dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 23
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 450
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    a co nie wiesz? Wydaje mi się to oczywiste...
    Tu była reklama...

  2. #202

    Domyślnie

    @ Daniel Sis - po prostu podziel się tą wiedzą Sam szukam tego typu środków i z chęcią poznałbym nazwy środków, o których mówisz. Sam temat jest dokładnie o tym jakie środki używać do zabezpieczania domów.

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Tak. Oczywiste lanie wody.

    Żadnych atestów nie ma. I nie będzie.
    Tu była reklama....

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jeden z producentów środka na bazie permetryny , reklamuje swój płyn jako głęboko penetrujący. Dosłownie " Duża zdolność penetracji ( około 50cm w ciągu 24 godzin ). "

    Chciałbym zobaczyć głębokość penetracji środka na 5 cm w drewnie twardzieli sosnowej.

    Te 50 cm to chyba wzdłuż a nie w poprzek )
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 09-04-2013 o 11:15 Powód: uzupełnienie wypowiedzi
    Tu była reklama....

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    twardziel sosnowa sama w sobie jest zaimpregnowana przez matkę naturę. Bardzo często robimy łaty i kontrłaty ze smolnej sosny ( sama żywica), robimy też z tego opaski na okna, elementy dekoracyjne szczytów. A taka sosna - sprawdzone na wielu starych domach - z której zrobiona jest podwalina mimo iż ma ciemną powłokę to wystarczy trochę podskrobać i jest piękne pomarańczowe drewno.
    Subfosylny. Najwidoczniej męczą cię naleciałości zawodowe poprzedniej epoki ( komuny).
    Wielu znawców i rzeczoznawców miałem okazję spotkać, wielu konserwatorów zabytków....Każdy ma wiele do powiedzenia natomiast praktyka pokazuje jak to wygląda w rzeczywistości. Jak wykonywane są rekonstrukcje i remonty zabytków itp...jaka jakość i myśl techniczna ? Marna!. Czepiasz się opalania ( zrób sobie próbę w domu ) i opisz wrażenia, piszesz o twardzieli sosnowej i środku penetrującym jakbyś nie wiedział do czego stosuje się taką sosnę a do czego i jakiego drewna środek głęboko penetrujący. I tak z mnóstwem rzeczy jest...w każdym razie można teoryzować i podpierać się fachowymi terminami ale jak nie ma się pojęcia o praktyce i rzemiośle ( tzn czynnie w tym uczestniczysz, pracujesz z tym na codzień, masz fizyczny kontakt) to lepiej czasami ugryźć się w język. Z praktyką teoria przegrywa
    Tu była reklama...

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Następny post o karabinach z krzywymi lufami. Same uogólnienia i żadnych konkretów.
    Myli Ci się przeżywiczenie w twardzielą , która jest właściwa dla każdej sosny w wieku powiedzmy powyżej 20 lat.

    Nie czepiam się opalania tylko tworzonych przez Ciebie mitów o cudownych i niestworzonych właściwościach drewna opalanego.

    A ja akurat jestem praktykiem wiec daruj sobie te głupie gadki . Jestem w awangardzie ludzi postępowo myślących. Gdybyś wszedł na moja stronę, tobyś się przekonał. A może wszedłeś, ale pojęcia typu fumigacja w gazach neutralnych, ozonowanie czy badania rezystografem oporowym okazały się zagadnieniami zbyt trudnymi ?

    Nie podałeś ani certyfikatów potwierdzających cudowne właściwości drewna opalanego ani nie podałeś literatury, w której dawni mistrzowie zalecają opalanie.

    Nie podałeś, bo takowej nie ma.

    W większości publikacji nikt nawet słowem nie wspomina o opalaniu. W niektórych, jak na przykład w "Przewodniku cieśli" J Heuricha z 1871 roku, są jedynie wzmianki o opalaniu słupów wkopanych w ziemie. Jednakże są to procesy wykonywane wg innej technologii , opisanej już w tym wątku.
    Tu była reklama....

  7. #207

    Domyślnie

    A tak wcinając się w dyskusję ale pisząc na temat ponoć chałupę drewnianą najlepiej pomalować na niebiesko bo robactwo nie lubi wody i do niebieskiego nie lgnie

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Niebieski kolor rzeczywiście był stosowany w tym celu.
    A jeżeli chodzi o opalenie to subfosylny ( czytałem informacje na stronie wnikliwie) jako że jesteś praktykantem i ciagle się uczysz i doświadczas to zrób sobie w domu próbę. Weź kawał belki drewnianej i ją opal za pomocą gazu z butli i palnika do papy np. Zetrzyj warstwę opaloną, pomaluj impregnatem i niech ta belka sobie stoi na zewnatrz i niech walczy ze wszelkimi negatywnymi warunkami a ty jako rzeczoznawvca opisz wrażenia
    Tu była reklama...

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    wrażenia po opalaniu...belka zostanie być może za kilka pokoleń opisana
    Tu była reklama...

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    "Zetrzyj warstwę opaloną, pomaluj impregnatem i niech ta belka sobie stoi na zewnatrz i niech walczy ze wszelkimi negatywnymi warunkami a ty jako rzeczoznawvca opisz wrażenia"

    Jak pomaluję impregnatem zwykłą deskę. to będę miał to samo. Bez opalania.
    Tu była reklama....

  11. #211

    Domyślnie

    A ja mam pytanie kiedy zaczęto stosować pierwsze lakiery i ile stoi dom takowym cudem pomalowany 100 lat 150 ?

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc lakiery?
    Tu była reklama....

  13. #213

    Domyślnie

    preparaty ochronne do drewna zbliżone składnikami do tych co można kupić teraz chodzi mi kiedy masowo zaczęli malować domy z zewnątrz

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    zacząłem prowadzić wywiad i pytam najlepszych...jeżeli chodzi o opalanie. Poza spraktykowanym już sposobem...
    Drewno ma w sobie białka, którymi żywią się robale. Po opaleniu zmienia się struktura tych białek i tworzy się środowisko kompletnie robactwu nie odpowiadające. Ma to ogromne znaczenie dla konstrukcji, które często robione jest z mokrego drewna i dlatego najlepszym sposobem jest opalenie, impregnacja środkami płynnymi ( naturalne)...
    W miarę czasu podawać będę kolejne dowody aż do uzyskania pełnej opinii ITD z którym już jestem w kontakcie.
    Szczególne podziękowania kieruję do pana subfosylny, który pomógł znaleźć kierunek do badań a także wymusił dowody a nie jedynie przekonania praktyczne.
    pzdr wszystkich
    Tu była reklama...

  15. #215

    Domyślnie

    Panowie w książce z 1875 r. z biblioteki cyfrowej znalazłem jeden opis. Książka pod tytułem: " O konserwacji Drzewa" Eustachy Petion.



  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Przestańcie cytować zabobony .

    To, że komuś się wydawało, że Ziemia jest płaska, to nie znaczy, że tak jest.

    A do zasypki pomiędzy belki stropowe zastosujecie piasek zmieszany z krwią bydlęcą i wapnem zamiast wełny mineralnej?

    Nie wraca się do wysyłania listów za pomocą gołębi pocztowych ( pomijając procentową skuteczność ) w dobie telefonii komórkowej i internetu.

    Powszechnie w ubiegłym stuleciu stosowano DDT . Czy ktoś odważy się teraz zastosować DDT we własnym domu? Nie widzę chętnych.

    A ksylamit ?

    Tak samo jest z dawnymi systemami impregnacji. Warunki morskie są zupełnie inne niż w przypadku użytkowania budynku. Dlatego stosowano gatunki łatwo nasycalne, aby wprowadzić do drewna możliwie dużo środka hydrofobizującego.
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 14-04-2013 o 12:09 Powód: literówki
    Tu była reklama....

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    " A do zasypki pomiędzy belki stropowe zastosujecie piasek zmieszany z krwią bydlęcą i wapnem zamiast wełny mineralnej? "
    Temat impregnacji będzie ciągle powracał....
    ale ja mam inne pytanie?
    co sądzisz o izolacji ekofibrem i czy to jest lepsze od wełny mineralnej?
    CHODZI MI O TWOJE ZDANIE
    PZDR
    Tu była reklama...

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Cool

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    ale ja mam inne pytanie?
    co sądzisz o izolacji ekofibrem i czy to jest lepsze od wełny mineralnej?
    daruj sobie, temat jest o impregnacji a nie o izolacji, znowu chcesz cos udowadniac...
    zdanie retoryczne, prosze nie odpowiadaj

    pozdrawiam

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jest wątek o ekofibrze i wełnie. Nie jestem specjalistą z tej dziedziny aby porównywać te dwa tak różne materiały.
    Ostatnio edytowane przez subfosylny ; 14-04-2013 o 20:04 Powód: literówki
    Tu była reklama....

  20. #220

    Domyślnie

    Podlacze sie do tematu. Mam zamiar odnowic deski z balustrady.
    Nie wiem jaki to drewno ale podejrzewam, ze cos z tych tanszych Jaki impregnant polecacie ? Vidaron niby taki porzadny ale czy warty ceny ? Wyczytalem gdzies w innych temtatach cos o jakims srodku na S(zabijcie ale nazwy nie pamietam) podobno tez niezly, wiem, ze na bazie rozpuszczalnika
    Ostatnia strona tematu to jakies klotnie z ktorych nic nie rozumiem wiec pytam wprost.

    Oczywiscie chcialbym zebybyl w miare tani i porzadny, ale zdaje sobie sprawe ze obie cechy w parze nie chodza. Chce cos niezlego, ktoro wytrzyma wiecej niz 2-3 lata bo mam zamiar wlozyc w to troche pracy czyli odkrecic, wyczyscic stara farbe, polozyc szpachle w miejsca gdzie drzewo jest uszkodzone(sęki;]),a nie pomalować tak jak jest zamontowane i zostawic w pi@#u

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez lelusz ; 22-04-2013 o 12:16

Strona 11 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony