dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie układ zamknięty i otwarty prośba o schemat

    Witam.
    Zamierzam połaczyc otwarty układ z piecem na paliwo stałe i zamkniety układ z piecem gazowym za pomocą wymiennika płytowego. Czy mógłby mi ktoś z szanownych forumowiczów podrzucić schemat takiego układu (głównie po stronie zamkniętej). Chodzi o to, aby kocioł gazowy wyłaczał się wówczas, gdy załączy się pompa odbierająca ciepło od wymiennika. Proszę o jakieś rady, schemat itp.
    pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za schemacik. Jest mniej więcej tak jak myślałem. Teraz to sterowanie, dla komfortu i ekonomiki chyba najistotniejsze. Nie znam się na konkretnych rozwiązaniach, wiem tylko jak bym chciał, aby to chodziło. Wymysliłem sobie coś takiego, że jak włącza się pompa odbierająca ciepło od wymiennika, to automatycznie wyłącza się lub nie dopuszcza do włączenia pompy przy kotle gazowym. Oczywiście pompa za wymiennikiem miałaby zawsze priorytet. Może są jakieś sterowniki, które są w stanie zrealizować moje wizje. A może jakieś inne rozwiązania. Otwarty jestem na na wszystkie logiczne pomysły.
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz piec gazowy, ale samo wylaczenie jego pompy moze spowodowac ze elektronika pieca uzna to za awarie.
    W Vailancie sa styki (3-4) ktorych rozwarcie powoduje wylaczenie funkcji grzania CO.
    Sterownik kominka wlaczajac pompe na wymienniku jednoczesnie rozwiera te styki.
    Przydala by sie jeszcze funkcja wylaczenia grzania CWU w piecu gazowym, niestety w Vailanice tego nie ma i to jest jeden z powodow niepodlaczenia przeze mnie bojlera do kominka.

  5. #5

    Domyślnie

    Mój piec to zwykły stary termet 2 jednofunkcyjny. Ma pełnic rolę rezerwowego źródła ciepła ale tak czy tak chciałbym, żeby to miało ręce i nogi.
    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony