dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 23
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 450
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sedols

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Jaki impregnat do drewna wybrać?

    Witam. Chciałbym kupić domek drewniany na działkę i nie wiem ile mnie wyniesie zabezpieczenie go przed działaniem grzybów domowych,pleśniowych oraz owadów i sinizny. Ceny preparatów są różne i nie wiem co wybrać. Może ktoś zna dobry preparat?

  2. #2

    Domyślnie Re: Jaki impregnat do drewna wybrać?

    Cytat Napisał sedols
    Witam. Chciałbym kupić domek drewniany na działkę i nie wiem ile mnie wyniesie zabezpieczenie go przed działaniem grzybów domowych,pleśniowych oraz owadów i sinizny. Ceny preparatów są różne i nie wiem co wybrać. Może ktoś zna dobry preparat?
    Jeśli nie stać Cię na tanie rozwiązania (tak jak nas wszystkich nie jest na nie stać) to zastosuj Sadolin.

    Drogi i dobry. Chyba najlepszy.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Sadolin.Sam stosowałem i jestem zadowolony.Jako pierwszą warstwę zastosuj drewnochron w podobnym odcieniu do sadolinu,wtedy jego zużycie będzie mniejsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman
    Co sadzicie o Tikkurila Valtti?
    Moj budowlaniec chce tym zabezpieczac.
    Preparaty tej firmy są bardzo dobrej jakości.

    Powszechnie stosowane są w Skandynawii, czyli w Krainie Wielkich Jezior (i co za tym idzie WIELKIEJ wilgoci atmosferycznej) oraz Krainie Długiej Zimy (czyli budynki są narażone na długotrwałe oddziaływanie DUŻEGO mrozu podczas niekończącej się zimy).

    Myślę, że to jest wystarczająca rekomendacja.

    Konserwatyści (ja między innymi się do nich zaliczam) wybierają Sadolin z uwagi na jego niezaprzeczalną jakość oraz na własne wieloletnie doświadczenia z jego stosowania.

    Preparaty Tikkurila są porównywalne z Sadolinem, który obecnie jest liderem w Europie ze względu na markę i zasiedzenie rynku.
    Ale kto wie, co będzie dalej...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman
    Jako przyklad takiej lakierobejcy podawal produkt firmy Sadolin.
    Zapytaj go przy okazji ile preparatów firmy Sadolin widział on na własne oczy.
    Podpowiadam, że jest ich dużo więcej niż tysiąc...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Stokholm-Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Porownywanie preparatow ausowych Tikkurila do sdadolina, ma sie tak jak piesc do nosa! Poczytaj najpierw dokladnie o bazie produktow i o bazie komponentow wiodacych, zobaczysz, ze te dwie firmy zajmuja sie zupełnie czym innym! Tikkurila jest finska firma , ktora w raz z kanadyjczykami tworzy produkt/aus/ o najwyzszej jakosci. A Sadolin mozesz co najwyzej ze sniezką porownac! Polecam w przyszłosci wycieczke do obu fabryk.
    szwed.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekas5
    Polecam w przyszłosci wycieczke do obu fabryk.
    Słuszne podejście. Ja zawsze zanim coś kupię : np pustaki, grzejniki czy nawet puszkę farby, jeżdżę do kilku konkurencyjnych fabryk i oglądam wnikliwie linię produkcyjną i laboratoria badawcze. Bez takiej wiedzy nie wybieram się wogóle na zakupy...

    żeby nie było całkiem off topic to używałem drewnochronu i mam wrażenie że świetnie zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi. Sadolinu nie używałem.

  9. #9
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    Polecam jak przedmówca drewnochron.
    Nie polecam za to preparatów na bazie lakieru do stosowania w miejscach
    gdzie będzie grzało bardzo słoneczko ponieważ z czasem się złuszczy, a ponowna konserwacja wymaga przeszlifowania drewna z resztek lakieru.
    W przypadku drewnochronu poprostu malujemy sobie kolejne warstwy i nie ma problemu.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Drewnochronem mamy zabezpieczone sztachety płotu - niby dobry, nic się z drewnem nie dzieje niedobrego, ale po 2 latach kolor (pinia) bardzo mocno zbladł. Wykończenie krawędzi dachu zrobiliśmy Sadolinem z założeniem, że tam nikt nie będzie co rok czy dwa właził, żeby poprawki robić i kolor (mahoń) pięknie się trzyma.

    Ogólnie drewnochron działa bardzo dobrze, ale w wersjach kolorowych szybko blednie. Oczywiście porównuję impregnaty do drewna, a nie lakierobejce.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  11. #11

    Domyślnie

    Polecam srodek z obiego. 10l za 40 pln w baniakach, jest masa odcieni
    Mam tym pomalowany płot i drewutnie. Idealna sprawa.

  12. #12

    Domyślnie

    Nasz płot drewniany najpierw był dwukrotnie pomalowany drewnochronem a potem sadolinem.Stoi juz czwarty rok i wyglada jak nowy.Drewnochron był użyty jzko podkład-mniej poszło sadolinu.
    JOAZ

  13. #13

    Domyślnie

    a co powiecie o V33 albo remmers?
    Ania i Krzysiek z dziećmi Bartkiem i Łukaszem oraz nasz kot Morfeusz
    http://picasaweb.google.pl/krzysania

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    ja podbitkę wstępnie 2x impregnowałem jakimś impregnatem do więźby(boramon) a potem lakierobejcą poliuretanową firmy Synitilor.Dokładna nazwa ustrojostwa to XYLODHONE HP.Jestem bardzo zadowolony.
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  15. #15

    Domyślnie

    Bezbarwny drewnochron, na to sadolin. Na razie fajnie. Tylko zaplątała się jedna puszka drewnochronu z woskiem, ciekawe co z tego wyjdzie
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam.Jutro odbieram drewno na domek.Buduje go tzw.złota raczka-starszy pan bo nie mogłam znalezć wykonawcy na tak mały domek/działka letniskowa/.Muszę kupić preparaty do drewna-stałam w Obi i Praktikerze i zupełnie nie mogę się w tym połapać.A na doradztwo starszego pana nie mogę liczyć.Podajcie proszę konkretne nazwy preparatów i kolejonść ich położenia zarówno na zewnątrz jak i do środka bym za kilka lat nie musiała od nowa wszystkiego impregnować.Domek będzie ocieplony wełną.Domek będzie mały więc nie muszę ciąć kosztów.Zależy mi na dobrych preparatach.Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAJ69

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    W 2003 roku zbudowalismy domek z drewna na działace. Firma, ktora nam go stawiała poleciła nam Sadolin. Mowili wowczas, ze stosują go od wielu lat i bardzo dobrze sie sprawuje. Na poczatku troche sie wahalismy, bo nie jest tani, ale teraz nie zalujemy. Prawie 8 lat a domek wyglada jak nowy. O ile dobrze pamietam bale pomalowali najpierw dwoma warstwami impregnatu bezbarwnego (taki w czerwonej puszce, Base czy jakos tak) a potem dwie warstwy impregnatu koloryzujacego Classic (zielona puszka). W zeszlym roku dorabialem drewniane balustrady wokol domu i piaskownice dla dzieci i znalazlem w castoramie Sadolin Extra lakierobejca impregnujaca. ( pisze na niej, ze sie nie łuszczy tak a propos postow powyzej, może jakies nowe technologie????) i poki co pieknie sie trzyma. nawet 2 miesiace pod sniegiem nic nie zrobiły.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dunieczek

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pomocy!!
    Kupiłem sobie deski modrzewiowe (bardzo ciemne drzewo żywiczne) które idelanie nadają sie na elewacje i mam problem z dobraniem odpowiedniego preparatu aby to zabezpieczyć. Ktoś pomoże co wybrać sadolin, tikkurila valtti expert, a może syntilor ma jakies dobre zabezpieczenia, v33, Bondex?? Nie chce tylko lakierobejc ponieważ nie dośc że sie źle rozprowadza a mam 200mkw desek dużo malowania to później trzeba je do ponownej konserwacji czyscic szlifowac itp Prosze o pomoc

  19. #19

    Domyślnie

    hmm.. tyle drewnianych domów a tak mało odpowiedzi? Czyżby impregnacja była zbędną ekstrawagancją (tak, wiem, że górale co roku mydłem szarym walczą, ja jednak jestem na to zbyt leniwa:/) czy nie chcecie się dzielić doświadczeniami?
    Czytam różne artykuły nt impregnacji i nadal mam mętlik w głowie. Sytuacja u nas wygląda tak.. Wolelibyśmy zachować naturalny kolor drewna, choć wiem że wiąże się to z brakiem ochrony przed UV, że dom będzie ciemniał i takie tam. Generalnie chcemy, aby ciemniał Nasz dom jest narażony na częsty kontakt z wodą - dużo u nas pada a do tego wieją silne wiatry, więc niestety zalewa bale. Obecnie mamy właśnie problem, bo przez kilka dni tak napierdzielało zjawiskiem (za przeproszeniem), że 17 cm bala przelało na wylot :/ Nie zdążyliśmy jeszcze zaimpregnować domu ale musimy to zrobić jak najszybciej, więc bardzo proszę o poradę jak się do tego zabrać i jakich środków użyć?
    Czy na zewnątrz domu położyć jako bazę produkt wodny czy rozpuszczalnikowy? Co kłaść jako warstwę wykończeniową przy założeniu, że ma to być preparat bezbarwny i najlepiej o jak najmniejszym połysku? Przeglądając zalecenia producentów wychodzi na to, że wbrew pozorom, mamy wymagania z kosmosu niestety
    Czy ktoś impregnował Bondexem? Mam dojście do taniego źródła, ale przeglądając ofertę tej firmy również nie znalazłam kompromisowego rozwiązania (podążając za zaleceniami producenta brak środka głębokopenetrującego na bazie rozpuszczalnika i brak bezbarwnej warstwy wykończeniowej). Jakkolwiek oczywiście lepiej byłoby tanio, jednak wolę dobrze, czyli tak aby nie musieć się martwić za 2 lata, że drewno szlag trafia. Proszę o jakieś wskazówki.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    A jakim cudem przelało ściany ? Bo na to żaden impregnat na to nie pomoże.... Skąd i dlaczego masz dziury w ścianie ?

Strona 1 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony