dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nadal

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie Pomoc w mojej sytuacji

    Witam,

    Jestem pewnie jednym z młodszych forumowiczów tutaj, lecz mam nadzieje, że mi pomożecie . Miałbym dość może nietypowe pytanie. Jestem w pierwszej klasie technikum budowlanego. Najbardziej ciągnie mnie do bycia architektem, lecz tak nie do końca. Chciałbym głównie robić rysunki z góry, "z rzutu". Czy da radę tak funkcjonować i do tego zarabiać dobre pieniądze? Jeśli nie do końca to mógłby mi ktoś trochę pomóc, co i jak jeszcze bym musiał dodać do tych rysunków z góry, aby być tym architektem? Bo jeśli już mam coś dodać to to, że nie przepadam za wybieraniem mebli do dekoracji wnętrz i innych cudów.

    Druga sprawa, czy warto zostać tym architektem. Bo trochę siedziałem przy kompie i szukałem po różnych stronach opinii według tego zawodu. Dużo osób pisze, że jest małe zapotrzebowanie na architektów i trudno o prace. Jednak ja mam takie nastawienie, że jeśli nie w Polsce to na pewno za granicą naszego państwa znajdę (mam nadzieje) dobrą pracę o dobrych pieniądzach. Chyba dobrze sobie myślę, że kończąc technikum to żaden ze mnie architekt. Tylko co mógłbym zrobić, aby nim być? Tylko studia są moim wyborem? Studia, ale gdzie tylko wejdę to słyszę, że studia to 5 lat zmarnowane i niczego się tam nie nauczę, a i tak papierek jest bezwartościowy. Czy jest coś w tym prawdy? Czy na przykład mogę jakąś inną drogą omijając studia dostać jakiś tytuł, czy coś.

    Trzeci moje pytanie będzie o prace. Nie ukrywam, że przydałoby mi się trochę gotówki, a chciałbym ją zarabiać właśnie w strefie budowlanki. Nie wiem, jakieś kosztorysy, czy jakieś proste projekty przez internet wysyłać (o ile się da) i małą kasę z tego przynajmniej mieć.

    Mam nadzieje że poświęci ktoś parę minut na przeczytanie mojego posta i pomoże mi choć trochę .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Skończ "chłopie " spokojnie pierwszą klasę .
    Na wakacje poszukaj pracy na budowie . O kosztorysach i rysunkach puki co zapomnij .
    Po technikum nie dostaniesz uprawnień budowlanych ale przynajmniej będziesz miał łatwiejsze początki na studiach.
    pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Jeśli studia to polecam Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej. Lat tam nie zmarnujesz ale czeka Cię ogrom pracy
    http://www.polsl.pl/Wydzialy/RAr/Strony/Witamy.aspx

    dobrze że już teraz myślisz o przyszłości i pamiętaj, że złe decyzje życiowe odbijają się złośliwie... ważne żebyś robił to co lubisz i żeby praca dawała Ci satysfakcję. i studiować jest łatwiej jak nie są to studia "z przypadku".
    Powodzenia!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    dokładnie, warto studiować coś co nas pasjonuje, ale jeśli chodzi o opłacalność to tak na prawdę zależy od tego jaką drogę dalej wybierzesz, znam ludzi po architekturze, ktorzy biedują ale są też tacy, którzy kąpią się w pieniądzach, ale to już nie kwestia lepszego lub gorszego wykształcenia, ale predyspozycji biznesowych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony