dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 1 z 57
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1138
  1. #1

    Domyślnie

    Wiem, że o odkurzaczach wiele już było na forum, ale ja dalej nie wiem, co oferuje rynek. Napiszcie na jakie modele się zdecydowaliście i dlaczego. Pozdrawiam,

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Rury kupiliśmy z BIMa ale tylko dlatego, że od tego samego dostawcy braliśmy inne rzeczy. Ale rury są podobno uniwersalne.
    Naszym kryterium przy kupnie jednostki centralnej będzie cicha praca, łatwość czyszczenia i gniazdo w jednostce (no i cena oczywiście). Akurat to wszystko maja odkurzacze BIMa ale decyzje podejmiemy jak już będziemy na etapie zakupu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tak samo jak Ewa i odkurzacz też tam kupię bo producent należy do grupy Elektrolux, a ta firma skonstruowała pierwszy na świecie odkurzacz.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    ludzie!!! chyba nie macie na co pieniędzy wydawać!!!
    Karolina - chcesz się na zimę wprowadzić ("plan minimum") a takie bzdury ci w głowie

  5. #5

    Domyślnie

    Anonimowy, rury kosztują niewiele, przed zimą muszę zrobić wylewkę na połodze, jak tych rur nie położę to potem już będzie za późno. A odkurzacz centralny chcemy mieć na pewno i nie uważam tego za specjalny luxus, po prostu odkurzacz w domu musi być, a ja wolę taki niż tradycyjny.
    Dzięki za rady, a ile mniej-więcej kosztuje odkurzacz BIM-a taki do domu ok 200m2

  6. #6

    Domyślnie

    W 2 kzł się zmieścisz

  7. #7

    Domyślnie

    Uwaga!
    Promocyjny odkurzacz BEAM-a kosztuje 1700 zł, lecz ma niewielką wydajność - 18 mb. rur ssawnych. Przy 200 m2 może to być za mało.

  8. #8

    Domyślnie

    podobno koszty rozkładają sie w czasie. W takim razie ile trzeba "sie wykosztowac" na rury do domu ok 200m2 użytkowej? Też myśle o takim odkurzaczu, ale nie teraz. Cienko z kasą, wiec na razie moge sobie pozwolic tylko na rury
    Moze ktos poda jakis adres przedstawiciela?

  9. #9

    Domyślnie

    Do Buleczki (jakos smacznie to dzwieczy )

    Wejdz na strone http://www.beam.pl
    Tam sa i ceny i instrukcja montazu. Tylko trzeba najpierw sobie "zaprojektowac" gdzie bedziesz miala wyjscia

    Ja rowniez bede bral Bima.

    Czesc

  10. #10

    Domyślnie

    Hmmm taka jagodzianka....
    Dzięki za www. Bardzo się przydała. Przejrzałam i muszę stwierdzić, że to nie są tak kosmiczne kwoty jak sądziłam wcześniej . Interesuje mnie jeszcze tylko jakie są te pierwsze koszty dla domu ok 300 m2 pow. całkowitej ...
    Czy rury i gniazda mozna założyc z jedną firmą, a potem przy np. zmianie humoru (wiadomo kobieta zmienną jest ) wybrać z innej firmy jednostkę centralną??

  11. #11

    Domyślnie

    Tak. Przewody instalacji centralnego odkurzacza są zestandaryzowane. Koszt instalacji zależy od ilości gniazd, a znacząco na cenę wpływa ilość automatycznych szufelek, które są bardzo wygodne ale drogie. Pozostałe elementy to przecież grosze. (Całość kilkaset złotych + szufelki)

  12. #12

    Domyślnie

    Moge napisac jedna rzecz, u nas w Litwie jest przedstawiciel Beama, to wiecie ile kosztuje komplekt trzech gniazd do centralnego odkurzacza? 1000 Lt!!! To okolo 1150 zl. Przedstawiacie!!?? Kiedy w Polsce to kosztuje 299 zl.
    Niezle nie?

    Czesc

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Nam na 150m2 wyszły 2 gniazda, dodatkowo szufelka w kuchni.
    Na poddaszu też zrobimy 2 ale tylko dlatego, że są bardzo tanie.
    Rury można położyć we własnym zakresie - żaden problem. A ilość gniazd ustaliliśmy tak: Bastian przyłożył koniec 15m taśmy w miejscu planowego gniazda a ja z drugiej strony taśmy przyłożyłam sobie kij od miotły i ganiałam po domu markując baardzo dokładne odkurzanie (czyli narożniki, miejsca pod wirtualnym meblami itp.). Metr rury kosztuje coś koło 3 zł także nie ma co oszczędzać na ilości gniazd, żeby potem nie okazało się, że trzeba dokupywać "normalny" odkurzacz bo gdzieś się nie sięga. Warto również zwrócić uwagę na to, że większość jednostek ma swoje gniazda więc odpada instalacja np w garażu (jeśli jednostka jest w garażu oczywiście).

  14. #14

    Domyślnie

    KaKa zadzwon do najbliższego granicy przedstawiciela po Polskiej stronie i kup tu. A swoją drogą nie nieźle zdziera gość kase...
    Chyba jednak zdecyduje sie na samodzielną instalkę skoro mówicie, ze to takie proste, ale poki co sprawdze ile to kosztuje u różnych przedstawicieli.
    A propo czy oni mają sztywne ceny czy tak każdy sobie...

  15. #15

    Domyślnie

    "Beam" we Wrocławiu (mieści się w Budexpo na ul.Krzemienieckiej)podaje w ulotce koszt 1 gniazda - 250 zł. Byłam na miejscu, widziałam ceny elementów - zdecydowanie trzeba starać się zrobić to samemu.

  16. #16

    Domyślnie

    A mi wycenił wczoraj gość z BEAM`a 850 zł robocizna + materiał tj. dwa gniazda i dwie szufelki ...
    Jak myślicie może być czy jednak robić samemu?
    A czy ktoś z forumowiczów już sam montował te rurki i ewentualnie mógłby pomoć?
    Z góry dzięki

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Montuj sama. Instrukcje są w sieci. A sam montaż jest śmiesznie łatwy. My właśnie wczoraj skończyliśmy. Oszczędzisz ponad połowę z wyceny. Tylko trzeba pamiętać, żeby było jak najmniej kolanek (90st tylko przy gniazdach) i nie zapomnieć o kablu. Kupujesz klej do plastików ze specjalnym "oczyszczaczem". Potem smarujesz nimi po kolei, wkładasz rurę i gotowe.

  18. #18

    Domyślnie

    Do Buleczki_77

    Ja tak i zrobie, jak tylko przyjdzie kolej na odkurzacza - siadam do samochodu i po okurzacz do Polski!! Naprawde tak zrobie. Moze tylko ceny sie zmienia.

    Hej! Hej!

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Umówiłem się z dystrybutorem, że ja sam wykuję w ścianach bruzdy oraz przejścia w stropach a on położy orurowanie z własnego materiału. Ma mnie to kosztować 700 zł netto za 7 gniazd + 2 gniazda do szufelek (same gniazda + szufelki bedą kupione w "lepszych" czasach.
    Usłyszałem od dystrybutora ciekawą informację. A mianowicie - położenie każdego kolanka 90 stopni jest przeliczane jako 3 metry długości instalacji. A więc jak najmniej zawijasów.
    Pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Wowka, co ty. Nie płać instalatorowi. ZRÓB TO SAM!!! Klejenie rur jrst smiesznie łatwe, a jak sam musisz wykuwać otwory i bruzdy to płacąc komuś za klejenie wyrzucasz pieniądze w błoto. Mnie instalator chciał wykuć dziury i bruzdy + klejenie + materiał na dwa gniazda za 800 pln, ale go wyśmiałem i materiał kosztował mnie 190 pln, a kleiłem sam i sam wykułem dziury. Za resztę kasy mam 30 % jednostki centralnej. I tak grosz do grosza i instalacja będzie hulać.

Strona 1 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony