Cytat Napisał androzek
Oczywiście,że mam wątpliwości o których wspomniałem wcześniej ale...jeśli uznać,że LED na SMD ma potwierdzone 310 lumenów a LED na starych diodach "wg.subiektywnej oceny" - ulubione stwierdzenie sprzedawców LEDów o mocy 2W które ponoć świecą jak 60 W - jest wg mnie ,mojej żony i moich dzieci jaśniejszy to coś w tym musi być,szkoda ,że nie mam sprzętu pomiarowego do oceny obiektywnej.W każdym razie postęp od dwóch lat jest ogromny.Mam jeszcze stare ledy w kilku miejscach i widzę,że wszystko idzie w dobrym kierunku.Zapewniam,że wszystko jest lepsze od żarówek "energooszczędnych" GU 10 o mocy 7-10W - jako odpowiedniki 35W-40W tradycyjnej żarówki>ponadto założyłem,że nie dam więcej za GU 10 niż 30 zł.Sa przecież moduły LED o luminacji 560 lm ale cena jest kosmiczna póki co.Dlatego jeśli ktoś ma jeszcze halogeny tradycyjne 50 W ( gdybym je umnie zastosował to pobór prądu wszystkich "oczek" byłby ok. 3 kW !!! ) to myślę,że zamiana na LEDY o któych wspomniałem przyniesie wymierne korzyści "energetyczne" i finansowe.
A jak oceniasz barwę tych ledów? Jest OK? Czy nie mają np. oliwkowych przebarwień?