dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o tą pamięć - która bywa zawodna.
    Poza tym w domu mieszka kilka osób. Jedna włączy agregat, druga gdy zauważy u sąsiadów, że napięcie sieciowe wróciło, włączy sieć, nie odłączając agregatu (n.p. tylko gasząc silnik spalinowy)

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    U mnie wykonano przyłącze do agregatu (gniazdo 220V 32A) oraz zasilanie awaryjne budynku poprzez przełącznik 1-0-2 (siec 220V, wyłączone, zasilanie awaryjne). Zasilanie awaryjne obsługuje wiekszosc obwodow (a mam ich ponad 20).

    Na razie nie korzystałem z zasilania awaryjnego, nie było dłuzszych przerw w dostawie pradu, ale nawet te krotkie, były irytujące.

    Gdzie i w jakiej cenie mozna obecnie kupic te wojskowe agregaty, czy tez moze ewentualnie kupic taki maly nowy agregat? Co polecacie na czarną godzine?
    Budownictwo to moja pasja

  3. #43

    Domyślnie

    Gdzie i w jakiej cenie mozna obecnie kupic te wojskowe agregaty, czy tez moze ewentualnie kupic taki maly nowy agregat? Co polecacie na czarną godzine?[/quote]

    Najlepiej zadzwonić do Agencji Mienia Wojskowego i zapytać czy nie mają czegoś obecnie. Ceny są bardzo różne od 1000zł. nawet do 20000zł. ale to już za taki co i osiedle by pociągneły.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ten wojskowy to taki na dwóch kółkach, wielkości przyczepy kempingowej?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    ten wojskowy to taki na dwóch kółkach, wielkości przyczepy kempingowej?
    W sumie to tak tyle że okien nie ma

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    to pod Ursusem takie ciężkie warunki, że sobie taką kobyłę sprawiłeś? Czy musisz mieć na oświetlenie lądowiska dla tego swojego helikoptera?
    A propos. Czy twoje logo wskazuje na twój wojskowy rodowód?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    to pod Ursusem takie ciężkie warunki, że sobie taką kobyłę sprawiłeś? Czy musisz mieć na oświetlenie lądowiska dla tego swojego helikoptera?
    A propos. Czy twoje logo wskazuje na twój wojskowy rodowód?
    Lubie być poprostu przygotowany na każdą ewentualność ponieważ jak narazie całą budowe musiałem zasilać z tej kobyły bo Stoen się nie wywiązuje z umowy a czas goni. Wojskowym nie jestem ale mam dużo z nimi doczynienia.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No i sytuacja taka nastapiła.
    Nie ma prądu i dlugo nie będzie. Wichura zniszczyła sieć w dziesiątkach punktów. W domu nic nie działa, robi się zimno. Czyli jednak taki czas może nastąpić.
    Potrzebuje rady /teraz pomarzniemy ale na kolejny raz się przyda/
    - jaki generator /najlepiej z nazwą/, jaka moc, gdzie mozna kupic
    - jak podłączyć / czy przed skrzynką? i na jakiej zasadzie/
    - jeżeli trzeba zgłaszać do energetyki, to co? kto ma zrobić projekt/
    - i inne rady.
    dziękuję

  9. #49

    Domyślnie

    Jak czytam nie którch to myslę , że robia oni w domu operacje na otwartym sercu . Do awaryjnego zasilania wystarczy agrgat typu honda. Ma on wyprowadzone 2 gniazdka zasilające. Jak jest awaria to wystawisz go na dwór, wrzucasz do domu dwa przedłużacze i może ogladac meczyk Nie trzeba żadnych projektow, uzgodnień z ZE, dodatkowych instalacji i zabezpieczeń. Na dobra sprawę taki agregat moze być wykorzystywany ze dwa razy do roku.
    Woda nie ślepa, zawsze znajdze drogę.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Semp, zgadza się, ale ja potrzebuję do niego podpiąć ze 2 pompy od CO, 1 od cyrkulacji cwu, jakieś światlo no i może np. lodówke i kuchenkę.
    Mam słabą wyobraźnię, nie widzę jak to wszystko podpiąć przedłużaczami.
    Jest jakaś inna metoda?

  11. #51

    Domyślnie

    Wystarczy agregat podpiąć do instalacji w domu tylko trzeba zastosować przełącznik którym w razie braku prądu przełączy się na zasilanie z agregatu jednocześnie rozłączając zasilanie ze stoenu.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Michale, ale w którym miejscu? Za skrzynka na słupie? czy przed skrzynką w domu? Jak na zewnątrz to jak ma to byc zabezpieczone?

  13. #53

    Domyślnie

    Ja u siebie będe to robił za licznikiem a przed bezpiecznikami.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Michale, ale w którym miejscu? Za skrzynka na słupie? czy przed skrzynką w domu? Jak na zewnątrz to jak ma to byc zabezpieczone?
    To robota dla elektryka: musi projektując skrzynkę tak rozplanowac obwody, żeby te newralgiczne były na osobnych liniach. Zasilanie takich linii wtedy się puszcza przez przełącznik Sieć-0-Generator. Obok przełącznika duże gniazdo wejściowe do podłączenia generatora i tyle.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jarku, oczywiście, ze robota dla elektryka. Ale ja lubię wiedzieć, co fachowcy mogą chcieć zrobić

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Mam dokladnie tak, jak pisze Jarek powyżej i spie spokojnie.
    Budownictwo to moja pasja

  17. #57

    Domyślnie

    Czy aby odciąć się od elektrowni wystarczy wyłączyć korki w skrzynce w ogrodzeniu?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    damianf

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    asdasd
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.Mam generator prądu firmy Nuair NPEGG 780 i mam z nim co roku problem takiego typu.Raz do roku potrzebuje go uruchomić i nie mogę za boga.Mieszanka paliwa jest dobra,iskra na świecy jest dobra.Pociągnę za sznurek parę razy i świeca zalana paliwem a z rury wogóle nie pokazuje się dym.Czy ktoś mi pomorze co morze być za przyczyna??Pozdrawiam.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianf Zobacz post
    Witam.Mam generator prądu firmy Nuair NPEGG 780 i mam z nim co roku problem takiego typu.Raz do roku potrzebuje go uruchomić i nie mogę za boga.Mieszanka paliwa jest dobra,iskra na świecy jest dobra.Pociągnę za sznurek parę razy i świeca zalana paliwem a z rury wogóle nie pokazuje się dym.Czy ktoś mi pomorze co morze być za przyczyna??Pozdrawiam.
    Główna przyczyna , to chyba Twój antytalent do grzebania w takich
    gadżetach (witam w klubie ) . Poproś sąsiada, albo
    znajdź mechanika , który nauczy cię to odpalać.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony