dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wikara

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Co pod garaż blaszak, nie wylewka

    Witam mam położony garaz blaszany 3x5 i stoi on na płytkach betonowych o gr5cm.Ziemia była nie równa trzeba było dac na przód na rogi po 3 płyty betonowe na tyl po jednej i teraz jak najlepiej by to sie trzymało dobrze wyłoazyc w garażu bez wylewki wysypac piaskiem 5cm i pużniej zwir na to ,czy lepiej kupić płyty krawęznikowe o grubosci 8cm i dł 1m i wyłożyć na piasek te płyty cały garaż czy inne jeszcze rozwiązanie nałożenia na ziemie i piasek moze macie inne propozycje prosze o odp bardzo pilne dziekuje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    My przy stawianiu zaplecza budowy najpierw wypoziomowaliśmy miejsce, potem ułożyliśmy podkład z betonowych płyt (w okolicy trafiła się rozbiórka płotu), a potem stanęła budka. Jak już blaszak stoi, to można spróbować na zagęszczony piach coś ułożyć. Popytaj lokalnie - u nas gmina swego czasu sprzedawała płyty chodnikowe i krawężniki z rozbiórki, my trafiliśmy na te płyty z płotu. Zawsze lepsze twarde podłoże.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3

    Domyślnie

    ech, pozazdroscić tylko takich problemów na budowie

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wikara

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    To zrobie moze tak przód i tył garazu wyrównam tam gdzie nisko to wysypie piaskiem zagęszczonym, i wtedy dam plyty betonowe po 5cm grube tylko czy mi nie pekna jak wjade samochodem lub sie nie zapadną?.Nie wiem jakie by tu optymalne było rozwiazanie bo płyt betonowych juz nie bede miał za free z rozbiurek płotu musze kupowac szt za 6zł mała płyta betownow a duża 12zł.Co radzicie dalej?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Co pod garaż blaszak, nie wylewka

    Cytat Napisał wikara
    Witam mam położony garaz blaszany 3x5 i stoi on na płytkach betonowych o gr5cm.Ziemia była nie równa trzeba było dac na przód na rogi po 3 płyty betonowe na tyl po jednej i teraz jak najlepiej by to sie trzymało dobrze wyłoazyc w garażu bez wylewki wysypac piaskiem 5cm i pużniej zwir na to ,czy lepiej kupić płyty krawęznikowe o grubosci 8cm i dł 1m i wyłożyć na piasek te płyty cały garaż czy inne jeszcze rozwiązanie nałożenia na ziemie i piasek moze macie inne propozycje prosze o odp bardzo pilne dziekuje.
    hej

    nasz garaż o wym. 3x6m postawiliśmy na sześciu wypoziomowanych płytach chodnikowych (ułożonych na chudziaku).
    potem dolny wieniec garażu zakotwiłem do ziemi prętami zagiętymi na obu końcach jak na rysunku.
    takie kotwy są w 4 rogach garażu.

    pozdr



  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikara
    To zrobie moze tak przód i tył garazu wyrównam tam gdzie nisko to wysypie piaskiem zagęszczonym, i wtedy dam plyty betonowe po 5cm grube tylko czy mi nie pekna jak wjade samochodem lub sie nie zapadną?.Nie wiem jakie by tu optymalne było rozwiazanie bo płyt betonowych juz nie bede miał za free z rozbiurek płotu musze kupowac szt za 6zł mała płyta betownow a duża 12zł.Co radzicie dalej?
    przy wjeździe najlepiej powkładać pod ramę płyty na całej szerokości.
    płyty kiedyś pewnie się zapadną, ale jeśli chciałbyś mieć rozwiązanie na dłuższą metę - czemu nie wylać płyty?

    pozdr

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wikara

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wiec tak mam juz zakotwiczone w ziemie i stoi to na w każdym rogu na płytach betonowych a płyty na ziemi cały srodek garazu jest ziemia chciałbym wylewke pewnie ale ja sam tej wylewki nie zrobie a budowlancy biora za metr2 25zł za robocizne plus materiały których nie mam to kupa kasy ale wylewka by byla dobrym rozwiazaniem ale czy na tyle dobrym jak juz stoi garaż to też sie da wylewke zrobic?

    PS: Pod rame przy wjeżdzie już kupilem płyty i powkładam na szerokosc i na podjazd mam tez płyty burtnikowe dł 1m szer 30cm i gr 8cm.Chyba że bedzie wylewka to wtedy na podjazd juz płyt burtnikowych tego nie dam do bedzie podjazd z wylewki!

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wikara

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sytuacja taka umnie jest jak na foto tutaj tył garazu leży na ziemi a przód podniesiony.

    http://www.postimage.org/image.php?v=PqodLar

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Samemu wszystko da się zrobić. Żwir, cement, woda, betoniarka i jedziesz. Beton możesz zrobić wedle uznania - byle jaki, żeby potem łatwo skuć, albo wywieźć pokruszony, jak już blaszak będzie do usunięcia, albo nawet i zbrojony, jak masz taką fantazję.

    Skoro płyt tanio nie da się skombinować, a masz betoniarkę, to jeden dzień przeznacz na wylewanie. Cement 10zł/worek, cena żwiru zależy od transportu głównie, satysfakcja - bezcenna.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  10. #10

    Domyślnie

    tak jak to ujął bowess satysfakcja -bezcenna, a jeśli nie masz betoniary użyj dużej kastry i dobrego mieszadła ( zawsze możesz wszystko pożyczyć od chłopaków z sąsiedniej budowy za uniwersalną walutę
    A nie myślaleś o użyciu plastikowych form do produkcji chodników, tanim kosztem uzyskujesz >inny< ksztalt.
    Vae soli!

  11. #11

    Domyślnie

    moje zaplecze budowy stanęło bezpośrednio na zagęszczonym piachu,dodatkowozostalo zakotwiczone w czterech naroznikach.Zagęszczarka za dwa piwa- niedaleko ukladali pozbruk.

  12. #12

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo też będę chciał postawić blaszak na czas budowy - 2 lata.
    Blaszak po to, żeby ekipa mogła się schować przed deszczem, żeby trzymać sprzęt i jako "stołówka". Myślę, że 3x5m to optymalny wymiar.
    Rozważam zakup 4 bloczków betonowych, np. Solbet 600 24x24x59, które umieszczę w podłożu na całą ich głębokość w 4 rogach garażu.
    Czy do takich bloczków w ziemi można zakotwić blaszak? Czy oprócz tego kotwy do ziemi należy też dać?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie cztery tylko sześć, albo nawet 8 - ja dałem na rogach i w połowie ścian. I nie solbet, ale bloczki fundamentowe, betonowe - lepiej wytrzymają probe czasu w ziemi.
    Nie kotwiłem do bloczków tylko kupiłem kilkanaście metrowych prętów, powginałem w kształt U i połapałem do ziemi. Garaż stoi już kilka miesięcy, przetrzymał sporą wichurę i nie odleciał.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #14

    Domyślnie

    Wylewka będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wyeliminujemy obecność ewentualnych gryzoni. Polecałabym się kilka razy zastanowić i rozpatrzyć tę możliwość.

  15. #15

    Domyślnie

    Wylewka na rok czy nawet dwa na tymczasowy blaszak? To ma być garaż na sprzęt budowlany i narzędzia, a nie na stałe.
    Po zdemontowaniu garażu zostałbym ze śliczną wylewką zamiast ogrodu.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    kupiłem kilkanaście metrowych prętów, powginałem w kształt U i połapałem do ziemi.
    Rozumiem, że to taki żebrowany pręt zbrojeniowy?
    Ile tych prętów dałeś?
    Na jaką głębokość wbiłeś?
    Jaka średnica pręta?

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Ja swój postawiłem na bloczkach betonowych po całości. Przykręcony został do nich za pomocą kołków. W środek wszystko co się dało (polbruki,płytki ) na to piach . Miało być na chwilę,ale został bo w sumie stoi na końcu działki i nie szpeci. Może kiedyś zamówię z 1m3 betonu i zaleję po całości na 5cm.

  18. #18

    Domyślnie

    Swój podobnie jak kolega wyżej, postawiłem na bloczkach betonowych ułożonych po całości wokół krawędzi garażu. Środek natomiast wyłożyłem dwoma warstwami grubej folii budowlanej aby zapobiec parowaniu gleby. Na chwilowe wykorzystanie garażu jest to bardzo dobre rozwiązanie i dosyć tanie.

  19. #19

    Domyślnie

    W przypadku braku wylewki, czy dawaliście do środka jakąś folię albo coś? Czy zostawiliście tak jak było, czyli trawa, humus, itp.?

  20. #20

    Domyślnie

    Jak zostawisz goła glebę, to masz murowaną pleśń na wszystkim w ciągu miesiąca.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony