dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 21 z 57
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1138
  1. #401
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pstrokaty
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-700
    Posty
    11

    Domyślnie

    Odkurzacz w zupełności wystarczający, nawet trochę za mocny jak na parterową 130m. powierzchnie. Jeżeli to nie problem to tym lepiej, żadnych spadków ciśnień od gniazda w odkurzaczu po najdalsze gniazdo w domu. Silnik ametek rozbieralny, czyli w razie serwisu koszty nie będą duże. Cena odkurzacza w swoim segmencie najniższa, jednak może to skutkować awaryjnością.

  2. #402

    Domyślnie

    Witam!

    Zdecydowałem się na odkurzacz DuoVac bez wyrzutu powietrza na zewnątrz, widziałem Beama z "samoczyszczącym" się workiem i dziękuję bardzo za ten rozpierdziel. Byłem u kilku dystrybutrów różnych marek, jeśli mają do każdego podejście takie jak do mnie to chyba nic nie sprzedają, panu od DuoVac-a chciało się wszystko wytłumaczyć dlatego go biorę.

  3. #403

    Domyślnie

    Ciężko jest jednoznacznie wskazać ten czy inny model czy markę bo każdy ma nieco inne oczekiwania - analogicznie jak z samochodami. Każdy ma swoje typy i każdy ma racje. Ale jest kilka cech na które warto zwrócić uwagę, jeśli planujemy użytkować jednostkę długo czy też bardzo długo co nie jest wykluczone w przypadku dobrego odkurzacz centralnego, mam tu namyśli eksploatację w okresie ponad 10lat i więcej.
    1. Obudowa a zwłaszcza pojemnik na kurz, dobrze jak są ze stali, może nie mają atrakcyjch kształtów ale będą działać bardzo długo. Plastiki po latach mogą się robić kruche, jeśli spadnie i pęknie nam zbiornik na kurz to po 10 latach od produkcji odkurzcza już go nie dokupimy. Najbardziej ryzykowne są przeźroczyste pojemniki na kurz oraz plastikowe klamry mocujące zbiornik na kurz do korpusu urządzenia.
    2.Silniki (właściwie zespół silnik-turbina) najlepsze są firmy ......(nie będę pisał żeby nie robić rekalmy), tej które ma większość oferowanych odkurzaczy. Przy czym te produkowane w Meksyku są ponoć lepsze niż produkowane w Europie - na pewno są inne czy lepsze głowy nie dam. Warto by był to silnik typu bypass bo możemy liczyć na znacznie dłuższą żywotność i żeby miał mocne np. dwurzędowe łożyska. Jeśli producent nie podaje jaki silnik jest w ich urządzeniu to może potem niespodzianka.
    3. Wszelkie elementy elektroniczne takie jak moduły miękkiego startu, wyswietlacze LCD są nieomalże gwarancją, że między 10 a 20-tym rokiem użytkowania odkurzacz padnie, jeśli nie planujmy tak długiej eksploatacji to można się tym nie przejmować.
    4.Warto sprawdzić gdzie był wyprodukowany odkurzacz i jego silnik, kilka marek skrzętnie ukrywa te informacje - ciekawe dlaczego?
    5. Głośność im ciszej tym lepiej , tłumik nie zawsze wyciszy na tyle ile byśmy chcieli, ale jak ma być zainstalowany w pomieszczeniu dobrze odseparowanym akustycznie to można nie zwracać uwagi.
    6. Parametry i osiągi: wiele firm zawyża je, porównania chyba w takiej sytuacji nie mają sensu, najlepiej sprawdzić jak system funkcjonuje u kogoś w domu na
    rzeczywistej instalacji. Zobaczyć jak mocna jest siła ssania, głośność i sposób opróżniania pojemnika na kurz.
    7 System filtracji. Jesli wydmuch jest na zewnątrz budynku to niespecjalnie jest się czym przejmować, wystarczy cyklon i odwrócony samoczyszczący worek.
    Tyle że samoczyszczące worki też czasem potrafią się zabić, ktoś kto musiał go wyjąć i wyczyścić raczej nie będzie fanem tego rozwiązania.
    Upierdliwym rozwiązaniem są wymienne jednorazowe worki z mikrofibry. Trzeba mieć ich zapas i jest to zawsze jakiś koszt ale za to w czysty i przyjemny
    sposób opróżniamy zbiornik na kurz (ważne jeśli odkurzacz mamy w pralni czy innym czystym pomieszczeniu gospodarczym). Zawsze po wymianie mamy
    niezabity filtr (mocne ssanie w gniazdach). Po głębszym zastanowieniu rozwiązanie z workami nie jest takie złe zwłaszcza że wymienia je się 2-3 razy w roku.
    Jeśli wydmuch jest do pomieszczenia to warto sprawdzić jaki poziom filtracji zapewnia nam stosowany worek, filtr.
    Teraz pozostaje tylko wybrać najodpowiedniejszy dla swoich potrzeb model.

  4. #404
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pastorek23
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski, Poland
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Question Disan czy VacuMaid ?

    Witam. Proszę o pomoc w wyborze odkurzacza ... powierzchnia domu to 150 m, gniazdek 4 szt.

    Która firma jest pewniejsza Disan czy VacuMaid

    Na co mam zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego odkurzacza ?

  5. #405
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    Planuję kupno odkurzacza i znajomy polecił mi firmę Columbia Vac. sam ma taki odkurzacz i bardzo sobie chwali - przede wszystkim ze względu na cenę. orientowałem się trochę w temacie i faktycznie silnik AMETEK, stal nierdzewna, serwis w całej Polsce- wygląda całkiem korzystnie. wcześniej myślałem o BEAM ale czytając opinie chyba odejdę od tego pomysłu. w Columbi jestem sceptyczny co do ceny-niby to samo co u konkurencji a wiele tańsze.pytanie gdzie jest haczyk?

  6. #406
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    Czyżby reklama?
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  7. #407
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał PABLO-01 Zobacz post
    Planuję kupno odkurzacza i znajomy polecił mi firmę Columbia Vac. sam ma taki odkurzacz i bardzo sobie chwali - przede wszystkim ze względu na cenę. orientowałem się trochę w temacie i faktycznie silnik AMETEK, stal nierdzewna, serwis w całej Polsce- wygląda całkiem korzystnie. wcześniej myślałem o BEAM ale czytając opinie chyba odejdę od tego pomysłu. w Columbi jestem sceptyczny co do ceny-niby to samo co u konkurencji a wiele tańsze.pytanie gdzie jest haczyk?
    Rozmawiam z Nimi na temat współpracy.
    Podoba mi się ich rozsądna cena i dodatkowo normalna ekipa
    Mam nadzieję że już niedługo wrzucę ich do swojej oferty.
    Jeżeli chodzi o inne firmy warte polecenia to myślę o :
    - DISAN;

  8. #408
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGP Zobacz post
    Czyżby reklama?
    nie, w żadnym przypadku nie reklama. czytając o odkurzaczach centralnych orientowałem się na co zwrócić uwagę itd. i nagle okazuję się że można to mieć jakieś 30% taniej - z jednej strony to zachęca, ale z drugiej budzi obawy i chciałem zasięgnąć opinii użytkowników. Jak wspominałem kolega ma taki odkurzacz-ale ma go dość krótko i wiadomo że każdy chwali swoje.

  9. #409

    Domyślnie

    COLUMBIAVAC - a kto i gdzie to produkuje? Dystrybutor tym nie chwali. Pewnie w Columbi .... A może ktoś wie gdzie to cudo powstaje?

  10. #410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wybieram się do sklepu columbi w Katowicach to zapytam i napiszę.

  11. #411
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    byłem wczoraj wieczorem w ich sklepie. wygląda to całkiem nieźle i solidnie, mają tam taką pokazową rurę z pleksi z pojemnikiem na wodę-naprawdę mocno ciągnie, nawet ten z silnikiem 1200 co mnie zdziwiło.
    co do pochodzenia i produkcji otrzymałem taką odpowiedź. produkt jest z rynku australijskiego-ale nazwa columbia vac to jest nazwa na rynek europejski-tam się to jakoś inaczej nazywa. co do Chińskości produktu to podobno tylko obudowa, silnik ametek- firma podobno amerykańska,ale produkcja z tego co słyszałem o meksyk zahacza. system chłodzenia ebmpapst to chyba niemiecka firma z tego co wiem-zajmująca się wentylacjami. sam odkurzacz fajny a model cv12 fajnie cicho pracuje, mniej mi się podobają akcesoria, ale da się wytrzymać w rurze brakuje klipsa utrzymującego rurę,ale za to cena dobra. bo 330zł to kosztują węże bez włącznika w rączce,a tutaj jest. a ten klips można przeboleć.
    w tej cenie i mi jeszcze jakieś gratisy zaproponował facet.
    w sumie chyba się skusze, bo wygląda to nieźle.

  12. #412

    Domyślnie

    Przypuszczam ze Columbiavac to bliźniak TQD, na oko zewnętrznie to samo. Tam też się nie chwalą skąd to jest ale i tak wszyscy wiedzą a tu ktoś mami Australią, .

  13. #413
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pipefighter Zobacz post
    Przypuszczam ze Columbiavac to bliźniak TQD, na oko zewnętrznie to samo. Tam też się nie chwalą skąd to jest ale i tak wszyscy wiedzą a tu ktoś mami Australią, .
    TQD-też mało znane. no faktycznie jest niewiadoma w temacie samego montażu-ale zapewniano mnie że nie ma tam nigdzie MADE IN CHINA-że montaż tylko częściowo zahacza o chiny, w sumie to dla mnie żaden problem, bo w istocie większość produktów na rynku we większym, lub mniejszym stopniu jest związana z produkcją chińską.

  14. #414

    Domyślnie

    PABLO To wszystko są ściemniacze, albo ktoś normalnie deklaruje kto jest poducentem odkurzacza (kraj, nazwa i adres firmy) albo ma coś do ukrycia i zaczyna się bajerowanie, że marka to zachodnia, a motaż z komponentów nie chińskich tylko kilka jest chińskich, a produkcja nie wiadomo gdzie, ale przez firmę która robi dla innych znanych marek. Osobiście nie mam nic przeciwko chińskim wyrobom choć niektóre jakościowo są kiepskie - ale nie wszystkie. Ja obawiam się kupować od ludzi co zatajają takie informacje. To nie jest uczciwe. Jak kupijesz czajnik czy żelazko Philipsa to wszędzie jest napisane Made in PRC i nikt tu nic nie ukrywa.

  15. #415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    masz rację, też mi się nie podoba takie podejście do sprawy. bo na dobrą sprawę nie dowiedziałem się nic konkretnego o pochodzeniu produktu, z drugiej strony nie zmienia to faktu że jest to narazie najlepsza oferta jaką znalazłem...

    żona mnie popędza żeby kupować, bo instalacja gotowa od dawna. macie jeszcze jakieś fajne alternatywne rozwiązania?

  16. #416

    Domyślnie

    Rozumiem, ze nie bierzesz pod uwage polskich produkcji np. Profieurope z Rzeszowa?

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  17. #417
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    tak rozważałem firmę profi-nie wspomniałem wcześniej o jednej ważnej rzeczy. jednostkę będe montował w kotłowni gdzie mocno się pyli, dlatego myślę o CV 12 bo ona nie zasysa powietrza z otoczenia. te systemy chłodzenia które pobierają powietrze z zewnątrz podobno słabo spisują się w takich warunkach. niby nie jest tam aż tak zapylone, ale może lepiej żeby nie zasysało powietrza z zewnątrz. ostatecznie mógłbym zdecydować się na takie rozwiązanie, ale mając wybór myślę że to jest lepsze rozwiązanie.

  18. #418
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PABLO-01

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-386
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kupiłem wczoraj Columbie Vac CV 12 za 1999 zł z akcesoriami-w gratisie dostałem turbo-szczotkę za 100zł, montaż gratis i dostawę gratis. Myślę że zrobiłem dobry interes, pomimo że silnik 1200W to ciągnie naprawdę elegancko, cicho fajnie pracuję w dodatku bardzo fajna profesjonalna obsługa. mam tylko nadzieję że mojego entuzjazmu nie ostudzi jakaś niespodzianka związana z awarią napiszę za jakiś czas jak się sprawuje-wstępnie jestem zadowolony. za 2000 naprawdę przyzwoity zestaw. I jeszcze separator dokupiłem-też z columbii za 129zł z cyklonem pyłowo wodny-myślę że to też dobra cena.

  19. #419
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Pablo, w takim razie nie zapomnij napisać za jakiś czas

    Kurcze, niby odkurzacz centralny to taka super sprawa, ale tak mało jest osób które by coś konkretnego poleciły
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  20. #420

    Domyślnie

    Od kilku lat mam do czynienia z centralnymi odkurzaczami i z tych dwóch wybrałbym VacuMaida - pewniejsza firma i żadnych problemów jednostkami centralnymi.

Strona 21 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony