dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 23
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 450
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    Ola powodzenia życzę i mniej stresów niż to u mnie było...
    Zbyszku na tel czekam i do zobaczenia
    Muśka,, nie omieszkam

  2. #62

    Domyślnie

    Ewa budowa chyba bez stresów się nie obędzie bo już mamy pierwsze

    Zbyszku odprawę sami robimy i osobno tez płacimy za transport

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Ewa budowa chyba bez stresów się nie obędzie bo już mamy pierwsze

    Zbyszku odprawę sami robimy i osobno tez płacimy za transport
    podatek VAT zatem 23 %...wiesz o tym? i ze zwrot nastąpi po zamknieciu budowy? i to w terminie do 6 miechow? (realne 9 ) bo sprawdza Ci kazdy papierek.. a nawet poprosza o opinie PINB.

  4. #64

    Domyślnie

    To że 23% VAT to wiem ale to, że zwrócą to już nie a to jakieś nowe przepisy? a co to ta opinia PINB?

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    masz prawo do zwrotu 15 procent różnicy w opodatkowaniu VAT, jesli przeznaczasz zakupione materiały na cele mieszkaniowe..nie wiesz o tym? Wystąpić można o zwrot po zakończeniu inwestycji..czyli po odbiorze technicznym budynku i dopuszczeniu do eksploatacji..czyli , byc moze, po opinii Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego czyli PINB . Skarbówka, by uniknąć zwrotu podatku, bedzie Ci czesała cała inwestycje z góry na dól..

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    rosyjskie przepisy celno-podatkowe nie umożliwiają importu drewna nieprzerobionego z obniżonym podatkiem.
    Zbysiu, to jak to wygląda dokładniej. Załóżmy, kupuję bale u Rosjan, takie z lasu, najlepiej byłoby, gdyby były "wykorowane" (i ile jest taka możliwość, choć nie jest to konieczne ) Tak z 11m długości i ok. 35cm średnicy. To warte byłoby to "zachodu"i oszczędziłbym niż gdybym kupił tu w Polsce lub w Czechach - chodzi głownie o kasę.
    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Za bala kwadratowego zaplacilabys jakies 2500 zeta za kubik( cena na dzis) loco Kaliningrad.
    Uszczelniasz wełna mineralna? i poliuretanem? razem?
    te 2500 zeta, to jakie taka kwadratowa zapałka ma wymiary - długość i szerokość?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jerzy..z Rosji nie wywieziesz legalnie tzw dłużycy. Rosyjskie przepisy celno-podatkowe tego nie umożliwiają. W przypadku bala okrągłego toczonego bal taki musi byc obrobiony do wymiaru , miec wycięty pas montażowy oraz minimum jedna czasze. Nie wiem, jak jest z kantowizna. Nie sprowadzałem , wiec nie bede udzielał niepewnych informacji. Cene znam tylko z relacji handlarzy drewnem z Petresburga , ale i to jest wątpliwe.Wiem tylko..ze podstawa odprawy celnej jest umowa pomiędzy odbiorca w Polsce a eksporterem.

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    W takim razie musi to być nie opłacalne, sprowadzać drewno z Rosji. Te różne odprawy celne, cła i itd, bo myślę, że znalazłaby się jakiś importer w Polsce i sprzedawałby drzewo z Rosji, oczywiście w dobrej cenie konkurencyjnej. Załóżmy kupuję skład pociągu drewna i sprzedaję. Robię konkurencję Państwowym Lasom i oni muszą obniżać cenę, a tak mają monopol.
    No szkoda .
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  9. #69

    Domyślnie

    Dokładnie, my mamy taka umowę, do tego musimy zgłosić że exportujemy drewno (gotowy, przycięty dom) aby otrzymać jakiś numer bo inaczej tira nie wpuszczą. Potem jest robiona odprawa, prawdopodobnie w Bartoszycach i tam będziemy płacić VAT.
    Poczytałam właśnie o zwrocie VAT-u i prawdę mówiąc nie wiedziałam o tym. Z tego co było napisane to można już taki wniosek składać jak budowa jest w trakcie, tylko trzeba mieć potwierdzenie od inspektora budowlanego o etapie prac, można złożyć jeden wniosek na rok lub tak jak napisałeś Zbyszku po zakończeniu prac i odbiorze budynku. Ależ ja jestem teraz mądra A tak serio to dzięki, że o tym wspomniałeś bo teraz będę pilnować faktur co by żadna się nie zapodziała

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    W takim razie musi to być nie opłacalne, sprowadzać drewno z Rosji. Te różne odprawy celne, cła i itd, bo myślę, że znalazłaby się jakiś importer w Polsce i sprzedawałby drzewo z Rosji, oczywiście w dobrej cenie konkurencyjnej. Załóżmy kupuję skład pociągu drewna i sprzedaję. Robię konkurencję Państwowym Lasom i oni muszą obniżać cenę, a tak mają monopol.
    No szkoda .
    Jerzy..zalezy co sie komu oplaca ..ja nie narzekam, mam zamówienia na domy z bala toczonego z Syberii . Jakość drewna jest nieporównywalna.
    Importer drewna z Rosji? prywatny? chyba nie wiesz o czym piszesz. Drewno konstrukcyjne stanowiące komplet domu- tak..ale nie drewno budowlane typu dluzyca czy tarcica nieobrzynana. Było embargo na warzywa do Rosji? było.. nie szlo tego minąc.. jest embargo na eksport miesa do Rosji? jest...za cholere nie miniesz tego.. no chyba ze sie nazywasz Abramowicz.

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Dokładnie, my mamy taka umowę, do tego musimy zgłosić że exportujemy drewno (gotowy, przycięty dom) aby otrzymać jakiś numer bo inaczej tira nie wpuszczą. Potem jest robiona odprawa, prawdopodobnie w Bartoszycach i tam będziemy płacić VAT.
    Poczytałam właśnie o zwrocie VAT-u i prawdę mówiąc nie wiedziałam o tym. Z tego co było napisane to można już taki wniosek składać jak budowa jest w trakcie, tylko trzeba mieć potwierdzenie od inspektora budowlanego o etapie prac, można złożyć jeden wniosek na rok lub tak jak napisałeś Zbyszku po zakończeniu prac i odbiorze budynku. Ależ ja jestem teraz mądra A tak serio to dzięki, że o tym wspomniałeś bo teraz będę pilnować faktur co by żadna się nie zapodziała
    wniosku teraz nie skladaj, nie ryzykuj zrob to po zakończeniu inwestycji. Zwrot VAT-u raz rocznie blokuje ew inne zwroty.. typu łazienka, piec dach czy inne wykończeniówki..a tak sobie zrobisz zbiorcze zestawienie faktur na 23% , wyliczenie nadpłaconego VAT-u i po kłopocie

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Importer drewna z Rosji? prywatny? chyba nie wiesz o czym piszesz. Drewno konstrukcyjne stanowiące komplet domu- tak..ale nie drewno budowlane typu dluzyca czy tarcica nieobrzynana. Było embargo na warzywa do Rosji? było.. nie szlo tego minąc.. jest embargo na eksport miesa do Rosji? jest...za cholere nie miniesz tego.. no chyba ze sie nazywasz Abramowicz.
    No właśnie - dlaczego nie dłużyca. Wg Twojej wypowiedzi wynika, że Polska wprowadziła embargo drewna z Rosji? Jest to dosyć dziwne .
    Oczywiście mnie nie stać kupować pociąg z drewnem, ale inny może to zrobić. Szczególnie, jak ma gdzie to magazynować i ma dobry punkt - najlepiej w centrum Polski. Może jest jeszcze inna przeszkoda np. w szerokości torów, chociaż wiem, że rosyjski rozstaw torów dochodzi do śląska z tego względu, że dawniej ZSRR "brało" węgiel. Właśnie zastanawia mnie to: dlaczego nikt tym się nie zainteresował? jakie są przeszkody i jaki koszt takiego składu wynosi?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    No właśnie - dlaczego nie dłużyca. Wg Twojej wypowiedzi wynika, że Polska wprowadziła embargo drewna z Rosji? Jest to dosyć dziwne .
    Oczywiście mnie nie stać kupować pociąg z drewnem, ale inny może to zrobić. Szczególnie, jak ma gdzie to magazynować i ma dobry punkt - najlepiej w centrum Polski. Może jest jeszcze inna przeszkoda np. w szerokości torów, chociaż wiem, że rosyjski rozstaw torów dochodzi do śląska z tego względu, że dawniej ZSRR "brało" węgiel. Właśnie zastanawia mnie to: dlaczego nikt tym się nie zainteresował? jakie są przeszkody i jaki koszt takiego składu wynosi?
    Nie rozumiesz.. ,,--wegiel, drewno i ropa to surowce strategiczne..nie my wprowadzamy embargo ale Rosja nie zezwala na wywóz surowca nieobrobionego.. tyle w temacie.

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanek6666

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    podatek VAT zatem 23 %...wiesz o tym? i ze zwrot nastąpi po zamknieciu budowy? i to w terminie do 6 miechow? (realne 9 ) bo sprawdza Ci kazdy papierek.. a nawet poprosza o opinie PINB.
    Czy Wam zwrócą, nie jestem taki pewny. Ja już się rozliczałem ze skarbowym i za drewno nie zwaracają. No, chyba że mnie zrobili w konia.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanek6666 Zobacz post
    Czy Wam zwrócą, nie jestem taki pewny. Ja już się rozliczałem ze skarbowym i za drewno nie zwaracają. No, chyba że mnie zrobili w konia.
    dlaczego Ci nie zwrocili? masz opinie kierownika robót? i projekt z zestawieniem materialów? jak masz w zestawieniu podane ile m szesc drewna i na tyle masz fakture..to MUSZA zwrocic. Chyba,ze masz w zestawieniu 2 metry a wystapiles o zwrot za 200

  16. #76

    Domyślnie

    straszna kombinacja z tym drzewem . nie lepiej kupić u nas na miejscu ?

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Ewa budowa chyba bez stresów się nie obędzie bo już mamy pierwsze
    No to przynajmniej oby jak najmniej... ale mnie się rymło...

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    straszna kombinacja z tym drzewem . nie lepiej kupić u nas na miejscu ?

    jasne,ze lepiej..pod warunkiem ze trafisz na wyrąb planowy a nie sanitarny czy wiatrołomy. No i zależy na co chcesz.
    Ja nie muszę kombinować.. sprowadzam cały wycięty dom i mam jasno i prosto. Jedna faktura-jeden kwit fito-jedna odprawa

  19. #79

    Domyślnie

    Zbyszek a jaka jest gwarancja że u rosjan drzewo pochodzi z wyrębu planowanego a np. z wiatrołomów i czy materiał jest pozyskiwany z lasów syberyjskich a nie z pod moskwy .
    Tak się zastanawiam wiem jak u nas potrafią kręcić z materiałem a co dopiero tam

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Na pewno tam "kręcą" przy drzewie .

    W takim razie dziwię się, że w dobie kapitalizmu Rosja nie ustąpi i nie puści dłużyc do Polski, bo to jest "strategiczne". Mają tyle lasów, że kilka razy pokryliby całą Europę drzewo przy drzewie. Paliwo też u nich tańsze. Rosja, obok gazu i ropy, sprzedając drzewo miała by ogromne źródło dochodów. "Polska w tym nie macza palców"? Może nasz rząd nie chce konkurencji drzewa z Rosji, bo Lasy Państwowe stracą monopol? Ja już uciekam, i nie będę tego dalej drążył. Nie ma sensu, bo to jest gadanie "co by było, gdyby".
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Strona 4 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony