dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzwandzias

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Dom wybudowany ponad 15 lat temu.

    Witam.
    Moj tata wybudowal dom okolo 15 lat temu,niezyje obecnie juz 10 lat i okazalo sie ze owy dom,w ktorym mieszkamy z mama i siostra nie ma odbioru technicznego.Zaczelismy dzialac w tym kierunku,ale ciagle pojawiaja sie schody.Troche w tym winy "taty",ale przeciez nie wyciagne go z grobuTrafilismy troche na niekompetentnego kierownika budowy,wiec moje pytanie jest czy on za cos odpowiada?Dom ma troche przerobek,ktorych nie ma w projekcie,a on uwaza ze nie trzeba nic poprawiac.Najwazniejsze jest to, aby wyprostowac projekt,ale nie wiem od czego tu sie chwycic.Aha,dom jest mieszkalno-uslugowy,w ktorym odkad zostal wybudowany prowdzimy sklep i oczywiscie mieszkamy w nim.Czy ktos moglby mnie w tym pokierowac,wtedy opisalabym wystepujace problemy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Do projektanta z projektem , on dokona kwalifikacji zmian (istotnych i nieistotnych). Jeśli zmiany są uwidocznione w dzienniku budowy, to wziąć też dziennik budowy.
    Jeśli zmiany zostaną zakwalifikowane jako nieistotne, projektant naniesie je na projekcie.
    Jeśli będą istotne, to też naniesie na projekcie lub wykona projekt zastępczy - ale potrzebna będzie zmiana PnB.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzwandzias

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    No dobrze.A co w przypadku gdy dobudowana jest "kotlownia",tego nawet nie ma w projekcie.Jak ten temat ogarnac?Zaznaczam,ze zalezy mi na czasie.Czy jest mozliwe,abym wszystko wyprostowala najpozniej do 20 maja?Dodam,ze paiery,typu elektrownia,gazownia,wodociagi itp mam odswiezone.Zostalo to co najgorsze,czyli sam projekt i zmiany.Obawiam sie tej kotlowni,gdzie stoi piec gazowy,ze to moze mi wadzic,a moze machnac na to reka i poprostu czekac na kare,za wybudowanie kotlowni?Jakiej wielkosci moze byc taka kara,moze to bardziej sie oplaca?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony