dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 307
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    darkob: prawdopodobnie tak. Zwykle wapno idzie w stosunku do cementu ok 1:1, max 1:1,5... Żeby tynk miał jakaś wytrzymałość. Ciasto wapienne ma inne właściwości niż wapno suchogaszone.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Takao
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkob Zobacz post
    ....a tynkowanie sufitu to przejeb....
    Na sufit nawet się nie porywam - zrobię stelaż i płyty gipsowe. Co do wapna moczonego to jest rzeczywiście różnica jak się pomoczy chociaż 1/2 doby. Robiłem próbę rozrabiając wapno prosto z worka i zaprawa nie była tak plastyczna. Ja daje wiaderko 10 litrowe namoczonego wapna na 4/5 litrowe wiaderko cementu. Robota idzie wolno - tynkuje po pracy więc 10/15 m2 dziennie to maks co można zrobić. Co do osadzania listew to osadzam na MP75. Robię na listwach drewnianych - nie gną się tak jak metalowe po kilku demontażach.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takao Zobacz post
    Na sufit nawet się nie porywam - zrobię stelaż i płyty gipsowe. Co do wapna moczonego to jest rzeczywiście różnica jak się pomoczy chociaż 1/2 doby. Robiłem próbę rozrabiając wapno prosto z worka i zaprawa nie była tak plastyczna. Ja daje wiaderko 10 litrowe namoczonego wapna na 4/5 litrowe wiaderko cementu. Robota idzie wolno - tynkuje po pracy więc 10/15 m2 dziennie to maks co można zrobić. Co do osadzania listew to osadzam na MP75. Robię na listwach drewnianych - nie gną się tak jak metalowe po kilku demontażach.
    Wymieszaj mp75 z klejem lub zaprawą c.w. sam gips nie powinien znajdować się pod tynkiem c.w.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadysta Zobacz post
    Witam, jestem na etapie tynkowania. Listwy osadzam na klej do dociepleń. Myślę, że klej do płytek będzie dobry. Gipsy nie są najlepsze "trzymają" wodę i nawet po zatynkowaniu przebijają mokre plamy. Listwy wyciągam. Zerknij do dziennika, może coś Ci się przyda. Powodzenia.
    Nie osadzaj na klej do dociepleń.....
    5 lat temu RAZ tak zrobiłem z narożnikami - były kłopoty.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Nie osadzaj na klej do dociepleń.....
    5 lat temu RAZ tak zrobiłem z narożnikami - były kłopoty.
    popękało?
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    popękało?
    Tak, prawie wszędzie gdzie był klej do dociepleń...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Smile

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Tak, prawie wszędzie gdzie był klej do dociepleń...
    ciekawe czemu tak jest...z gipsem to rozumiem bo gdy pochłonie trochę wody to rozpręża się i tynk nad nim pęknie ale klej..

    ehh człowiek uczy się całe życie
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Nie osadzaj na klej do dociepleń.....
    5 lat temu RAZ tak zrobiłem z narożnikami - były kłopoty.
    Witam. Już robiłem na kleju do dociepleń przy okazji innych remontów, nic się nie dzieje (kilka lat). Ciekawe, być może zależy to od producenta i dodawanych komponentów. Tym razem osadzam na 220 Kreisel, jeśli się nie sprawdzi w tej roli dam znać. Co podejrzewasz w Twoim przypadku: skurcz, czy zwiększanie objętości (woda) i co Sam jako profesjonalista stosujesz do osadzania narożników.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  9. #69

    Domyślnie

    Może ktoś poradzić czym malować tynki cementowo wapienne i ewentualnie gładź cementowo wapienną tzn, jakie warstwy i ile razy malować??

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    A malujesz dowolną farbą która nadaje się do takich tynków... Takich farb jest od metra i ciut ciut

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Takao
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie do zawodowców. Tynkujecie teraz w takie upały? Okna mam wstawione więc przeciągów nie ma ale pomimo tego że dom murowany to termometr w środku pokazuje mi 25/26 C. Przy takiej temperaturze to tynk pewnie będzie wysychał za szybko (tynk cementowo wapienny oczywiście). A jeżeli tynkujecie to czy kropicie otynkowane ściany wodą w kolejnych dniach? Wstrzymałem się z robotą bo boję się żeby mi tynk czasem nie odparzyło. Ps ile orientacyjnie może wynosić zużycie cementu na 100m2 tynku?

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takao Zobacz post
    Pytanie do zawodowców. Tynkujecie teraz w takie upały? Okna mam wstawione więc przeciągów nie ma ale pomimo tego że dom murowany to termometr w środku pokazuje mi 25/26 C. Przy takiej temperaturze to tynk pewnie będzie wysychał za szybko (tynk cementowo wapienny oczywiście). A jeżeli tynkujecie to czy kropicie otynkowane ściany wodą w kolejnych dniach? Wstrzymałem się z robotą bo boję się żeby mi tynk czasem nie odparzyło. Ps ile orientacyjnie może wynosić zużycie cementu na 100m2 tynku?
    Jeśli nie ma przeciągów i obrzutka jest solidnie wykonana (mogła by być nawet zagruntowana) to wszystko będzie ok, polewanie wodą jak najbardziej wskazane ale tylko delikatną mgiełką żeby nic nie wypłukać z tynku.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    RK: polewanie nawet nie dlatego, żeby nie wypłukało, ale żeby nie pojawiły się skurcze, bo wysoka temperatura i wilgoć samonapędza proces wiązania znacznie go przyśpieszając a to grozi rysami skurczowymi...

  14. #74
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Odnowię temat bo pewnie wiekszość już zrobiła samodzielnie tynki
    1 .Ile byliscie wstanie zrobić m2 tynków w ciagu 8-10 godzin, na poczatku waszej "przygody" i na końcu kiedy nabraliscie wprawy ?
    2 Pierwsza wartswa obrzutka może całkowicie wyschna i np po miesiacu mozna zacząć rzucać własciwa warstwę ?

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Odnowię temat bo pewnie wiekszość już zrobiła samodzielnie tynki
    1 .Ile byliscie wstanie zrobić m2 tynków w ciagu 8-10 godzin, na poczatku waszej "przygody" i na końcu kiedy nabraliscie wprawy ?
    2 Pierwsza wartswa obrzutka może całkowicie wyschna i np po miesiacu mozna zacząć rzucać własciwa warstwę ?
    Samodzielnie? Większość ? Ja Cię proszę.... chyba 1/1000 Inwestorów robi to samodzielnie, przynajmniej ja jeszcze takiego człowieka nie spotkałem.

    1. jak w ogólnym rozrachunku zrobisz 1 m2/h to będzie b. dobry wynik - oczywiście porządnie zatarte, nie pod gładzie.
    2. obrzutka wschnie po powiedzmy 24 h, zależnie od warunków, ale na pewno nie będzie schła miesiąc

    Powodzenia
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #76

    Domyślnie

    Podłączam się pod temat tynków, mam nadzieję że mogę.
    Mam przebudowaną łazienkę - 2 ściany stare, 2 ściany nowo wybudowane. Myślałam by je wyrównać zieloną płytą kg, ale nie jestem już przekonana do tego pomysłu, bo mi koledzy z forum odradzali, że będzie wilgoć i grzyb. Najprawdopodobniej zdecyduję się na nowe tynki w łazience. Powiedzcie mi, ile takie tynki schną, żeby można było położyć na nich płytki.

  17. #77
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Samodzielnie? Większość ? Ja Cię proszę.... chyba 1/1000 Inwestorów robi to samodzielnie, przynajmniej ja jeszcze takiego człowieka nie spotkałem.

    1. jak w ogólnym rozrachunku zrobisz 1 m2/h to będzie b. dobry wynik - oczywiście porządnie zatarte, nie pod gładzie.
    2. obrzutka wschnie po powiedzmy 24 h, zależnie od warunków, ale na pewno nie będzie schła miesiąc

    Powodzenia
    ... dotyczy to osób piszacych na tym wątku a nie ogół inwestorów

    1. chodzi o tynk pod gładzie ... pod kafelki o tynk w garażu pomieszczeniu gospodarczym i takie tam... Dla laika dobrze zatrzeć to raczej jest sprawa niemozliwą bo trzeba mieć doświadczenie w którym momencie to zrobić jak ma wygladac zaprawa itp W momim przypadku tynk 1 cm max 1,5 cm - jak to wyjdzie...
    2. Mi chodzi o to czy mogę zrobic sobie obrzutke w całym domu i robić tynki powiedzmy za miesiąc albo trzy miesiące

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ... dotyczy to osób piszacych na tym wątku a nie ogół inwestorów

    1. chodzi o tynk pod gładzie ... pod kafelki o tynk w garażu pomieszczeniu gospodarczym i takie tam... Dla laika dobrze zatrzeć to raczej jest sprawa niemozliwą bo trzeba mieć doświadczenie w którym momencie to zrobić jak ma wygladac zaprawa itp W momim przypadku tynk 1 cm max 1,5 cm - jak to wyjdzie...
    2. Mi chodzi o to czy mogę zrobic sobie obrzutke w całym domu i robić tynki powiedzmy za miesiąc albo trzy miesiące
    1. pod gładzie to myslę, że z 1,5 m2/h zrobisz
    2.możesz
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  19. #79

    Domyślnie

    Tynk cementowo-wapienny maszynowy np Baumit MP25 - czy konieczne jest wykonanie gruntowania preparatami gruntującymi do betonu i ceramiki + obrzutki cementowej (podłoże to beton stropów i słupów oraz ceramika poryzowana i cegły ścian) - czy któryś z tych etapów można pominąć, z wyjątkiem oczywiście tynku ostatecznego i pod jakimi warunkami ?
    Czy ewentualnie można zrobić obrzutkę z tego samego tynku o bardziej rozrzedzonej konsystencji ?

    Dodam, że stropy parteru tak średnio udane - miejscami prześwitują pręty zbojenia i wystają jakieś gwoździe, druty montażowe - do obcięcia, ale bez obrzutki cementowej stal może mieć miejscami kontakt z tynkiem cem-wap.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Tynk cementowo-wapienny maszynowy np Baumit MP25 - czy konieczne jest wykonanie gruntowania preparatami gruntującymi do betonu i ceramiki + obrzutki cementowej (podłoże to beton stropów i słupów oraz ceramika poryzowana i cegły ścian) - czy któryś z tych etapów można pominąć, z wyjątkiem oczywiście tynku ostatecznego i pod jakimi warunkami ?
    Czy ewentualnie można zrobić obrzutkę z tego samego tynku o bardziej rozrzedzonej konsystencji ?

    Dodam, że stropy parteru tak średnio udane - miejscami prześwitują pręty zbojenia i wystają jakieś gwoździe, druty montażowe - do obcięcia, ale bez obrzutki cementowej stal może mieć miejscami kontakt z tynkiem cem-wap.
    Nie pomijaj żadnego z etapów.
    A już najważniejszy jest etap obrzutki - KONIECZNIE.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony