dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 307
  1. #101
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=_olo_;6772165]Ok, dzięki.
    Żrące może tak ale wapno ma zdaje się dodatkowo cechę absorbowania wilgoci z powietrza


    D
    Wielokrotnie słyszałem opinie że dodatkowo ma właściwości aseptyczne zapobiegają powstawaniu różnych grzybów itp
    Prostowaliśmy ostatnio ściany grubą warstwą tynku gipsowego i ten to dopiero schnie..i schnie..i schnie...
    Darek B

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    qubik: ładna rakieta... Twoja?
    ZDB: gips - jakkolwiek ma coś z wapnem pewnie wspólnego to tynkiem wapiennym ni du du nie jest i zachowuje się inaczej... i baaardzo baaardzo lubi wilgoć. Nasiąkliwość to coś pewnie kole 40 proc, a schnie długo jak jasny gwint...

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Widziałem "coś" takiego na cpn w okolicach Białej Podlaskiej.
    Ma tablicy rejestracyjnej MŁODA PARA, dlatego fotkę strzeliłem.
    Nie mam II i chyba nie chce mi się zrobić więc sprzęt poza moim zasięgiem.

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Tynkuję od półtorej tygodnia - Baumit MPI25 - ręcznie, oczywiście wpierw obrzutka. Grzeję kozą i gazowym słoneczkiem i na razie wygląda wszystko OK.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Karta charakterystyki Baumitu ciekawa, wapno budowlane na pierwszym miejscu, czyli najwięcej go jest, ciekawe jakie dodatki?
    Koza suszy, gazowe słoneczko nawilża może być.
    Osobiście zaczekam jeszcze miesiąc na naturę.

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Baumit 25 MPI jest tak typowym tynkiem jak się da: cement portlandzki popiołowy / lub hutniczy? klasy 32,5 ok 15-17 proc, wapno circa 2 - maks 3. Trochę chemii żeby się ładnie zacierało.. i tyle.
    Klasyczny tynk wapienny - ma skład 2 :1 (piasek do wapna)

  7. #107
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Tynkuję od półtorej tygodnia - Baumit MPI25 - ręcznie, oczywiście wpierw obrzutka. Grzeję kozą i gazowym słoneczkiem i na razie wygląda wszystko OK.
    Robisz to amatorsko ? ... to opowiedz cos o tym. Na co zwrócic uwagę, jak wyglada walka z sufitem, czy zacierasz itd - bo fachowcy robią to rutynowo i nie widza żadnych problemów. Tak generalnie ile m2 jestes wstanie wytynkować dziennie

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Robisz to amatorsko ? ... to opowiedz cos o tym. Na co zwrócic uwagę, jak wyglada walka z sufitem, czy zacierasz itd - bo fachowcy robią to rutynowo i nie widza żadnych problemów. Tak generalnie ile m2 jestes wstanie wytynkować dziennie
    Tak amatorsko.
    Przede wszystkim trzeba dobrze wypoziomować listwy tynkarskie przed nakładaniem tynku. Sam tynk możesz nakładać czy rzucać kielnią lub pacą.
    Ważne, żeby nadmiar ściągać (wyrównać) listwą trapezową jak najrówniej. Im lepiej wyrównasz tym potem łatwiej zacierać. Po wyrównaniu wyciągam listwy tynkarskie i tynkuję dziury po nich, na drugi dzień moczę wodą i zacieram. Ja na to będę robić gładzie więc nie zacieram na super gładko, ważne żeby nie narobić gór i dolin, które później trzeba wyrównać gładzią. Ale da się tak zatrzeć, żeby nie trzeba było gładzi - kwestia wprawy. Robię 3-8m2 w 4-5 godzin dziennie zależy czy obrabiam okna, narożniki czy lecę z prostą ścianą. Oczywiście nie licząc obrzutki, którą robię pistoletem tynkarskim. Sufity odpuściłem będą obniżane. Choć pewnie też da się je wytynkować.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  9. #109
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Tak amatorsko.
    Przede wszystkim trzeba dobrze wypoziomować listwy tynkarskie przed nakładaniem tynku. Sam tynk możesz nakładać czy rzucać kielnią lub pacą.
    Ważne, żeby nadmiar ściągać (wyrównać) listwą trapezową jak najrówniej. Im lepiej wyrównasz tym potem łatwiej zacierać. Po wyrównaniu wyciągam listwy tynkarskie i tynkuję dziury po nich, na drugi dzień moczę wodą i zacieram. Ja na to będę robić gładzie więc nie zacieram na super gładko, ważne żeby nie narobić gór i dolin, które później trzeba wyrównać gładzią. Ale da się tak zatrzeć, żeby nie trzeba było gładzi - kwestia wprawy. Robię 3-8m2 w 4-5 godzin dziennie zależy czy obrabiam okna, narożniki czy lecę z prostą ścianą. Oczywiście nie licząc obrzutki, którą robię pistoletem tynkarskim. Sufity odpuściłem będą obniżane. Choć pewnie też da się je wytynkować.
    listwy tynkarskie wyciagasz od razu po wygładzeniu czy czekasz z 2 godziny aż trochę zwiąże. Czym wygładzasz tynki - pacą styropianowa czy czymś innym ? . Jak robisz sciany to najpierw naprzeciwległe czy tynkujesz jedna obok drugiej - chodzi o wyrobienie naroznika przy łaczeniu ścian. Najpierw obrzutka a później listwy tynkarskie czy odwrotnie. ...i to chyba wszystko
    Ostatnio edytowane przez grend ; 23-02-2015 o 14:47

  10. #110
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Mozna tynkować cementem CEM II 42,5 ? Z wiadomosci z tego forum przy nizszych temperaturach polecany jest CEM I 32,5 ale jest on trudno osiągalny

  11. #111
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    hejnel a ten pistolet tynkarski to jakiś profesjonal czy zwykły z allegro ? Własnie popatrzyłem w tym kierunku i oszczędzi mase pracy i czasu. Kompresor mogę wypozyczyć wiec tutaj problemu nie ma. Jaki to musi byc kompresor ile bar ? i jaka dysza w pistolecie aby to funkcjonowało ?

  12. #112
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    grend: można tynkować i samym wapnem... Problem jest ze składem. Dla tynku wapiennego - jak pisałem - skład to 2 : 1 (dwie części piasku jedna wapna), można i cementem 52,5 - wtedy idzie około 1 : 1 : 10 (12 nawet, ale od 8 można) kwestia tego jak mocny jest cement i ile i jakich jest materiałów wiążących, jakie wapno gaszone czy hydratyzowane). Kwestia wprawy. Dawno temu tynki miały wytrzymałość ok 1,0 MPa a maks 1,5 MPa co oznaczało, że można było nakładać nawet przy drobnym ziarnie znacznie grubszą warstwę. Ogólnie przy tynkach obecnych - klasa CS II/CSIII przyjmuje się, że grubość jednej warstwy wynosi od ok, 1,5 do maks 2,0 razy grubości uziarnienia. Czyli dla tynków 2,0 mm - jednorazowa grubość warstwy to do 3,0 mm
    Przy niższych temperaturach polecane są cementy typu I R, a nie II czy czort wie co... o tym co te wynalazki znaczą odsyłam na stronkę: www.bialycement.pl

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    listwy tynkarskie wyciagasz od razu po wygładzeniu czy czekasz z 2 godziny aż trochę zwiąże. Czym wygładzasz tynki - pacą styropianowa czy czymś innym ? . Jak robisz sciany to najpierw naprzeciwległe czy tynkujesz jedna obok drugiej - chodzi o wyrobienie naroznika przy łaczeniu ścian. Najpierw obrzutka a później listwy tynkarskie czy odwrotnie. ...i to chyba wszystko
    Listwy wyciągam od razu. Nie gładzę, zaciągąm łatą trapezową, a na drugi dzień zacieram pacą styropianową. Przy tych moich 5m2 na dzień to nie ma znaczenia. Pewnie naprzeciwległe łatwiej, ale jedna obok drugiej też robiłem i jest ok. Listwy kładłem przed i po obrzutce to zależy ile tej obrzutki i tynku przewidujesz u mnie przy max 1,5cm tynku to nie ma znaczenia.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Zwykły z allegro za 50zł z aluminiowym zasobnikiem. Kompresor mam 25l 8bar, ale lepszy byłby chyba większy zbiornik, a mniejsze ciśnienie. Dysza - w zestawie z pistoletem masz trzy - sam sobie wybierzesz którą ci lepiej.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  15. #115
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    grend: można tynkować i samym wapnem... Problem jest ze składem. Dla tynku wapiennego - jak pisałem - skład to 2 : 1 (dwie części piasku jedna wapna), można i cementem 52,5 - wtedy idzie około 1 : 1 : 10 (12 nawet, ale od 8 można) kwestia tego jak mocny jest cement i ile i jakich jest materiałów wiążących, jakie wapno gaszone czy hydratyzowane). Kwestia wprawy. Dawno temu tynki miały wytrzymałość ok 1,0 MPa a maks 1,5 MPa co oznaczało, że można było nakładać nawet przy drobnym ziarnie znacznie grubszą warstwę. Ogólnie przy tynkach obecnych - klasa CS II/CSIII przyjmuje się, że grubość jednej warstwy wynosi od ok, 1,5 do maks 2,0 razy grubości uziarnienia. Czyli dla tynków 2,0 mm - jednorazowa grubość warstwy to do 3,0 mm
    Przy niższych temperaturach polecane są cementy typu I R, a nie II czy czort wie co... o tym co te wynalazki znaczą odsyłam na stronkę: www.bialycement.pl
    Balto a cement 52,5 w takich proporcjach 1:1: 12 jak sie przekłada na proporcje kiedy użyje sie cementu 32,5 ? Akurat cement 52,5 mogę kupic bez problemu. Widziałeś zrobiony tynk z takiego białego cementu - czy faktycznie jest biały czy "prawie" biały

  16. #116

    Domyślnie

    Do tynków będę chciał od moich tynkarzy by zastosowali ten najzdrowszy chyba cement, bez domieszek mielonych żużli, pyłów i popiołów i innych takich dodatków z elektrowni, taki jest najpopularniejszy, oznaczenie zdaje się V-LL, można kupić to to po 7 zeta w każdym markecie. Domieszki w takim cemencie to wapień mielony i pył krzemionkowy więc naturalne drobno zmielone składniki i lepiej chyba więcej takiego słabego cementu z domieszkami niż mniej mocnego bo wzrasta nam łącznie z wapnem ilość drobnych frakcji w zaprawie, co wydaje się może mieć wpływ na możliwość lepszego zatarcia na gładko.

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tak widziałem. Na Śląsku. Tynk jest jak każdy inny skład podałem orientacyjnie. Możesz próbować zaczynać od 1:1:10. Klasa zaprawy odpowiednia dla cegły M7,5... Biel koloru zależy od koloru piasku i tego czy jest ciasto wapienne czy zwykłe wapne. Ciasto bardzo rozjaśnia i wybiela kolor zaprawy. Zwykłę wapno aż tak bardzo nie działa. Poza tym dokładna ilość cementu do piasku zależy od tego jaka jest grubość piasku, tu jest podane dla 2 mm, dla murarskiego - zaczynasz od 1:1:9... Tłustość zaprawy nadaje wapno. Materiałami wiążącymi są cement i wapno, im więcej wapna a mniej cementu tym zaprawa słabsza. Skrajna wartość 1:2 (wapno / piasek)
    V - popiół lotny krzemionkowy, LL - kamień wapienny mielony. Ilości syfu i oznaczenia: www.bialycement.pl Tak naprawdę ten cement jest słaby, a ja uznaję za dobre cementy - tzw. jedynki, bo dawno temu tylko takie istniały i na nich robiono zaprawy. Syf w cemencie to na Zachodzie lata 50-te i 60-te w Polsce o dekadę później. Przy okazji ty tak naprawdę nie wiesz jaki ten popiół i skąd - zwykle jest to ten syf który jest w elektrofiltrach i takich tam
    Ostatnio edytowane przez Balto ; 26-02-2015 o 21:42

  18. #118
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    hajnel jak wygladaja postępy prac ? Czy moze juz skończyłes ?

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Jeszcze mi większe trochę zostało... samemu to nie idzie tak szybko.
    Po za tym mam mam trochę tych ścian.
    Zajrzyj do mojego dziennika.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #120
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    na 20 kg wapna ile wlać wody aby je gasić ? Chodzi mi w przyblizeniu bo nie wiem czy wlać 3 litry czy 15 litrów wody

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony