dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 23
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 450
  1. #381

    Domyślnie

    Nie wiem jak z gatunkiem drzewa, który chcesz impregnować, w moim przypadku był świerk na podbitce - wybrałem altax penetrin + 2 warstwy altax impregnat dekoracyjny i wygląda to moim zdaniem bardzo dobrze.

  2. #382

    Domyślnie

    Kolego lukas82 również nie mam pojęcia jaką ten wybrany przez Ciebie gatunek drewna będzie miał chłonność, ale zobacz mój poprzedni post odnośnie remmersa. On ładnie oddaje naturalne piękno drewna, a przy tym w stosunku wydajności do ceny wychodzi dość korzystnie cenowo. Warto chyba też wziąć pod uwagę koszty. Ja kupowałem 135m2 desek sosnowych wysuszonych oheblowanych i 30l remmersa. deski malowałem z 2 stron jednokrotnie przed położeniem na dom (żeby od niewidocznej strony nic mi też nie niszczyło desek). I tę zewnętrzną warstwę potem jeszcze raz na domu (przy drugim malowaniu impregnatu idzie jeszcze mniej). a więc tak jakby 3x135m2=405m2 i zostało mi jeszcze z 4-5l impregnatu. więc poszło tylko 25l na 400m. To u Ciebie sądzę że na te 100m2 desek jeśli byś impregnował tak jak ja to na 300m2 powierzchni bańka 20l remmersa powinna Ci wystarczyć. Koszt takowej na allegro wg stanu na dziś 700-820zł od (Ja za 20l płaciłem 630z dostawą więc da się znaleźć i taniej jak ewentualnie postanowisz wybrać remmersa to mogę podać Ci namiary żebyś nie przepłacał. Ciekawe jak cenowo wypadają te inne impregnaty? Bo nim wybrałem ten swój to prowadziłem rozważania z ołówkiem w ręku i wg. danych producentów te tańsze wcale nie były tak wydajne + do nich kupić i malować podkładem bazowym to całkowity koszt już wychodził podobny jeśli nie wyższy od tych droższych. Rozważania były teoretyczne bo nie miałem okazji przetestować ile faktycznie idzie jakiego impregnatu (o remmersie mówię z własnego doświadczenia) Może inni forumowicze podzielą się swoimi doświadczeniami?

  3. #383
    Banned
    leszekpiekar

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-643
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Ja polecam lakiery marki Sikkens.

    Pozdrawiam

  4. #384

    Domyślnie

    Ja na swoim domku uzywam impregnatu firmy Drewnochron i nie narzekam. Choc nie bede sie upieral tez, ze jest on najlepszy i zaden inny sie nie nadaje. Po prostu zaczalem uzywac tego i jako ze jeszcze nic mi sie z domkiem nie stalo, to korzystam z niego dalej. Tyle ze impregnuje domek chyba dosc czesto, bo co roku.

  5. #385

    Domyślnie

    Zaimpregnowałem deski podłogowe i elewacyjne impregnatem primacol protektor, przed położeniem impregnatu unidecor-primacol chciałem deski przeszlifować. Czy mogę wykonać taką czynność "między ipmregnacjami" ?

  6. #386

    Domyślnie

    Witam,

    Budowałem dom w firmie Dom z Bieszczad. Mój dom zaimpregnowany jest Fobosem M4 i Tytanem NW. Na stronie firmy można w ogóle bardzo dużo informacji na samym wstępie wyczytać. W technologi wykonania można poczytać o konstrukcji itp. aczkolwiek na stronie http://www.domzbieszczad.pl o dziwo stosowane impregnaty są wymienione w dziale Ceny Domów Co 5 lat powinno się elewację ponownie zaimpregnować ale wiadomo już nie da się metodą zanurzeniową Z elewacją nic się nie dzieje. Nie mam siwizn, korników, przebarwień, grzybów. Więc impregnaty chyba bardzo dobrej jakości. W każdym razie myślę, że warto się nimi zainteresować bo używa ich profesjonalna firma.
    Mam nadzieję, że opinia moja będzie przydatna.

  7. #387

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Więc tak zakupiłem 2 bańki po 5 l Pilmasa od usuwania mchu na sztachetach niestety wydajność tego jest słaba mimo, że działa dobrze. 10 litrów poszło zaledwie na 8 przęsłe. To nawet mniejejsza wydajność niż 1 litr na jedno przęsło. Kosztował mnie ten pilmas 114 zł. Zapewne, żeby tym spryskać cały płot to potrzeba ze 200 litów, a to będzie kosztowało 2250 no może jakby załatwił z fabryki to taniej. Nie wspomnę ile tu idzie zatrucie środowiska itp. Do tego potrzebna profesjonalna maska z filtrami węglowymi bo inaczej tym nie spryskamy płotu chyba, że ktoś chce się zatruć.

    Więc w tym roku robię test na tam wewnętrznym płocie około 14 przęseł ze sztachety olszynowej pomalowane drewnochronem w 2009 roku 2 x bezbarwnym i 2 razy kolorem TIK. Posiadam jeszcze zapas Drewnochronu z 2009 więc dodatkowych kosztów nie przewiduje. Zakupiłem też MYJKĘ ciśnieniową firmy Nilfisk, którą używałem do mycia testowego oraz mycia części płotu spryskanego Pilmasem. Schodzi rewelacyjnie tylko przy mocniejszej dyszy schodzi też ten drewnochron. Miałem nagrać filmik z całego procesu ale zapomniałem i być może nagram tylko tą część co została czyli jak wygląda plot po spryskaniu Pilmasem i po zmyciu myjką oraz jak wygląda zmyty mech z częsci nie pryskanej Pilmasem.

    Mam zamiar płot podzielić na różne testowe odcinki:

    1. Pilmas + myjka + bezbarwny drewnochron 1 x + color drewnochron 1 x
    2. Pilmas + myjka + bezbarwny drewnochron 1 x + color drewnochron 2 x
    3. Pilmas + myjka + color drewnochron 1 x
    4. Myjka + bezbarwny drewnochron 1 x + color drewnochron 1 x
    5. Myjka + bezbarwny drewnochron 1 x + color drewnochron 2 x

    Po takim teście płot zostawie na rok czasu i zobaczę co się zadzieje po jesieni, zimie i wiośnie. Jak by nic się nie zadziało szczególnego to zostawie na kolejny rok. Najlepszą opcją byłaby opcja przemycia tego myjką i pomalowanie 1 raz kolorowym drewnochronem. Dlatego, że najmniej pracy i najmniejszy koszt odświeżenia. Widziałem sztachety robione też w 2009 roku ale sosonowe i odświeżane w tamtym roku Pilmas + 2 warstwy drewnochronu i wyglądały już jakby pomalowane farbą olejną, a ja takiego efektu chciałbym uniknać.

    Powiem wam, że dobrym patenten dla uniknięcia problemów z odświeżaniem będzie zastosowanie ZIELONEGO Drewnochronu i jak ktoś zamierza robić sobie płot to niech pomyśli nad takim kolorem. Ja teraz jakbym robił jeszcze raz drewniane sztachety to bym dał kolor zielony i już jego nie odświeżał. Chyba, że sporo by się tego nazbierało to po 10 latach przeleciał myjką i dał 1 warstwę dla odświeżenia.

  8. #388

    Domyślnie

    Witam. Jestem na etapie wyboru "czegoś" do zabezpieczenia tarasu z desek modrzewia syberyjskiego. Chciałabym żeby preparat chronił powierzchnię, zabarwił, nie trzeba go było wcierać 3 tygodnie po 8 godzin dziennie i nie kosztował 1000 zł - powierzchnia tarasu to 31 m2. Może ktoś się spotkał z olejem technicznym flexol? Nadaje się to na taras?

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Popatrz Pan a w reklamie mówią , że 6 LAT a tu 6 miesięcy !
    W reklamie była mowa zdaje się o IMPREGNACIE, a nie OLEJU. To są zupełnie inne produkty.

  10. #390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał misterpaw Zobacz post
    Witam ponownie! Zdecydowałem się na impregnacje deski szalunkowej impregnatem Remmers HK Lasur
    Ja również zastosowałem Remmersa na deskę elewacyjną (meranti). Zabezpieczenie wykonałem wg pomysłu forumowicza zygii, czyli najpierw grunt bezbarwny (Holzschtzgrund), potem HK Lasur i na koniec Wetterschutz Lasur UV. Niby było to częściowo dublowanie działania i czy było warto zobaczę za kilka lat
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 28-09-2015 o 13:31
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  11. #391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Pozyskałem własnymi siłami materiał na dach( wycięcie prostej sosny z lasu, tartak, usunięcie kory i suszenie-około roku pod przykryciem tylko z góry, blachą). Za 2 miesiące chce zacząć budowe domu. Chce zabezpieczyć materiał metodą zanurzeniową (podobno najlepsza metoda)..Najtaniej wychodzi środek: Kuprafung
    Ale jest on dwufunkcyjny( chroni przed grzybami i robakami)
    Trzyfunkcyjne impregnaty są dużo droższe a opóźniają rozwój pożaru i nie chronią przed ogniem....
    Czy jest sens kupować dużo droższe trzyfunkcyjne impregnaty chroniące przed ogniem?

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoradcaInwestor Zobacz post
    Witam,

    Budowałem dom w firmie Dom z Bieszczad. Mój dom zaimpregnowany jest Fobosem M4 i Tytanem NW. Na stronie firmy można w ogóle bardzo dużo informacji na samym wstępie wyczytać. W technologi wykonania można poczytać o konstrukcji itp. aczkolwiek na stronie http://www.domzbieszczad.pl o dziwo stosowane impregnaty są wymienione w dziale Ceny Domów Co 5 lat powinno się elewację ponownie zaimpregnować ale wiadomo już nie da się metodą zanurzeniową Z elewacją nic się nie dzieje. Nie mam siwizn, korników, przebarwień, grzybów. Więc impregnaty chyba bardzo dobrej jakości. W każdym razie myślę, że warto się nimi zainteresować bo używa ich profesjonalna firma.
    Mam nadzieję, że opinia moja będzie przydatna.
    Powitać. W 2009 skończyli mój dom i pomalowali impregnatami Sigma. Złuszczyło się toto po 3 latach. Pomalowali w ramach gwarancji, też Sigma. Postało znów niecałe 3 lata i zaczęło się łuszczyć. W tym roku ścieram to g.... i impregnuję olejami firmy O... . Rok czasu (lato z zacinającym deszczem, zima itd) na testowych belkach (jedna warstwa) pokazało mi, że te oleje są warte ceny. Nie zamykają drewna a woda zachowuje się na nich jakby były tłuste (spływa) i nie wsiąka.
    Nie na darmo Skandynawowie od lat stosują oleje do impregnowania domów (patrz też tradycyjne budownictwo polskie)....


    Pozdrav
    Paweł
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  13. #393
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    elvis

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A ja zapytam o coś troszkę innego. Mam postawioną jesienią nową stodołę ze świeżego drewna. Chciałbym ją zaimpregnować. Pytanie 1: jaką techniką? Malować pędzlem, wałkiem, opryskiwacz ogrodniczy a może pistolet z kompresorem? Pytanie 2: czy środki typu Sadolin Extra czy Drewnochron można podgrzewać aby lepiej penetrowały drewno czy jednak nie?
    Powodzenia ...

  14. #394

    Domyślnie

    Na pytanie 1 - najlepiej opryskiwacz, a jeszcze lepiej pistolet. 2. ja używam vidaronu i nie podgrzewam impregnatu - nie słyszałem o takiej technice, a tym bardziej jej skuteczności - musiałbym poczytać na ten temat, najlepiej jakbyś powołał się na jakiś żródło.

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał elvis Zobacz post
    Pytanie 2: czy środki typu Sadolin Extra czy Drewnochron można podgrzewać aby lepiej penetrowały drewno czy jednak nie?
    Podgrzewało się kiedyś tradycyjny pokost lniany aby lepiej wnikał w strukturę drewna. Nowoczesnych środków nie radzę podgrzewać, w specyfikacji jest napisane, że temperatura nakładania Drewnochronu wynosi bodajże max. 35 st C - myślę, że tyczy się to również samego preparatu, nie tylko temp. zewnętrznej.

    P.S. Dopiero odkryłam, ze pytanie już dość stare, ale cóż, nie będę kasować postu
    Ostatnio edytowane przez rania ; 01-06-2016 o 11:45

  16. #396

    Domyślnie

    Murator to źródło wiedzy - zawsze warto odpowiadać na pytania. Krótko mówiąc bez podgrzewania można spokojnie konserwować drewno. Dość powiedzieć, że jeśli zabieramy się za malowanie drewno musi spełnić warunki, które sprawią, że nadaje się ono do impregnacji.

  17. #397

    Domyślnie

    Witam. Niestety mam problem z moimi drewnianymi słupami od zadaszenia tarasu. Słupy stoją miesiąc i zauważyłem na nich otworki średnicy od 2 do 4mm głębokość do 3cm. W okolicach niektórych otworów widoczne są drobniutkie wiórki. A z jednej z dziurek wygrzebałem drutem coś takiego jak miód. Słupy były malowane sadolinem, sadolin kładłem na surowe drewno. Starałem się wszystko uchwycić na zdjęciach. Czy to mogą być jakieś szkodniki.??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160806_175302.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	363410Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160806_175433.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	363411Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160806_175609.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	363412Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160806_175631.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	363413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160806_181712.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	363414

  18. #398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Pawel.

    W przyziemiu, buduję bibliotekę z belek rozbiórkowych. Kolega (z tego Forum) polecił mi Xierin do zabicia drewnojadów, i zabezpieczenia drewna przed przyszłymi inwazjami.
    Środek kosztuje około 40-45pln za litr. Nie jest bardzo wydajny, ale wynika to z faktu, że stare, suche drewno wchłania Xierin jak gąbka.
    Belki potraktowane Xierinem nie pokazują żadnych śladów dalszej działalności robali. Dodatkowo, powierzchnia drewna nabrała miłego miodowego koloru, a słoje drewna zostały "wyciągnięte".
    https://lh3.googleusercontent.com/Bb...80-h1024-rw-no
    Xierinu nie wystarczyło mi na wszystkie belki. Wczoraj kiedy zszedłem na dół, usłyszałem ciche chrobotanie. Dobiegało z belki niezabezpieczonej (to ta na drugim zdjęciu, oparta o ścianę). Pod belką małe kupki pyłu drzewnego.

    https://lh3.googleusercontent.com/W8...80-h1024-rw-no
    Dzisiaj kupiłem 5l Altaxu Hylotox Q. Podobno działanie zbliżone do Xierinu, a cena o niebo niższa.
    Tyle mogę Ci poradzić w temacie.

  19. #399

    Domyślnie

    Witam, czy dom malowany wielokrotnie farba olejna moge teraz pomalowac w jakis inny sposób? Myslalem o wytarciu tego co jest zarzuceniu podkładu a następnie jakis kolor. Chcialem pisac drewnochron ale cieszy sie zla opinia ;D czy w jakis sposob moge zabezpieczyć 60cio letnie dechy czy ta olejna farba juz w nich tkwi na Amen? Prosze o pomoc podejmuje sie sam tego "projektu" a pojęcie zielone jak ta chalupa

  20. #400

    Domyślnie

    Jakby ktoś był ciekawy jeszcze to - klasyczne jamki Spuszczela pospolitego.

Strona 20 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony