dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 20 z 57
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1138
  1. #381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja mam Zelmera (marka PROFI) Zadowlonym jak cholera. I do tego kosztował niecałe 900 zł.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #382

    Domyślnie

    Odnośnie awaryjności Beam`a to użytkujemy odkurzacz centralny tej firmy już ponad 5 lat i nic odpukać się nie zadziało. Także polecam .

  3. #383

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ja mam Zelmera (marka PROFI) Zadowlonym jak cholera. I do tego kosztował niecałe 900 zł.
    coulignon,
    napisz coś nt tego Zelmera/Profi - interesuje mnie coś na dł instalacji do 20 m i powierzchnia 200 m2. Czytałem o serii 40.1 co o tym sądzisz?
    df
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  4. #384

    Domyślnie

    Ja też kupiłam Zelmera i daje radę

  5. #385
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grawerka

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-406
    Posty
    4

    Domyślnie Ja uzytkuję TQD

    Cytat Napisał skibusia Zobacz post
    Chciałam się zapytać, czy ktoś użytkuje Sach'a lub TQ coś tam? Jak to się ma do Beam'a?
    Ja użytkuję TQD (dawniej Huricane 165). Powiem tak dom 200 m, pies, mały syn i 3 letnie użytkowanie. Zero problemów i wszystko pasuje od zwykłego odkurzacza. A gdyby się popsuł to sobie drugi taki sam kupie bo za cenę np. Beam o podobnych parametrach mam spokojnie 2,5 szt TQD. Co do Sach`a to brak w nim gniazda gospodarczego.

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeF Zobacz post
    coulignon,
    napisz coś nt tego Zelmera/Profi - interesuje mnie coś na dł instalacji do 20 m i powierzchnia 200 m2. Czytałem o serii 40.1 co o tym sądzisz?
    df
    sądzę że nie. To jest tak zwany worek odwrócony - moim zdaniem rozwiązanie najgorsze z mozliwych: musisz wsadzić tam łapę i co jakiś czas ręcznie go wytrzepać. Worek odwrócony to też najszybszy spadek siły ssania w trakcie użytkowania. Nie ma żadnych zalet a wymyślony został po to zeby jakoś odróżnić odkurzacz centralny od zwykłego (opinia importera odkurzaczy marki zaczynającej się na "a")
    Moim zdaniem 30.1 będzie lepszym wyborem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #387

    Domyślnie

    Wiesz,
    przy okazji centralnego odkurzacza chciałem się uwolnić od papierowych worków(zawsze kiedy potrzeba to się kończą )a ten 30.1 jest na worek.
    Przy okazji odkryłem jeszcze ten 31 z fitrem hepa ale to już zupełnie nie znane mi rozwiązanie - wynienia się go jak worek czy czyści?
    DF
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabrycha 2211 Zobacz post
    Ja też kupiłam Zelmera i daje radę
    Jakiego?
    Podziel się opinią.
    DF
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  9. #389

    Domyślnie

    Grawerka,
    to TQD jest już od trzech lat na rynku? Napisz coś więcej bo dotychczasowe opinie nie są najlepsze. Wszak cena zachęca ale jak ma być tylko na okres gwarancji to dzięki.
    DF
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  10. #390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeF Zobacz post
    Wiesz,
    przy okazji centralnego odkurzacza chciałem się uwolnić od papierowych worków(zawsze kiedy potrzeba to się kończą )a ten 30.1 jest na worek.
    Przy okazji odkryłem jeszcze ten 31 z fitrem hepa ale to już zupełnie nie znane mi rozwiązanie - wynienia się go jak worek czy czyści?
    DF
    Worek odwrócony jest dużo bardziej uciążliwy niż tradycyjny. Worek w 30.1 jest z włókniny - pomimo że odkurzacz jest używany codziennie worki wymieniam raz na pół roku.
    Filtr hepa - dziwny pomysł w odkurzaczu który wyrzuca powietrze na zewnątrz.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A co sądzicie o tych włoskich odkurzaczach?

    CM012IS
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #392

    Smile

    W ostateczności kupiłem VacuMaid. Okazało się, że znajomy jest dystrybutorem .
    Chciełem Beam-a bo sugerowałem się gniazdem w obudowie ale to okazało się żadnym problemem. Gniazdo 29 zł i montaż
    na rurze dolotowej jest OK.
    Dopiero 2 tyg. działa. I jest to cyklon w czystym wydaniu - nie odwrócony worek.
    DF
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  13. #393

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Może jeszcze ktoś zabierze głos w tej sprawie?

  14. #394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robixx78

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-203
    Posty
    46

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkuje coś takiego?
    http://dominujacesystemy.pl/pl/p/Jed...Vac-DF1R10/375

    Jak wygląda sprawa po odkurzaniu jakiejś cieczy? Wtedy cała instalacja jest wilgotna....a to chyba nie dobrze...

    Cytat ze strony dystrybutora:
    "Gdy tylko zechcesz oczyścić swoją instalację, wystarczy dolać nakrętkę wybielacza na bazie chloru do pół wiadra wody/ wymieszać i zassać do systemu. Dzięki temu cała instalacja zostanie idealnie oczyszczona i odkażona!!!"

    No będzie odkażona oczyszczona ale i wilgotna.....

    Pozdrawiam

  15. #395

    Domyślnie

    Niestety nie pomogę.

    Ja mam pytanie jeszcze o ten nieszczęsny odwrócony worek w Beamie- czy to faktycznie takie upierdliwe?

  16. #396

    Domyślnie

    Witam serdecznie!

    Mam problem z wyborem odkurzacza centralnego, u mnie w okolicy dystrybutorzy mają odkurzacze marek TQD, Disan, Duovac, Venton, Borysowski, Beam....Masakra tyle tego że nie wiem co gdzie i jak, a każdy swoje chwali...proszę o wypowiedzi osób użytkujących modele powyższych marek jak się sprawują, najbardziej się skłaniam ku Borysowskiemu bo sprzedawcy się chciało i wytłumaczył wszystko od A do Z, reszcie niezbyt się chciało...poza tym jest spory rozrzut w cenie instalacji, od 600 zł (Borysowski, Venton) do nawet 1500-200zł (Disan), a chcę tylko 4 gniazda + szufelka, instalacja max 25m.

  17. #397

    Domyślnie

    Haaalllooo! Z dezka mi śpieszno, czy ktoś odpowie ?

  18. #398

    Domyślnie

    Hallllooooo! Od 3 dni nikt nie ma czasu odpisać ? Nikt nie ma odkurzaczy powyższych firm ? Beznadzieja...

  19. #399
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pstrokaty
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-700
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichuZLasocic Zobacz post
    Hallllooooo! Od 3 dni nikt nie ma czasu odpisać ? Nikt nie ma odkurzaczy powyższych firm ? Beznadzieja...
    Jako dystrybutor ciężko obiektywnie opisać odkurzacze, jednakże polecam odkurzacze firmy beam, sprzedaje je od około 10 lat, solidna marka, konkretna firma, największa różnorodność części zamiennych jak i akcesorii do użytkowania. Jednakże warto sobie wszystko sprawdzić na stronach poszczególnych producentów odkurzaczy, tam Pan się wszystkiego dowie

  20. #400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pstrokaty Zobacz post
    Jako dystrybutor ciężko obiektywnie opisać odkurzacze, jednakże polecam odkurzacze firmy beam, sprzedaje je od około 10 lat, solidna marka, konkretna firma, największa różnorodność części zamiennych jak i akcesorii do użytkowania. Jednakże warto sobie wszystko sprawdzić na stronach poszczególnych producentów odkurzaczy, tam Pan się wszystkiego dowie
    Witam!
    To i ja poproszę nowego Specjalistę - dystrybutora o pomoc, bowiem w innym wątku jej nie uzyskałam.
    Montować będziemy instalację do parterówki o 130 m.kw powierzchni użytkowej. Czytałam w innym wątku rady o "zadziorach" i łagodnym spadku rur i tak też zrobimy. W zasadzie cała instalacja będzie przebiegała w linii prostej, bo dom na kształcie prostokąta. "Rurociąg" - max. 25 mb. Potrzebne będą 4-5 gniazd i 1 szufelka. Zastanawiam się nad odkurzaczem Profi 31. Czy mogę poprosić o sugestię, czy to dobry wybór? Ewentualnie, co w podobnej grupie cenowej zaminenie znajdę?

Strona 20 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony