dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie agregat czy prad budowlany?

    Mamy mozliwosc wykonania przylacza i korzystania z pradu budowlanego (czas oczekiwania na prad docelowy jest bardzo dlugi - ok. 1 rok). Czy to jest korzystniejsze finansowo rozwiazanie w trakcie budowy domu czy lepszy jest zakup agregatu?
    Na co decydowaliscie sie i jakie argumenty przewazyly?
    Bede wdzieczna za wszelkie opinie

  2. #2

    Domyślnie

    najlepszy prąd budowlany to sąsiad który ma prąd a u Ciebie podlicznik.
    I dobra flaszka za przysługe.
    ale jak tego nie ma to :

    nie piszesz ile będzie Cię kosztował przyłącz budowlanego

    nie piszesz ile i jaki będziesz agregat kupował....

    jak koszty obu są porównywalne to taniej wyjdzie prąd budowlany w uzyciu niż agregat który i tak by chodził cały czas mimo że potrzebny bedzie chwile.... serwisy tego ; oleje; awarie ; filtry...
    Agregat jest dobry jak nic nie ma
    popieram ZBYCHA!!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    agregat dwa litry na godzinę

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Ja na agregacie zrobiłem SSZ i kosztowało mnie to około 350-400zł miesięcznie. Za prąd budowlany ostatnio zapłaciłem 750zł za 2 m-ce z tym, że robili mi wtedy tynki + inne prace budowlane.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  5. #5

    Domyślnie

    Obawiałbym się zniknięcia agregatu z budowy.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Dzisiaj rozpoczalem budowe z agregatem 2,4 kW. Prad 150 m dalej. Przedluzacz 50 m na szpuli (ze sredniej polki) to ok. 200 zl - do tego ciagle zwijanie/rozwijanie 3 sztuk - dziekuje.

    Za generator zaplacilem 550 zl (niecaly rok lekkiego uzytkowania) wg. specyfikacji na 15 l benzyny (poj. baku) powinien pracowac 13 h non stop przy pelnym obciazeniu.... Po budowie generator wchodzi na wyposazenie domu (pelna elektryka, brak innych paliw)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76
    Dzisiaj rozpoczalem budowe z agregatem 2,4 kW.
    ....
    Po budowie generator wchodzi na wyposazenie domu (pelna elektryka, brak innych paliw)
    Możesz się letko zdziwić gdy wejdziesz z tym agregatem na wyposażenie domu

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Cytat Napisał kurt76
    Dzisiaj rozpoczalem budowe z agregatem 2,4 kW.
    ....
    Po budowie generator wchodzi na wyposazenie domu (pelna elektryka, brak innych paliw)
    Możesz się letko zdziwić gdy wejdziesz z tym agregatem na wyposażenie domu
    chodzi o awaryjne zrodlo zasilania (wejscie w elewacji)

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli planujesz budować sam i przewidujesz dłuższy czas budowania to lepiej może wyjść agregat. Natomiast jeśli masz kasę i będzie ci budować ekipa planujesz jak najszybciej zakończyć budowę to bierz prąd tani agregat może nie wytrzymać.Na forum jest wątek taryfa budowlane i jej legalność. Poczytaj może załatwisz sobie docelowe przyłącze.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76
    Cytat Napisał robertsz
    Cytat Napisał kurt76
    Dzisiaj rozpoczalem budowe z agregatem 2,4 kW.
    ....
    Po budowie generator wchodzi na wyposazenie domu (pelna elektryka, brak innych paliw)
    Możesz się letko zdziwić gdy wejdziesz z tym agregatem na wyposażenie domu
    chodzi o awaryjne zrodlo zasilania (wejscie w elewacji)
    u mnie również będzie zasilanie awaryjne z agregatu - kilka świateł i pompki od co... tak dla własnego komfortu
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  11. #11

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za odpowiedzi. Jutro dowiemy sie w energetyce ile nasz bedzie kosztowal prad budowlany.
    Najbardziej sie boje, ze agregat nam ukradna,a przeciez nie bede ciagnela do sasiada go codziennie :/

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76
    Cytat Napisał robertsz
    Cytat Napisał kurt76
    Dzisiaj rozpoczalem budowe z agregatem 2,4 kW.
    ....
    Po budowie generator wchodzi na wyposazenie domu (pelna elektryka, brak innych paliw)
    Możesz się letko zdziwić gdy wejdziesz z tym agregatem na wyposażenie domu
    chodzi o awaryjne zrodlo zasilania (wejscie w elewacji)
    Jeśli nie masz innych paliw, to agregat o mocy 2,4kW (zakładam że to siła) wystarczy Ci na oświetlenie domu, uruchomienie pompki CO i koniec.
    Nie zagotujesz sobie nawet wody na herbatę, nie włączysz TV, PC-ta i innych urządzeń.
    Kup sobie na zapas butle gazową 11kg i trzymaj na wszelki wypadek.

    Dla mniej zorientowanych polecam ten artykuł do przemyślenia - http://energetyka.wnp.pl/energetycy-...122_1_0_0.html
    Nadchodząca zapaść w systemie EE to niestety najbardziej prawdopodobny scenariusz na najbliższą dekadę.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał yasmeen
    Dzieki wielkie za odpowiedzi. Jutro dowiemy sie w energetyce ile nasz bedzie kosztowal prad budowlany.
    Najbardziej sie boje, ze agregat nam ukradna,a przeciez nie bede ciagnela do sasiada go codziennie :/
    Powiedz mi ..... skoro agregat mógłby przechowywać sąsiad to czemu nie chcesz się z nim na prąd dogadac?
    Wiem że są ludzie i ludzie ale skoro byłby już skory przechowywać agregat
    Jesli ty normalnie podejdziesz do sprawy i sąsiad to zostawiasz u niego licznik ( jakies 50-100 zł ) i masz dokładne zużycie.
    Wiem że jest tu pełno tematów... "sasiad chce 5 tys za prad... bosszzze przeciez nie zuzyem tyle " i to jest chore.
    Mój sąsiad niechciał abym licznik zostawiał u niego ( bezpieczniki były) wisiał sobie w blaszaku ... chłopaki robiłi w pażdzierniku 2008 do stycznia... grzali sie i za prad przez ten okres plus następne roboty do lipca 2009 (wtedy mnie wspaniały enion przyłączył ) wyszło mnie 950 zł .
    popieram ZBYCHA!!

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Cytat Napisał kurt76
    Cytat Napisał robertsz
    Cytat Napisał kurt76
    Dzisiaj rozpoczalem budowe z agregatem 2,4 kW.
    ....
    Po budowie generator wchodzi na wyposazenie domu (pelna elektryka, brak innych paliw)
    Możesz się letko zdziwić gdy wejdziesz z tym agregatem na wyposażenie domu
    chodzi o awaryjne zrodlo zasilania (wejscie w elewacji)
    Jeśli nie masz innych paliw, to agregat o mocy 2,4kW (zakładam że to siła) wystarczy Ci na oświetlenie domu, uruchomienie pompki CO i koniec.
    Nie zagotujesz sobie nawet wody na herbatę, nie włączysz TV, PC-ta i innych urządzeń.
    Kup sobie na zapas butle gazową 11kg i trzymaj na wszelki wypadek.

    Dla mniej zorientowanych polecam ten artykuł do przemyślenia - http://energetyka.wnp.pl/energetycy-...122_1_0_0.html
    Nadchodząca zapaść w systemie EE to niestety najbardziej prawdopodobny scenariusz na najbliższą dekadę.
    Na poczatek taki wystaczy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1
    Powiedz mi ..... skoro agregat mógłby przechowywać sąsiad to czemu nie chcesz się z nim na prąd dogadac?
    Wiem że są ludzie i ludzie ale skoro byłby już skory przechowywać agregat
    No tak ale agregat moge przewiezc na druga strone drogi albo cztery dzialki dalej,a kabla juz za bardzo nei pociagne
    A tam mam najblizszych sasiadow

  16. #16

    Domyślnie

    Zbudowałem cały dom na agregacie 2,4 kw (tylko do tyków pożyczyłem wielki na "siłę") ale to był dramat, średnio 8-10 l benzyny dziennie - koszt,woziłem go na budowę co dziennie - męczące i upierdliwe, jak raz się zepsuł robotnicy nie mogli pracować, pożyczyłem drugi ten do serwisu, nie wszystkie narzędzia chciały "chodzić" genaralnie odradzam. Sam pożyczałem sąsiadowi prąd bez podlicznika (płacił różnicę powyżej moich dotychczasowych rachunków-średnio) dałbym wiele żeby być w tak komfortowej sytuacji, ja startowałem jako pierwszy w okolicy nie miałem prądu byłem "pionierem"

  17. #17

    Domyślnie

    Zbudowałem cały dom na agregacie 2,4 kw (tylko do tyków pożyczyłem wielki na "siłę") ale to był dramat, średnio 8-10 l benzyny dziennie - koszt,woziłem go na budowę co dziennie - męczące i upierdliwe, jak raz się zepsuł robotnicy nie mogli pracować, pożyczyłem drugi ten do serwisu, nie wszystkie narzędzia chciały "chodzić" genaralnie odradzam. Sam pożyczałem sąsiadowi prąd bez podlicznika (płacił różnicę powyżej moich dotychczasowych rachunków-średnio) dałbym wiele żeby być w tak komfortowej sytuacji, ja startowałem jako pierwszy w okolicy nie miałem prądu byłem "pionierem"

  18. #18

    Domyślnie

    ha, teraz to juz nic nie wiem! Maz byl w Enionie i sie dowiedzial co nastepuje. Do lacza budowlanego mamy sobie sami znalezc ekipe, zaplacic, oni to odbiora. Oplata ok. 7pln/ kWh, w naszym wypadku ok. 80 pln. Prad budowlany kosztuje tyle samo co docelowy
    Przy docelowym oni zajmuja sie projektem, oglaszaja rzetarg. Poniewaz nie ma rozbudowy sieci czas oczekiwania 5-6 miesiecy.

    Teraz pytanie ile ekipa sobei zazyczy - za projekt i wykonanie...
    W warunkach mamy - brak rozbudowy sieci.

    Ha, zebym mogla sie podlaczyc do sasiada...
    Ehhh

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jako że ciągle buduje i często mam problem z prądem


    agregat vs przyłącze budowlane to napisze moje porównanie


    AGREGAT

    WADY


    koszty - trzeba go kupić porządniejsza maszyna trochę kosztuje, tańsza albo nie ma mocy, albo żre paliwo, albo pracuje po swojemu.

    spora waga - trzeba to chować, wyjmować

    pilnowanie - zniknąć może, więc trzeba j.w. , gimnastykować się.

    obsługa - trzeba trochę czasu poświecić, pojechać , kupić i zalać paliwo, filtry wymienić, inne, czasami coś dokręcić

    awaryjność - mimo, że mam dość nowy agregat Hondy to i on czasami ma zły dzień i płata figle, potrafi nierówno pracować, zgasnąć, jakieś śrubki od osłon się poodkręcały, czasami szybko nie odpali

    brak mocy - większe maszyny potrzebują dużo mocy (np. agregat tynkarski), zwłaszcza na starcie, często agregat słabszy nie daje radę

    koszty - średnio 2 x drożej niż prąd z przyłącza

    ZALETY

    mobilność, uniwersalność - możliwość przeniesienia wszędzie, czy zaprania za sobą

    krótszy przedłużacz - porządny i długi sporo kosztuje

    niezależność - własny prąd nie trzeba prosić nikogo

    szybkość - umożliwia wystartowanie z pracami jak prądu nie ma

    ominięcie kosztów przyłącza - w przypadku drogiego przyłącza, ale i tak przyłącze nas nie ominie w ostateczności


    PRĄD Z PRZYŁĄCZ BUD.

    WADY

    czasami brak dostawy - zerwane linie, przerwy konserwacyjne

    inne - wyrzuca zabezpieczenia, czasami zbyt przydział mocy, itd....

    koszt przyłącza - czasami mały , czasami duży

    brak możliwości podłączenia - nie wszędzie ten prąd nam mogą podłączyć

    czas przyłącza - czasami to miesiące oczekiwania

    ZALETY

    bezawaryjność - poza epizodami wspomnianymi, to jest spawa bezawaryjna

    moc - z reguły wystarcza do wszystkiego



    WNIOSKI
    moje zdanie jest takie, że agregat to tylko awaryjne wyjście i na dłuższą metę nie zapewnia ani komfortu, ani oszczędności (poza wyjątkami)
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony