dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawellukasz
    Joaz..
    a jaki koszt za jaki metraż takiego stropu Ci wyszedl??
    jak to sie ma w porownaniu do monolitycznego?
    Witam.Trochę to trwało ale musiałam sprawdzić faktury.Koszt naszego stropu wyniósł303.61za m2,w tym: robocizna 8275zł,materiały22389,95zł. Robocizna:montaż belek stropowych-1800zł,szlifowanie części widocznych belek 520zł,ocieplenie+sufity podwieszane 3430zł,montaż płyt osb+izolacja+taśmyfilcowe2525zł.Materiały:belki stropowe 6548,91zł,łaty415zł,wełna20+5cm 1814.96zł,twarda wełna-chyba-stroprock 1814.96zł(wgotowym projekcie przewidziany był w to miejsce znacznie tańszy styropian M-30 gr.2cm),płyty KG 1102zł,wieszaki 435,68zł,profile 1233zł,łączniki wzdłużne do profili suf.64zł,tasmy kołki rozporowe wkręty 251zł,klej gipsowy 50zł,płyta osb 22x2500x675 frezowana7320zł(gotowy projekt przewidywał zastosowanie frezowanych płyt wiórowych-znowu dużo tańszych)folia paroizolacyjna150zł,taśmy filcowe 540zł.Czas montażu:belki stropowe 3 dni,resztatrwała około 4 tygodni.Gdyby nie moje fanaberie z pozostawieniem częściowo odkrytych belek stropowych i wynikającej z tego konieczności zastosowania dodatkowych mat i koszt.robocizny,koszt stropu byłby niższy o2075zł i wyniósłby 283,06zł za m2.Innego rodzaju stropu od poczatku nie braliśmy pod uwagę więc trudno jest mi to porównać cenowo.
    JOAZ

  2. #22

    Domyślnie

    Podobny układ warstw jak u Joaz,ale bez łat cena robocizna+materiały ok 260zł za m2.Cena pózna jesień 2009.Róznica w cenie niewielka na korzyśc stropu drewnianego.Ale decydowała szybkośc wykonania.

  3. #23

    Domyślnie

    toż koszt stropu betonowego wychodzi podobnie jak nie taniej...

  4. #24

    Domyślnie

    Joaz, ponawiam pytanie o metraż tego stropu.
    u mnie będzie 75m2, czy to dużo jak na strop? czy można negocjować cenę robocizny?

  5. #25

    Domyślnie

    Planuje również strop drewniany . Znalazłem belki stropowe STEICO . Cena nie jest dość wygórowana . Szukam tych co już coś takiego mają .

  6. #26

    Domyślnie

    Wojtek,a gdzie znalazłeś Steico i jaki jest koszt?będę wdzięczna za info. Może być na priv.

  7. #27

    Domyślnie

    Tego nie trzeba mocno szukać . W internecie jest tego trochę . A chodzi mi przede wszystkim jak to z praktycznej strony wychodzi .

  8. #28

    Domyślnie

    taaa,spuszczenie na drzewo w pięknym stylu...
    jedni się dzielą informacją, inni nie, no trudno.

  9. #29

    Domyślnie

    [quote="pierwek"]toż koszt stropu betonowego wychodzi podobnie jak nie taniej...[/quote ] Jeżeli ma być porządnie wygłuszony to niestety kosztujePoza tym nie o to w tym chyba chodzi.Porównywanie na zasadzie cen obydwu rodzajów stropów mija sie moim zdaniem z celem: jedni chcą taki inni taki,dla jednych lepszy jest ten adla drugich tamten,i zawsze tak będzie.Natomiast narzekanie na strop drewniany wynika naogół z jego złego wykonania.Przecież każdy potrafi coś takiego zrobić samodzielnie,jednocześnie"" unowocześniając "jego konstrukcję i co za tym idzie obniżając koszt budowy.Często czytałem na forum o tego typu unowocześnieniach: deski przybić do krokwi,przyda sie jakaś pianka,podkładki gumowe itd.Oczywiście potem o tym juz się nie pamięta,tylko zapiera:nigdy więcej stropu drewnianego(glośny,skrzypi,pękają płyty gk itd.)W rzeczywistości przy poważnym podejściu-strop jak strop,nic sie nie dzieje.Wiele lat spedziłem za granicą.Mieszkałem w domach z drewnianym stropem i przyglądalem sie ich budowie.Dlatego wiedzialem ,że po powrocie do kraju będe budowal dom z takim stropem i taki mam.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Stokholm-Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Widze, ze dyskusja na miare wyzszosci swiat Bozego Narodzenia....
    Przeciez to są dwie zupełnie inne konstrukce o zupełnie innych parametrach i zupełnie innych oczekiwaniach włascicieli!!!!! Chcesz zyc w pudle z betonu, to lejesz sobie monolit za okolo 120zl/m2, masz cicho i solidnie, a jak chcesz miec dom z klimatem i charakterem, to kładziesz beleczki24/20 wypełniasz wełna i masz pieknie uginajacy sie akustyczny strop za 80zł/m2.
    szwed.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Stokholm-Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    A tak jeszcze na marginesie, moj pies miała fajna bude drewniana, ale ze był duzy, buda stara, to postanowilem mu wymurowac z cegiełki piekna bude, kryta blacha, ocieplana....tyle ze dran nawet do tej nowej ani razu nie wszedl. Cacko powaliłem, pies mieszka od 8 lat w starej drewnianej.
    szwed.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76
    Poddasze chcialbym utrzymywac w temp ok 17-18 st konwekcyjnie z parteru przez strop.
    To raczej niezabudowana klatka schodowa pomoże ci to osiągnąć. Strop zatrzyma ciepło w dużym stopniu, gdyż będzie w miarę szczelny.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekas5
    A tak jeszcze na marginesie, moj pies miała fajna bude drewniana, ale ze był duzy, buda stara, to postanowilem mu wymurowac z cegiełki piekna bude, kryta blacha, ocieplana....tyle ze dran nawet do tej nowej ani razu nie wszedl. Cacko powaliłem, pies mieszka od 8 lat w starej drewnianej.
    Schrzaniłeś ocieplenie. Trzeba było wyłożyć budę słomą czy drzewem i pies by się zainstalował. Cegła bardzo szybko odbiera ciepło a ty pewnie zgodnie ze "sztuką" ociepliłeś od zewnątrz. Duża buda to wcale nie taki luksus jak ci się wydaje.

  14. #34

    Domyślnie

    Wracając do wątku. Strop betonowy spina konstrukcję. Poza zbrojeniem waży też trochę i powoduje ściskanie ścian w kierunku środka domu. Żaden wieniec tego nie potrafi! A dach jak wiadomo rozpycha ściany na zewnątrz!

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu
    Joaz, ponawiam pytanie o metraż tego stropu.
    u mnie będzie 75m2, czy to dużo jak na strop? czy można negocjować cenę robocizny?
    Oj przecież to można policzyć.Razem jest101m2.A co do reszty pytania rzy moim 75m2 to mało,a negocjować zawsze można.Im więcej do zrobienia tym ekipy bardziej uległe.Nasz robila całoścd stropu poprzez such tynki,ścianki działowe itd. kończąc na podłogach.A tak na marginesie zanim zaczniecie negocjować ceny najpierw spytajcie się jakby go wykonali,bo pomyśłowość potencjalnych wykonawców jest ogromna.Nasi byli z forum i jako nieliczni sami przedstawili nam poprawną kolejność jego wykonania.
    JOAZ

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekas5
    Chcesz zyc w pudle z betonu, to lejesz sobie monolit za okolo 120zl/m2, masz cicho i solidnie, a jak chcesz miec dom z klimatem i charakterem to kładziesz beleczki24/20 wypełniasz wełna i masz pieknie uginajacy sie akustyczny strop za 80zł/m2.
    Z ta solidnością stropu betonowego też różnie bywa,a za 80 złm2? to faktycznie będzie piękny,uginajacy się i super akustyczny strop.
    JOAZ

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał joaz
    Cytat Napisał marekas5
    Chcesz zyc w pudle z betonu, to lejesz sobie monolit za okolo 120zl/m2, masz cicho i solidnie, a jak chcesz miec dom z klimatem i charakterem to kładziesz beleczki24/20 wypełniasz wełna i masz pieknie uginajacy sie akustyczny strop za 80zł/m2.
    Z ta solidnością stropu betonowego też różnie bywa,a za 80 złm2? to faktycznie będzie piękny,uginajacy się i super akustyczny strop.
    chyba za 303,61 zł? subtelna róznica między 80 a 300...
    Czy za 300 to się nie ugina i jest super wyciszony?

  18. #38

    Domyślnie

    ..
    Czy za 300 to się nie ugina i jest super wyciszony?[/quote] Tak Jak już pisałam jest cicho i płyty na spodzie nie pękają,pomimo rwetesu na górze,który często urządzają nasze pociechy.
    JOAZ

  19. #39

    Domyślnie

    do wszystkich juZ posiadających strop drewnoaby - skąd braliście drewno? czy zwykłe konstrukcyjne o większych przekrojach (czyli takie jak na więźbę,impregnowane itp, tylko grubsze), czy może 4-stronnie strugane, C27, suszone komorowo itp?
    Pytam, ponieważ różnica na m3 wynosi kilkaset zł (800 vs 1100+VAT).

    Naczytałam się duzo o drewnie suszonym,ale wiem,że mnóstwo ludzi kupuje świeże mokre drewno na strop, tak jak na więźbę.
    Co się może stać,jesli zastosuję drewno tansze,niesuszone i nieheblowane?
    Jak wygląda uzytkowanie takiego stropu?

  20. #40

    Domyślnie

    joaz zaciekawilo mnie to co piszesz o warstwach:
    plyta osb pioro wpust
    welna
    plyta jeszcze raz
    piszesz ze nie jest to w ogole przykręcone do belek stropowych. czyli podloga jest zupelnie "luzno" polozona nie przymocowana do belek?
    I czy mozesz napisac cos wiecej o welnie - jaka to welna i jaka grubosc tej drugiej wartswy osb. Gdzie mozna kupc takie paski filcowe?
    pozdrawy
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony