dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Żyrandol na syficie z płyt g-k

    Sufit na poddaszu jest z płyt gipsowo kartonowych. Nad nim wełna mineralna. Ja pod takim sufitem wiesza się żyrandole? Stalowy żyrandol trochę waży, a te płyty są chyba dość delikatne.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie celowane w okolicach profila stalowego i do niego zamocowane

  5. #5

    Domyślnie

    Przy" super wadze" żyrandola potrzebne są wzmocnienia.

  6. #6

    Domyślnie

    Tam gdzie będzie oświetlenie mam wstawione pod płytę elementy drewniane 1,5".

  7. #7

    Domyślnie

    Kołek do płyty G-K utrzyma według producenta conajmniej 20-30 kg. ( o ile plyta sie trzyma według norm )

    Jesli jest mozliwosc, zawsze lepiej dac wzmocnienie z profila lub kawalka łaty drewnianej.

    Znajomy kiedyś na G-K wieszał worek treningowy! - 3 czy 4 kołki - walil w niego dość mocno i dalej wisi Nie było wzmocnień, ale stelaż był prawidłowo wykonany.

  8. #8

    Domyślnie

    Kołek do płyty g-k utrzyma 20 kg, ale na ścianie. Na suficie zostanie wyrwany nawet przez żyrandol o mniejszej wadze, zwłaszcza jeśli jest to kołek plastikowy. Sprawdzałem, jestem do tyłu o jeden żyrandol. Rozwiązanie: zamocować do profilu na którym wisi plyta albo włożyć po drugiej stronie kawałek sklejki czy deseczkę która rozłoży obciążenie na większym obszarze.
    Regulamin

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Mocowałem żyrandol (waga ok 10kg) za pomocą metalowego kołka jaki zaproponował adi_ .
    Trzyma.
    Mam w salonie sufit katedralny (6m) i tam przewidziany jest ciężki żyrandol. Do jętki zamontowana jest obejma i przez k-g wystaje tylko hak.
    Wieszaliśmy się na nim na długiej linie we dwóch z montażystą...
    Wytrzymał.
    WARTO? WARTO!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    A jak to montowales ? Dopiero na stronie producenta zobaczylem ze to sie jakimis szczypcami sciaga. Zwykle skrecanie sruba powoduje rozwalanie plyty i taki kolek kiepsko trzyma.

  11. #11

    Domyślnie

    A jak to montowales ?
    a ja nie montowałem elektryk montował.... to i nie wiem....

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    wierci się otwornicą ok fi 50 dziurę w płycie. potem przez tą dziurę wierci się w suficie fi 8 i wkłada dybelka - haczyk. na haczyku wiesza się przedłużkę z drutu stalowego o długości odpowiadającej odległości płyty od sufitu.
    Na przedłużce haczyka wiesza się żyrandol, który osłoną kostki osłania również wyciętą dziurę w płycie g/k.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #13

    Domyślnie

    U nas w miejscach przewidzianych do montażu lamp od razu wykonane były wzmocnienia.
    JOAZ

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Obczaj śruby o nazwie MOLLY.
    No i kręcenie w profil ale o tym chyba nie trzeba przypominać.

    powodzenia!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony