dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 34 z 57
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 1138
  1. #661
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Odnalazłem maila od importera z cenami serwisu.

    Obowiązujący koszt jednej godziny serwisowej wynosi 150zł brutto 23%, poniżej przykładowe naprawy i ich koszt:

    · Przeprowadzenie diagnozy i sprawdzenie odkurzacza - 75zł brutto 23% (koszt diagnozy jest naliczany tylko w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę)

    · Wymiana zużytych szczotek silnika w odkurzaczu - 150zł brutto 23%

    · Wymiana płytki sterującej - 75zł brutto 23%

    · Wymiana silnika - 150zł brutto 23%

    · Pozostałe, nietypowe naprawy wyceniamy indywidualnie.

    Ceny są po prostu normalne, sam zajmuje się serwisem i wyceniam powyższe usługi identycznie.
    Koszt wymiony silnika jest ustalony na sztywno więc nikt go nie będzie wymieniał 5h
    tel: 796 559 499

  2. #662
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patryk_urban

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    Odnalazłem maila od importera z cenami serwisu.

    Obowiązujący koszt jednej godziny serwisowej wynosi 150zł brutto 23%, poniżej przykładowe naprawy i ich koszt:

    · Przeprowadzenie diagnozy i sprawdzenie odkurzacza - 75zł brutto 23% (koszt diagnozy jest naliczany tylko w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę)

    · Wymiana zużytych szczotek silnika w odkurzaczu - 150zł brutto 23%

    · Wymiana płytki sterującej - 75zł brutto 23%

    · Wymiana silnika - 150zł brutto 23%

    · Pozostałe, nietypowe naprawy wyceniamy indywidualnie.

    Ceny są po prostu normalne, sam zajmuje się serwisem i wyceniam powyższe usługi identycznie.
    Koszt wymiony silnika jest ustalony na sztywno więc nikt go nie będzie wymieniał 5h
    To są przykładowe ceny a nie sztywne rozpiski, a wymianę szczotek robią we Wrocławiu w 15 min a koszt szczotek do każdego silnika to 75 zł. Taniej wyjdzie szczotka z wymiana niż tam roboczogodzina. Nie słyszałem o takich stawkach. Z tego co wiem standardowo 75 zł / h jest w ogólnopolskiej sieci.

  3. #663

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

  4. #664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makusiaga Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?
    Niestety tak to wygląda, żaden producent nie chce wyłożyć od razu kart na stół.
    Sprzedaż, sprzedaż i jeszcze raz sprzedaż...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #665
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makusiaga Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?
    Witam,

    Dziwny ten Twój sprzedawca.

    Podeślij mi na prywatną wiadomość swój adres mailowy to Ci prześlę skan warunków gwarancji. (kartę gwarancyjną)

    Dodam tylko jeszcze, że gwarancja nie posiada żadnych wykluczeń. Jest to pełen 7 letni okres bez żadnych dodatkowych kosztów.

    Model, którym jesteś obecnie zainteresowana jest na tą chwilę nie dostępny u importera, najbliższą dostawę planują prawdopodobnie w październiku.

    Pozdrawiam
    tel: 796 559 499

  6. #666
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aku_213

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skała
    Kod pocztowy
    32-043
    Posty
    1

    Domyślnie

    Łukasz - jestem zainteresowany zakupem odkurzacza vacuflo tc488, moja powierzchnia do sprzątania to ok 280m2, 3 gniazda i ok 8m instalacji plus 9m węża. natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że tc588 jest najlepszy. Czy możesz podać bliższe szczegóły? Dodam, ze rozważałem jeszcze zakup Fc570 ale koszty filtrów są zbyt wysokie i szybko wyrównam do ceny zakupu TC488. Natomiast TC588 jest droższy i tutaj różnica 2tys. to 20 lat użytkowania Fc. Mam jeszcze jeden dylemat -przeczytałem na forum, że odkurzacze TC nie mają zabezpieczenia przed dostaniem sie do turbiny np. Kamyczków a dodam, że zamierzam sprzątać nim w garażu i teraz dylemat mam jeszcze większy. A może ktoś z użytkowników mi pomoże?

  7. #667
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aku_213 Zobacz post
    Łukasz - jestem zainteresowany zakupem odkurzacza vacuflo tc488, moja powierzchnia do sprzątania to ok 280m2, 3 gniazda i ok 8m instalacji plus 9m węża. natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że tc588 jest najlepszy. Czy możesz podać bliższe szczegóły? Dodam, ze rozważałem jeszcze zakup Fc570 ale koszty filtrów są zbyt wysokie i szybko wyrównam do ceny zakupu TC488. Natomiast TC588 jest droższy i tutaj różnica 2tys. to 20 lat użytkowania Fc. Mam jeszcze jeden dylemat -przeczytałem na forum, że odkurzacze TC nie mają zabezpieczenia przed dostaniem sie do turbiny np. Kamyczków a dodam, że zamierzam sprzątać nim w garażu i teraz dylemat mam jeszcze większy. A może ktoś z użytkowników mi pomoże?
    Ja mam FC500, który jest bliźniakiem FC570 (różni się kolorem i nazwą). Filtr do tych modeli kosztuje <70zł, ja mam ten odkurzacz 1,5 roku i czyściłem go na razie 2 razy. Podczas czyszczenia (opróżniania kubła) filtr wystarczy strzepnąć, nie ma potrzeby go wymieniać. Odkurzam w garażu, na strychu, a nawet liście z podjazdu i działa perfekcyjnie.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #668

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    Witam,

    Dziwny ten Twój sprzedawca.

    Podeślij mi na prywatną wiadomość swój adres mailowy to Ci prześlę skan warunków gwarancji. (kartę gwarancyjną)

    Dodam tylko jeszcze, że gwarancja nie posiada żadnych wykluczeń. Jest to pełen 7 letni okres bez żadnych dodatkowych kosztów.

    Model, którym jesteś obecnie zainteresowana jest na tą chwilę nie dostępny u importera, najbliższą dostawę planują prawdopodobnie w październiku.

    Pozdrawiam
    Dzięki za info, za chwilę wyślę wiadomość.

  9. #669

    Domyślnie

    Ja kupilem optimusa F16, poki co jestem zadowolony. Jest dosyc glosny, zarowno w garazu jak i przy wylocie na zewnatrz. Wydaje mi sie po czesci ze to przez to ze ma silnik by-pass. Sama obsluga bez zastrzezen. Cena 1700zl zobaczymy jak bedzie dalej. Rozwazalem Profi, ale ostatecznie padlo na inny.

  10. #670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kejsii
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    wielkopolskie
    Posty
    126

    Domyślnie jaki wybrać

    Witam


    mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42


    Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach


    Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/


    Z góry dzięki

  11. #671
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Zielinski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    21-417
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kejsii Zobacz post
    Witam


    mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42


    Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach


    Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/


    Z góry dzięki
    Ze swojego doświadczenia powiem żebyś wybrał odkurzacz z filtrem zmywalnym. W naszym regionie co 3-4 odkurzacz jaki montuje jest firmy Optimus albo Aspilusa. Aspilusa droższy ale możesz sprobować Optimusa. Natomiast jeżeli chcesz z tych dwóch to bierz Vaacuflo 500. Nie oszukuj się na parametrach Profi to jest tylko pic na wode fotomontaż. Zamontowalem jednostki i efekt był taki że po podłaczeniu do instalacji przepływ powietrza wynosi pewnie 20-30 l a nie tyle co podaje producent. Zreszta temat był wałkowany nawet na tym forum, jak silniki z profi nie maja takich specyfikacji jak po złożeniu z obudową ? - Pozatym jak przyjżysz się zdjeciom to te czarne plastikowe gory silnika są odczepiane - prawodopodobnie sciagaja z chin a w polsce tylko obudowe i filtr klepiom.

    Dlaczego filtr zmywalny ? - bo po roku albo szybciej musisz wydać 100 zł. Po 10 latach masz - 1000 zł i gdzie tu oszczędności ? A tak dołożysz 100 zł i masz bez eksploatacji i lepszy pewnie silnik. Nie nie wiem jak z Vacuflo ale wczesniej siedziały dobre silniki.

  12. #672

    Domyślnie

    Cytat Napisał kejsii Zobacz post
    Witam


    mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42


    Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach


    Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/


    Z góry dzięki
    No to ja z drugiej strony niż powyższy wpis.
    Mogę polecić Ci Profi ponieważ uzytkuje go już trzeci rok i dopiero trzeci worek zalozylem - szkoda kasy na odkurzacz bezworkowy (cyklonowy czy jakos tak).
    Worki sa dosyć tanie i jeden wystarcza na ok. rok.
    Ja mam ok. 215 m2 podlog do odkurzenia i od wspomnianych trzech lat "jade" na Profi 30.1 (chyba taki model był)
    Odkurzacz zainstalowany w garażu (to jeden koniec domu), jedno gniazdko na poddaszu użytkowym, dwa na parterze i jedno w garażu ale tego jeszcze nigdy nie uzywalem bo mam odkuzacz techniczny po budowie i nim odkurzam samochod, taras, kominek czy garaz.
    Waz zakupiłem oddzielnie z włącznikiem za jakies 450 zl z dostawa-chiński ale jeszcze działa
    Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najwazniesze żeby dobrze dzialal (wystarczajaca moc ssaca)odkurzacz i nie psul się a te warunki spelnia doskonale
    jak dobrze pozytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przeplacac. Za rok zapomnisz ze to wogole gdzies wisi i tylko wymiana workow Ci o tym przypomni (czyt. nie musi być ladny)
    No, ale to tylko moja subiektywna opinia, zwykłego użytkownika i pewnie zostane "przegadany" przez sprzedawcow hehe...

    Pzdr.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Profi_30_1-w_garazu.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	332519  
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  13. #673
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robert Liliowa

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-173
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, może Pan mi podać swój adres mail [email protected].
    potrzebuję porady w zakupie może się dogadamy :
    rp

  14. #674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najważniejsze żeby dobrze działał (wystarczająca moc ssąca)odkurzacz i nie psuł się a te warunki spełnia doskonale jak dobrze poczytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przepłacać. Za rok zapomnisz ze to w ogóle gdzieś wisi .
    Zgadzam się z Tobą w zupełności
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #675
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    No to ja z drugiej strony niż powyższy wpis.
    Mogę polecić Ci Profi ponieważ uzytkuje go już trzeci rok i dopiero trzeci worek zalozylem - szkoda kasy na odkurzacz bezworkowy (cyklonowy czy jakos tak).
    Worki sa dosyć tanie i jeden wystarcza na ok. rok.
    Ja mam ok. 215 m2 podlog do odkurzenia i od wspomnianych trzech lat "jade" na Profi 30.1 (chyba taki model był)
    Odkurzacz zainstalowany w garażu (to jeden koniec domu), jedno gniazdko na poddaszu użytkowym, dwa na parterze i jedno w garażu ale tego jeszcze nigdy nie uzywalem bo mam odkuzacz techniczny po budowie i nim odkurzam samochod, taras, kominek czy garaz.
    Waz zakupiłem oddzielnie z włącznikiem za jakies 450 zl z dostawa-chiński ale jeszcze działa
    Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najwazniesze żeby dobrze dzialal (wystarczajaca moc ssaca)odkurzacz i nie psul się a te warunki spelnia doskonale
    jak dobrze pozytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przeplacac. Za rok zapomnisz ze to wogole gdzies wisi i tylko wymiana workow Ci o tym przypomni (czyt. nie musi być ladny)
    No, ale to tylko moja subiektywna opinia, zwykłego użytkownika i pewnie zostane "przegadany" przez sprzedawcow hehe...

    Pzdr.
    Tego samego zdania jestem że odkurzacz nie musi być ładny tylko ma byc duża moc. Panowie zajmuję się tym profesjonalnie i wiem że jak klient się uprze, założę ten odkurzacz za 1700 zł to za przeproszeniem mi WSTYD, bo wiem że są lepsze za nie wiele większą kasę. Znalazłem opinię klienta że mogą mu się psuć co 3 lata, bo serwis wymienił po tygodniu silnik, może i tak było ale nie dostał przełużenia gwarancji na 5lat tylko zostało mu 2 lata. Owszem może ktoś powie że kupi tańszy i poźniej dokupi silnik ale ktoś widział gniazdo osadzenia silnika? W wiekszości dobrych jednostek można dopasować wszystkie 5 popularnych firm.

    Ktoś muwi że odkurzacz sprawdzał przed podłaczeniem do instalacji ale po podłaczeniu powinniśmy sprawdzić Poddziśnienie ale też przepływ. Sprawa jest taka że mozna całe życie jeździć maluchami i zmieniać co 5 lat, albo dołożyć 300 zł i kupić pełen by-pass ( mercedesa ) i przestać marnować czas na odkurzaniu.

    A wszystkim opiniom jak ktoś mi napisze że odkurzacz za 1200 zł dobrze ciągnie to się zgodzę może na szczelinówce a jak podłaczysz 30 cm to wszystko stoi.

    Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży.

  16. #676

    Domyślnie

    Proszę mi powiedzieć, bo już się gubię, kto jest w końcu twórcą separatora cyklonicznego w odkurzaczach. Swoim wpisem wskazuje PAN na Vacuflo, ale system opatentował Electrolux. Chcę kupić dobry centralny odkurzacz i jestem trochę skołowany. Proszę o pomoc, bo z Pana wpisów wnioskuję, że zna się PAN na rzeczy. Pozdrawiam.

  17. #677
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nicox

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    witam,
    naczytałem się co do jednostek i chyba wiem co chcę, kwestia tego że nie wiem czy któraś z firm to oferuje a mianowicie:
    jednostka typu Filtered Cyclonic z jednorazowym workiem(żaden odwrócony), poprostu żeby się nie brudzić przy opróżnianiu. Istnieje taka jednostka? Aha cena ... ok 2,5tyś.
    na tą chwilę wybrałem VACUFLO - model Filtered Cyclonic 600/570 ale nie wiem czy tam moża włożyć np zwykły worek foliowy?

  18. #678

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicox Zobacz post
    witam,
    naczytałem się co do jednostek i chyba wiem co chcę, kwestia tego że nie wiem czy któraś z firm to oferuje a mianowicie:
    jednostka typu Filtered Cyclonic z jednorazowym workiem(żaden odwrócony), poprostu żeby się nie brudzić przy opróżnianiu. Istnieje taka jednostka? Aha cena ... ok 2,5tyś.
    na tą chwilę wybrałem VACUFLO - model Filtered Cyclonic 600/570 ale nie wiem czy tam moża włożyć np zwykły worek foliowy?
    Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?

  19. #679
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nicox

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?
    Pytam o foliowy worek bo przeglądając rózne str o centralnych odkurzaczach widziałem jakiś model z taką możliwością.
    Czy aż tak potzrebny... nie, ale jeśli jest taka możliwość bez dużo większych kosztów to czemu nie. Zdaję sobie sprawę, że jednostka będzie oprózniana raz na kilka msc. więc worek nie jest aż tak potrzebny. Kwestia wygody.

  20. #680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?
    Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150113_175840.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	342240  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 34 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony