dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie uzywacie odśnieżarki?

    czy ma ktoś większe doświadczenie z odśnieżarką tz jaką kupić spalinową elektryczną ewentualnie jaka moc działka niewiwlka 7 arów pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: uzywacie odśnieżarki?

    Cytat Napisał nov
    czy ma ktoś większe doświadczenie z odśnieżarką tz jaką kupić spalinową elektryczną ewentualnie jaka moc działka niewiwlka 7 arów pozdrawiam
    Chcesz odśnieżać całą działkę? 7 arów?
    Jaka faktycznie powierzchnia do odśnieżania?
    U mnie jest ok. 150m2 podjazdu + sciezek wyłożonych gładką kostką. Po dwóch sezonach, gdy punktem honoru było "wymiecione do czysta" zaczynam coraz poważniej myśleć o odśnieżarce. Ale potem ogarniają mnie wątpliwości, bo większości opadów chyba szybciej oczyszczę teren szeroką szuflą (taką dwuręczną, czasem na kółkach) niż maszyną. Ale oczywiście jak spadnie 25cm mokrego białego g. to moje czterdziestoparoletnie plecy zaczynają się powoli buntować.
    I jeszcze jedno: z moich doświadczeń "Zenka" (wiecie - z tego "wstań Zenek wstań!") wynika, że jest zasadnicza różnica pomiędzy oczyszczaniem chodnika i podjazdu, zwłaszcza, gdy na tym podjeździe są miejsca, z których jest 4-5 metrów do najbliższego brzegu.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja po paru sezonach zimowych doszedłem do wniosku że.............. z prawami natury nie będę walczył i nie odsnieżam wcale.
    W 99 przypadkach na 100 do domu i z domu wjeżdżam , wiec bez trudu przebijam sie przez nawet 20 cm śniegu, a wczesniej czy póżniej natura robi to za mnie.
    A ja w tym czasie wolę posiedzieć przy kominku.
    Wrodzone lenistwo......czy co?
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja uzywam odśnieżarki marki "teściowa"
    moc 4 KM szerokosc robocza 60 cm - idzie jak burza w trosce o zdrowie swojej córki
    Życie jest pełne niespodzianek.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    mam sporo metrów. Jedyna odśnieżarka jaka miałaby sens, to wirnikowa.
    Kiedyś może o tym pomyslę, narazie sa inne wydatki. Więc jak mąż wyjedzie /a zawsze to robi na dzień przed największymi opadami sniegu /, biorę szufle do rąk ..............

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Nie widzę sensu odśnieżania całej działki.

    Jeśli jest niedużo chodznika i podjazdu, to szufla. Szybciej i mniej szarpania się z maszyną.
    Jak więcej, odśnieżarka przydatna.
    Jak do odśnieżania działki całej, to chyba spychem, bo odśnieżarka odrzuca śnieg na 2-4 m i potem znowu trzeba go przeżucić

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ESKIMOS
    A ja po paru sezonach zimowych doszedłem do wniosku że.............. z prawami natury nie będę walczył i nie odsnieżam wcale.
    W 99 przypadkach na 100 do domu i z domu wjeżdżam , wiec bez trudu przebijam sie przez nawet 20 cm śniegu, a wczesniej czy póżniej natura robi to za mnie.
    A ja w tym czasie wolę posiedzieć przy kominku.
    Wrodzone lenistwo......czy co?
    No cóż - jak widać są różne "okoliczności przyrody" i to też trzeba uwzględnić. W zeszłym sezonie przez 3 dni byłem odcięty od świata przez śnieg a raz czy dwa nawet drzwi od samochodu nie mogłem otworzyć (przed garażem), bo z jednej strony nawiało po szyby. W "stolycy" niczego takiego nigdy nie doświadczyłem (mieszkając tam przez ponad 40 lat).
    Poza tym denerwuje mnie, że jak się nie uprzątnie od razu to potem takie zlodowaciałe świństwo zalega na podjeżdzie. Więc staram się uprzątać...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Jak się mieszka w górach, to czasem odśnieżać trzeba. Bo są dni, gdy spada i 70cm śniegu, a wyjechać z garazu trzeba !!!
    Gdy dodać do tego 40 metrów chodnika, który trzeba odśniezyć, bo ludzie chodzą po miasteczku, to odśnieżarka wydaje sie darem niebios
    Na razie, niestety walczymy ze śniegiem łopatami i preparatami rozpuszczającymi lód, na bazie wapnia ( więc i nawóz jest od razu na chodniku



  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    O, znalazłam odpowiedź w pl.rec.dom !!!

    "Na naszej ulicy jeden sąsiad sobie kupił odśnieżarkę. Efekt? Gdy u innych
    biało/lód, a nawet po odśnieżeniu wielkie zaspy po obu stronach drogi - to u
    niego idealnie wygolona droga
    Chyba na następny rok kupię, bo już zaczynam mieć dość - zresztą jak się
    wyprowadzimy od rodziców to zdecydowanie trzeba będzie coś takiego im
    sprawić, bo przecież ile można latać z łopatą?
    Przy czym u nas odśnieżyć trzeba "swój" kawałek drogi - szerokość ok. 3,5m
    (tak, takie są u nas "arterie" a długość 20m...

    Pozdrawiam,
    --
    Jacek Osiecki [email protected] GG:3828944
    "Poglądy polityczne mają takie znaczenie w sejmie jak upierzenie u krokodyla"
    (c) Tomasz Olbratowski 2004"

  10. #10

    Domyślnie

    mam odśniezanie z pługiem ręczne i odśnieżarką rotacyjną

    genaralni echyb anajgorzej z pługiem bo jaśli nie odgarnie sie od razu to dramat jak to przymarznie zepchnąć
    dodatkowo po paru dniach nie ma gdzie odgarniać śniegu
    i tak trzeba brac szuflę i recznie zapychac .....

    ręcznie trzeba sie namachać al ewieksza mobilność
    łatwiej wybrac kierunek i mozna odzucić dalej albo walnąc szuflą w pryzmę jak zbrylona
    minusy dużo własne j pracy ale przy mniejszym śniegu to i tak szybciej było niż wziąść otworzyć wrota odpalić ciągniczek(taki jedno osiowy z dołaczanym osprzętem), sprawdzić paliwo , odsniezyc
    schowac ciągnik ogarnąc go z śniegu zeby w kałuży nie stał

    z rotacyjnymi mam najmniej doświadczenia
    ładnie sie nimi robi mogą rozbić mniej zbrylony śnieg ale wiekszego i tak nie przerobi chyba ze taki wiekszy
    najlepiej odgarniać śnieg świeży i musi miec własny naped na koła bo inaczej to chyb alepiej szuflą odgarniac

    doświadczenia zbierane u rodziców i w pracy i pod garażem
    dla siebie kupię rotacyjny ale nie ma to jak miec kilka porządnych szufli na prawdziwe śniegi ....

  11. #11

    Domyślnie Re: uzywacie odśnieżarki?

    Mam od 3 sezonów i polecam. Silnik 5.5 KW, 4 suwowy, kierowany zasięg wyrzutu do 8 metrów. Odśnieżanie to nie praca tylko godzinny spacerek. Minusem jest tylko to że w tej chwili mieszkam w szeregówce (nowy buduję wolnostojący) i sąsiedzi zamiast odśnieżać swoje to na mnie czekają Ostatniej zimy po tygodniowej delegacji wracam a tu wszędzie zaspy. Okazało się że sąsiedzi zamiast swoje odgarnąć to zrobili tylko wąski przejazd dla samochodów, za to przychodzili codziennie pytać kiedy wrócę
    Pozdrawiam - Piotr

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    ASGATEC SF 1600
    Właśnie skręciliśmy i już po pierwszym testowaniu w kopnym śniegu
    REWELACJA na chodniku !!!!!!!!!!!
    Wprost genialne.
    Nie sprawdziła się natomiast na żwirowym podjeździe, bo podłoże jeszcze luźne, nie zamarznięte i kamyki wpadają do ślimaka.
    Jak w nocy ściśnie mróz -10C, to kamyki przymarzną i będzie można wygodnie oczyszczać także żwirek.
    Jej, mówię Wam, to naprawdę farajda. I człowiek na luziku lekko popychając urządzenie, po godzinie roboty jest wypoczęty!!!
    A nie, spocony, zmachany i wypompowany po machaniu łopatą.
    Zwłaszcza gdy tak jak dziś, śnieg jest ciężki, mokry i lepki.
    A Hurricane radzi sobie z nim DOSKONALE i nic się nie zapycha!
    Polecam więc serdecznie ten model, bo na małych powierzchniach sprawdza się wyśmienicie, a i cena allegrowa 200 coś złotych, jest bardzo przystępną

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie Re: uzywacie odśnieżarki?

    Cytat Napisał panda
    Mam od 3 sezonów i polecam. Silnik 5.5 KW, 4 suwowy, kierowany zasięg wyrzutu do 8 metrów. Odśnieżanie to nie praca tylko godzinny spacerek. Minusem jest tylko to że w tej chwili mieszkam w szeregówce (nowy buduję wolnostojący) i sąsiedzi zamiast odśnieżać swoje to na mnie czekają Ostatniej zimy po tygodniowej delegacji wracam a tu wszędzie zaspy. Okazało się że sąsiedzi zamiast swoje odgarnąć to zrobili tylko wąski przejazd dla samochodów, za to przychodzili codziennie pytać kiedy wrócę
    Bardzo proszę o informację jaki to producent

    Reanimuję wątek, bo staje się baaaaaaaaaaardzo aktualny
    A temat bolesny

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Też powoli dojrzewam do zakupu odśnieżarki. Jak to zwykle u mnie bywa - zawsze ląduję na średniej i wyższej półce. Nie dowierzam, że coś za 1/10 czy za 1/5 ceny może działać dobrze. Na Ceneo widzę, że przyzwoite sprzęty zaczynają się od 1500zł. Chodzi mi właśnie o odległość wyrzutu - chcę nawet mokry śnieg rzucać na min. 5m. Z chodnikiem nie ma problemu - wystarczyłoby 1m, ale na podjeździe musi być min. 5m.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Też powoli dojrzewam do zakupu odśnieżarki. Jak to zwykle u mnie bywa - zawsze ląduję na średniej i wyższej półce. Nie dowierzam, że coś za 1/10 czy za 1/5 ceny może działać dobrze. Na Ceneo widzę, że przyzwoite sprzęty zaczynają się od 1500zł. Chodzi mi właśnie o odległość wyrzutu - chcę nawet mokry śnieg rzucać na min. 5m. Z chodnikiem nie ma problemu - wystarczyłoby 1m, ale na podjeździe musi być min. 5m.
    Wytypowałeś już może coś konkretnego

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Wytypowałeś już może coś konkretnego
    Nie. Przeglądał będę jednak tylko coś, co potrafi rzucić na 6m minimum i to każdy śnieg, więc najniższa półka nie wchodzi w grę. Trzeba będzie odżałować te 1500zł.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Cytat Napisał cieszynianka
    Wytypowałeś już może coś konkretnego
    Nie. Przeglądał będę jednak tylko coś, co potrafi rzucić na 6m minimum i to każdy śnieg, więc najniższa półka nie wchodzi w grę. Trzeba będzie odżałować te 1500zł.
    Masz rację z tym wyrzutem śniegu.
    Podobnie z dopuszczalną grubością warstwy odśnieżanej. W niektórych typach podają 20 cm, w innych 50, a w innych wcale
    Te 20cm, to trochę skromnie. U nas z 20-tu centymertów leżącego śniegu wiatr potrafi w krótkim czasie zrobić na podjeździe zaspę na ponad pół metra

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Up

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Up
    przecież jeszcze nie ma śniegu

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    przecież jeszcze nie ma śniegu
    Ale będzie

    To nie wiesz, że on już tam w górze rośnie i tylko czeka na sposobność, żeby nam dowalić

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony