dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Podbitka a styropian

    Witam.
    Robię podbitkę na domu ocieplonym styropianem 15 cm. Podbitkę wykonuję następująco - na ścianie łapię poziom blachy zewnętrznej. odejmuję grubość jotki, przykręcam profil metalowy, do profilu jotka i wkładam elementy sidingu. Moje pytanie: jak do styropianu przytwierdzić profil ? Na zwykłym wkręcie nawet 55 mm może sięnie trzymać a przytwierdzenie do muru jest chyba zupełnie bez sensu bo musiałbym mieć kołki ok 18 cm. Ma ktoś pomysł? Może są jakieś specjalne kołki do styropianu takie jak np do płyt g/k.
    Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze myślałeś. Długie wkręty aż do muru. Styropian jest moim zdaniem zbyt słaby. Kołek ze styropianu wyciągnęłoby małe dziecko jednym ruchem ręki.

  3. #3

    Domyślnie

    no ale pytałem o jakiś inny sposób. tak jak np do płyt g/k są takie kołki:
    http://www.wkret-met.com.pl/catalogu...13&Product=272

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    było o tym więc poszukaj

  5. #5

    Domyślnie

    coś tam znalazłem ale to było apropo podbitki drewnianej i chodziło o wycinanie styropianu. nic innego nie znalazłem

  6. #6

    Domyślnie

    Pisałem już - listwę przymocować długimi wkrętami wchodzącymi aż w mur. Czy to taki wielki koszt?
    Nie radzę takich półśrodków. Płyta KG to nie styropian, który jest nieporównywalnie słabszy.

  7. #7

    Domyślnie

    nie chodzi o koszt bo i tak inwestor pokrywa koszta ale pytałem z czystej ciekawości bo może istniało / istnieje jakieś rozwiązanie. kołki do g/k były przykładem. nie chciałem ich stosować.
    dzięki za pomoc

  8. #8

    Domyślnie

    są specjalne świdry do styropianu wyglądaję podobnie jak świdry do płyt GK tylko są znacznie większe

  9. #9

    Domyślnie

    a jakieś foto albo link ?

  10. #10

    Domyślnie

    Kiedyś też postanowiłem wykorzystać te kołki-wkręty specjalne do styropianu, chciałem przykręcić kinkiet, zawierzyłem sprzedawcy ale jak zobaczyłem jak to trzyma to kupiłem długie kołki rozporowe i po temacie, nie kupuj tylko długich kołków w hipermarketach a i w mniejszych sklepach gotowe długie kołki są drogie ale jak się kupuje osobno koszulkę a osobno wkręta to cena jest przystępna, nie wiem od czego to jest zależne,
    Dokładnie nie pamiętam ale jeden wkręt długości 20 cm kosztuje kilka zł a jak kupuje się wszystko osobno to wychodzi coś ponad jeden zł
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  11. #11

    Domyślnie

    Może liczą sobie za robociznę do nakręcania kołków na wkręty

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    A może zastosować dodatkowy ruszt drewniany łapiąc się do krokwi?
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Rozwiązanie, które proponuje Bastorek najbardziej mi się podoba. Przede wszystkim nie niszczy ocieplenia, nie tworzy mostków termicznych.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  14. #14

    Domyślnie

    Zbuduj konstrukcję drewnianą.
    Tutaj opisałem jak prawidłowo to wykonać:
    http://forum.muratordom.pl/post31092...sienia#3109263
    Trzymajmy się ciepło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony