dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie problem z blatam kuchennym

    witam

    wiec ogladam wasze kuchnie i sa sliczne
    ja jeszcze nie jestem na tym etapie ale juz niestety pojawil sie problem z blatem kuchennym

    moj wspanialy wykonawca tak wszystko wyliczyl i wymierzyl (wysokosc prapetow, wylewki na ogrzewaniu podlogowym i inne) ze w chwili obecnej w oknie 1,5m x 1.3 dwuskrzydlowym mam parapet z aglomarmuru grubosci 3cm na wysokosci 86 cm -
    od tego musze odliczyc 1,5 - 2 cm na plytki z klejem i wychodzi 84 cm od plytki do gornej plaszczyzny parapetu ktory wystaje ze sciany okolo 5 cm

    i moje pytanie

    mam zamiar wykuc ten parapet co raczej spowoduje jego zniszczenie i dac blat od szafek (mysle na aglomarmurem na blat) ktory wejdzie pod okno i bedzie jednoczesnie spelnial role parapetu i blatu ale tylko od szafki pod zlewozmywak dlaczego ? - napisze dalej

    mam sciany 3 warstwowe okolo 50cm grubosci oscieze jest glebokie na 31 cm stad musialbym zamowic blat np na dlugosc okna 150 x 91 (60+31/32)

    pod oknem ma byc centralnie zlewzomywak - poniwaz kuchnia w miare spora i okno ma 1,5m chcialem zlewzomywak 2 komorowy z ociekaczem 120cm x 50-55cm wpuszczony w ten nowy blat z aglomarmuru-3cm grubosci - wtedy wysokosc blatu pod szafka ze zlewozmywakiem wyniesie 84 - 84,5cm

    nie jestem z tego powodu szczesliwy ale coz - okna nie wyrwe - sa juz tynki i nie podniose - bo tu musialbym kupic nowe nizsze okno

    poniewaz wszystkie pralki i zmywarki jakie widzialem maja min 82-85 cm wysokosci (a mam zamiar miec w kuchni z lewej strony zlewozmywaka pod szafkami zmywarke z prawej pralke) chce pozostale blaty na szafkach dac na wysokosci okolo 90cm - nalezy pamietac ze sam blat ma min 3-4 cm grubosci i wtedy pozostanie 86-87 cm na te urzadzenia

    okno pod ktorym bedzie zlewozmywak jest na srodku sciany ktora ma 4m
    wiec szafka ze zlewzmywakiem pod oknem musi byc na wysokosci 84 - 84,5 cm a pozostale szafki w kuchni tj z 2 stron zlewozmywaka beda wyzsze i beda mialy okolo 90cm

    jak wam sie to widzi ?
    rozna wysokosc szefek
    chcialem aby ten blat pod zlewozmywak byl z aglomarmuru a reszta wyzszych blatow standardowa

    gdzies czytalem taki temat ale wtedy chodzilo o nizsze umiejscowenie plyty gazowej - niektorzy tak wlasnie maja

    moze ktos ma zdjecia takich kuchni gdzie sa rozne wysokosci szafek dolnych a moze ktos ma inny pomysl bez koniecznosci wyrywania okna i zamawiania nowego

    z gory dziekuje ze pomoc
    bombel

  2. #2

    Domyślnie

    Często robi się blat np.pod płytę do gotowania niższy niż na pozostałej powierzchni kuchni i wygląda to dobrze.
    Myślę sobie że obniżony zlew nie będzie wyglądać żle,tylko dlaczego chcesz aby był tak duży?
    I
    Wysoki połysk

  3. #3

    Domyślnie

    czemu sa 2 powody

    dosc mam jednokomorowych czy nawet 1,5 komorowych zlewozmywakow gdzei ktos po obiedzie zostawi duzy brudny garnek na nim 2 brudne talerze a ja nie moge wtedy nalac wody do czajnika

    po 2 uwazam ze taki duzy zlewozmywak jest praktyczniejszy a dodatkowo zapelni mi przestrzen pod oknem ktore ma okolo 1,5m
    bombel

  4. #4

    Domyślnie

    bombelo : popieram , może masz jakiś upatrzony taki zlew duży? mały wybór , teraz trend 1komorowy obowiązuje.

  5. #5

    Domyślnie

    zwykly standardowy stalowy taka stal perforowana wtedy mniej widac rysy na zlewie
    mialem taki 1,5 komorowy chyba firmy Dominox i byl ok kosztowal cos kolo 500zł

    a co sadzisz o tym pomysle z nizsza szfka pod zlew ?
    bombel

  6. #6

    Domyślnie

    Widziałam płyty na obniżanym blacie więc czemu zlew nie mógłby być niżej?

  7. #7

    Domyślnie

    nie wiem po prostu pytam

    czytalem ze tak sie robi w przypadku plyt
    zobaczymy jak to wyjdzie

    nie wiem jak technicznie to rozwiazac co zrobic pierwsze

    chyba trzeba miec szafke i potem blat z aglomarmuru ale jak go wkuc w oscieze okna ??

    nie wiem jaka jest kolejnosc tych prac
    bombel

  8. #8

    Domyślnie

    Nie widze problemu z tym zeby blat byl razem z parapetem ale na jedno musisz uwazać,czesto jak montuje podobne blaty i sa razem z parapetem przewaznie bateria wypada tak,że póżniej okno sie nie otwiera bo z nią koliduje.Po drugie blat możesz zamówić z granitu lub konglomeratu NAPEWNO nie z aglomarmuru lub marmuru!!!

    Tutaj fotka z obniżonym blatem:



    A tu blat z parapetem:


  9. #9

    Domyślnie

    Wielkie Dzieki
    powiem Ci ze nawet fajnie to wyglada
    widze ze ci ludzie ktorym robiles kuchnie mieli taki problem jak ja
    mozesz mi napisac na jakich wysokosciach sa ich blaty
    te normalne i ten obnizony

    Dzis znowu robilem pomiary i wychozi tak:

    moj parapet dochodzacy do listwy pcv rowno pod rame okna (stanowi podparcie poziome okna) jest do jego powierzchni od 2 wylewki 85,7 cm - 1,7cm na przyszle plytki i wychodzi jakies 84cm na gotowo

    wpadlem na taki pomysl
    zostawic ten parapet tylko sciac go rowno ze sciana by nie wystawal - zostanie juz tam na wieki i na niego polozyc juz po plytkach na scianach nowy parapet tyle ze nie grubosci 3 cm a 2 cm z aglomarmuru tak by jego brzeg byl na rowni ze sciana
    wtedy mam prawie 87,7cm - 1,7cm na plytki na podlodze = 86cm nowy parapet na gotowo
    tylko jest jedno ale
    wtedy zmniejszy sie odleglosc miedzy nowym parapetem a skrzydlami okna
    obecnie jest 4,1cm - po obsadzeniu - w zasadzie polozeniu na starym nowego parapetu ta przestrzen bedzie wynosila 2,1cm i pytanie czy tak sie robi?
    jak to bedzie wygladac ????
    jak maja inni ludzie - jak jest w kuchni na Twoim zdjeciu nr 2
    jaka tam jest odleglosc od blatu pod oknem do skrzydla

    gdyby nie ten problem zamowilbym nowy parapet grubosci 3cm

    jesli tak to wykonam wtedy blaty dosune do scian do nowego parapetu ale nieco nizej tak okolo 85 - 85,5cm wysokosci czyli o 0,5-1 cm nizej od nowego parapetu by ten troszke byl wyzej - tym bardziej ze brzegi ma fazowane i bedzie to mysle ladnie wygladalo

    ma to taka wade ze blaty szfek beda mogly miec nie wiecej niz 3 cm bo 85-85,5 - 3cm grubosc blatu daje 82 - 82,5 - i to jest minimum by weszla zmywarka i pralka na wysokosc pod blat kuchenny - (nizszych urzeden nie znalazlem na rynku - nawet specjalne do zabudowy maja min 82cm wysokosci)


    a sama wysokosc 85 - 85,5cm jest juz do zaakceptowania chyba
    i moze wtedy nie robic pozostalych blatow wyzej niz ten pod zlewozmywakiem ???


    tu znalazlem zdjecia realizacji kuchni gdzie kotos ma nizej zlew (blat od zlewu 80cm - pozostale 90 - sytuacja wymuszona oknem w bloku)
    mam nadzieje ze autorka zdjec wybaczy mi to ze je tu zamiescilem










    Jeszcze raz serdecznie dziekuje za pomoc i rady
    bombel

  10. #10

    Domyślnie

    moze ktos sie jeszcze wypowie ?


    pozdrawiam
    bombel

  11. #11

    Domyślnie

    Mam taki sam problem, ja jednak zajęłam się szukaniem niskiego AGD i znalazłam. Jest coś takiego jak zmywarka kompaktowa, która mieści się pod zlewem (wys. 44,7 cm):
    http://www.megamedia.pl/zmywarka-kom...2440.php?off=3


  12. #12

    Domyślnie

    bombelo, bardzo wnikliwie wszystkich odpowiedzi do Ciebie nie przeczytałam, może ktoś już pisał i powtórzę, trudno.
    Montuje się płyty grzewcze na obniżonych blatach, ładnie to wygląda i jest wygodne. Łatwiej zajrzeć do gara, dorzucić do niego, nabrać.
    Tak samo może być z obniżonym zlewem, ale...
    Zlew to trochę insza inszość. Zmywanie, płukanie, czyszczenie. Jakiego jesteście wzrostu ? Zbyt nisko umieszczony a używany zlew powoduje bóle kręgosłupa. 86 cm to standard , jeśli chodzi o wysokość blatów. Ja mam raptem 163 cm i to dla mnie ciut za nisko.
    Kiedyś przy obniżonym z konieczności blatem, pod oknem, zrobiłam stanowisko do obierania, siekania , lepienia pierogów, ze stołkiem. Nie było tam szafek, sam blat. Może tak ?
    Jeśli nie, rób tak, jak planujesz. A na okno jest sposób - baterie bagnetowe.
    Powodzenia

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo
    wpadlem na taki pomysl
    zostawic ten parapet tylko sciac go rowno ze sciana by nie wystawal - zostanie juz tam na wieki i na niego polozyc juz po plytkach na scianach nowy parapet tyle ze nie grubosci 3 cm a 2 cm z aglomarmuru tak by jego brzeg byl na rowni ze sciana ...
    ... wtedy zmniejszy sie odleglosc miedzy nowym parapetem a skrzydlami okna
    obecnie jest 4,1cm - po obsadzeniu - w zasadzie polozeniu na starym nowego parapetu ta przestrzen bedzie wynosila 2,1cm i pytanie czy tak sie robi?
    jak to bedzie wygladac ????
    Ja też mam podobny problem ale na nieco większej wysokości. Tzw. "rzutem na taśmę" wymieniłam okno w kuchni na większe (wyższe). Niestety można było to zrobić tylko od nadproża w dół. Teraz mam górna powierzchnię parapetu na wys. 89.5 cm od juz gotowej podłogi. Czyli niby wszystko ok. ale uparłam sie żeby blat nie byl niżej niż 90 cm (wysoka rodzinka).
    Pierwszy pomysł to podfrezowany do 1.5 - 2 cm blat nasuniety na parapet. I tutaj: "zonk" - do tej pory w całym mieście nie znalazłam nikogo, kto by wykonał takie miejscowe podcięcie w blacie - wszyscy robią tylko tzw. "cięcia proste"(???)
    Czyli kolejny pomysł: ścinam wystającą część parapetu (jeszcze nie wiem kto to zrobi), zamawiam kawałek cieńszego blatu do położenia na pozostałej części parapetu i robię "artystyczne" łączenie na linii ściany. To wyjście awaryjne, ale chyba przy nim zostanę. Nie chce mi się już szukać chyba, że jutrzejsza rozmowa z fachowcem od zabudów rozwiąże problem jednej powierzchni blatu i parapetu.
    Po położeniu cieńszego blatu na istniejącym parapecie zostanie 2 cm do skrzydła okiennego i nie zamierzam się temu "uważnie" przygladać, bo wtedy oczywiście widać niesymetryczną ramkę wokół okna. W starym mieszkaniu miałam wszędzie drewniane parapety, obudowane po bokach i od frontu, położone na istniejących, takie nakładane bez żadnego gwoździa czy kleju. Po 10-ciu latach pojechały na stolarnię i wróciły jak nowe do dalszego użytku. Rewelacyjne rozwiązanie i do tego ładnie wyglądało. Do skrzydeł okna też było ok. 2 - 2.5 cm i nigdy nikt nie zwrócił na to uwagi.
    Co do obniżania blatu ze zlewem to zgadzam się z "tulą", że to nie jest dobre rozwiązanie dla naszych kręgosłupów. Nawet jeżeli zmywa głównie zmywarka to przy zmywaniu pozycja ciała jest trochę inna niż przy płycie grzewczej.
    I bardzo dokładnie przemyśl sobie usytuowanie zlewu i baterii, tak żeby okno mogło się swobodnie otwierać bo nawet te chowane baterie tu się nie sprawdzą - najnizsza jaką znalazłam po schowaniu ma 5 cm.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Weszła nowa zmywarka do zabudowa do "trudnych " kuchni. Zerknijcie
    http://centrumpr.pl/artykul/zmywarki...tic,11961.html
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  15. #15

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za pomoc i zainteresowanie

    wiec na dzis pomysl taki jak wczesniej
    czyli

    1) nowym parapet na ten istniejacy co daje
    obecny poziom gornej powierzchni zainstalowanego parapetu = 86cm
    + 2 cm nowy parapet i mam 88cm - do 2cm na plytke z klejem = 86cm nowy parapet na gotowo - rowno ze sciana

    - zamawiam szafki gdzie blaty beda na 85cm (da sie zyc) tyle ze min wys blatow to dzis chyba 2,8cm i wtedy pozostaje jakies dobre 82cm na sprzet AGD pod blat

    - do skrzydla zostaje jakies 2,1 cm od nowego parapetu - spoko starczy
    - lub nie zakladam parapetu tylko ktos kto robi kuchnie podfrezuje mi blat grubsci 3,8 cm tak by stanowil i blat i parapet
    wtedy mam szafki (juz po odjeciu plytek) 82 cm + blat 3,8 cm wchodzacy w okno jako parapet ale podfrezowany na z 3,8 na 1,8 (watpie by ktos to mi zrealizowal) ale byloby to najlepsze rozwiazanie

    wtedy mialbym gorna wysokosc blatu 85,8 cm

    2) ide na maxa i kupuje szafki na 84cm + blat 2,8cm ktory wchodzi bez frezowania pod parapet i mam szafki z blatem na 86,8cm tyle ze do krawedzi skrzydla okna od blatu bedacego jednosczsnie parapetem pozostaje jakies 1,3 cm (czy nie za malo)

    chyba nie bo widzialem juz zdjecia kuchni na muratorze gdzie skrzydlo jest minimalnie wyzej nad blatem

    wszystko zalezy od firmy wykonujacej kuchnie i od jej umiejetnosci ale takze musze dokladnie zobaczyc co bedzie jak otworze 2 skrzydlowe okno ktorego oś planuje po srodku 2 komorowego zlewozmywaka

    dodam ze okno ma 2 rowne skrzydla i ma szerokosc 150cm a oscieza maja jakiej 31cm bo jest to sciana 2 warstwowa

    zlewozmywak planuje 2 komorowy z ociekaczem 120cm

    wolalbym miec grube blaty (3,8cm) a zobaczymy co powie firma jak dojdzie do realizacji mebli kuchennych

    Na dzis chyba odstepuje calkowicie od pomyslu z obnizonym od reszty szafek zlewem

    ktos sie pytal - mam 183cm i szfki w obecnym mieszkaniu, w ktorym mieszkam maja 85-86cm z blatem

    Jeszcze raz dziekuje za pomoc

    jesli ktos znajdzie jeszcze jakies zdjecia z blatami wchodzacymi pod okno tak ze skrzydlo jest zaraz nad powierzchnia blatu bede bardzo wdzieczny

    Dla przykladu w salonie skrzydla balkonu na taras (balkon 3 skrzydlowy) beda nad gotowa podloga na wysokosci okolo 2 cm i wiele ludzi tak ma wiec w kuchni chyba nie bedzie to zle wygladalo
    bombel

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    menuelita

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    mam ten sam problem. u mnie parapet jet na wysokości 82cm, ja się uparłam że chce mieć blat roboczy pod oknem, a pod nim sprzęty agd.
    niestety jestem wysoka i pasuje mi mieć ten blat na wysokości ok 90cm.

    tak jak ty przeszukałam polskie forum i nic nie znalazłam, a teraz zabrałam sie za angielsko języczne i po paru minutach znalazłam to:



    z tymże tu okno jest nieotwierane.
    Ja mam 2skrzydłowe okno i 40cm parapetu więc dam radę otworzyć na tyle by 4 razy do roku umyć okna ;-P

    szukam dalej...

  17. #17

    Domyślnie

    ciekawe rozwiazanie
    bombel

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony