dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 23
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 450
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A kto kosa a kto kamień

  2. #182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    jak jesteś dojrzały w temacie to byłbyś bardziej powściągliwy
    Tu była reklama...

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    subfosylny wie co pisze i tego się trzymajmy.
    twój post świadczy tylko o totalnej bezwiedzy i chęci anonimowej zaczepki!
    nie bo to mnie roz pier ...
    twój post świadczy tylko o totalnej bezwiedzy
    krzyk rozpaczy i przyznanie się do swojej wiedzy

    subfosylny kolega zajmuje się 29 lat drewnem i jego właściwościami tak że nie czepił się bez powodu. Niestety rzemiosło rzemiosłem... ale to nie jest wyznacznikiem wiedzy .
    Bo ja nie raz nie dwa muszę wykorzeniać wiejską fizykę budowli np
    "oddychające" ściany
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 05-04-2013 o 23:01

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    trzymajmy się tego co sprawdzone przez setki lat a nie tego co wyssane z paluszka
    Tu była reklama...

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    trzymajmy się tego co sprawdzone przez setki lat a nie tego co wyssane z paluszka
    ...no tylko dla czego ...
    nikt przez te setki lat nie opracował dla czego ... udało się i powtarzamy.
    Zapytać dla czego drewno w piecu z wyłożeniem ceramicznym pali się jak by lepiej .
    Bo ceramika działa jak katalizator ... taki przykład .. ludzie tego kiedyś nie wiedzieli ... było tak bo tak ..
    Mój dziadek tak robił mój ojciec ... tylko że byśmy siedzieli teraz na drzewach ...
    a proste choroby by nas zabijały ... wystarczy średnia długość życia do porównania z XV wieku i XX wieku ...
    Nie twierdzę że jest super cudnie itp ... tylko nikt mi nie mówi że ból brzucha to kara boża ...

    prosty przykład że w XV wieku to co ludzie wiedzieli można było by zapisać w jednej książce .. nie licząc para wiedzy bo by się książka nie zamknęła .

    Nikt mi np nie przekazywał jak robić zrobić podłogę ...sam doszedłem jak .. dedukując i operując wiedzą ... nie tym co mi przekazał tato czy dziadek ...
    bo akurat dziadek był Stolarzem i mógł by mi to przekazać ...
    tylko że to jest wiedza jak 2+2 ... proste ... ale x lat wcześniej to bym normalnie lokalnie ludzi zagnał tym

    Ciężko badania w labolatoriach jako coś wyssanego z palca .
    I sporej liczy książek dotyczących drewna ... to jest właśnie poszerzanie tej wiedzy która była ... jest i będzie ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 05-04-2013 o 23:24

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    przykro mi, lakoniczne frazesy niech będą uzupełnieniem treści własnego widzimisię! Nie ma sensu ta dyskusja
    Tu była reklama...

  7. #187
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    DANIEL SIS.
    Bezwiedzy???? Cała strona Twoich postów i ani jednej informacji technicznej.
    Podaj mi choć jedną pozycje o konserwacji drewna, w której zalecane jest opalanie . Wyniki badań . Cokolwiek oprócz zasłyszanych gdzieś strzępów informacji sklejonych ze sobą na potrzeby marketingu.

    Poza tym nie odpowiedziałeś na rzeczowe argumenty przedstawione w moim ostatnim poście. Kilka wyzwisk to mało treściwa odpowiedź.
    I nie zasłaniaj się magicznym słowem EKO. Już nikt nie jest taki głupi i nie wierzy już w EKO okna z PVC czy EKO choinki z plastiku.

    מרכבה
    "... można policzyć po jakim czasie przejdzie strumień ciepłą na wskroś i temperatura w rdzeniu będzie ..." Dokładnie tak i tak z wyliczeń jak i z zamieszczonych wcześniej badań nijak nie wychodzi temperatura zwalczająca owady i grzyby. Zresztą , po co zwalczać coś, czego w drewnie w danej chwili nie ma?
    Tu była reklama....

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    zamieszczonych wcześniej badań nijak nie wychodzi temperatura zwalczająca owady i grzyby. Zresztą , po co zwalczać coś, czego w drewnie w danej chwili nie ma?
    nie wychodzi bo drewno ma bardzo małą dyfuzję termiczną ..
    i kto by chciał grzać drewno w celu polowania na duchy korników .przez nie wiem dwa dni ...
    Nie wiedziałeś ? tam siedzą duchy korników i stąd je trzeba okadzać .. pewnie nie wiedziałeś
    jak w tym kawale ...
    co to jest krzywa balistyczna ... i tłumaczy starsina soldatom co to jest ... w końcu ... krzywa balistyczna ... eta pachorzna kamarno wo chu ja ...
    ty jej nie widisz a ona na wierno jest ...
    tak samo i tu ... kroniki są ale ty ich nie widisz

  9. #189
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    to powiedzcie jaka jest według was najlepsza metoda impregnacji drewna?
    Tu była reklama...

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Nie ma na to prostej odpowiedzi. Równie dobrze można zapytac jaki jest najlepszy samochód? Ale do czego?

    IMHO najlepsza jest prewencja, czyli dbanie o budynek. Brak przecieków , kondensacji wewnątrz ścian , nieocieplonych rur z zimną wodą itd. oraz dbanie o powłoki malarskie to prawie idealny sposób na ochronę drewna.

    Jednakże jeżeli już musimy coś "wzmocnić" to ja proponuję kąpiel gorąco zimną. Prosty i tani sposób na wprowadzenie dużej ilości środka w drewno.
    Jeżeli jest możliwość , to oczywiście impregnacja ciśnieniowa . W zabytkach stosuję z powodzeniem impregnacje próżniową.
    Jednakże należy pamiętać, iż impregnacji , nawet ciśnieniowej , poddaje się w całości niewiele gatunków drewna. W przypadku np. sosny czy modrzewia nasycalny jest jedynie biel. Proponuję lekturę normy PN_EN_350_2_2000.

    Metodę impregnacji dobiera się każdorazowo na podstawie rodzaju i gatunku drewna, jego wilgotności, przeznaczenia oraz możliwości technicznych i finansowych.
    Tu była reklama....

  11. #191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Nie ma na to prostej odpowiedzi. Równie dobrze można zapytac jaki jest najlepszy samochód? Ale do czego?

    IMHO najlepsza jest prewencja, czyli dbanie o budynek. Brak przecieków , kondensacji wewnątrz ścian , nieocieplonych rur z zimną wodą itd. oraz dbanie o powłoki malarskie to prawie idealny sposób na ochronę drewna.

    Jednakże jeżeli już musimy coś "wzmocnić" to ja proponuję kąpiel gorąco zimną. Prosty i tani sposób na wprowadzenie dużej ilości środka w drewno.
    Jeżeli jest możliwość , to oczywiście impregnacja ciśnieniowa . W zabytkach stosuję z powodzeniem impregnacje próżniową.
    Jednakże należy pamiętać, iż impregnacji , nawet ciśnieniowej , poddaje się w całości niewiele gatunków drewna. W przypadku np. sosny czy modrzewia nasycalny jest jedynie biel. Proponuję lekturę normy PN_EN_350_2_2000.

    Metodę impregnacji dobiera się każdorazowo na podstawie rodzaju i gatunku drewna, jego wilgotności, przeznaczenia oraz możliwości technicznych i finansowych.
    Dopiero zwróciłem uwagę na twój płatny profil...Rozumiem, że jesteś rzeczoznawcą...To ja poproszę cię o ekspertyzę i wyniki na temat opalania drewna przytoczonego przeze mnie. Mam nadzieję, że robisz coś takiego ewentualnie wiesz gdzie się udać. Więcej info na priv, ok?
    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

  12. #192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Odpowiedziałem na priva.

    Jednostkami badającymi takie rzeczy są Instytut Technologii Drewna w Poznaniu i Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Można tam poddać drewno opalane działaniu grzybów, owadów i ognia i uzyskać stosowne potwierdzenie wyniku badań.

    pozdrawiam
    Tu była reklama....

  13. #193

    Domyślnie

    Panowie, znacie jakąś przedwojenną książkę mówiącą o opalaniu drewna w celu jego zabezpieczenia ? Ciekawe to jest, chciałbym poczytać o tym, najlepiej się dowiedzieć jak to robili dawno dawno temu..

  14. #194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw. Może DANIEL SIS ma coś w swojej biblioteczce ?
    Tu była reklama....

  15. #195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Rozbierał może kiedyś ktoś z Was konstrukcje ryglowe na zachodzie...Poza techniką łączenia oraz specjalnych korytek do zaprawy oczywiście były impregnowane, jednym ze składników była czarna sadza, którą później się wcierało w drewno. Tak jak subfosylny napisał w jednym z postów kiedyś drewno było opalane w ogniskach...np pale. Ale ja piszę o opalaniu zupełnie inną techniką, choć założenia są takie same. Płomień w opalaniu opisywanym przeze mnie uderza w drewno pod bardzo dużym ciśnieniem i od razu z ogromną temperaturą. Ten sposób jak najbardziej aprobują i używają cieśle artystyczni z Niemiec.
    O zaletach trochę pisałem ale postaram się to udowodnić w oparciu o ITD w Poznaniu bądź Warszawie. Niestety dzisiaj wszystko trzeba mieć na papierze albo zobaczyć na żywe oczy.
    Pzdr fascynatów drewna
    Tu była reklama...

  16. #196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    "O zaletach trochę pisałem ale postaram się to udowodnić w oparciu o ITD w Poznaniu bądź Warszawie."

    Czekam z niecierpliwością.

    A Niemcy mają już jakieś atesty ?
    Tu była reklama....

  17. #197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    popytam się chłopaków...
    Tu była reklama...

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    popytam się chłopaków...
    Są już jakieś informacje?
    Tu była reklama....

  19. #199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    chłopaki robią tak z kilku powodów:
    Efekt wizualny. Po drugie opalona powierzchnia zabezpiecza prze dostawaniem się robactwa lepiej niż inne środki oraz zapobiega rozwojowi pleśni czy grzybów ( skład i odczyn warstwy opalonej). Oczywiście takie opalone drewno impregnuje się potem środkami naturalnymi, głęboko penetrującymi oraz środkiem finalnym dla trwałości koloru.
    pzdr
    Tu była reklama...

  20. #200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Co to znaczy głęboko penetrującym?
    Co to znaczy naturalnymi ?
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 09-04-2013 o 10:47 Powód: uzupełnienie wypowiedzi
    Tu była reklama....

Strona 10 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony