wapienne) piasek do 2mm). 1 m3 (kubik) takiego tynku to ca. 1700 - 1800 kg (suchej masy, i znów wahnięcie lekko w górę lekko w dół). Czyli na 1m3 wchodzi 180 kg cemetu, 180 kg wapna i nieco ponad 1400 kg piasku. A to ile wejdzie zależy od krzywizny ścian...

  2. #262
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar SPW
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-056
    Posty
    37

    Domyślnie

    Każda z trzech warstw tynku cementowo - wapiennego różni się proporcjami i powinna mieć coraz drobniejszy piasek. Przyjmując przykładową proporcję objętościową składników 1:1:6 należy przeliczyć według średnich gęstości nasypowych poszczególnych składników w formie suchej: cement 0,9-1,2 kg/dm3, wapno 0,4 - 0,5 kg/dm3, piasek 1,5 -1,7 kg/dm3. Przybliżone ilości poszczególnych składników podajemy w informatorze http://www.wapno-info.pl/pl/budownic...stora,100.chtm

  3. #263
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    SPW: a po co przeliczać? Wystarczy wziąć objętościowo nawet jak piasek będzie wiltgotny damy radę, a i masy stają się mniej istotne...

  4. #264

    Domyślnie

    A czy do obrzutki/szprycu można użyć piasku (żwirku) 0-4 płukanego (takiego do posadzek)? sporo mi tego kruszywa zostało

  5. #265
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Będzie za gruby, zwykle jest to gruba "dwójka" - czyli do 2 mm z lekkim nadziarnem

  6. #266

    Domyślnie

    Pytanie o trzecią warstwę tynku (gładź), wytynkowałem sobie dwie ściany (robiłem to pierwszy raz ale trzymając się wskazówek w tym temacie poszło całkiem nieźle) robiłem to na listwach prowadzących więc tynk jest prosty, ale chciałem go "wygładzić" i pytanie mam czy następną trzecią warstwę tzn. gładź z wapna i piasku szklarskiego (kwarcowego do 0,5 - nie mogę tego piasku nigdzie dostać w Kaliszu - wielkopolska) można położyć za kilka tygodni czyli już po wyschnięciu tych dwóch warstw?,
    Ewentualnie czy można użyć gotowych gładzi wapiennych na mokry jeszcze tynk. (czytając karty do tych gładzi można wywnioskować, że tynk powinien być suchy)

  7. #267
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Piasek kwarcowy do 0,5 mm (i nie tylko) dostaniesz w kopalni Biała Góra zlokalizowanej gdzieś na trasie Piotrków Trybunalski (koło Rawy Mazowieckiej?) - Warszawa. Inna kopalnia to Grudzień (Gruden?) - Las. Możesz wziąć czysty płukany piasek do 0,8 mm... powinien wystarczyć.

  8. #268

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, złapałem kontakt z dostawcą takiego piasku i najprawdopodobniej za tydzień dwa będę go miał,

    Pytanie, czy tą ostatnią warstwę gładź mogę kłaść po kilku tygodniach od położenia narzutu?

  9. #269
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Możesz - nie ma najmniejszego problemu. Tyl tylko że ściana nie może być zapylona czy zatłuszczona musi być czysta.

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar SPW
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-056
    Posty
    37

    Domyślnie

    Zaleciłbym przed położeniem gładzi lekkie zwilżenie ścian przy użyciu pędzla ławkowca. Da to dwie korzyści:1. oczyszczenie ścian z ew. kurzu/pyłu, 2. gwarancję, że tynk nie będzie za mocno chłonąć wody z gładzi, aby ta miała czas na związanie.

  11. #271

    Domyślnie

    lub zagruntować

  12. #272
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    A po co gruntować, zwłaszcza jak doskonale wie co ma pod spodem?!

  13. #273

    Domyślnie

    Mam pytanie. Zrobili mi tynki cementowo wapienne w łazienkach i w PG. Nie jestem do końca zadowolony. Tynku dali za mało i widać w niektórych miejscach przewody elektryczne. Teraz zajęli się tynkami gipsowymi w innych pomieszczeniach.
    No właśnie. Chciałbym poprawki. To znaczy dać jeszcze jedną warstwę. Czy taką warstwę to można dać w dowolnym momencie, czy szybko po położeniu tego tynku, który obecnie mam.

  14. #274

    Domyślnie

    Tynk maszynowy jest jednowarstwowych chyba że to ręczny.

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Tynk maszynowy jest jednowarstwowych chyba że to ręczny.

    No tynk maszynowy. Czyli co muszą ręcznie narzucić kolejną warstwę. Tak się pytam z ciekawości, bo teraz nie mam jak ich złapać i dopytać się. Ale mówili że poprawki zrobią.

  16. #276
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Tynk maszynowy jest jednowarstwowych chyba że to ręczny.
    Tynk maszynowy tez moze byc dwuwarstwowy - szpryc tez sie naklada maszynowo

  17. #277

    Domyślnie

    To że ci go ręcznie narzucą to nie wiele da. Chodzi o szczepność dwóch materiałów. Na suchy tynk betokontakt, szpryc i tynkować albo skuć lub "posiekać" by zwiększyć przyczepność.

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    To że ci go ręcznie narzucą to nie wiele da. Chodzi o szczepność dwóch materiałów. Na suchy tynk betokontakt, szpryc i tynkować albo skuć lub "posiekać" by zwiększyć przyczepność.

    No to bardzo niedobrze. Jutro zobaczę co mi wywinęli z tynkiem gipsowym i może czekać nas niemiła rozmowa.
    Ja nie wiem to nie jest chyba problem dać z 2 cm tynku. Wiem że to zależy też od krzywizn ścian, no ale chyba widzą kable i inne rzeczy na ścianach. Już im mówiłem w związku z tym co wyszło, żeby dawać tego tynku więcej, ale jakoś czuję że oni na oszczędnie jadą.

  19. #279
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    No to bardzo niedobrze. Jutro zobaczę co mi wywinęli z tynkiem gipsowym i może czekać nas niemiła rozmowa.
    Ja nie wiem to nie jest chyba problem dać z 2 cm tynku. Wiem że to zależy też od krzywizn ścian, no ale chyba widzą kable i inne rzeczy na ścianach. Już im mówiłem w związku z tym co wyszło, żeby dawać tego tynku więcej, ale jakoś czuję że oni na oszczędnie jadą.
    w takim przypadku dużo zależy też od tego jak zrobiona jest instalacja elektryczna bo niektórzy elektrycy są słabi a np na sufitach odgórne zalecenie jest aby nie nakładać więcej niż 1,5cm tynku natomiast faktycznie jeśli na ścianach przejedziesz ręką i wyczujesz że kable wystają to muszą poprawiać ale zamiast tynkować na nowo całej ściany niech podkują to miejsce wbiją kabel i zaprawią.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    w takim przypadku dużo zależy też od tego jak zrobiona jest instalacja elektryczna bo niektórzy elektrycy są słabi a np na sufitach odgórne zalecenie jest aby nie nakładać więcej niż 1,5cm tynku natomiast faktycznie jeśli na ścianach przejedziesz ręką i wyczujesz że kable wystają to muszą poprawiać ale zamiast tynkować na nowo całej ściany niech podkują to miejsce wbiją kabel i zaprawią.
    Ale to jest cała wiązka kabli (jeden obok drugiego ) dochodząca do rozdzielni po ścianie. Tam jest po prostu za mało tynku. Tynkarz może myślał że jak mamy też na tej samej ścianie puszkę wyciągniętą na ok. 1,5 cm , a jest to pomieszczenie gospodarcze, to myślał że trzeba dać tam mniej tynku żeby płytki zmieścić do puszki. Pi razy drzwi to tam jest może z 0,7 cm tynku.
    Zresztą widzę to na innej ścianie w PG (na krawędzi przy otworze drzwiowym), a widoczne są zaczepy od przewodów na tej ścianie, że tynku jest poniżej 1 cm.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 22-04-2017 o 05:55

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony