dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 51 z 57
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1138
  1. #1001

    Domyślnie

    Witam, widzę, że w ankiecie prowadzi Vacuflo a mówiono mi że tylko Beem, poza tym jest jeszcze PROFI Czy ktoś z Was robił większą analizę przed zakupową i podpowie jakie rozwiązanie jest optymalne funkcjonalnie i cenowo?

  2. #1002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artekpyrlandia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Witam, widzę, że w ankiecie prowadzi Vacuflo a mówiono mi że tylko Beem, poza tym jest jeszcze PROFI Czy ktoś z Was robił większą analizę przed zakupową i podpowie jakie rozwiązanie jest optymalne funkcjonalnie i cenowo?
    Wszystkie te 2 firmy sa dobre zalezy czego oczekujesz, przeczytaj wątek z PROFI odkurzaczami i tabelki porównawcze to ci się odechce tej firmy. Jeszcze jeszcze Aspilusa która radzi sobie dobrze w tym zestawieniu.

    Po pierwsze zadzwoń gdzieś do producenta który ma więcej niż jeden sposób filtracji w swoich jednostkach aby udzielił ci instrukcji jakie są sposoby filtracji i dlaczego taki a nie inny.

    Jak ci się spodoba firma to wybierasz odpowiednią moc jednostki no i patrzysz czy cena odpowiada.

    Unikaj silników przepływowych i poł by-passów eco czy innych cudów nie widów.

  3. #1003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Witam, widzę, że w ankiecie prowadzi Vacuflo a mówiono mi że tylko Beem, poza tym jest jeszcze PROFI Czy ktoś z Was robił większą analizę przed zakupową i podpowie jakie rozwiązanie jest optymalne funkcjonalnie i cenowo?
    Profi jest dużo tańszy niż inne. Czy działa gorzej niż odkurzacz za 4-5kzł? Nie wiadomo. Ja kupiłem Profi 42.1 za 1800zł (teraz kosztuje bodajże 1570zł) i jest zupełnie wystarczający. Jak wygram w totka i kupię odkurzacz a 5kzł, to wtedy będę mógł porównać

  4. #1004
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Nie ma co przepłacać-żadna marka odkurzacza nie gwarantuje jakości - widać t w wątku kolegi kusykzy :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sie-przestroga
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #1005
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    @Przemo1: Przykład użytkownika Kusykzy to akurat brak kompetencji instalatora, który montował system. Skutkiem tego było spalenie się jednostki. Nie była to bezpośrednia wina odkurzacza.
    Powołując się na ten przykład raczej bym polecał analizować firmy, którym zlecacie wykonanie instalacji aby nie doświadczać podobnych historii.

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    @Przemo1: Przykład użytkownika Kusykzy to akurat brak kompetencji instalatora, który montował system. Skutkiem tego było spalenie się jednostki. Nie była to bezpośrednia wina odkurzacza.
    Powołując się na ten przykład raczej bym polecał analizować firmy, którym zlecacie wykonanie instalacji aby nie doświadczać podobnych historii.
    Być może - niech on sam się wypowie. Ale domyślam się, że kupił NOWY odkurzacz więc montował AUTORYZOWANY przez producenta/importera serwisant (nie wiem ,jak wygląda rynek odkurzaczy - zakładam, że tak jest, jeśli nie to wyprowadźcie mnie z błędu).
    Więc jeśli tenże producent/importer autoryzował partacza, to dla mnie (jak już wcześniej pisałem w tym wątku - i ponownie do tego wracamy) to jedna oferta firmy od odkurzaczy(zakup+montaż+serwis+akcesoria). Podobnie, jak np w przypadku kotłów gazowych, okien itp (okna montował mi autoryzowany montażysta, jak miałem do nich uwagi po montażu, to nie szukałem tego montażysty tylko dzwoniłem do tego, co mi okna sprzedał - on sam rozstrzygał co jest kwestią prawidłowości montażu a co wykonania skrzydeł).
    To nie my mamy analizować firmy montujące(bo niby jak -nie znamy się na montażu) - to Ty (jako sprzedawca/importer) masz to robić i dbać o jakość/wyszkolenie tych firm, które mi polecisz/przyślesz, jak kupię u Ciebie odkurzacz (szczególnie ten droższy, polecany). Inaczej nie kupię u Ciebie, poszukam u innych. A jak się taki sprzedawca nie znajdzie to kupię najtańszy, sam zamontuję i w razie awarii sam będę miał do siebie pretensje. Ale zdecydowanie mniej mnie to będzie kosztowało.
    Tak ja to widzę i rozumiem - oczywiście możecie mieć inne zdanie.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 14-02-2017 o 18:27
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #1007
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Zdecydowanie podzielam Twoją opinię na temat autoryzowanych instalatorów.

    Chcę jednak uczulić, że instalacje wykonuje dużo nieprzeszkolonych firm.
    Proszę mnie zrozumieć, towar jest ogólnodostępny. W hurtowni może go kupić każdy np. hydraulik, który pierwszy albo drugi raz będzie wykonywał instalację odkurzacza centralnego. Ku mojemu zdziwieniu coraz częściej spotykam się z hasłem "nie potrzebuje instalatora bo mój hydraulik powiedział, że da sobie rade" itp.

    Nie żebym miał coś do hydraulików ale to świeży przykład z przed paru dni.

  8. #1008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Podzielam waszą opinię odnośnie firm instalacyjnych - bardzo często jest że już mam wykonawcę bo robią to przy okazji wszystkiego innego. Owszem nie mam nic przeciwko ponieważ wielu z naszych autoryzowanych instalatorów robi to przy okazji hydrauliki albo elektryki ale przeszła odpowiednie szkolenie. Wszyscy ktorzy kupia taki produkt w hurtowni tak naprawdę nie dostają do niego nawet instrukcji obsługi! Sprzedajac zestawy do samodzielnego montażu mogę stwierdzić jedno że nieraz klienci są bardziej zainteresowani , pytaja o szczegoły montażu, ogladaja nasz film instalacyjny czytaja instrukcję dzwonią z pytaniami i czasami jak przysyłaja zdjecia to okazuje sie że wykonali lepszą i prostrzą instalację kosztem 3-4 h godzin niż wykonała by to tandetna firma instalacyjna.

    Trzy szybkie pytania które pozwolą wam wyłapać niekompetencje :
    - Jakiej firmy montuje Pan instalację centralnego odkurzania ?
    - Jak kleimy instalację to smaruje Pan kształtki czy rury ?
    - jakiej firmy odkurzacze Pan montuje, jaki jest w nich sposób filtracji, gdzie są produkowane ?

    Stosowanie kolan bezpieczeństwa w całej instalacji jest nagminne. Dlatego najlepiej przy montażu spytać wykonawcę czy współpracuje z jakaś firma sprzedająca odkurzacze i czy przechodził szkolenie - może pokazać certyfikat( to dla nie ktorych firm atut którym się chwalą ) a już na pewno niech wystawia FV bo to jest podstawa do wszystkich roszczeń.

    @Kusykzy : życzę aby ten Pan rozstrzygnął w sądzie swoje roszczenia i w końcu firma jedna - druga - trzecia wzięła odpowiedzialność za swoja nie fachowość - zwłaszcza że z tego co widzę skasowali go drożej niż wynoszą ceny katalogowe tego systemu.
    Reklama na FM jest płatna

  9. #1009

    Domyślnie

    Kurde, a cóż takiego jest w zamontowaniu odkurzacza? Nie żartujcie, no chyba że sami poloniści.... Nie ma instrukcji i musi to robić autoryzowana firma?

  10. #1010
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Kurde, a cóż takiego jest w zamontowaniu odkurzacza? Nie żartujcie, no chyba że sami poloniści.... Nie ma instrukcji i musi to robić autoryzowana firma?
    rozmowa toczy się o systemie chowanym węzem w ścianę i tutaj tak lepiej jeżeli wykona to firma instalacyjna. Jeżeli chodzi o system tradycyjny owszem może to zrobić każdy - instrukcje są dostępne trzeba ja tylko chcieć przeczytać. Natomiast to co dla ciebie czy innej osoby może być oczywiste jak kierunkowość trojników, czy stosowanie kolan bezpieczeństwa i łuków w instalacji dla kogoś kto pracuje tak to nazwę w "Korpo " może być już problemem.

    Taka osoba wchodzi chociażby na ten wątek - czyta twój post i czuje się urażona bo chce zrobić jakiś system w domu sama i ja to rozumiem ale nie można sugerować że nie trzeba znać ogólnych zasad budowlanych itp Jak złożysz kanalizację w odwrotną stronę trójniki to będzie działać - albo złożysz całość na kolanach <90 st - to podziała 1-2 lata i przestanie - plusem tego rozwiązania jest to że nie musisz kuć ścian/podłóg - po prostu rezygnujesz z centralnego odkurzacza i kupujesz zwykły.

    Sprzedajemy ponad 100 zestawów do samodzielnego montażu miesięcznie i ich złożenie to jak klocki lego, tylko trzeba poznać zasady, poczytać jak jest problem zadzwonić i zapytać od ponad 7 lat nie mieliśmy nigdy problemu z instalacją bo każdy taki zestaw wielkimi literami opatrzony jest w instrukcje.
    Reklama na FM jest płatna

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Bardzo mnie zastanawia jak podłączyć zwykły przemysłowy odkurzacz w miejsce centralnego. Robił ktoś coś takiego?? Nie chodzi mi o podłączenie rury tylko taki pierdolnik 220V/i to co w szufelkach i na rurze.
    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tutaj jest wszystko opisane
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3051252.html
    Pozdrawiam

    A można poprosić o jakiś link do gotowca na alegro??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A można poprosić o jakiś link do gotowca na alegro??
    http://allegro.pl/modul-przekaznika-...563261683.html
    Do tego jakiś zasilacz 5V np od starej Noki i gotowe
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #1013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dziękuje
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #1014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    witam.
    jaki polecacie odkurzacz do instalacji o długości 10m? będą 2 gniazda i 2 szufelki. jedne z gniazd na poddaszu. do sprzątania ok 130mkw podlogi.
    jednostka będzie w piwnicy.
    myslałem o :
    Purvac 626AW (kanadyjski) , Optimus F14 albo znacznie tańszym, ale niezbyt polecanym Profi.
    bardzo proszę o porady.

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jak wybrać odkurzacz:
    polecam znaleźć sprzedawcę, który ma dosyć bogatą ofertę odkurzaczy, zadzownić i pogadać.
    Jeśli ten sprzedawca jest też instalatorem (zwykle oferuje montaż jednostki gratis) - jeszcze lepiej.
    Ocenić wiarygodność informacji, dopasowanie jednostki do swoich potrzeb i przede wszystki do instalacji (i ewentualnych planów jej rozbudowy - jak najbardziej możliwe).

    Ja wybierałem pomiędzy Aspilusa Izzy 400 a BEAM 355 (oba w zbliżonej cenie). Wybrałem lekko droższy Izzy 400. Gdybym zdał się na swoją intuicję - wybrałbym BEAMa. Wyglądał dla mnie solidniej - metalowa obudowa, dopracowane szczegóły. Z beamem nie ma też problemów jeśli chodzi o dostępność części ani serwis.
    Ale... odkurzacz ma głównie ciągnać/ssać. Siła ssąca izzy to 38 kPA, a beama 32, beama 385 (model wyżej) 33,5. To są naprawdę spore różnice. Siła ssania ma duży wpływ na skuteczność odkurzania. Inne jednostki z taką siłą ssania jak IZZY 400 są znacznie droższe.
    Podstawowy test wykonywany po montażu to też szczelności. U mnie w instalacji wakuometr pokazał 36 kPA (słychać, gdzie są nieszczelności - przy gniazdach i przy szufelce - nie mam metalowych obejm tylko opaski + zawór bezpieczeństwa w jednostce). Podobno wraz z użytkowaniem instalacji te nieszczelności lubią się powiększać (zużycie elementów, uszczelek).
    Więc jednostkę mam ponoć przewymiarowaną, ale absolutnie nie żałuję. Powiem więcej: spodziewałem się większego ciągu, więc jakbym miał mniej, to byłbym odkurzaczem centralnym rozczarowany.
    Lubię gadżety, i gdyby nie instalator wziąłbym BEAMa. Tylko że na codzień naprawdę jednostki nie oglądamy, z dodatkowych funkcji nie korzystamy. Na codzień odkurzamy i odkurzacz przede wszystkim musi dobrze odkurzać. Wyświetlacze, regulacja obrotów, materiał obudowy to didaskalia.
    Do Izzy przekonał mnie jeszcze system filtracji - jest tam okrągły demontowalny filtr o budowie jak w odkurzaczach warsztatowych. Ale wykonany z dużo lepszego materiału (coś jak metalowy papier). Można go czyścić pod wodą i znowy zakładać kiedy potrzeba.
    Beam ma filtr samoczyszczący... jak to wygląda: wór wykonany z bardzo dobrego materiału (goretex) do którego doczepiono obciążnik. Wór opadając się oczyszcza. Ale na chłopski rozum: zawsze wciągnie się coś, co ten wór przypcha (drobne pyłki). A niestety BEAM nie przewidział normalnego demontażu tego filtra. Więc trzeba go czyścić przy jednostce. Mnie to kompletnie nie przekonuje.

    Jest jeszcze kilka innych czynników (serwis, obsługa posprzedażowa, dostępność części zamiennych) które mają znaczenie, ale o tym jeszcze nie potrafię się wypowiedzieć.

    Innych jednostek nie oglądałem, więc się nie wypowiem. Ciekawiło mnie też PROFI, ale jeśli zaoszczędzono tam na jakości silnika, to ja jednak podziękuję. Za drogi jest ten cały interes odkurzacza, żeby nie być zadowolonym z tego co się kupiło. Chociaż może to opinia obiegowa, chętnie bym obejrzał i sprawdził siłę ssania.

    P.S. dzwońcie do sprzedawców z allegro - zwykle ostatecznie oferują ceny sporo niższe niż te na aukcji. Jak oni to robią? Domyślam się tylko, że sprzedają jednostkę tak, jakby ją montowali (8% VAT) - inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć tych okazyjnych zniżek w porównaniu do ceny online

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Tia....i sprzeda klientowi to na czym ma akurat najlepszą przebidkę To tak jak w markecie, nieważne co aby zeszło

    Swoja droga zaczynają mnie wnerwiać kryptoreklamy..tutaj firmy z N...a

    Gościu, takich cwaniaków jak Ty tutaj masa. Masz jeden post, tylko w tym wątku..... ale próbuj....
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 08-05-2017 o 20:48

  17. #1017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Tia....i sprzeda klientowi to na czym ma akurat najlepszą przebidkę To tak jak w markecie, nieważne co aby zeszło
    Swoja droga zaczynają mnie wnerwiać kryptoreklamy..tutaj firmy z N...a
    Gościu, takich cwaniaków jak Ty tutaj masa. Masz jeden post, tylko w tym wątku..... ale próbuj....
    W tym poście
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...cy-mit%C3%B3w-)
    są zdjęcia Aspilusa Izzy 400 zamontowanej u mnie w domu.
    Podciśnienie w instalacji (wykonanej z błędami przeze mnie) 36 kPA wg katalogowych 38 kPA. Strata 5%.

    Jeśli jest pan monterem, może wrzuci pan zdjęcia montowanych przez pana jednostek ze wskazaniami wakuometra - użytkownicy i przyszli klienci będą mogli porównać.
    Ostatnio edytowane przez zdolnyslazak ; 10-05-2017 o 22:37

  18. #1018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdolnyslazak Zobacz post
    W tym poście
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...cy-mit%C3%B3w-)
    są zdjęcia Aspilusa Izzy 400 zamontowanej u mnie w domu.
    Podciśnienie w instalacji (wykonanej z błędami przeze mnie) 36 kPA wg katalogowych 38 kPA. Strata 5%.

    Jeśli jest pan monterem, może wrzuci pan zdjęcia montowanych przez pana jednostek ze wskazaniami wakuometra - użytkownicy i przyszli klienci będą mogli porównać.
    Witam, tak jak Panu pisałem w wiadomości prywatnej - widzę że skupił Pan się tylko na jednym Parametrze instalacji - podciśnienie to jest tylko 10% prawdy o wszystkich jednostkach centralnych i ich rodzajach a widzę że chce Pan używając Wakuometra cały świat naprostować niestety tak nie jest. Owszem kupił Pan jednostkę która ma 38 kPa podciśnienia ale moge Panu zrobić testy z Vacuum jednostek za 2200 z 38 kPa i 1700 z 39-40 kPa . Ważne jest także jak duży jest silnik 4,7 " - 5,7" - 7,2" - jak szybko osiąga ten parametr.
    Reklama na FM jest płatna

  19. #1019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    moge Panu zrobić testy z Vacuum jednostek za 2200 z 38 kPa i 1700 z 39-40 kPa . Ważne jest także jak duży jest silnik 4,7 " - 5,7" - 7,2" - jak szybko osiąga ten parametr.
    dzień dobry,
    czy jednostki za 1700 zł które osiągają 39-40 kPA odkurzają gorzej niż te za 4000 zł i podciśnieniem 30 kPA?
    oczywiście o zakupie decyduje wiele parametrów: serwis, jakość wykonania, cena itd itp.

    Ale w jaki sposób mam w domu porównać skuteczność odkurzania odkurzacza centralnego? Jest coś bardziej miarodajnego niż wakuometr?
    Przepływ powietrza ma podobne znaczenie, ale nie wiem, jak go mierzyć w warunkach domowych

    Wielkość silnika, szybkość osiągania podciśnienia nominalnego - moim zdaniem mają mniejsze znaczenie niż samo podciśnienie.

  20. #1020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdolnyslazak Zobacz post
    dzień dobry,
    czy jednostki za 1700 zł które osiągają 39-40 kPA odkurzają gorzej niż te za 4000 zł i podciśnieniem 30 kPA?
    oczywiście o zakupie decyduje wiele parametrów: serwis, jakość wykonania, cena itd itp.

    Ale w jaki sposób mam w domu porównać skuteczność odkurzania odkurzacza centralnego? Jest coś bardziej miarodajnego niż wakuometr?
    Przepływ powietrza ma podobne znaczenie, ale nie wiem, jak go mierzyć w warunkach domowych

    Wielkość silnika, szybkość osiągania podciśnienia nominalnego - moim zdaniem mają mniejsze znaczenie niż samo podciśnienie.
    Odpowiedź na Pana pytanie brzmi tak - Odkrzacz za 1700 zł z 39-40 kPa odkurza dużo gorzej od dobrej jednostki za 3800-4300 z 36 kPa podciśnienia - gdzie silnik Przepływowy mamy w pierwszym rozwiązaniu a by-passowy w drugim. Tak naprawdę jest wiele Parametrów które maja znaczenie a Vacuometr nie służy do mierzenia MOCY odkurzacza a jedynie do sprawdzenia szczelności odkurzacza - owszem może Pan również sprawdzić czy nie został Pan oszukany przez sprzedawcę/producenta i czy faktycznie to co napisane podciśnienie - faktycznie jednostka osiąga ale tutaj historia z mocą jednostki już dalej nie ma nic wspólnego.

    Najbardziej miarodajnym sposobem jest miara podciśnienia nie przy pełnym zamknięciu a pełnym otwarciu na wężu/ssawce średnicy 32mm czyli przelocie jakim sprzątamy - taki parametr może Pan znaleźć w specyfikacji silnika i to określa siłę jednostki.

    Nie jednokrotnie modele które posiadają dwa silniki umieszczone równolegle maja parametr podciśnienia na poziomie 26-29 kPa i są do 20 gniazd ssących i 100 m instalacji.

    Jeżeli natomiast chodzi o czas w jakim odkurzacz dochodzi do tego parametru to jest on równie istotny i chodzi tutaj o ułamki sekund w których szczotka znajduje się nad śmieciami i jak szybko odkurzacz osiągnie ten parametr.
    Reklama na FM jest płatna

Strona 51 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony