dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 9 z 57
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1138
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    A po schodach też chodzi?
    To tylko żarty, nie bierz tego do siebie. Proszę jednak o jakieś konkretne argumenty na "nie". Ja jestem w trakcie samodzielnego wykonywania instalacji (przyliżony koszt 300-400 PLN) choć nie wiem czy będę miał kasę na jednostkę centralną .
    To wcale nie żart, ale to cudo to napewno gorszy patent niż odkurzacz centralny, stacja dokująca ( chyba trzebaby przewidziec juz miejsce to calikiem spore musi byc ), gdzie odsysa śmieci ( tak jak odkurzacz centralny poza dom, czy to woreczka który trzeba wyrzucić ), zapewnie nie wjeżdza po schodach, wiec trzeba kupić na góre jeden i na dół, no i mebli pewnie tez nie odsuwa, nie ma separatora do kominka ... itp itd ... takie coś to sobie mogą testować w laboratorium na jekiejś amerykańskiej uczelni.


    Ponawiam swoje pytanie czy może ktoś korzystał ze stronki z odkurzaczami Comfort System ?

  2. #162

    Domyślnie

    to elektroniczne cudo ma czujniki i nie ma możliwości żeby się stoczył po schodach. wejść i zejść nie umie. Nie jest duży sam "robocik" ma wymiary wysokość około 10cm i średnicy 30cm, a "mama" jest wielkości zwykłego odkurzacza i ona ładuje akumulatory i odbiera syfy z małego.
    Na dzień dobry mały odkurzacz jeździ po pomieszczeniach i robi sobie mapę okolicy a później już się "nie zgubi"
    A koledzy z branży to budowlańcy, geodeci, architekci Dystrybutorów odkurzaczy nie znam

  3. #163

    Domyślnie

    czyli nie ma zadnych plusów centralnego odkurzacza, bo powietrze z kurzem wraca do pomieszczenia, malutki odkurzaczyk = malutka siła ssąca .. może paproszki pozbiera, ale nic wiecej, auta tym nie odkurzysz, mikroporcesory podatne na temperature, pole magnetyczne, uszkodzenia ogolnie rzeczy kruche i delikatne no chyba ze zrobione bardzo dobrze i drogo ... jak długo taki malutki odkurzaczyk bedzie 120 m sprzątał ?
    Zabawka dobra dla bogaczy ktorzy nie maja co z kasa robić, nie porównuje sie do praktyczności odkurzacza centralnego, wiec nie mamy co o niej dyskutować

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    to elektroniczne cudo ma czujniki i nie ma możliwości żeby się stoczył po schodach. wejść i zejść nie umie. Nie jest duży sam "robocik" ma wymiary wysokość około 10cm i średnicy 30cm, a "mama" jest wielkości zwykłego odkurzacza i ona ładuje akumulatory i odbiera syfy z małego.
    Na dzień dobry mały odkurzacz jeździ po pomieszczeniach i robi sobie mapę okolicy a później już się "nie zgubi"
    A koledzy z branży to budowlańcy, geodeci, architekci Dystrybutorów odkurzaczy nie znam
    A potrafi wyłączyć alarm i potem go włączyć jak już posprząta ?
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  5. #165

    Domyślnie

    Nie no - fajna zabawka, ale moim zdaniem totalnie niepraktyczna. W życiu sobie czegoś takiego nie kupię. O funkcjonalności - moim zdaniem - czyste mrzonki.

    Zakładam centralny. Moim zdaniem - najlepsze wyjście (inaczej bym nie zakładał )

  6. #166

    Domyślnie

    Centralny jest O.K
    Sam montowałem. Koszty można rozbić na etapy.
    Używamy 2 lata i jesteśmy zadowoleni a mamy najtańcszą jednostkę z Beam'a. Jest zamontowana w garażu więc dźwięki mi nie przeszkadają.

  7. #167
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    przestańcie co niektórzy wypisywać brednie - OC sprawdza się ale w przypadku przestrzegania zalecanych reżimów instalacyjnych, nie wolno instalować innych rur PVC zamiast polecanych przez producenta gdyz te firmowe posiadaja dodatek grafitu, który powoduje nieosiadanie kurzu na ściankach i ułatwia wyciągfnięcie zanieczyszczeń. Ja mam od roku Beam`a najtańszy zestaw za 1400 zł na 100m2 z www.beam.pl, sprzet działa bezawaryjnie, naprawdę polecam.

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    to elektroniczne cudo ma czujniki i nie ma możliwości żeby się stoczył po schodach. wejść i zejść nie umie. Nie jest duży sam "robocik" ma wymiary wysokość około 10cm i średnicy 30cm, a "mama" jest wielkości zwykłego odkurzacza i ona ładuje akumulatory i odbiera syfy z małego.
    Na dzień dobry mały odkurzacz jeździ po pomieszczeniach i robi sobie mapę okolicy a później już się "nie zgubi"
    A koledzy z branży to budowlańcy, geodeci, architekci Dystrybutorów odkurzaczy nie znam

    Okurza się przecież nie tylko podłogi, ale i tapicerkę, dywany, książki i przeróżne inne rzeczy.....
    Mając taki robocik, o którym piszesz - słodki zresztą, musisz mieć także inny odkurzacz w domu.

    Ja mam centralny - Husky, używam od dwóch miesięcy i przyznaję, że jest to świetny wynalazek .

  9. #169

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  10. #170

    Domyślnie

    Posiadam Beam-a i jest OK - przy zakupie ważne jest aby jednostka centralna nie była zbyt słaba.
    Niestety jej wartość idzie równo z ceną i nie ma co oszczędzać kupując słabszą jednostkę - jak mawiają sprzedawcy "ta jest ciut słabsza ale pociągnie".
    Mam Beam-a i jestem zadowolony, uzytkuję już ją prawie 4 lata bez awarii - bo i nic nie może się stać przy prawidłowej eksploatacji.

  11. #171

    Domyślnie

    Użytkuję odkurzacz centralny od jakiegoś czasu. Wygodna sprawa, lepszy od zwykego. Cichutki, śmieci wyrzuca sie raz na pol roku, płukanie filtra też raz na pół roku. Powietrze z odkurzacza nie leci do domu. Niektórzy na forum mówili, że wąż sie plącze. Nieprawda, mamy 7 m. i nie odczuwamy niedogodności. Wręćz przeciwnie. polubilam odkurzanie. Nienawidziłam hałasu, zaczepiania i obijania o meble. Oc w nowo budowanych domach to nieomal standard. Na etapie budowy zrobiliśmy podstawową instalację. To kosztuje niewiele - 500-600 zł. Po roku firma zamontowała nam jednostkę centralną. Koszt 2.950 zł. Mamy cj serii STUDIO, wyprodukowaną przez firę AERTECNICA Borysowski .
    Mynia-pynia - Samoodkurzacz ? Jak on odkurzy pajęczyny na suficie, różne szpary i zakamarki, samochód ?
    Moi znajomi są zadowoleni z oc. Psioczą i wydziwiają przede wszystkim ci, którzy nie pomyśleli o instalacji w trakcie budowy.

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Już tu gdzieś czytałem post, w którym ktoś opisywał jak poznawał konstrukcję tego "cudaka". Coś nie zagrało i na parterze można było zobaczyć z czego był zrobiony.
    (ja przewiduję centralne odkurzanie)
    Adam M.

  13. #173

    Domyślnie

    Właśnie po dłuższej przerwie (na elektrykę) wróciłem do sklejania instalacji OC. Koszt to chyba niecałe 300 PLN na całą chałupę (z piwnicą) - robię prostą instalację z minimalną długością odcinków poziomych. Gniazda będą 4, plus 2 szufelki. Mogę dać namiar na firmę z tanimi częściami do OC z Rybnika.
    Od 17.12.2007 na swoim

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    A gdzie prowadzisz przewody? W podłodze? Boje sie połączenia CO z o.c. - znaczy z podłogówką...
    A namiary mile widziane

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie ODKURZACZ CENTRALNY - S1500 SPLIT

    Witam, chciałabym się dowiedzieć czy użytkownicy tego modelu są zadowoleni z tego odkurzacza?

  16. #176

    Domyślnie

    Split czyli 2-częściowy. Osobno zespół silnika, osobno filtr i worek na smieci. Łatwy dostęp do filtru i usuwaniania śmieci.
    Tylko zajmuje więcej miejsca.
    U mnie silnik jest u góry, połączony rurą dolną z filtrem i górną z tłumikiem i wylotem zewnętrznym.
    Firmy, bodajże Vaccu-Maid.

  17. #177
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OkiToki

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie OC - który wybrać: Beam, Husky, Vacu-Maid czy inny ???

    Witam
    Zaczynam wykańczać stan surowy i chcę założyć OC - mam dylemat który ?
    Trafiłem na prezentację Vacu-Maida i szczerze mówiąc spodobał mi się. Niechcący także trafił mi się instalator z ogłoszenia, który takowe OC montuje - jako dobry sprzedawca używa przekonujących argumentów. Trafił też na mój czuły punkt - chodzi o zwierzaki w domu tj.: dwa psy i dwa koty. Zaproponował mi model SPLIT S1570 z oddzielonym silnikiem i dodatkowym filtrem włosów !!! Cena samej jednostki - 2400zl.
    Za położenie instalacji zażyczył sobie 1900zl [2 gniazda + szczotka na parterze oraz 2 gniazda na piętrze; łącznie ok. 30mb rur].
    Dojdą koszty gniazdek, rura ze sterowaniem i szczotki: całość ok. 5000zl ?!
    Czy to dobra kalkulacja, czy lepiej innej firmy ? [Beam, Husky]
    Czy instalacja nie za drogo ? [w sumie tylko rurki, kolanka i zaślepki]
    Czy warto zaoszczędzić i kłaść instalkę samemu ? [mam dwie prawe ręce]
    Podpowiedzcie co wiecie - przyda się trochę info także innym forumowiczom
    Wpadłem Kupiłem dom w stanie surowym i teraz muszę go wykończyć HiHi - nie mam o tym zielonego pojęcia !!! Pomożecie ??

  18. #178

    Domyślnie

    5tys to niezła sumka za taka instalację. Skoro masz prawe ręce to zrób sam. Polecam. Podobną robiłem też sam i też mam Vacu-Maid'a.
    Poczytaj trochę o technice układania rur i ich klejenia. Razem połóż kabelek 2 żyłowy i wszystkie kabelki pociągnij do jednej puszki i w niej rób połączenia. To pewniejsze niż ciągnąć od gniazda do gniazda. Oszczędność przewodu groszowa lub żadna a duże prawdopodobieństwo uszkodzenia później tych kabli na etapie wykańczania, bo zapomnisz gdzie są.
    Przy prowadzeniu rur pionowych trzeba zwracać uwagę aby nie schodziły bezpośrednio do gniazda bo tam może się zbierać brud i jak otworzysz gniazdo wyleci. Wszystko jest w Internecie tylko poszukać. Klej nakładasz na zewnętrzną powierzchnię rury a nie na łącznik aby nie było nadlewek kleju wewnątrz. Klej łapie bardzo szybko i trzeba dobrze dopasowac instalację na sucho (fragmentarycznie) a później kleić. Bo jak coś Ci wyjdzie nie tak to po kilku sekundach już nie rozłączysz połączenia. Pomyśl o gniazdku w garażu. Moja jednostka nie ma gniazda na obudowie.

  19. #179
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OkiToki

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    TXS krzysztofh - tez zaczynam miec wrazenie, ze mozna te prace wykonac samodzielnie
    mam jednak jeszcze prosbe do innych uzytkownikow OC
    doradzcie nam - potencjalnym nowym nabywcom OC - ktorego producenta wybrac ??? [tak jak w temacie postu]
    w moim wypadku ok. 4 pomieszczen na parterze i 3 na pietrze - ok. 160mkw pow. uzytkowej.
    Wpadłem Kupiłem dom w stanie surowym i teraz muszę go wykończyć HiHi - nie mam o tym zielonego pojęcia !!! Pomożecie ??

  20. #180

    Domyślnie

    Rury i kształtki kupowałem w sklepie Beam'a.
    Natomiast odkurzacz to Vaccu-Maid split (2-częsciowy) o jakim mowa.
    Uważam to za dobry wybór.
    Huski to górna półka.
    Do cięcia rur przydatny jest taki przyrząd stolarski do równego cięcia listew (rura ma średnicę 5cm).
    Klej po otwarciu można używać przez 1-2 miesiące - wysycha.

Strona 9 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony