dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Leżakowanie wiezby

    Kochani mam banalne pytanie ale ważne dla mnie
    Czy jak kupię więzbe teraz np w kwietniu to czy może ona sobie leżakować do przyszlego roku np do kwietnia jeżeli tak to w jaki sposób to zabezpieczyć dobrze ??

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    brak

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem na etapie szukania speców od dachu (kompleksowo) i wszędzie tam gdzie pytałam mówili, że absolutnie nie kupować wcześniej więźby!!!
    EWentualnie tydzień wcześniej! To drewno jest mokre i później cieśla nie zdoła położyć go na dach bo się odkształci! Ja bym nie ryzykowała...

  4. #4

    Domyślnie

    więźbę kupuj tuż przed położeniem jej na dach.bo ci tak powykręca że tylko problemy póxniej żeby dach z tego poskładać.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  5. #5

    Domyślnie

    Co wy tak kiepsko doradzacie

    Drzewo na więźbę powinno się właśnie jak najdłużej sezonować.
    Kupić teraz, dobrze ułożyć na legarach, dać przekładki(jednakowe), nie przykrywać i tyle.
    Jak kiepskie drzewo(nie rozcięty rdzeń) to i na wykonanym dachu pokręci.
    Przeschnięta więźba to same plusy Panowie Doradcy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Co wy tak kiepsko doradzacie

    Drzewo na więźbę powinno się właśnie jak najdłużej sezonować.
    Kupić teraz, dobrze ułożyć na legarach, dać przekładki(jednakowe), nie przykrywać i tyle.
    Jak kiepskie drzewo(nie rozcięty rdzeń) to i na wykonanym dachu pokręci.
    Przeschnięta więźba to same plusy Panowie Doradcy
    pod warunkiem że kupi drewno przewymiarowane, żeby miał z czego później równać.

    taki mały off topic:
    pięć miechów temu kupiłam ładne śliczne równiutkie beleczki o przekroju 10x15 cm i długości 5m, sztuk dwie, z przeznaczeniem na ozdóbki w saloniku.(tak jakoś mi się wymyśliły)z wyprzedzeniem coby wyschły
    i co i przed montażem trzeba było do stolarza doginać coby je poprostował.(w domyśle jakąś maszyną potraktował) dobrze że stolarz blisko za płotem prawie
    i były ułożone równiutko na przekładkach i drzewo w najlepsiejszym gatunku. i tak jakoś pokręciło.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał elli3
    Cytat Napisał labas1
    Co wy tak kiepsko doradzacie

    Drzewo na więźbę powinno się właśnie jak najdłużej sezonować.
    Kupić teraz, dobrze ułożyć na legarach, dać przekładki(jednakowe), nie przykrywać i tyle.
    Jak kiepskie drzewo(nie rozcięty rdzeń) to i na wykonanym dachu pokręci.
    Przeschnięta więźba to same plusy Panowie Doradcy
    pod warunkiem że kupi drewno przewymiarowane, żeby miał z czego później równać.

    taki mały off topic:
    pięć miechów temu kupiłam ładne śliczne równiutkie beleczki o przekroju 10x15 cm i długości 5m, sztuk dwie, z przeznaczeniem na ozdóbki w saloniku.(tak jakoś mi się wymyśliły)z wyprzedzeniem coby wyschły
    i co i przed montażem trzeba było do stolarza doginać coby je poprostował.(w domyśle jakąś maszyną potraktował) dobrze że stolarz blisko za płotem prawie
    i były ułożone równiutko na przekładkach i drzewo w najlepsiejszym gatunku. i tak jakoś pokręciło.
    Bo kupiłaś liche drzewo, patrzyłaś nie tam gdzie trzeba, a tam gdzie trzeba to mało kto wie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1

    Bo kupiłaś liche drzewo, patrzyłaś nie tam gdzie trzeba, a tam gdzie trzeba to mało kto wie
    .
    jak wiesz na co patrzeć przy zakupie drzewa w tartaku to napisz. na przyszłość bedę mądrzejsza, a mam w planie jeszcze trochę drzewa do kupienia.
    chętnie skorzystam z porady

    dopiero dopatrzryłam się żeś Ty góral.............

    no to tym bardziej domagam się recepty na co patrzeć przy zakupie tarcicy
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nasza więźba leżała na placu ponad pół roku. Leżała poziomo z przekładkami. Na spodzie murłaty i krokwie, wyżej krótsze jętki, na wierzchu łaty. Przykryte sobie były od góry paroma arkuszami blachy a reszta folią. Nie pokręciło. Ale kupiliśmy więźbę tyle czasu wcześniej, bo akurat tartak miał dostawę pięknego drzewa z gór.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #10
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    brak

  11. #11
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    brak

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał labas1
    Co wy tak kiepsko doradzacie

    Drzewo na więźbę powinno się właśnie jak najdłużej sezonować.
    Kupić teraz, dobrze ułożyć na legarach, dać przekładki(jednakowe), nie przykrywać i tyle.
    Jak kiepskie drzewo(nie rozcięty rdzeń) to i na wykonanym dachu pokręci.
    Przeschnięta więźba to same plusy Panowie Doradcy
    a co ja napisałem
    O tak, Twoje rady są zajebiste, jeszcze raz przeczytaj co napisałeś wyżej.

  13. #13

    Domyślnie

    Ale się rozkręcilo
    Mam tak wieżbe zamówioną poleży u mnie z pol roku
    Zaimpregnowana po przekladana przkladkami i do tego bindownica zbindowanatak zebym mogl co dwa tygodnie dociagnac binde a zeby sie nie poskrecalo

  14. #14
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    brak

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jodas
    Ale się rozkręcilo
    Mam tak wieżbe zamówioną poleży u mnie z pol roku
    Zaimpregnowana po przekladana przkladkami i do tego bindownica zbindowanatak zebym mogl co dwa tygodnie dociagnac binde a zeby sie nie poskrecalo
    Tylko czasami nie przykrywaj folią czy jakąś papą.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Trochę nie na temat ale z racji zbliżającej się budowy odnowiłem stare znajomości w tartakach i totalnie się załamałem. To co teraz sprzedają na więźbę to jakieś nieporozumienie! Nie dość że mokre to jeszcze tarte ze szczytów albo jakichś patyków 20 letnich. Cokolwiek by z tym nie zrobić musi się pokręcić, czy to już w dachu czy w czasie dosuszania. Co gorsza nawet taki badziew schodzi błyskawicznie. Jak już kupować na dosuszenie to z bardzo duzym zapasem na późniejszą obróbkę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał labas1
    Co wy tak kiepsko doradzacie

    Drzewo na więźbę powinno się właśnie jak najdłużej sezonować.
    Kupić teraz, dobrze ułożyć na legarach, dać przekładki(jednakowe), nie przykrywać i tyle.
    Jak kiepskie drzewo(nie rozcięty rdzeń) to i na wykonanym dachu pokręci.
    Przeschnięta więźba to same plusy Panowie Doradcy
    a co ja napisałem
    O tak, Twoje rady są zajebiste, jeszcze raz przeczytaj co napisałeś wyżej.


    po pierwsze sie nie pisze drzewo Tylko drewno z Ciebie jest jednak zajebisty cieśla , po ścięciu drzewo nazywamy automatycznie drewnem
    W moich stronach drewno to jest na opał.
    Wolę być zajebistym cieślą, cokolwiek to znaczy, niż doradcą od strugania drzewa i ........

    Ja się nie opieram na cudzych opiniach, Ty tak

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Trochę nie na temat ale z racji zbliżającej się budowy odnowiłem stare znajomości w tartakach i totalnie się załamałem. To co teraz sprzedają na więźbę to jakieś nieporozumienie! Nie dość że mokre to jeszcze tarte ze szczytów albo jakichś patyków 20 letnich. Cokolwiek by z tym nie zrobić musi się pokręcić, czy to już w dachu czy w czasie dosuszania. Co gorsza nawet taki badziew schodzi błyskawicznie. Jak już kupować na dosuszenie to z bardzo duzym zapasem na późniejszą obróbkę.
    Ściągnij świerka z gór, do tej pory ścięty (okres zimy) będzie służył Twoim prawnukom.

  19. #19
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    brak

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał labas1
    Co wy tak kiepsko doradzacie

    Drzewo na więźbę powinno się właśnie jak najdłużej sezonować.
    Kupić teraz, dobrze ułożyć na legarach, dać przekładki(jednakowe), nie przykrywać i tyle.
    Jak kiepskie drzewo(nie rozcięty rdzeń) to i na wykonanym dachu pokręci.
    Przeschnięta więźba to same plusy Panowie Doradcy
    a co ja napisałem
    O tak, Twoje rady są zajebiste, jeszcze raz przeczytaj co napisałeś wyżej.


    po pierwsze sie nie pisze drzewo Tylko drewno z Ciebie jest jednak zajebisty cieśla , po ścięciu drzewo nazywamy automatycznie drewnem
    W moich stronach drewno to jest na opał.
    Wolę być zajebistym cieślą, cokolwiek to znaczy, niż doradcą od strugania drzewa i ........

    Ja się nie opieram na cudzych opiniach, Ty tak
    oj powiem tak na Lamusa nie nadajesz się , przyjedz do woje Lubuskiego i pokaż jaki jesteś Cieśla Tylko abyś prawdziwym Góralom wstydu nie przyniósł

    Kto w ogóle dopuścił Ciebie do takiego zawodu jak nie znasz podstaw terminów ?
    Tylko takie argumenty masz?
    Kto powiedział że jestem cieślą?
    Spadam, szkoda mojej klawiatury do polemiki z Tobą.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony