dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 88
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał "XX
    Gdzie mozna kupc takie paski filcowe?
    pozdrawy
    Co do taśm filcowych,to jest z tym trochę zachodu.Ja swoje gr 1cm kupiłem przez allegro.

  2. #42

    Domyślnie wykonanie podlogi na stropie drewnianym

    podepne sie do tematu. posiadam dom z bala i strych który chcialbym z czasem przerobic na poddasze uzytkowe. Strop jest oczywiscie drewniany, belki stropowe są co metr. Teraz mam zamiar miedzy belkami wylozyc welne mineralna zeby strop ocieplic i co potem? (belki sa zdrowe) jak zrobic teraz na tym stropie normalna podloge zeby wytrzymaywala ciezar taki jak na parterze? chodzenie jakies meble?

  3. #43

    Domyślnie Re: wykonanie podlogi na stropie drewnianym

    Cytat Napisał wojto_thor
    podepne sie do tematu. posiadam dom z bala i strych który chcialbym z czasem przerobic na poddasze uzytkowe. Strop jest oczywiscie drewniany, belki stropowe są co metr. Teraz mam zamiar miedzy belkami wylozyc welne mineralna zeby strop ocieplic i co potem? (belki sa zdrowe) jak zrobic teraz na tym stropie normalna podloge zeby wytrzymaywala ciezar taki jak na parterze? chodzenie jakies meble?
    Powinienneś mieć projekt tego stropu.W każdym razie metrowy rozstaw belek jest zaduży aby montować na nich płyty .O ile dobrze pamiętam ,to dla osb 25mm maksymalny rozstaw wynosi max 60cm .Przy tej szerokości rozstawu belek również nie sprawdzą się łaty jako podklad pod płyt np.wiórowe czy osb.Musiałbyś podać trochę więcej szczegułów np.rozmiar belek jakie masz zastosowane, ich długośc.itd.

  4. #44

    Domyślnie

    czy chodzi o taki filc?
    http://www.allegro.pl/item974996284_...a.html#gallery
    ja mam pierwszą warstwę osb (frez) przymocowaną do belek stropowych (ale nie do ścian) więc chyba tego juz nie zmienię.Rozumiem, że powinny one leżec na łatach przykręconych do belek.
    niemniej chcę położyć na to wełnę (to chyba stroprock?) i tą drugą warstwę osb (jaka powinna byc jej grubosc?)
    http://przewodnik.rockwool.pl/produk...stroprock.aspx
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  5. #45

    Domyślnie

    czy ktoś mi odpowie na pytania o drewno na strop? takie jak na więźbę czy 4-stronnie strugane, suszone i heblowane?
    dzięki z góry.

    BTW - ja w projekcie mam strop drewniany ale nijak nie jest napisane,jakie materiały dokłądnie,co na czym i pod czym itp. Tylko wymiar belek,z tego co pamiętam.
    czy wykonawcy robią taki dokładny projekt?Bo jakoś się nie spotkałam

  6. #46

    Domyślnie

    Monsiu jak chcesz oglądac ten strop odkryty to chyba z wypasem. a jak pod GK i plyte osb to DOBRZE ZAIMPREGNOWANE.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu
    czy ktoś mi odpowie na pytania o drewno na strop? takie jak na więźbę czy 4-stronnie strugane, suszone i heblowane?
    dzięki z góry.

    BTW - ja w projekcie mam strop drewniany ale nijak nie jest napisane,jakie materiały dokłądnie,co na czym i pod czym itp. Tylko wymiar belek,z tego co pamiętam.
    czy wykonawcy robią taki dokładny projekt?Bo jakoś się nie spotkałam
    No cóż wszystko zależy chyba od projektu.W moim przypadku otrzymałem odrębny projekt samego stropu z układem poszczególnych warstw,dokladnym zwymiarowaniem, rozliczeniem potrzebnych materiałów do jego wykonania jak i montażu,sposobem posadowienia w ścianach zewnetrznych i wewnętrznych nośnych.Ja swoje belki zamawialem zwymiarowane na gotowo-niestety zapomnieli ich oznakować,więc trochę czasu zajęlo dojście z nimi do ładuDrewno 4-stronnie strugane,heblowane,suszone i zabezpieczone dodatkowo przeciw ogniowo(ponoć w razie czego-odpukać- ma się tak szybko nie zająć).Wysuszenie(drewno na więżbie może się powyginać -na sropie nie),struganie i heblowanie belek, w moim przypadku zaowocowalo bezproblemowym i prawie idealnie wypoziomowanym ich montażem.Różnice były tak niewielki,że praktycznie do kolejnej warstwy nie bylo czego poziomować-wystarczyły taśmy filcowe.(te zabiegi w praktyce znacznie przyśpieszają i ułatwiają prace).Przejżyj dokładnie projekt. Az mi się nie chce wieżyć,że nie masz zwymiarowanych rysunków,podanych rozmiarów( w tym długośc)i, rozstawu,izolacji,sposobu wykonania wymianów np. przy kominach itd.Powinny być również podane kolejne jego warstwy(niestety w praktyce niekażdy architekt zna się dobrze na akustyce takiego stropu)od płyt gk począwszy a na podłodze(o ile masz przewidziane na górze pomieszczenia)skończywszy.Jeżeli nie masz dokładnych zestawień,to cóz chyba nalezałoby sie skontaktować z pracownią ,z której pochodzi twój projekt.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    czy chodzi o taki filc?
    http://www.allegro.pl/item974996284_...a.html#gallery Tak mniej więcej to wyglada chociaż ja miałem taśme 5 metrowej długości,30 szer i 1 cm grubosci.ale z tego też można dociąc.
    ja mam pierwszą warstwę osb (frez) przymocowaną do belek stropowych (ale nie do ścian) więc chyba tego juz nie zmienię.Rozumiem, że powinny one leżec na łatach przykręconych do belek.
    niemniej chcę położyć na to wełnę (to chyba stroprock?) i tą drugą warstwę osb (jaka powinna byc jej grubosc?)
    http://przewodnik.rockwool.pl/produk...stroprock.aspx
    Niekoniecznie musza leżeć na łatach.Wszystko zależy od rozstawu belek nośnych.Chodzi poprostu o ich wytrzymałośc(nieuginanie się a w ostateczności zlamanie pod wpływem ciężaru).Pierwszą warstwe powinienneś mieć zdyletowaną filcem od belek.(lepiej to teraz poprawić)Stroprock jestniestety drogi,dlatego często w projektach stosowany jest zamiennie styropian.Zamiast drugiej warstwy płyt osb możesz uzyć znacznie tańszych płyt wiórowych z wpóstem i piórem(prawie 1/3 ceny osb)o gr min 18mm.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    joaz zaciekawilo mnie to co piszesz o warstwach:
    plyta osb pioro wpust
    welna
    plyta jeszcze raz
    piszesz ze nie jest to w ogole przykręcone do belek stropowych. czyli podloga jest zupelnie "luzno" polozona nie przymocowana do belek?
    I czy mozesz napisac cos wiecej o welnie - jaka to welna i jaka grubosc tej drugiej wartswy osb. Gdzie mozna kupc takie paski filcowe?
    pozdrawy
    Tak jak pisałam podłoga jest wykonana na zasadzie "pływającej"zdyletowanej od ścian.Płyty osb na obydwie warstwy kupiliśmy o gr 22mm, natomiast taśmy filcowe 25cmx500cmx1cm ściągaliśmy ze śląska.Niestety potem się okazalo,że na allegro dostalibyśmy znacznie taniej.Pomiędzy płytami osb jest warstwa twardej wełny stroprock o grubosci 5cm.Nasz projektant kazał zastosować ją wzamian za przewidziany w gotowym projekcie styropian M-30 gr 2cm,ze względu na lepszą izolacyjność akustyczną.
    JOAZ

  10. #50

    Domyślnie Re: wykonanie podlogi na stropie drewnianym

    Cytat Napisał wojto_thor
    podepne sie do tematu. posiadam dom z bala i strych który chcialbym z czasem przerobic na poddasze uzytkowe. Strop jest oczywiscie drewniany, belki stropowe są co metr. Teraz mam zamiar miedzy belkami wylozyc welne mineralna zeby strop ocieplic i co potem? (belki sa zdrowe) jak zrobic teraz na tym stropie normalna podloge zeby wytrzymaywala ciezar taki jak na parterze? chodzenie jakies meble?
    Przede wszystkim jak dla mnie rozstaw belek jest zaduży,żeby montowane na nich płyty niezałamały sie pod ciężarem.Osobiscie bałabym się po nich chodzić,chociaż nie należe do osób" cięzkich".O ile dobrze kojarzę to na stronach Kronopolu są podane maksymalne rozstawy belek w zależności od grubości płyt osb.Przy takim rozstawie belek musiałbyś chyba "domontować"dodatkowe,albo wykonać coś na wzór wymianów w poprzek istniejących już belek,a dopiero potem montować płyty.(oczywiscie z warstwa izolacyjna z filcu,bez ich przykręcania-powoduje to najczęściej z biegiem czasu nieprzyjemne dla ucha skrzypienie.
    JOAZ

  11. #51

    Domyślnie Re: wykonanie podlogi na stropie drewnianym

    Cytat Napisał wojto_thor
    podepne sie do tematu. posiadam dom z bala i strych który chcialbym z czasem przerobic na poddasze uzytkowe. Strop jest oczywiscie drewniany, belki stropowe są co metr. Teraz mam zamiar miedzy belkami wylozyc welne mineralna zeby strop ocieplic i co potem? (belki sa zdrowe) jak zrobic teraz na tym stropie normalna podloge zeby wytrzymaywala ciezar taki jak na parterze? chodzenie jakies meble?
    Przede wszystkim jak dla mnie rozstaw belek jest zaduży,żeby montowane na nich płyty niezałamały sie pod ciężarem.Osobiscie bałabym się po nich chodzić,chociaż nie należe do osób" cięzkich".O ile dobrze kojarzę to na stronach Kronopolu są podane maksymalne rozstawy belek w zależności od grubości płyt osb.Przy takim rozstawie belek musiałbyś chyba "domontować"dodatkowe,albo wykonać coś na wzór wymianów w poprzek istniejących już belek,a dopiero potem montować płyty.(oczywiscie z warstwa izolacyjna z filcu,bez ich przykręcania-powoduje to najczęściej z biegiem czasu nieprzyjemne dla ucha skrzypienie.
    JOAZ

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu
    czy ktoś mi odpowie na pytania o drewno na strop? takie jak na więźbę czy 4-stronnie strugane, suszone i heblowane?
    dzięki z góry.(
    My zamawialiśmy właśnie takie drewno jak piszesz(zresztą uwzględniał to projekt).Dodatkowo odsłonięta część belek byla dodatkowo szlifowana.
    JOAZ

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laschlo
    Cytat Napisał Monsiu
    czy ktoś mi odpowie na pytania o drewno na strop? takie jak na więźbę czy 4-stronnie strugane, suszone i heblowane?
    dzięki z góry.

    BTW - ja w projekcie mam strop drewniany ale nijak nie jest napisane,jakie materiały dokłądnie,co na czym i pod czym itp. Tylko wymiar belek,z tego co pamiętam.
    czy wykonawcy robią taki dokładny projekt?Bo jakoś się nie spotkałam
    Az mi się nie chce wieżyć,że nie masz zwymiarowanych rysunków,podanych rozmiarów( w tym długośc)i, rozstawu,izolacji,sposobu wykonania wymianów np. przy kominach itd.Powinny być również podane kolejne jego warstwy(niestety w praktyce niekażdy architekt zna się dobrze na akustyce takiego stropu)od płyt gk począwszy a na podłodze(o ile masz przewidziane na górze pomieszczenia)skończywszy.Jeżeli nie masz dokładnych zestawień,to cóz chyba nalezałoby sie skontaktować z pracownią ,z której pochodzi twój projekt.
    no słowo honoru,na rysunku są podane przekroje belek, możliwe,żę rozstaw (nie mam przed sobą) i to wszystko. Ani słowa o izolacji, wymianach przy kominach , warstwach itp.
    Wszyscy twierdzą (wykonawcy i mój projektant za dychę) że to takie proste,belki,na to OSB, pod spodem GK i koniec...że żadnych projektów dodatkowych niepotrzeba
    no i wczoraj zawiozłam projekt do starostwa,żeby pozwolenie otrzymać (na rozbudowę).
    Rozumiem,że najpewniej teraz znaleźć fachowca-projektanta,który taki strop konkretnie zaprojektuje?
    Co do drewna - czy jesli użyję tańszego rodzaju nieheblowanego i niestruganego pod GK,belki nie będą widoczne, to będzie ok? Impregnowanego itp.,ale niestruganego-czy się powygina i nie będzie się dało po tym chodzić?

    Może polecicie wykonawcę takiego stropu z okolic W-wy? Mam wprawdzie ofertę od jednego (na belki strugane,suszone itp.),ale projekt jaki ten pan zrobił nie pokrywa się z rzeczywistością i cena jest zaporowa

  14. #54

    Domyślnie

    dzieki wszystkim za odpowiedzi
    juz wiem, ze u mnie plyta osb piorowpust lezy na takich podkladach (chyba to jest sprasowana tektura) - pod panele. Mam teraz dylemat czy sciagac plyty i klasc filc czy klasc od razu welne i na to druga warstwe i oddylatowac tylko od scian.
    poradzcie mądre głowy
    w domu dziecko więc brak hałasu jest bardzo pożadany
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  15. #55

    Domyślnie

    [quote="Monsiu]

    no słowo honoru,na rysunku są podane przekroje belek, możliwe,żę rozstaw (nie mam przed sobą) i to wszystko. Ani słowa o izolacji, wymianach przy kominach , warstwach itp.
    Wszyscy twierdzą (wykonawcy i mój projektant za dychę) że to takie proste,belki,na to OSB, pod spodem GK i koniec...że żadnych projektów dodatkowych niepotrzeba
    no i wczoraj zawiozłam projekt do starostwa,żeby pozwolenie otrzymać (na rozbudowę).
    Rozumiem,że najpewniej teraz znaleźć fachowca-projektanta,który taki strop konkretnie zaprojektuje?
    Co do drewna - czy jesli użyję tańszego rodzaju nieheblowanego i niestruganego pod GK,belki nie będą widoczne, to będzie ok? Impregnowanego itp.,ale niestruganego-czy się powygina i nie będzie się dało po tym chodzić?
    Tak to własnie typowo polskie podejście do sprawy.Kazdy Polak to potrafi wykonać.Muszę cię zmartwić,większośc projektantów nie ma pojęcia o akustyczności takich stropów.Faktycznie często w projektach jest przedstawiony tak jak piszesz,chociaż pojedyńcz warstwa osb to już gruba przesada,każdemu sie wydaje,że tak wystarczy,poza tym to nie oni będą tam mieszkać.Najpowazniejszym błędem jest montaż na sztywno płyt do belek stropowych(tak jak napisała Joaz po pewnym czasie całośc zacznie skrzypieć),poza tym stosowanie pojedyńczej warstwy płyt lub nawet desek,(potem na to się coś położy)brak warstwyizolacyjnej pomiędz ,warstwami plyt-albo stosowanie minimalnej jej grubości,wykonanej dodatkowo z najtańszych materiałów.Przy takim podejściu do sprawy lepiej się zdecydować na strop tradycyjny.Twoich wykonawców i projektanta przegoniłbym w trymiga z budowy i poszukał kogoś innego.(Zadaj im pytanie jak planująwypełnić przestrzenie dookola kominów-jaką wełnezastosują?)Pamiętaj,ze to Ty będziesz mieszkał i zaoszczędzenie na tym etapie może się w przyszłosci zemścić.Szukaj projektanta znającego się również na akustyce.Na upartego belki możesz mieć takie jak piszesz,ale trudniej będzie je wypoziomować przy montażu.Struganie belek ma jednak takze praktyczną stronę.Takie drewno trudniej zapalić

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    dzieki wszystkim za odpowiedzi
    juz wiem, ze u mnie plyta osb piorowpust lezy na takich podkladach (chyba to jest sprasowana tektura) - pod panele. Mam teraz dylemat czy sciagac plyty i klasc filc czy klasc od razu welne i na to druga warstwe i oddylatowac tylko od scian.
    poradzcie mądre głowy
    w domu dziecko więc brak hałasu jest bardzo pożadany
    No cóz trochę więcej pracy ale na twoim miejscu ściągnolbym płyty i podlozyl pod nie filc.(jeżeli masz je polożone porządnie to sa ze sobą posklejane.Wtedy demontaz nie bedzie taki latwy).Tektura czy tez pianka stosowana pod panele sie do tego nie nadają.W twoim przypadku tektura posłuzyła z pewnoscią do wypoziomowania płyt,więc może sie okazać,że nie jest wszędzie.Poza tym z biegiem czasu pod wpływem cięzaru ulegnie sprasowaniu,tracąc tym samym mozliwość tłumienia dzwięków. Lepiej teraz to zrobić niż pózniej żałować..

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    dzieki wszystkim za odpowiedzi
    juz wiem, ze u mnie plyta osb piorowpust lezy na takich podkladach (chyba to jest sprasowana tektura) - pod panele. Mam teraz dylemat czy sciagac plyty i klasc filc czy klasc od razu welne i na to druga warstwe i oddylatowac tylko od scian.
    poradzcie mądre głowy
    w domu dziecko więc brak hałasu jest bardzo pożadany
    Sprasowana tektura(Typowa pod panele z tego co kojażę nie jest sprasowana),czy też pianka są przewidziane do stosowania pod całą powierzchnią paneli,i wtedy spełniają jak najbardziej swoje zadanie.(co prawda my zastosowaliśmy, zgodnie z radą , tzkie zielone płyty-chyba eko płyta).Natomiast zastosowanie ich na belkach jako podkład pod płyty osb mija się raczej z celem,któremu ta izolacja ma służyć.Warstwa płyt będzie na nie działać punktowo doprowadzając po pewnym czasie(w przeciwieństwie do zastosowanego twardego filcu) do ich zgniecenia i sprasowania, tracąc tym samym zadanie,które mają spełniać. Sprasowana tektura wogóle nie spełni tutaj swojej roli. Faktycznie wykonawcy zastosowali ją celem szybszego wypoziomowania warstwy płyt.(tak to niestety u nas bywa).Chyba faktycznie lepiej będzie to rozebrać na tym etapie i ułożyć od nowa.Nie wiem jakie masz różnice w poziomie belek,ale pamiętaj żeby(decydując się na tasmy twardego filcu) kupić dwie grubości np 1cm i 0.5cm.Ulatwi to dokladne wypoziomowanie warstwy zastosowanych płyt.
    JOAZ

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu
    czy ktoś mi odpowie na pytania o drewno na strop? takie jak na więźbę czy 4-stronnie strugane, suszone i heblowane?
    dzięki z góry.
    (
    Dodam jeszcze ,że moje belki są na końcach trochę podcięte pod kątem.Podobno kiedyś się tak budowało.Miało to na celu spowodowanie szybszego zawalenia się stropu w przypadku wystąpienia pożaru,a tym samym nie niszczenia przez ogień wyżej połozonej konstrukcji budynku.Nie wiem czy w moim przypadku to by się sprawdziło,ale tak to bylo zaprojektowane.
    JOAZ

  19. #59

    Domyślnie

    macie rację
    czy to takie coś?

    są 15mm
    rozumiem, że filc kładę na same belki? (u mnie są podwójne belki) a jak dylatować od ścian?(ile cm od ścian zostawić. I jeszcze jedno - na jaki klej kleiliscie plyty(żeby później nie waniał) i czy w tej sytuacji NIE PRZYKRĘCAĆ już płyt do belek?
    JOAZ skąd jesteś? czemu u mnie nie ma ekipy która potrafi zrobić dobry strop drewniany ehhhh
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  20. #60

    Domyślnie

    załamałam się
    ani dobrego projektu,ani wykonawcy,ani jasnej recepty na strop
    a miało być tak pieknie

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony