dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Przygotowuję się do ocieplenia poddasza. Mam zamiar kupić wełnę i znalazłem dosyć dobrą ofertę na zakup wełny rozprężnej ISOVER. Chciałbym się dowiedzieć odnośnie spostrezeżeń na jej temat, jakie są z nią problemy bądż jakie ma ona zalety podczeas układania i później w eksploatacji

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    jest dobra pod warunkiem rze bedzie odpowiednio gruba ,17cm ifolia paroszczelna.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam ale nie mogę. Proszę popraw to "rze".

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-09 11:10, Anonymous wrote:
    Przepraszam ale nie mogę. Proszę popraw to "rze".
    No to ja też nie mogę, ale też popraw to "spostrezeżeń ".
    Chociaż? - w końcu to nie klasówka z polskiego?
    No, a na temat: ocieplasz na poddaszu strop czy dach?


  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ocieplam poddaasze mieszkalne. wełnę myślę dać miedzy krokwie (14 cm) i pod krokwie (5 cm). Z tego co słyszałem powinno to wystarczyć. Pierwotnie planowałem dać tylko 14 ale przekonano mnie, aby jednak położyć większą warstwę wełny.
    Ale w swoim pytaniu bardziej chciałem się dowiedzieć o to czy ktoś tą wełną robił i ma jakies spostrzeżenia i uwagi co do jej układania międzuy krokwiami (np jest b. krucha, łamie się sypie się itp.) oraz ewentualnie wskazać inny produkt godny polecenia

  6. #6

    Domyślnie

    ja układałam sama wełnę mineralną ( to był chyba toprock rockwoola) 18 cm pomiędzy krokwiami, bardzo dobrze się układało- przycinałam zawsze 1cm szerzej niż odstęp między krokwiami - trzyma się doskonale ( bo jeszcze nie wykończyłam od środka więc widzę). dojdzie jeszcze 5cm wełny więdzy profile pod płyty GK, ale to już bedą robić fachowcy

  7. #7

    Domyślnie

    Ocieplam właśnie poddasze wełną ISOVER. Sypie się trochę (ale która wełna się nie sypie) trzeba pracować w rękawiczkach i masce bo kaszle się w tym pyle. Kupiłem 15 cm rozprężną i rozprężała się do 20 cm. Dodatkowo daję jeszcze 5 lub 6 cm na krokwie.

  8. #8

    Domyślnie

    Układałem Isovera 15cm między krokwiami. Rozwijanego z rolki.Potwierdzam - po docięciu o 1cm szerzej trzymie się nieżle. Wiedziałem że będę miał przerwę w wykańczaniu więc co 0,5m wbiłem w krokwię gwoździk i po przekatnej rozciągnołem dratewkę ( widziałem gdzieś w Muratorze) wytrzymało tak 2 lata i jest O.K

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A co słyszeliście o wełnach URSA ?

    Bo jak na razie nikt o nich na forum nie pisał
    Jasiu

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Układałem urse - robi się nią całkiem całkiem - ale sypie się podobno jak każda wełna. Jak będzie się sprawować w zimie mogę powiedzeć w przyszłym roku

  11. #11

    Domyślnie

    Maty ISOVER są dobrej jakości. U mnie były układane w tym roku. Wykonawca mówił, że to dobry wybór. Przestrzegał przed kupowaniem produktów w marketach tak zwanych "Firmowanych".
    Np pojawiła się wełna o nazwie ECO formowana przez ISOVER. Ma gorsze parametry. Jej zaleta jest tania.
    Pozdr,

  12. #12

    Domyślnie

    Ja ocieplałem URSĄ DF 40 18 cm i w poprzek 5 cm, Jeżeli chodzi o układanie to najważniejsze musisz do rozstawu krokwi dodać po 1-2 cm z każdej strony. A i jeszcze jedno 5 w poprzek nigdy w macie - tylko płyty.
    Przy tej grubości dużo lepiej wykonuje się z płyt
    Piotrek

  13. #13

    Domyślnie

    Pytanie do Haczyk

    Jaką szacunkowo część robocizny uda się zaoszczędzić kładąc samej
    warstwę wełny między krokwiami. I czy można to wykonać w jedną osobę?

  14. #14

    Domyślnie

    Sam ułożylem wełnę na poddaszu. Między krokwiami 15 rokwoola, a na krokwiach 5 między stalażem ( też sam robię . Polecam pistolet na zszywki do łapania sznurka. Bardzo się sprawdził.
    Miłwj zabawy

  15. #15

    Domyślnie

    Czy ktoś wie - w jakim numerze "Muratora" jest opis ocieplenia poddasza welną mineralną?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozy

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja również mam pytanie.
    Poddasze użytkowe, krokwie - 14 cm, zamierzam dać dwie warstwy wełny, 12 cm między krokwiami i ok. 10 cm między stelażem.
    Ponieważ nię będę od razu wykańczał tzn. kładł stelaża i płyt gk. mam w związku z tym pytanie:
    Czy można położyć najpierw warstwę wełny między krokwiami, zabezpieczyć to sznureczkami lub żyłką w formie kratownicy i resztę zrobić np. po 1-2 latach. Jak się to będzie zachowywało, czy nie będzie się sypać ?
    Jak ułożyć wełnę - czy kłaść ją aż do samego szczytu, czy też dojść do sufitu i ułożyć między elementami konstrukcyjnymi sufitu. Nie jest to nowy dom, nie mam projektu więc nie wiem jak to się zwykle robi.
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam - Ozy

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozy
    Ja również mam pytanie.
    Poddasze użytkowe, krokwie - 14 cm, zamierzam dać dwie warstwy wełny, 12 cm między krokwiami i ok. 10 cm między stelażem.
    Ponieważ nię będę od razu wykańczał tzn. kładł stelaża i płyt gk. mam w związku z tym pytanie:
    Czy można położyć najpierw warstwę wełny między krokwiami, zabezpieczyć to sznureczkami lub żyłką w formie kratownicy i resztę zrobić np. po 1-2 latach. Jak się to będzie zachowywało, czy nie będzie się sypać ?
    Jak ułożyć wełnę - czy kłaść ją aż do samego szczytu, czy też dojść do sufitu i ułożyć między elementami konstrukcyjnymi sufitu. Nie jest to nowy dom, nie mam projektu więc nie wiem jak to się zwykle robi.
    Prosze o pomoc.
    Myślę, że nie ma problemu z położeniem tylko wełny między krokwiami. Jeżeli chodzi o sznurki to ja stosowałem te do snopowiązałki - tanie i mocne. Pytasz czy będzie się pylić - TAK będzie. Na twoim miejscu na krokwiach rozpiołbym geowłókninie ( takią ogrodniczą bo jest stosunkowo tania) oczywiście po sznurku. Polecam takera do szczelania zszywek.
    Jeżeli masz zamiar użytkować poddasze do samego szczytu to go ocieplaj, a jak nie to do sufitu.
    Osobnym problemem jest twoje poszycie dachu. Chodzi o możliwość wykraplania się wody w wełnie. Jeżeli to jest stary dom to raczej nie masz foli paroprzepuszczelnej. Ale o tym to ja nie mam pojęcia. Uff.

  18. #18

    Domyślnie

    Hey
    Jeśli chodzi o membranę paroprzepuszczalną, a raczej o jej brak "awaryjnie" można rozpinać ją pomiędzy krokwiami (nie owijająć krokwi). Oczywiście musi to być membrana wysokoparoprzepuszczalna co najmniej 1000g/m2/24h, nie zapominając o szczelinie 3-4cm pomiedzy pokryciem dachu a membraną. Izolacja termiczna w przypadku zastosowania tej membrany może do niej przylegać. Napisałem "awaryjnie" gdyż nie jest to typowe zastosowanie tych folii (sposób układania). Pojawia się automatycznie problem z odprowadzeniem na zewnątrz wykroplonej wody z powierzchni membrany, dlatego jest to rozwiazanie nie do końca załatwiające sprawę, ale chyba jedyne w przypadku gdy pokrycie zostało już ułożone. Wychodząc z założenia, że pokrycie dachu powinno być szczelne, tak iż ewentulne podwiewanie deszczu, śniegu lub wykroplenie się wody z wnetrza nie powinny zawilgocić znacząco konstrukcji budynku (murów, krokwi) choć ryzyko takie istnieje. Pozostawiajac szczelinę, woda zostanie naturalnie odparowana z membrany.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Ozy no to już wiesz wszystko- do roboty

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozy

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jarecky, Szadam - bardzo Wam dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
    Co do folii - o czym nie pisałem - fakt, dom jest stary, ale zmieniłem pokrycie dachu - jest blachodachówka, łata, kontrłata i folia wysokoparoprzepuszczalna. Póżniej będzie tak jak pisałem - przerwa powietrzna ok. 2 cm, 2 x wata, razem ok. 22 cm, folia i płyta g.k.
    Pozwolę sobie jeszcze zapytać:
    Jeżeli zdecyduję się na rozwiązanie, że będę docieplał do szczytu dachu to o ile w części "mieszkalnej" będzie stelaż i płyty to nie bardzo wiem co zrobić w części szczytowej. Czy też należy to wykończyć jakimś stelażem (no bo tą drugą warstwę wełny też trzeba jakoś zamocować) i płytami g.k. ???
    Pozdrawiam - Ozy

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony