dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bezpieczny.dom

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-172
    Posty
    3

    Question Bezpieczny dom - jakie środki? Sposób? Wykonanie?

    Witajcie forumowicze!

    Na wstępie wybaczcie za tak ogólnikowe podejście do tematu, jednak wolę założyć temat nim zacznę się budować aby wiedzieć co i jak. Otóż planuje stworzyć możliwie jak najbardziej bezpieczny dom dla dwóch osób. Zależy mi na grubych ścianach, kratach w oknach oraz ograniczeniu możliwości napadu na dom. Na wstępie ukrócę wszystkie pytania - rozglądam się za owym domem z powodów filozoficznych. Lepiej być przygotowanym na nic, niż nie być przygotowanym na coś.

    Wiele od Was zależy, gdyż budownictwo jest mi obce i każda porada jest na wagę złota, za co serdecznie już teraz mogę dziękować i kłaniać się aż po same stopy. Otóż mam kilka pytań.

    1)
    Jaki rodzaj ściany charakteryzuje się dobrą izolacją ale zarazem dobrym chronieniem przez np. próbą rozwalenia jej z zewnątrz. Czy istnieje możliwość uzbrojenia ściany?

    2)
    Na jakim etapie planować założenie krat w oknach w celu zwiększenia bezpieczeństwa?

    3)
    Ile według Was mógłby kosztować dom w tym lub podobnym stylu? Zależy mi aby był mały i funkcjonalny ale przede wszystkim aby był w pełni bezpieczny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bezpieczny dom.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	427726

    4)
    Na co zwracać uwagę przed budową? Na jakie materiały decydować się przy tego typu założeniach budowli. Nie cenie, lecz przede wszystkim wytrzymałości i bezpieczeństwie.

    Pozdrawiam oraz liczę na cenne wskazówki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ściany najlepiej z lanego betonu.
    Najlepiej dom-kopuła - nie grozi ci zawalenie się dachu podczas wichury. Do tego ocieplenie pianka natryskową.
    Kraty zakłada się na elewacji, nie na oknie. Więc przed natryskiem pianką.
    Mały dom nigdy nie będzie funkcjonalny. Będzie ciasny. Dokładnie tak samo jak małe mieszkanie.
    Łazienki nie przewidujesz? Jakiegoś miejsca na pranie?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bezpieczny.dom

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-172
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że moja luba nie bardzo zgodzi się na kopułę, więc to niestety odpada. Co do łazienki to przewidziałem ją obok pokoju, to te pomieszczenie do którego przechodzi sypialnia. Planowałem ułożyć trzy warstwy. Pierw pustaki wypełnione betonem oraz wzmocnione prętami, później ocieplenie styropianem, a na zewnątrz stara porozbiórkowa cegła, gdyż zależy mi aby dom nie wyglądał na miejsce potencjalnego szabru, gdyż często nie ma Nas w domu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ściany żelbet, strop żelbet - najlepiej dach płaski bez wyłazu. Kraty to złudzenie bezpieczeństwa - więcej dadzą solidne szklenia jak najwyższej klasy RC najlepiej fixy. Stal łatwo potraktować ciekłym azotem i rozbić. Oczywiście do tego solidne drzwi z dobra wkładką i alarm z czujnikami wstrząsowymi i kontaktronami. Bo wszelkie zabezpieczenia to jedynie utrudnienia i spowalniacze - nie zapory.
    Na obrazku niewiele widać.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bezpieczny.dom

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-172
    Posty
    3

    Domyślnie

    A co sądzicie o dachu dwuspadowym?

    Zdjęcie w lepszej jakości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bezpieczny dom.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	427729
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	427728  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bezpieczny.dom Zobacz post
    A co sądzicie o dachu dwuspadowym?
    Trudny do zabezpieczenia. Nawet blacha na pełnym deskowaniu to stosunkowo (w porównaniu do żelbetu) słaba przeszkoda. A dachówka z membraną to praktycznie żadna przeszkoda.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    A ja mam pytanie co to znaczy bezpieczny? Przed czym ma chronić? Przed okolicznymi menelami, włamywaczem, atakiem gazowym, bombowym albo nuklearnym ?
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  8. #8

    Domyślnie

    mysle, ze powinnienens sie skontaktowac z jakims specjalista od budowy bunkrow, fortec, twierdz itp. Najlepiej zza zachodniej granicy. Problem moze byc Taki, ze ci najbardziej doswiadczeni albo juz nie zyja albo kontakt moze byc utrudniony ze wzgledu na wiek.

  9. #9
    Banned
    patrycja87

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Mrągowo
    Kod pocztowy
    11-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    A ja mam pytanie co to znaczy bezpieczny? Przed czym ma chronić? Przed okolicznymi menelami, włamywaczem, atakiem gazowym, bombowym albo nuklearnym ?
    Ja chciałam mieć monitoring ale nie wiem ile nas to będzie kosztowało. Na pewno chcemy zainwestować w system alarmowy zarówno antywłamaniowy do domu i garażu, ale też czujniki dymu, czadu to kosztuje grosze, a człowiek czuje się bezpieczniej w domu.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Czujki dymu, czadu czy niekontrolowanego wypływu wody integrujesz z alarmem. Monitoring na oko od 1000zeta do ...... , zaleznie od tego co chcesz zobaczyć i gdzie, od kształtu działki i budynków oraz ilości i jakości kamer. Poczytaj na FM, na elektroda.pl , uncle G pomoże.
    Uncle Google.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony