dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Maksymalna długość węża odpływowego od pralki

    Witam! Mam nadzieję, że dobry dział wybrałam.Zastanawiam się jaka może być maksymalna długość węża odpływowego od pralki i czy musi on być jakoś specjalnie ułożony( w którym miejscu wyżej a w którym niżej) żeby nie było problemów.Pomimo że nie mam małej kuchni, mam kłopot z pralką.Żeby meble i sprzęty kuchenne były w miarę ergonomicznie ustawione,muszę ją ustawić w miejscu ,gzie jest daleko do odpływu.A więc tak-odpływ jest w narożniku na wys.ok 15-20 cm., potem jest ściana 320 cm.,znowu zakręt i w odległości 90 cm od tego zakrętu muszę postawić pralkę.Czy pralka będzie bez problemu wypompowywać wodę? Nie mogę znaleść w necie informacji na ten temat,może ktoś ma wiedzę w tym temacie?

  2. #2

    Domyślnie Re: Maksymalna długość węża odpływowego od pralki

    Cytat Napisał achet
    Witam! Mam nadzieję, że dobry dział wybrałam.Zastanawiam się jaka może być maksymalna długość węża odpływowego od pralki i czy musi on być jakoś specjalnie ułożony( w którym miejscu wyżej a w którym niżej) żeby nie było problemów.Pomimo że nie mam małej kuchni, mam kłopot z pralką.Żeby meble i sprzęty kuchenne były w miarę ergonomicznie ustawione,muszę ją ustawić w miejscu ,gzie jest daleko do odpływu.A więc tak-odpływ jest w narożniku na wys.ok 15-20 cm., potem jest ściana 320 cm.,znowu zakręt i w odległości 90 cm od tego zakrętu muszę postawić pralkę.Czy pralka będzie bez problemu wypompowywać wodę? Nie mogę znaleść w necie informacji na ten temat,może ktoś ma wiedzę w tym temacie?
    Poszukaj w instrukcji pralki Kanalizację trzeba będzie przedłużyć

  3. #3

    Domyślnie

    pralka nie bedzie miala problemu z odprowadzeniem wody do czasu jak popsuje sie pompka wodna w instrukcji jest podana max wysokosc na jakiej moze byc umieszczony odplyw wody i odleglosc od odplywu z reguly to jest dlugosc weza ktory kupuje sie wraz z pralka

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Z odległością nie będzie problemu pod paroma warunkami. Odpływ masz trochę za nisko, więc wąż będzie musiał biec w górę co oznacza, że najłatwiej będzie używając węża oryginalnego od pralki zrobić wznios do wymaganej przez pralkę wysokości na jak największą odległość i już poza górnym poziomem węża do wylotu podłączyć rurę lub wąż ze spadkiem do odpływu kanalizy.
    Kanalizy jako takiej nie trzeba przedłużać bo ten dodatkowy wąż jej zadanie spełni.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    mam pytanko spotkal sie ktos z was zeby ktokolwiek podlaczyl nie orginalny waz do pralki ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam dokupiony dłuższy wąż i pralka działa bez zarzutu ok. 6 lat.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a mozna wiedziec czemu dokupywales
    tak z ciekawosci pytam bo podlaczalem pralek juz chyba z 15 i nie musialem nigdzie dorabiac niczego jesli ktos mial wszystko zaplanowane to i hydraulik podciagnol gdzie powinno byc
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #8

    Domyślnie

    Wprowadziłam się do mieszkania oddanego w końcu lat 70. i nie przewidziano wtedy, że kiedyś będą pralki automatyczne

  9. #9

    Domyślnie

    Trzeba koniec węża od prali, tego z kompletu, podnieść na wysokość podaną w instrukcji obsługi, a wszystko co po nim, to ile się da, byle ze spadkiem. [/quote]

  10. #10
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    odpowiedz była na priv i jak wyżej

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Mieszkanie jest w kamienicy z lat 30-stych, do tego pralka stoi w kuchni a nie w łazience,więc ciężko było to zaplanować. Poza tym blisko odpływu to raczej powinien stać zlewozmywak i zmywarka ,a obok nich szafki kuchenne,żeby nie latać niepotrzebnie po kuchni. Pralka nie jest potrzebna pod ręką,także musi stać gdzieś dalej. Cieszę się więc na odpowiedzi że to zadziała. Na razie stoi jakieś 3 m od odpływu i nie ma problemów,ale muszę ją jeszcze przesunąć o ok.1,5 m. Muszę więc oryginalny wąż podnieść do góry (nie wiem czy znajdę instrukcję ,ale podniosę pewnie do wysokości blatu) dotąd jakby pompka wypompowuje wodę , a potem już tym przedłużonym wężem ze spadem woda swobodnie spływa do odpływu. Mam nadzieję że dobrze zrozumiałam.Mam jeszcze pytanko do Zbigmora - piszesz ''Odpływ masz trochę za nisko, więc wąż będzie musiał biec w górę'' Pytam,bo nie rozumiem -odpływ za wysoko ,to rozumiem-pompka nie da rady, ale czy może być za nisko?

  12. #12
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    zapewne chodzi mu o to ze w pralce odpływ jest na dole pralki a po to jest pompka aby przepompowała ja na wysokość dpoo kanalizy i wąz ustawia sie na wyokości jak opisałem na priv

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał achet
    Dzięki za odpowiedzi. Mieszkanie jest w kamienicy z lat 30-stych, do tego pralka stoi w kuchni a nie w łazience,więc ciężko było to zaplanować. Poza tym blisko odpływu to raczej powinien stać zlewozmywak i zmywarka ,a obok nich szafki kuchenne,żeby nie latać niepotrzebnie po kuchni. Pralka nie jest potrzebna pod ręką,także musi stać gdzieś dalej. Cieszę się więc na odpowiedzi że to zadziała. Na razie stoi jakieś 3 m od odpływu i nie ma problemów,ale muszę ją jeszcze przesunąć o ok.1,5 m. Muszę więc oryginalny wąż podnieść do góry (nie wiem czy znajdę instrukcję ,ale podniosę pewnie do wysokości blatu) dotąd jakby pompka wypompowuje wodę , a potem już tym przedłużonym wężem ze spadem woda swobodnie spływa do odpływu. Mam nadzieję że dobrze zrozumiałam.Mam jeszcze pytanko do Zbigmora - piszesz ''Odpływ masz trochę za nisko, więc wąż będzie musiał biec w górę'' Pytam,bo nie rozumiem -odpływ za wysoko ,to rozumiem-pompka nie da rady, ale czy może być za nisko?


    Chodzi o to, żeby woda z pralki nie wypływała sama po przekroczeniu pewnego poziomu (na zasadzie naczyń połączonych). Prosto mówiąz nie możesz mieć wyższego poziomu wody w pralce niż poziom odpływu jeśli pomiędzy nie ma górki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony