dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1

    Domyślnie SŁUP, FILAR w salonie-inspiracje, realizacje, pomysły

    W centrum domu mam filar o przekroju prostokąta ,który łączy/dzieli salon od części komunikacyjnej,a poniewaz jest on pierwszą "wpadającą w oko" rzeczą po wejściu do domu, chciałabym jakoś specjalnie go wyeksponować.

    Słyszałam o specjalnych farbach-szpachlówkach ,z których można robić na ścianie tzw.przecierki. Interesuje mnie ,czy można coś takiego zrobić samemu czy koniecznie prosić "fachowca". Moze ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami ?
    A może po prostu coś na nim zawiesić?

  2. #2

    Domyślnie

    1.Słup można obłożyć drewnem w tym samym stylu co drzwi wewnętrzne w domu,
    2. można od strony holu powiesić trzy różne obrazki, fotografie, jeden nad drugim w takich samych ramkach,
    3. a można zrobić na słupie domową galerię rodzinnych zdjęć, podświetlając owe zdjęcia halogenami umieszczonymi w suficie z czterech stron słupa.

    więcej pomysłów na razie nie mam.

  3. #3

    Domyślnie

    Na slup mozna nalozyc szpachlowke taka jak przy lataniu blachy samochodowej i nalozyc pistoletem na nia farbe metalik w odjechanym kolorze oraz odpowiednio podsiwtlic ,efekt murowany wszczyscy odowiedzajacy beda mysleli ze to powstalo specjalnie na zamowienie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Mam dwa filary wewnątrz i planuje je wykończyć stiukiem, widziałam u znajomych super efekt, taki marmurowy...

  5. #5

    Domyślnie

    za magda72 - w drewnie.

    ewentualnie jakis kamien, piaskowiec moze ?

  6. #6

    Domyślnie

    ja bym obłozyła płytką ceglaną ręcznie formowaną- plus płytki katowe ceglane i efekt super
    Dla chcącego nic trudnego!

  7. #7

    Domyślnie

    hej,
    mam to samo...u nas filar oddziela salon od jadalni i ciągu komunikacyjnego.
    kiedyś myślałem by powiesić na każdej ze stron po zegarze z różnymi czasami ( taki odpał)
    teraz wymyśliłem, że obłożę go płytą drewnianą, zamontuję pułki wkoło, czym zrobię ciekawą ( jak myślę ) biblioteczkę, dostępną z każdej strony domu...
    może być ciekawie...

    pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    Można z niego zrobić Światowida.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9

    Domyślnie filar

    najladniej bedzie wygladal jak zrobisz go stiukiem ,trawertynem ,moze byc tez oblozony piaskowcem wybor nalezy do ciebie
    STWORZYC WNETRZA KTORE NIE SA TERAZ NAJMODNIEJSZE ALE NIGDY NIE WYJDA Z MODY

  10. #10

    Domyślnie

    Wpisz w google "piaskowiec elastyczny"

    przepraszam, ale nie umiem wklejać adresów

    dla mnie to super rozwiązanie.,

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta-mam niebieski dach
    Wpisz w google "piaskowiec elastyczny"

    przepraszam, ale nie umiem wklejać adresów

    dla mnie to super rozwiązanie.,

    pomysł jest super, a efekt też, muszę tylko rozpoznać ile to kosztuje i czy samemu mozna to nałożyc
    http://www.creo.waw.pl/wnetrza/nr10_resize.jpg

  12. #12

    Domyślnie

    Farby strukturalne też są OK. Właśnie robiliśmy sami w weekend w przedpokoju i wyszło bardzo ładnie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał oorbus
    hej,
    mam to samo...u nas filar oddziela salon od jadalni i ciągu komunikacyjnego.
    kiedyś myślałem by powiesić na każdej ze stron po zegarze z różnymi czasami ( taki odpał)
    teraz wymyśliłem, że obłożę go płytą drewnianą, zamontuję pułki wkoło, czym zrobię ciekawą ( jak myślę ) biblioteczkę, dostępną z każdej strony domu...
    może być ciekawie...

    pozdro
    Pomysł z biblioteczką super

  14. #14

    Domyślnie

    proszę wklejajcie wasze kolumny

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    proszę wklejajcie wasze kolumny
    podciągam temat - pomysł z biblioteczką też mi się podoba -ale fajnie by było zobaczyć zdjęcie ,bo te półeczki nie mogą zabierac za dużo miejsca tzn.muszą być płytkie i najlepiej podświetlone.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    najpiekniejszą kolumnę to widziałam w mieszkaniu kasiorka. mam nadzieję, że mnie nie zabije, za wklejenie tu tego zdjęcia

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Na środku mamy filar nośny w kształcie prostokąta. Na nim dwa mijajace sie podciągi. Domurowaliśmy kawałeczek scianki przy nim. Z jednej strony stanie lodówka w kuchni, za tą ścianką a z drugiej będzie barek dostępny od strony salonu i jadalni.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #18

    Domyślnie Re: FILAR w centrum domu -jak ozdobić?

    Cytat Napisał kasiola
    Słyszałam o specjalnych farbach-szpachlówkach ,z których można robić na ścianie tzw.przecierki. Interesuje mnie ,czy można coś takiego zrobić samemu czy koniecznie prosić "fachowca". Moze ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami ?
    ja sama kładłam na ścianę strukturę, łatwe i fajna zabawa

  19. #19

    Domyślnie SŁUP w salonie-inspiracje

    szukam inspiracji co zrobić ze słupem w salonie i jako ze nie znalazlam interesującego mnie tematu,takowy zakładam...

    czy możecie pokazać jak u was są zrobione słupy jeśli takowe posiadacie....?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mój słup jest "sztuczny". Został zbudowany z g-k.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony