dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie malowanie ściany, ale nietypowo pod sufitem

    Normalnie maluję tak, że na suficie naklejam taśmę malarską i zawsze było OK.
    Teraz mam jednak zonk - będę musiał pomalować ścianę, ale nad wewnętrznymi schodami.
    Wszystko fajnie, tylko nie mam jak podejść i nakleić taśmy na sufit - za wysoko a na schodach nie mam jak postawić drabiny.
    Główny problem to równa krawędź między ścianą a sufitem.

    Jak to można rozwiązać bez naklejania taśm malarskich?
    Słyszałem o jakimś "ficzerze", który można założyć na kij i równo da się zamalować górną krawędź ściany - jednak nie do końca wiem o co chodzi, może ktoś mi to naświetlić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    to jakis dowcip?
    Dlaczego dowcip? Też mi sen z powiek spędza zagadnienie malowania klatki schodowej.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    to jakis dowcip?
    dlaczego dowcip?
    Po prostu mam mieszkanie dwupoziomowe, na górę idą schody betonowe no i mam problem, jak pomalować wałkiem ścianę przy tych schodach - o ile sama ściana to jakoś pójdzie wałkiem, o tyle nie wiem jak równo zrobić krawędź malowania bo gdybym chciał nakleić na suficie taśmę malarską:
    - z drugiego poziomu nie mam dostępu do części ściany, bo lewitować to jeszcze nie umiem
    - ze schodów nie mam jak postawić drabiny "w poprzek" trepa
    - postawienie drabiny na drugim poziomie to też problem, bo "nogi" drabiny trezbaby postawić jakiś metr od ściany - drabina będzie odjeżdżać i wypadek gotowy.

    dlatego pomyślałem i przypomniało mi się że chyba jest jakiś "ficzer" który możnaby założyć na kij teleskopowy i dzięki niemu "odmalować" górną krawędź ściany

    poniżej załączam rzut na schody - podpowiedz mi jak mam pomalować ścianę będącą "na górze" planu, skoro po lewo jest ścianka i szafa?

    Ostatnio edytowane przez cyb ; 29-04-2010 o 22:52 Powód: problem z obrazkiem

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    http://img72.imageshack.us/i/sztyca.jpg/

    robisz na sztycy dystans i po problemie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSEXXX Zobacz post
    robisz na sztycy dystans i po problemie
    To jest dobre do malowania ściany i niewjechania na sufit.
    A mi chodzi o równe odmalowanie górnej krawędzi ściany - powyższym tego się nie da zrobić, żeby była jedna równa krawędź.
    Wykombinowałem sobie, że jakby oś wałka była w pionie i dystans był u góry to by było to - tyle że trochę szukałem po sklepach i nic takiego nie znalazłem
    Jedynie co to znalazłem wałek do malowania ściany z dystansem z boku, żeby nie wjechać na sąsiednią ścianę.
    Miałem nadzieję że skoro odmalowanie górnej krawędzi ściany to pospolity problem w malowaniu, to i już producenci coś na to wymyślili, żeby nie trzeba było używać taśm malarskich...

  6. #6
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    nie weim jak to0 Tobie napisać ale ztego co napisałeś potrzebyjesz pomalować odległośc od stropu ku dołowi i jak ato ma być odległość ? -coś wymyslimy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSEXXX Zobacz post
    nie weim jak to0 Tobie napisać ale ztego co napisałeś potrzebyjesz pomalować odległośc od stropu ku dołowi i jak ato ma być odległość ? -coś wymyslimy
    Jeśli stanę na drugim poziomie, to nie będę mógł podejść do ściany i wtedy kij musi mieć jakieś 2m, ale pod kątem jakichś 45 stopni względem ściany, więc albo kij musiałby być "łamany" albo wałek.
    Jeśli chcę być przy ścianie, to wtedy muszę być na schodach i wtedy długość kija to tak od 4m do 1,5m (w zależności w którym miejscu schodów jestem

    Oczywiście mogę sobie kupić wałek z dystansem i wykombinować jakąś "przejściówkę" między wałkiem a kijem, żeby wałek był ustawiony tak jak ja chcę, ale miałem nadzieję że to byłoby wyważanie otwartych drzwi, bo takie rozwiązanie jest do kupienia na rynku

  8. #8

    Domyślnie

    a może zainwestować jeśli są środki w drabinę teleskopową
    http://www.eurotech.opole.pl/oferta/...eleskopowe.htm

    bez problemu ustawia się na schodach

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal194 Zobacz post
    a może zainwestować jeśli są środki w drabinę teleskopową
    http://www.eurotech.opole.pl/oferta/...eleskopowe.htm
    bez problemu ustawia się na schodach
    pomysł ciekawy, ale zakup za zapewne kilkaset zł po to, żeby wykonać jedną czynność (odmalowanie górnej krawędzi ściany) mija się trochę z celem.
    do wszystkiego innego użyję kija teleskopowego lub zwykłej drabiny, którą dysponuję.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A nie lepiej na dolnym schodku postawić coś, co wyrówna go do górnego schodka. W ten sposób masz płaską powierzchnię, na której możesz postawić drabinę i normalnie sięgnąć do sufitu.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Miałam ten sam problem w obecnym domu.
    Rozwiązanie - pomalowałam sufit i ściany na jednakowy kolor

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony