dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie Donice/murki oporowe murowane przy tarasie.

    Mam problem.
    Myślę o donicach przed tarasem. Pewnie ich w tym roku nie zrobię ale opracować muszę plan. Zrobiłam proste rysunki. Mam nadzieję, ze coś wyjaśnią.
    Sytuacja wygląda teraz tak:



    Czy fundament i murowane donice/murki muszę robić od gruntu rodzinnego czy może niekoniecznie? Która wersja będzie odpowiednia? Murki z bloczka lub cegły, fundament pewnie lany albo z bloczka. Skarpa wykonana 3 lata temu. Ziemia juz ubita, uleżała, zwarta. Donice bez dna, tylko w celu nadania regularnego kształtu skarpie.
    Wersja A

    Wersja B
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Albo zadałam bardzo banalne pytanie, albo nikt nie murował donic albo coś pokręciłam bo nikt sie nie odezwał
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #3

    Domyślnie

    Wokół domu planuję budowę murka oporowego z kostki granitowej. Mam podniesiony fundament i żeby nie robić skarpy wokół domu wymysliłam sobie murek, który będzie wysoki na około 40 cm w odległości od fundamentu na 1-1.5m.
    Przy samym domu będzie opsaka z żwiru rzecznego na około 30-40 cm a później będzie nasypana ziemia w której posadzę sobie rośliny o takie coś chcę uzyskać, tylko na podwyższeniu:

    http://www.polskiogrod.pl/img/style/n2.jpg

    albo cos takiego jest super:

    http://www.zielonakreacja.pl/obrazki...je/op05/08.jpg

    U mnie kostkę będę układała na podsypce piachu z cementem - suchej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    40cm to niewiele. Mój taras jest wysoki na ok 1m.
    Dziękuję za zdjecia. Chciałabym aby tak właśnie wygladały po wykończeniu te donice:

    Podobają mi się bielone ale ja pójdę raczej w szarości pod kolor elewacji.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie też taras wysoki i wymyśliłem donicę szerokości wewnątrz 60 cm.
    Była murowana razem z tarasem. Jest z nim spięta, fundament donicy trochę płycej niż tarasu.
    Fotki:


  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    O dziękuję! Mamy podobne wysokości widzę. Chyba tej samej wysokości i cokół i taras
    Ja myślę o 3 poziomach i donicach mniejszych, podzielonych, tak troche rozrzuconych, umożliwiających nasadzenia kaskadowe.
    Ale podsunałeś mi pomysl z wykończeniem marmolitem na bazie zywicy. Będzi napewno trwalsze to wykończenie niż tynk ewentualnie farba.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę, że u mnie cokół zdecydowanie wyższy (110 - 120 cm) i taras też.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nasz dom stoi na troche podrównanej górce. Z jednej strony mam cokół 30cm a przy tarasie 1m i potem dalej spadek leci. Troche podrównalismy ale wiecej nie było można bo już stało ogrodzenie na podmurówce robione zanim pomysleliśmy wogóle o budowie. Gdybyśmy równali to wyszlibyśmy z wysokością gruntu prawie w połowie ogrodzenia
    Myslałam też o nasypach kaskadowych, by utworzyc tarasy dla roślin. To napewno urozmaiciłoby teren i ogród ale musiałam zachować możliwość ewentualnego przejazdu na drugą część działki gdyby kiedyś zaszła taka potrzeba. Dlatego zrobiliśmy łagodne spadki.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony