dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 26 z 57
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1138
  1. #501
    Banned
    dzinko

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Iwanowice
    Kod pocztowy
    62-862
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał empi Zobacz post
    Ja tak samo jak Ewa i odkurzacz też tam kupię bo producent należy do grupy Elektrolux, a ta firma skonstruowała pierwszy na świecie odkurzacz.
    Nie będę się już powtarzała więc cytuję mówczynię bo mam tak samo.

  2. #502
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Loel

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-705
    Posty
    37

    Domyślnie

    Miałam nadzieję na poradę merytoryczną, a nie kup tam bo oni zrobili pierwszy odkurzacz, dzięki. Rozumiem że jak będę miała kupić rower to mi napiszesz że mam kupić Wigry a jak buty na zimę to Relaxy.

    Z informacji które udało mi się zdobyć to wiem że IZZY 400 jest mocniejszy i ma lepsze podciśnienie ale nie wiem jak z reklamacjami i tu i tu. Polecano mi jeszcze Variovaka niemieckiego ale to w zasadzie podobny do tego Izzy jest a droższy. Jak mam brać Variovaka to równie dobrze można dołożyć i wziąć wodnego.

    Ja jestem z Krakowa a u nas w zasadzie to na miejscu mają serwis tylko Beam i IZZY.
    Ostatnio edytowane przez Loel ; 11-06-2014 o 21:59

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta_doa Zobacz post
    Słyszałam o jakimś nowym systemie odkurzacza w ścianie. Czy ktos coś wie w temacie?
    Hide a Hose jeśli kogoś stać zdecydowanie polecam - zadowolony użytkownik ) ( o trwałości powiem za 10-15 lat , na razie po roku OK ).

  4. #504

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w sprawie zakupu OC.
    Sprawdzałem na allegro ceny odkurzaczy i znalazłem np. coś takiego profi 40 http://allegro.pl/show_item.php?item=4372793943
    Z zadowoleniem stwierdziłem, że cena jest 2 razy niższa od odkurzacza Beam SC335, który zaproponował mi sprzedawca w lokalnym sklepiku. Dodatkowy plus to separator popiołu, którego sprzedawca nie zaproponował (jak sądzę chce mi go sprzedać osobno
    Porównałem oba odkurzacze i mam wrażenie, że ten profi jest lepszy, ale jako laik proszę o opinię kogos kto się zna lub używał oba w swoim życiu.
    Moc ma tylko 1200W czyli od 450 do 650 W niższą, ale za to inne parametry wskazują, że wcale nie jest słabszy.
    podciśnienie 5kPa więcej
    użyteczna siła ssania 50 AirWat więcej
    wydatek powietrza 6 l/s więcej
    zbiornik 5l więcej
    hałas 1dB mniej
    itd.
    Albo jest tu jakaś ściema, albo faktycznie oba odkurzacze są przynajmniej tej samej klasy.

    Na wszelki wypadek napisałem do firmy profi maila i sie okazało, że można u nich kupić z darmową dostawą odkurzacz profi 42 z zestawem czyszczącym i separatorem za cenę 1600zł.
    Czyli jakby nowszy model lżejszy i mniejszy o identycznych parametrach plus filtr hepa (po cholerę taki filtr? czyżby chodziło o wyrzucanie powietrza do garażu bez jego zakurzania?)

    Wszystko byłoby pięknie, ale okazało się, że nie kupię w firmie profi nic więcej. Czyli nie kupię szufelki jak również żadnej złączki, kleju czy gniazdka.
    Co zrobię zatem z zakupionym odkurzaczem? Przecież muszę go zamontować - najlepiej tak, żeby drgania nie przenosiły się na ścianę czy podłogę.
    Wyprowadzić trzeba powietrze na zewnątrz. No i w końcu jakoś muszę podłączać tę rurę do ściany, a w ścianach mam tylko takie białe płytki zakrywające jakąś dziurę z przewodem. Podejrzewam, że trzeba jakieś gniazdko zamontować tylko za cholerę nie wiem w jakim sklepie i co zamówić.
    Tym bardziej, że nie wiem czy to będzie pasować do tego profi (czytając tu forum trafiłem już do sklepu Beam ale tam znalazłem tylko jakieś zestawy i nadal nie mam pojęcia co trzeba dokupić).

    Na koniec w skrócie:
    1. Warto kupić tego profi 42 z zetawem do czyszczenia i separatorem za 1600zł - może znajdę jakiś tańszy OC ale nie gorszy? Czy to aby nie bubel (mimo 5 lat gwarancji?)
    2. Gdzie szukać tanich ale solidnych elementów do wykonania gniazdek/szufelek? i skąd mam wiedzieć czy będą pasować do tego profi?
    Kurde bo może ja mam już te gniazdka, bo mam takie białe płytki plastikowe na ścianach a po ich zdjęciu jest dziura i cienki kabelek, ale mam wrażenie, że brakuje jakiegoś pro zakończenia, bo przecież nie będę łączyć tego kabelka z rurą skręcając końcówki przewodów czy coś. Musi być jakieś gniazdko na rurę, żeby po jej włożeniu również było połączenie elektryczne (włącznik jest na rurze).

    Normalnie bym się nie bawił w studiowanie tego tematu, ale człowiek który wykonał "orurowanie" w budynku, krzyknął mi takie ceny za OC że porażka. Do tego za doprowadzenie każdego gniazdka chce 100zł to wyjdzie 500zł sama robocizna - plus koszty materiałów to prawie 1000zł mi zaśpiewał.
    P.S.
    Od razu mówię, że w domku nie ma więcej niż 25m instalacji, więc 2x mniej niż maksymalna w tym profi.
    Nie zależy mi na wyrywaniu lakieru z paneli - wystarczy delikatne ssanie bo na kurz to zadziała. Obawiam się że i tak będzie za mocno ssało

  5. #505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    wg mnie to straszny przerost formy nad trescia, szkoda pieniedzy

  6. #506
    wisienkozerca
    Guest
    wisienkozerca

    Domyślnie

    Czy ktos slyszal o firmie VARIOVAC? Jakies opinie? Jaki model lepszy? Gdzie moge dowiedziec sie wiecej o tych odkurzaczach?

  7. #507
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisienkozerca Zobacz post
    Czy ktos slyszal o firmie VARIOVAC? Jakies opinie? Jaki model lepszy? Gdzie moge dowiedziec sie wiecej o tych odkurzaczach?
    Ja słyszałem, ale że są bardzo drogie
    Niedawno montowałem OC Vacuflo i jak coś to bardzo polecam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #508
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    Proszę o pomoc w sprawie zakupu OC.
    ()...
    Dużo się naprodukowałeś, ale chyba próbujesz komplikować prostą sprawę... Odpowiem w dwóch zdaniach, a jeśli jeszcze będą jakieś niejasności, to pisz ponownie.

    1. Zdecydowanie polecam odkurzacz Profi. Ja mam Profi 42.1, pięknie działa i jest o połowę tańszy od innych, np. Beama.
    2. Wszelkie rury, kolanka, gniazdka będą pasować. Gniazda możesz kupić np. w Beam.

  9. #509

    Domyślnie

    Dzięki za uproszczenie sprawy
    Kupiłem tego profi 42, a wkrótce wybieram się do sklepu z akcesoriami. Pomierzyłem średnice rur w ścianach i w odkurzaczu, żeby dokupić to co będzie pasowało.

  10. #510
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    U nas od poniedziałku zawisł Profi 40.1 instalację małżonek montowal sam z ogólnie dostępnych w sklepach rur i kształtek. Gniazda i szufelki kupiłam z leovaca bo najbardziej wygląden do białych listew przypodlogowych pasowały. Zdecydowaliśmy się na ten akurat model Profi bo nie chciałam się bawić w filtry hepa, które według mnie są mega kłopotliwe i generują zbyteczne wydatki. W odkurzaczu centralnym moim zdaniem niczemu taki filtr nie służy. Odkurzacz montował nam gratis sprzedawca, od którego na allegro go kupiłam. Jak na razie działa bez zarzutu i jestem zachwycona.
    Ostatnio edytowane przez tutli_putli ; 05-09-2014 o 08:25

  11. #511

    Domyślnie Duovac Sensa

    My kupiliśmy niedawno Duovac Sensa - to kanadyjski producent - gwarancja 25 lat przy dobrej cenie + silnik AMETEK Lamb (USA) to nas przekonało.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25sensa.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	280611

  12. #512
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barbara54

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na firmę VACUFLO. Przez około 8msc użytkowania wszystko jest okej.
    Z przedstawicielem tej firmy w moim mieście super się współpracowało, doradził model, wyjaśnił wszystkie plusy, dał wskazówki co do obsługi.
    Ogólnie nie mogę narzekać, na razie wszystko jest dobrze, dlatego na dzień dzisiejszy z chęcią mogę go polecić innym
    Moja znajoma zdecydowała się na firmę cyclovac co prawda korzysta z odkurzacza dopiero około 2-3msc ale nie słyszałam, żadnego złego słowa z jej ust na tą jednostkę.

  13. #513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur-Reda

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał martaibob Zobacz post
    My kupiliśmy niedawno Duovac Sensa - to kanadyjski producent - gwarancja 25 lat przy dobrej cenie + silnik AMETEK Lamb (USA) to nas przekonało.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25sensa.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	280611

    25 lat jest na pewno na korpus jednostki, doczytaj w gwarancji. Nie wierzę, że dali 25 lat gwarancji na turbinę, bo one (nawet markowe Ametek) po prostu nie mają takiej żywotności i żaden producent nie zrobił by takiego strzału w kolano dając na nią 25 lat gwarancji....de facto większość producentów z czołówki daje dożywotnią lub bardzo długą gwarancję na korpus.

    10 lat to już jest długa gwarancja na podzespoły i taką daje np. Cyclo Vac (+ dożywotnia na korpus).

  14. #514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam

    Zbliża się czas zakupu jednostki centralnej.Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?
    Druga rzecz; czy ktoś podpowie jakiś model z Profi który parametrami odpowiadałby SC355?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  15. #515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Witam

    Zbliża się czas zakupu jednostki centralnej.Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?
    Druga rzecz; czy ktoś podpowie jakiś model z Profi który parametrami odpowiadałby SC355?
    a może Vacuflo fc570. Ma trochę niższą siłę ssania i podciśnienie, ale czytam o nim dobra opinie i jest tańszy niż Beam SC355. Czy może ktoś ocenić czy ten Vacuflo ze swoimi niższymi parametrami niż Beam SC355 byłby dobry dla mojej instalacji?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  16. #516
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    a może Vacuflo fc570. Ma trochę niższą siłę ssania i podciśnienie, ale czytam o nim dobra opinie i jest tańszy niż Beam SC355. Czy może ktoś ocenić czy ten Vacuflo ze swoimi niższymi parametrami niż Beam SC355 byłby dobry dla mojej instalacji?
    Mirek, ja mam Vacuflo FC500 w instalacji podobnej do Twojej. Ciągnie jak smok i jestem mega zadowolony. Korzystam od 5-miesięcy. Dwa tygodnie temu montowaliśmy tą samą jednostkę u szwagra (też 5 gniazdek + szufelka) i również jest zachwycony jej działaniem.
    Ten FC500 to tak na prawdę jest po prostu FC570 - tak ma na tabliczce znamionowej, tyle że jest pomalowany na czarno. Ma normalną 5-letnią gwarancję door to door i jest sprzedawany w zestawie z separatorem popiołu do kominka i dwoma kompletami sprzątającymi (dwie rury 9m). Kosztuje to wszystko <2000zł Także jak nie lubisz przepłacać i chcesz sprawdzoną jednostkę to serdecznie polecam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Mirek, ja mam Vacuflo FC500 w instalacji podobnej do Twojej. Ciągnie jak smok i jestem mega zadowolony. Korzystam od 5-miesięcy. Dwa tygodnie temu montowaliśmy tą samą jednostkę u szwagra (też 5 gniazdek + szufelka) i również jest zachwycony jej działaniem.
    Ten FC500 to tak na prawdę jest po prostu FC570 - tak ma na tabliczce znamionowej, tyle że jest pomalowany na czarno. Ma normalną 5-letnią gwarancję door to door i jest sprzedawany w zestawie z separatorem popiołu do kominka i dwoma kompletami sprzątającymi (dwie rury 9m). Kosztuje to wszystko <2000zł Także jak nie lubisz przepłacać i chcesz sprawdzoną jednostkę to serdecznie polecam
    dobra cena.Podaj gdzie kupiłeś.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  18. #518
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    znalazłem na Alle.... Jak z wymianą worków? Syfi się bardzo?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  19. #519
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    znalazłem na Alle.... Jak z wymianą worków? Syfi się bardzo?
    Tam nie ma żadnych worków. To jest prawie cyklon. FC - Filtered Cyklonic. 95% Zanieczyszczeń wyłapuje cyklon i spada do kubła, a resztę ogromny filtr Hepa. Filtr ponoć trzeba raz w roku przeczyścić ( ja swojego po 5 miesiącach jeszcze nie czyściłem i siła ssania nie spadła). Kubeł ma 23l pojemności - u mnie po 5m jest połowa zapełniona, więc niedługo będę opróżniał.
    Szczegóły "marketingowe" wysyłam Ci na priv Pozdrawiam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  20. #520
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    map78 dzięki za namiary

    Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

    Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?..."

    Z góry dziękuję
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

Strona 26 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony