dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Dzieki Laschlo,
    Przechodze z tematem na szkielet.pl/forum
    Moj rozstaw belek jest bardzo czesto stosowany, pobiezna lektura tamtego forum.... trzeba bedzie wprowadzic legary...
    Zastosowania dodatkowych legarów nie bralem pod uwage ze względu na ich wysokosc,ktora wplynie dodatkowo na wysokość samego stropu.Poza tym istotna jest dodatkowa kwota,którą zmuszony będziesz wydać nie tylko na same dodatkowe legary(o dosc dużym przekroju pionowym)ale także na potrzebne do ich montażu materiały,orazdodatkowa warstwe wełny wygłuszajacej.Radze Ci również przy budowie tego stropu nie korzystac z usług(jak pisałes wyzej) osoby,ktora nigdy wczesniej tego nie robiła.Widze,ze jestes ze Środy Wlkp.więc jak będziesz chciał to mogę Ci podesłac namiary na priv na moją ekipę.Wykonywali wiele razy tego typu stropy więc dokładnie wiedza co i jak.Przynajmniej ustrzeżesz się innych błędów.A tak na marginesie to z twojego ukladu warstw ponownie wyszedł błąd w projektowaniu tego typu stropu.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Dzieki za odzew,
    Belek nie zmienie, gdyz sa juz obudowane sciana kolankowa. Belki sa dokladnie takie jak w projekcie, nie ma zadnej improwizacji.
    Link do forum, gdzie udzielaja sie ludzie, ktorzy buduja domy szkieletowe, z bali:

    http://www.szkielet.pl/forum/viewtop...ight=pod%B3oga

    wnioski:
    - rozstaw jest standardowy, co nie znaczy, ze optymalny;
    - sprawa jest do rozwiazania, bez extra kosztow
    - sa inne rozwiazanie cichych stropow dr., wczytuje sie...

    Tyle na goraco... Laschlo, Joaz mieszkacie w poludniowym Poznaniu?
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  3. #83

    Domyślnie

    w 2008 miałam robiony strop drewniany w już istniejącym domu, pow. 35m2. Wykonawca kotwił belki do muru, nie wycinał gniazd ani nie kładł na wieńcu,było to już niemozliwe,dom był wykończony i zamieszkały.Moze rozwiązaniem jest dodatkowy montaż belek do ściany,bez wycinainia otworów w wieńcu itp? sa potrzebne wieszaki,okucia itp. Mam taki strop od 2-ch lat,nie ugina się,al;e tez niejest mocno eksploatowany -jest to strop na antresoli,która służy jako suszrnia prania głównie,nie jest wykończony jeszcze. na belkach jest warstwa filcu,potem płyty OSB 28 mm.Rozstaw belek 40 cm (wykonawca proponował 60,ale ja sie uparłam na 40 ze względów bezpieczeństwa,czuję się pewniej chodząc po nim).

    no i kurt76, poweidz,gdzie kupiłeś drewno heblowane za 750zł/m3, ja pod W-wą muszę dać drugie tyle
    czy Twoje belki sa suszone i 4-stronnie strugane?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał joaz Zobacz post
    Witam.Czytam kurt76 o podanych przez ciebie rozstawach belek stropowych i też mi to trochę nie pasuje.Jest poprostu zaduży.Przy 60 cm płyta25 mm już trochę pracuje,a co dopiero 80-90cm,prawie metr.W projektach domów ze stropem drewnianym najczęściej stosowanym rozstawem belek stropowych jest odległośc 45-50cm..
    Z doświadczenia:
    Nie stosuj przy osiowym rozstawie płyty 1x25mm ale 2x12.
    Lepiej się zachowuje.

    Lepiej jest zamontować płytę OSB zwykłą 2x12 bez pióra i wpustu "na krzyż" niż 1x25 przy tym samym rozstawie legarów stropowych.
    pzdr
    r.

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    A zamiast wełny można użyć Ekofiber kupowany w workach, tańszy , dźwięko-chronny , ekologiczny ...chyba NO I NIE PYLI !!!
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  6. #86

    Domyślnie

    Kop, kop, kop, oooo, jaki fajny wątek wykopałem.

    Zapobieganie zawilgoceniu wełny izolującej strop międzykondygnacyjny.
    Domyślam się, że wełnę ułożoną pomiędzy belkami stropowymi, chroni się przed wilgocią z dołu poprzez ułożenie, nad sufitowymi płytami GK, folii paroszczelnej.
    Czy należy tę wełnę w jakiś sposób wentylować?
    Wełniane ocieplenie dachu wentyluje się, tymczasem nie spotkałem się z opisem sposobu osuszania wełny stosowanej do izolacji stropu.

  7. #87

    Domyślnie

    jak w temacie, poszukuję ponownie wykonawcy stropu drewnianego z drewna klejonego na słupach i podciągach,dom murowany.
    Ile może kosztować robocizna za 30m2? mam jedną ofertę, ale nie wiem, czy nie naciągana...

    w 2008 firma wykonująca strop drewniany wyceniła i wykonała strop belkowy razem z robocizną,ale z drewna suszonego,zresztą 4 lata temu były inne stawki itp.

    zakres prac to montaż słupów,podciągów,belek stropowych i na to płyta OSB.
    z góry dziękuję za wszelkie informacje.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzyniog

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam. Proszę o podpowiedź, czy taki filc można zastosować pod płytę OSB http://allegro.pl/mata-filc-wyglusze...992804689.html Na aukcji są 3, który z nich waszym zdaniem byłby najlepszy? Jeśli ten filc jest nieodpowiedni to proszę o wskazanie jakiegoś sklepu internetowego gdzie można kupić taki, który sprawdzi się w tym zastosowaniu?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony