dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 17 z 57
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1138
  1. #321

    Domyślnie

    Us a jaki symbol masz tego beama dokladnie ile gniazdek? Kto Ci montowal?

  2. #322

    Domyślnie

    Witam wszytkich.
    Ja troche z innej beczki - jak długi macie wąż do odkurzacza? Czy 10-11 m jest wygodny czy lepsza jest większa ilość gniazdek i przepinanie podczas sprzatania. Poradźcie proszę co lepsze!!!
    Gosia
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  3. #323
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartt
    Są rury antyelektrostatyczne i trochę tańsze zwykłe z PVC. Zgadnijcie, do któtego "klei się" kurz i które oszczędny Polak często wybiera

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-05-05 16:31 ]</font>
    Zajmuję się systemami centralnego odkurzania i zapewniam niema takich rur. Jedynym wyjątkiem sa rury używane na ekspozycjach (transparentne) z poliwęglanu.

    Jeśli wam instalator wciska taki kit to skrobnijcie tą antystatyczną rura po styropianie.
    Nie znaczy to jednak że można je zastąpić rurami od kanalizacji. Różnica leży w ich gładkości oraz dopasowaniu. Rury kanalizacyjne na miejscu łączenia nie tworzą gładkiej powierzchni.

  4. #324

    Domyślnie jaki polecacie odkurzacz centralny?

    zastanawiam się i chciałbym was się poradzić jakiej firmy są sprawdzone ,jestem na etapie stanu surowego bez wylewek na razie chcę tylkop rozprowadzić instalację rur ile to może kosztować?

  5. #325

    Domyślnie

    ajajaj .... poszukac na forum sie nie chce ?

    podstawowa instalacje wykonasz sobie za kilkaset zlotych (rury, kolanka, przewody),
    jednostke centralna - jej moc - dobierzesz do dlugosci instalacji,

    z marek polecam husky i beam (taki uzytkuje),

  6. #326

    Domyślnie

    Słyszałem że Husky to mercedes, ale b. drogi.
    Osobiście użytkuję Beam, 180 m2 obsługuję z 3 gniazdek - jestem b. zadowolony. Kupiłem go w promocji z wężem na przełącznik za jakieś 2300 + separator gratis. Jakbyś się zdecydował na tę markę to weż model na który jest gwarancja 5 lat (jest w nim lepszy silnik - nie pamiętam już szczegółów), wydajność dobierz do najodleglejszego gniazdka + wąż trzeba uwzględnić. Jak wejdziesz na stronę tego producenta, to z łatwością dobierzesz coś dla siebie.
    Acha, na co zdecydowanie namawiam - koniecznie z rurkami ułóż przewody elektr. by móc używać wariant węża z przełącznikiem w rączce - to spora wygoda. Jak co mogę podpowiedzieć parę rzeczy (sam sobie robiłem instalację, bardzo prosta sprawa, trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad).

  7. #327

    Domyślnie

    bardzo prosta sprawa, trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad
    czy jakieś szczególne zasady?

  8. #328

    Domyślnie

    A ja uzywam VacuMaid. Hmm wydawalo mi sie ze tylko Beam ( Husky`ego nie mialem mozliwosci obejrzec) bedzie odpowiedni bo czesto bywalem u znajomych ktorzy maja taki sprzet. Jednak kiedy probowalem sie skontaktowac z przedstawicielami handlowymi Beam`a w moim regionie ( mazowsze - Płock ) krew mnie zalala. Nikt nie odpowiadal nawet z Warszawy. Wiec dalem sobie spokoj, pomyslalem co mogloby sie stac w razie awarii. Kupilem Vacu Maida i jest ok ( po porowaniu z praca Beama to samo) Parametry identyczne, 5 lat gwaranacji. Cena nizsza ale uzytkujemy go dopiero 4 miesiace wiec zobaczymy co dalej.

  9. #329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozikpl
    czy jakieś szczególne zasady?
    Bardzo szczególne. Poczytaj to:

    http://beam.pl/admin/pliki/plik_zapisz.php?plik=47

  10. #330

    Domyślnie RE: serwis BEAM

    Cytat Napisał czaguz
    A ja uzywam VacuMaid. Hmm wydawalo mi sie ze tylko Beam ( Husky`ego nie mialem mozliwosci obejrzec) bedzie odpowiedni bo czesto bywalem u znajomych ktorzy maja taki sprzet. Jednak kiedy probowalem sie skontaktowac z przedstawicielami handlowymi Beam`a w moim regionie ( mazowsze - Płock ) krew mnie zalala. Nikt nie odpowiadal nawet z Warszawy. Wiec dalem sobie spokoj, pomyslalem co mogloby sie stac w razie awarii. Kupilem Vacu Maida i jest ok ( po porowaniu z praca Beama to samo) Parametry identyczne, 5 lat gwaranacji. Cena nizsza ale uzytkujemy go dopiero 4 miesiace wiec zobaczymy co dalej.
    Masz rację z tym serwisem, swój odkurzacz kupiłem w sklepie internetowym ze Szczecina - przesyłka ok. w terminie, sprawnie. Ale jak chciałem wymienić wąż na krótszy względnie skrócić go - to zero odzewu
    Chociaż może nie ma co uogólniać - jest dobry sklep w Poznaniu, niedaleko targów - tam kupowałem rurki instalację i gniazdka - b. rzetelna i fachowa obsługa. Jednostka centralna była u nich droższa jakieś 300 zł (nie było promocji). Jak widać zawsze coś za coś..

  11. #331

    Domyślnie odkurzacz centralny-pomożecie?

    wiem ze temat już wieolokrotnie opisany

    ale znalazłam coś takiego

    http://www.beam.pl/?strona=sklep&isbn=1167658200

    i się zastanawiam czy warto

    co sądzicie?

  12. #332

    Domyślnie

    Sądząc po wyglądzie i parametrach to taka superuproszczona wersja (chodzi o jednostkę, bo akcesoria to standard) - wygląd beczki i mała moc oraz krótki rurociąg (16 m). Ale za to cena superatrakcyjna. Warto jeśli nie będziesz pokonywał rurą kilku kondygnacji i upchniesz jednostke nie za daleko gniazd. U mnie gniazda są w piwnicy (i tam jednostka) + na parterze i poddaszu, więc jednostka 1650W i ssie dobrze, również przez separator popiół z kominka.
    Ale, ale...jest dopisek - chwilowo brak. Obawiam się, że promocja długo nie potrwa

  13. #333

    Domyślnie odkurzacz centralny-KOMPAKT czy SPLIT ?

    Witam.
    Wiekszosc oferowanych odkurzaczy to kompakty.Instalator proponuje nam split,bo: zwierzeta,bo wlosy ,bo zapchane kłakami worki, etc .
    Czy ktos wie,jak to wyglada w praktyce? Czy rzeczywiscie wlosy i siersc tak bardzo komplikuja uzytkowanie odkurzacza kompaktowego?
    Prosze o opinie.

  14. #334

    Domyślnie

    a czym się różni jeden od drugiego ?

  15. #335

    Domyślnie

    Rozumiem że kompakt to zespolone urządzenie. Jeżeli tak to takie mam od 6 lat (producent: Smart - USA) i mam psa rasy bokser (sierść) i z odkurzacza (instalacji) jest bardzo zadowolony. Z suki zresztą też.

  16. #336

    Domyślnie

    a co można oddzielić w odkurzaczu ? filtr ?

  17. #337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał out
    a co można oddzielić w odkurzaczu ? filtr ?
    Widać np. na załączonym schemacie:
    http://www.allegro.pl/item857297212_..._montazem.html

  18. #338

    Domyślnie

    A jaki to ma wpływ na pracę OC ?
    tylko wygodniejsze rozmieszczenie ?

  19. #339

    Domyślnie

    Na początek to połóż instalację (rury bez gniazdek + kabelek do sterowania z rękojeści) i zaplanuj gniazdka i miejsce na jednostkę centralną. Nie słuchaj głupot że tylko takie rury itp. Kup rury i złączki (trójniki, kolanka i co ci będzie trzeba) tam gdzie taniej (u sprzedawcy odkurzaczy centralnych). Zdecydujesz potem jaka jednostka centralna. Znam takich co mają ułożone zwykłe rury pcv fi=50mm i też im to chodzi już bez awarii 10 lat - niby ich (tych od odkurzaczy) rury są lepsze bo się nie elektryzują i inny PR.
    Gdybyś nie wiedział jak to w internecie na stronach producentów są dokładne opisy. Wierz mi nie ma nic prostszego niż instalacja centralnego odkurzacza.

  20. #340

    Domyślnie

    Cytat Napisał out
    a czym się różni jeden od drugiego ?
    http://aerovac.pl/kompaktczysplit.html
    To jest SPLIT .Popatrz na inne dzialy .Tam jest wyjasnienie,jak dziala kompakt. To poprostu urzadzenie w ktorym i zbiornik na smieci i silnik i filtry sa w jednym ,powiedzmy,opakowaniu.

    Bardzo bym chciala pominac w tym watku kwestie instalacji itp,bo o tym juz jest sporo na forum. Moze skupmy sie raczej wlasnie na samej jednostce .

    Podobno problemem sa dluzsze wlosy,i siersc raczej zwierzat dlugowlosych.Bokser to raczej male,klujace igielki .
    Na folderach i reklamowkach-wiadomo-wszystko extra.A praktyka? Moze ktos jeszcze se podzieli doswiadczeniem?

Strona 17 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony