dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1138

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Owczar mam OC Beama i żaden z moich dotychczasowych zwykłych odkurzaczy nie miał podejścia jeśli chodzi o siłę ssania. Dywany to prawie wciąga a po płytkach jak się jedzie to ciężko oderwać
    OC chyba nie obowiązuje limit mocy

    agb, a planujesz u siebie OC?

    Ja myślę nad nex 2 plus. Z tego co czytam nex 2 pro działa porównywalnie do Dysona. Jak sobie Dyson radzi z piachem?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam co prawda całą instalację pod OC, ale w związku z mocnym rozwojem odkurzaczy pionowych postanowiliśmy z żoną zrezygnować z OC. Mamy też Dysona V10 i w zupełności wystarcza. Bez kabli , bez wleczonej rury jedzie się lekko, łatwo i przyjemnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    OC chyba nie obowiązuje limit mocy

    agb, a planujesz u siebie OC?

    Ja myślę nad nex 2 plus. Z tego co czytam nex 2 pro działa porównywalnie do Dysona. Jak sobie Dyson radzi z piachem?
    Ja się upierałem żeby zrobić chociaż instalację po OC, żona powiedziała, że OC nie chce. Na siłę nie robiłem, bo to mniej roboty dla mnie Do tej pory kilkukrotnie stwierdziła, że to dobra decyzja, bo na pewno OC by nie używała mając dysona. Jak też nie wyobrażam sobie latania z tą rurą.

    Piach zbiera bez problemu. Miałem go dużo zanim zrobiłem podjazd i zbierał dobrze.

    Edit: znajoma ma OC i szuka klienta na jednostkę żeby kupić jakiegoś dysona, czy coś w tym typie.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 11-01-2021 o 13:20

  4. #4

    Domyślnie

    Pomijając eksploatację(filtry) wszystkie pionowe mają baterie tak do max 40-60min sprzątania więc wszystko zależy od tego też ile kto ma do odkurzania. Ja mam piętrowy dom więc albo kilka pionowych albo OC bo tak samo nie widzę biec na dół po odkurzacz aby odkurzyć coś na górze Z OC będę miał 2 zestawy a kiedyś może trzy.

    Wszyscy polecają vroom lub wallyflex ok ale pomyślnie że w kuchni łatwo podrapac meble rura jak trzeba dalej i się nie trzyma stąd szufelka to też dobre rozwiązanie...wszystko ma swoje +i - i trzeba pomyśleć co kto potrzebuje. Póki co u mnie na dole śmiga Xiaomi S6 i jest fajny tyle że trzeba go opróżniać ale radzi sobie z piaskiem - bo nie widzę abym codziennie biegał z jakimkolwiek odkurzaczem...
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 11-01-2021 o 22:06

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Pomijając eksploatację(filtry) wszystkie pionowe mają baterie tak do max 40-60min sprzątania więc wszystko zależy od tego też ile kto ma do odkurzania. Ja mam piętrowy dom więc albo kilka pionowych albo OC bo tak samo nie widzę biec na dół po odkurzacz aby odkurzyć coś na górze Z OC będę miał 2 zestawy a kiedyś może trzy.

    Wszyscy polecają vroom lub wallyflex ok ale pomyślnie że w kuchni łatwo podrapac meble rura jak trzeba dalej i się nie trzyma stąd szufelka to też dobre rozwiązanie...wszystko ma swoje +i - i trzeba pomyśleć co kto potrzebuje. Póki co u mnie na dole śmiga Xiaomi S6 i jest fajny tyle że trzeba go opróżniać ale radzi sobie z piaskiem - bo nie widzę abym codziennie biegał z jakimkolwiek odkurzaczem...
    Też mam Xiaomi i też radzi sobie z piaskiem w rozsądnej ilości. Jak w wiatrolapie po spacerze opadnie piach z butów kilku osób to niestety już tak dobrze sobie nie radzi

    Aczkolwiek po co miałbym odkurzać cały dom jeśli robot to robi? Chodzi tylko o zakamarki plus na szybko wiatrołap, rzadziej kuchnia.

    Wszyscy polecają vroom bo w porównaniu do rury nie zwijanej to inna bajka. Szufelka mnie nie przekonuje zupełnie. Muszę zamieść kuchnię by potem wepchnąć śmieci do niej. Niewiele dłużej zajęłoby mi wepchnięcie ich na tradycyjną szufelkę.

    W tym wszystkim rozchodzi się głównie o czas - dostępu i samej czynności. Takiego vroom wyciągasz w 2 sekundy i już możesz odkurzyć blat czy podłogę. Ostatnio sporo wypytywałem znajomych o OC i nie było nikogo kto by żałował tego rozwiązania. Aczkolwiek brak jak napisałeś - grunt to znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

    Póki co przekonaliscie mnie na testy pionowego. Zamowie roidmi nex 2 plus z mopem obrotowym.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Też mam Xiaomi i też radzi sobie z piaskiem w rozsądnej ilości. Jak w wiatrolapie po spacerze opadnie piach z butów kilku osób to niestety już tak dobrze sobie nie radzi

    Aczkolwiek po co miałbym odkurzać cały dom jeśli robot to robi? Chodzi tylko o zakamarki plus na szybko wiatrołap, rzadziej kuchnia.

    Wszyscy polecają vroom bo w porównaniu do rury nie zwijanej to inna bajka. Szufelka mnie nie przekonuje zupełnie. Muszę zamieść kuchnię by potem wepchnąć śmieci do niej. Niewiele dłużej zajęłoby mi wepchnięcie ich na tradycyjną szufelkę.

    W tym wszystkim rozchodzi się głównie o czas - dostępu i samej czynności. Takiego vroom wyciągasz w 2 sekundy i już możesz odkurzyć blat czy podłogę. Ostatnio sporo wypytywałem znajomych o OC i nie było nikogo kto by żałował tego rozwiązania. Aczkolwiek brak jak napisałeś - grunt to znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

    Póki co przekonaliscie mnie na testy pionowego. Zamowie roidmi nex 2 plus z mopem obrotowym.
    ten robot to nie zrobi tak dokladnie (jak sie nie zmiesci i za kazdym razem trzeba ustawiac meble aby przejechal - po czasie nie zawsze chce xie to robic

    zgadza sie tak szybko wiatrolap,kuchnia to pionowy ok - ale wtedy bym celowal tak do 800zl skoro tylko takie sporadyczne, co do szufelki nie trzeba wpychac tylko sie podsuwa i sama wciaga

    Vroom fajnie ale ja to widze w garazu do odkurzania aut w kuchni jak mowilem - latwo uszkodzic sobie meble jesli ktos ma lakierowane, Ganek pewnie ok ale w obu przypadkach trzeba sie schylac a szczotka raz dwa do szufelki......co mysle jest znacznie wygodniejsze niz "na kolanach" rura Vroom/wallflex to dobrze z blatu...

    ps po ok 26 latach uzytkowania Vacumaid, kupilem moim rodzicom takie pokrowce na rury i jakby cala rura sie lekko slizga...tez warte rozwazenia jesli chodzi o OC
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 12-01-2021 o 10:48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony