dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Magda i Marek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie wylewki robione recznie czy maszynowo

    Witam,

    czy jest jaks roznica w dokladnosci? Ktore sa lepsze? Na jednej czesci podlogi bede mial podlogowke a na drugiej parkiet.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie robili z miksokreta ale wyrównywali ręcznie - nie tym samolocikiem . To miałem robione ręcznie czy maszynowo ? bo nie wiem... A wyszło w miarę równo - w rogach zwykle troszkę wyżej

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    wiem jedno,
    wity opadają...
    więc chyba pozostaje maszyna
    ale co ona tak sama, z siebie, zrobi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Magda i Marek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    sam tego robil nie bede wiec jest mi obojetne czy wity opadaja...
    mam goscia ktory robi recznie ale moze lepiej zrobic maszynowo?
    chodzi mi tylko o dokladnosc. ale jak pierwek napisal i tak wyrownywali recznie wiec pewnie i tak wyjdzie na to samo.

  5. #5

    Domyślnie

    ...pytanie powinno brzmieć: wylewki wykonywane betonem półsuchym z mixokreta czy płynnym z betoniarki/betoniarni....
    i tu już prościej odpowiedzieć, które są dokładniejsze....
    zdecydowanie te z betonu półsuchego... jest prostszy w obróbce, można nad nim w pełni "panować" podczas pracy, można uzyskać gładszą, powierzchnię po wykończeniu...
    oba rodzaje posadzek wykonawcy robią się ręcznie, maszyna służy tylko do przygotowania materiału więc i tak końcowy efekt zależy tylko od człowieka...
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    ja już zacząłem się zastanawiać czy wylewki robione ręcznie nie są przypadkiem przygotowywane łopatą w wanience co przy 30 tonach jest nie lada wyzwaniem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda i Marek
    wiec pewnie i tak wyjdzie na to samo.
    posadzka wykonana z miksokreta czy z betoniarki nie jest raczej taka sama - moja jest na tyle równa że kleiłem na nią płytki bez dalszego wyrównywania i kładłem panele. natomiast jak trzymam 2,5m poziomicę w ręce to zawsze coś tam wypatrzę w swoim domu... dlatego pisałem, że nie jest idealna.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Magda i Marek
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    czyli radzicie MIKROKRETA?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek...
    ......
    oba rodzaje posadzek wykonawcy robią się ręcznie, maszyna służy tylko do przygotowania materiału więc i tak końcowy efekt zależy tylko od człowieka...
    dodałbym tylko po słowie "przygotowania" zwrot "i podania"

    tyle razy wałkowane
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wadolek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Dzielnica
    łomżyca
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jastrych z mixokreta ma mniej wody zarobowej i przez to jest mocniejszy. Efekt schnacego chleba jest rowniez mniejszy niz w przypadku wylewki z betoniarki (unoszace sie brzegi wylewki).

    Mieszanka jest bardziej jednorodna a w przypadku maszyny transmix jest zupelnie identyczna a to wszystko pozwala na uzyskanie jednolitej powierzchni.

    Gdy jastrych jest niejednorodnie wilgotny rowniez jego schniecie jest niejednakowe a wtedy nawet bardzo rowno sciagnieta posadzka robi sie nierowna.

    Przy grubosci ok 6 cm nierownosci moga siegnac bez problemu 1,5 cm na jednym metrze i wygladaja jak rosnace ciasto na drozdzach. Nie do opanowania.
    Po przykryciu folia powierzchnia gdzie jastrych byl bardziej mokry bedzie sie pylic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony