dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rcflash

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Panele w kilku pomieszczeniach

    Witam,
    poczytałem poradniki o układaniu paneli ale nigdzie nie piszą jak ułożyć panele w kilku pomieszczeniach - to znaczy czy da się sensownie zrobić tak żeby panele były ułożone jednym cięgiem w przedpokoju i płynnie przechodziły do 3 pokojów czy też należy panele ciąć na progach do pokojów i w pokojach układać niezależnie od przedpokoju (+listwy podłogowe na progach maskujących łączenie).

    Rysunek obrazujący problem:


    Problem jest chyba taki że panele jak zacznę układać od prawej strony rysunku to w każdym pokoju muszę już układać od strony prawej czyli w pokoju nr 2 musiałbym zacząć od wąskiego panelu oznaczonego na czerwono. Chyba ciężko by było dokładnie przyciąć ten czerwony panel żeby się potem wszystko zgodziło....

    Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Panele łączone zatrzaskiem na klik.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Z tego co ja się orientowałem i jak mi położono panele, to lepiej rozdzielić każdy pokój osobno.

  3. #3

    Domyślnie

    ważne jest też położenie okien, a co za tym idzie kąt padania światła.

    Układa się podajże prostopadle do okna.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rcflash

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Okna są tylko w pokojach i albo są na dole poziomo albo na górze też poziomo także to co narysowałem pokazuje panele prostopadle do wszystkich okien.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Panele w kilku pomieszczeniach

    Cytat Napisał rcflash
    Witam,
    poczytałem poradniki o układaniu paneli ale nigdzie nie piszą jak ułożyć panele w kilku pomieszczeniach - to znaczy czy da się sensownie zrobić tak żeby panele były ułożone jednym cięgiem w przedpokoju i płynnie przechodziły do 3 pokojów czy też należy panele ciąć na progach do pokojów i w pokojach układać niezależnie od przedpokoju (+listwy podłogowe na progach maskujących łączenie).

    Nie ryzykuj, rozcinaj poszczególne płaszczyzny paneli, rób między nimi szczelinę dylatacyjną i przykrywaj ją listwą. teraz można kupić te listwy odstające od panela dosłownie na 2-3mm, to nie tylko nie szpeci, ale moim zdaniem wręcz ładnie rozdziela optycznie pomieszczenia, o żadnym potykaniu się oczywiście nie ma mowy.
    A panele jednym ciągiem, pomijając nawet problemy wykonawcze o których piszesz, to ogromne ryzyko rozłamywania i rozłażenia się ich w przejściach.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Jak najbardziej przerwy dylatacyjne między pomieszczeniami a łączenie możesz tak zrobić że będzie chowało się pod skrzydłem.Na początku układa się według zaleceń a to światło a to okno a później przychodzą meble, jakiś dywanik i mało co widać tych paneli no chyba że ma się salony.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rcflash

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne wszystkim za porady - zatem robię osobno każde pomieszczenie. Łączenia będą na linii drzwi + ładne listwy i będzie git.

  8. #8

    Domyślnie

    Zaraz zaczną krzyczeć, że całość ma iść jednym ciągiem Ja natomiast radzę tak jak koledzy powyżej, żeby każde pomieszczenie robić oddzielnie. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, każdy robi tak, jak mu się podoba, ale tak jest bezpieczniej moim zdaniem.

  9. #9

    Domyślnie Re: Panele w kilku pomieszczeniach

    Mam bardzo podobny układ pomieszczeń jak Ty. Różnice polegaja na tym, że w tym górnym pokoju mam kafle (kuchnia), a w końcówce przedpokoju (tam gdzie jest napis) jest łazienka(kafle), na reszcie powierzchni mam panele (firma Tarkett) bez progów - położone jednym ciągiem. Przez 4-5 lat nie zaobserwowałem rozchodzenia się paneli. Twoje obawy w miejscu gdzie narysowałes czerwona kreske od strony wykonania sa bezzasadne - troszkę wiecej pracy ale do zrobienia bo od strony ściany masz dylatację. Ja tez układałem od prawej do lewej a najdłuższy skaładak paneli miałem przedpokój-pokój (ok 10 mb) - w trzy osoby jakoś poszło Dodam, że - patrząc na Twój rysunek - w pokoju okno jest na dolnej ścianie a w pokoju 2 na bocznej-lewej i przy moim kolorze i słojach na panelach (dąb miodowy?) mój wzrok niczego niepokojącego nie zauważył. Na koniec dodam,że wczesniej robiłem remont kapitalny i bardzo dobrze wyrównałem podłogi (wylewka samopoziomująca).

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Panele w kilku pomieszczeniach

    Cytat Napisał gonsiorek
    Mam bardzo podobny układ pomieszczeń jak Ty. Różnice polegaja na tym, że w tym górnym pokoju mam kafle (kuchnia), a w końcówce przedpokoju (tam gdzie jest napis) jest łazienka(kafle), na reszcie powierzchni mam panele (firma Tarkett) bez progów - położone jednym ciągiem. Przez 4-5 lat nie zaobserwowałem rozchodzenia się paneli.
    Znam starszego pana, który całe życie pali papierosy jeden za drugim, dożywa obecnie w dobrym względnie zdrowiu osiemdziesiątki. Czy to jest wystarczający dowód na to, że papierosy nie szkodzą? Czy tylko o niczym nie świadczący pojedynczy przypadek?

    U Ciebie "nic się nie dzieje". I super, pogratulować. Zagwarantujesz jednak, najlepiej finansowo, że u kolegi też nic się nie stanie?
    Sytuacja, w której na skutek zmian wilgotności po sezonie grzewczym jeden pokój (podłoga w nim) odpręża się w jedną stronę, drugi w drugą, a na środku przedpokoju powstaje nam w rezultacie szpara, nie jest przecież wydumanym przypadkiem typu "a jak piorun trzaśnie w sąsiada, a obok dziecko w łóżeczku będzie spało", tylko zupełnie realnym scenariuszem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie Re: Panele w kilku pomieszczeniach

    Cytat Napisał Jarek.P
    Sytuacja, w której na skutek zmian wilgotności po sezonie grzewczym jeden pokój (podłoga w nim) odpręża się w jedną stronę, drugi w drugą, a na środku przedpokoju powstaje nam w rezultacie szpara, nie jest przecież wydumanym przypadkiem typu "a jak piorun trzaśnie w sąsiada, a obok dziecko w łóżeczku będzie spało", tylko zupełnie realnym scenariuszem.
    J.
    Zgadzam się, i nie mam zamiaru nikogo przekonywać - opisałem swój przypadek, który poczyniłem zupełnie świadomie

  12. #12

    Domyślnie Re: Panele w kilku pomieszczeniach

    Cytat Napisał Jarek.P
    Nie ryzykuj, rozcinaj poszczególne płaszczyzny paneli, rób między nimi szczelinę dylatacyjną i przykrywaj ją listwą. teraz można kupić te listwy odstające od panela dosłownie na 2-3mm, to nie tylko nie szpeci, ale moim zdaniem wręcz ładnie rozdziela optycznie pomieszczenia, o żadnym potykaniu się oczywiście nie ma mowy.
    A panele jednym ciągiem, pomijając nawet problemy wykonawcze o których piszesz, to ogromne ryzyko rozłamywania i rozłażenia się ich w przejściach.
    Polecam listwy nie płaskie, tylko lekko zaokrąglone. Te płaskie niby "nieodstające" nie trzymają jednej linii i z czasem się odkształcają, przez co przestają przylegać do paneli na całej długości. Jednym słowem "niewypał".

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Mam podobny układ i ze względów logistycznych (przestawianie mebli itp.) muszę układać równolegle do okien.
    Zauważyłem, że są panele z lekko ścietymi krawędziami, tak, że po ułożeniu tworzą się małe rowki.
    Czy przy równoległym do okien ułożeniu nie będą wizualnie korzystniejsze dając zamierzony, a nie przypadkowy cień?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    Zauważyłem, że są panele z lekko ścietymi krawędziami, tak, że po ułożeniu tworzą się małe rowki.
    Czy przy równoległym do okien ułożeniu nie będą wizualnie korzystniejsze dając zamierzony, a nie przypadkowy cień?
    Efekt zamierzonego cienia będzie na pewno korzystniejszy, ale wyobraź sobie zamiatanie takich paneli...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Słuchajcie ja również mam pytanko dotyczące paneli, a mianowicie czy panele mozna połozyc na cos takiego jak płyte paździerzową, czy ma to wogóle jakiś sens czy panele sie nie powyginają, a jesli nie to co trzeba pod spód, aby np. było cieplej, chodzi mi o to czy da rade ułozenie ich bez robienia wylewki ?

  16. #16

    Domyślnie

    Czy pod tą płytą jest goła ziemia? Jeśli tak to nie warto sobie gitary zawracać. Żadna folia nie pomoże moim zdaniem panele i tak nabiorą wilgoci..chociaż to zależy co tam jest pod spodem i czy jest wilgotno. Ktoś ma inne zdanie?

  17. #17

    Domyślnie

    hmmm tak szczerze to wiem ze te płyty paździerzowe leżą na legarach, wiec zdaje mis sie ze jest z z,5 metra przepasci ;d i ziemia.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    Efekt zamierzonego cienia będzie na pewno korzystniejszy, ale wyobraź sobie zamiatanie takich paneli...

    J.
    a do odkurzacza nie masz szczotki do paneli? do kafelek ?
    tam trza nacisnac taki guziczek czy zapadke i wyskakuja male szczotki pod spodem
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    a do odkurzacza nie masz szczotki do paneli? do kafelek ?
    tam trza nacisnac taki guziczek czy zapadke i wyskakuja male szczotki pod spodem
    Oj wiem, że się da, ale zawsze to komplikacja. Tym większa, że o ile na piach wystarczy faktycznie odkurzacz ze szczotką na ssawce, tak jakieś przyklejone brudy mogą być o wiele bardziej męczące.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no wiesz wystarczy ze kupisz sobie lapcie i pozyczysz je goscia nie beda lazili w buciorach
    to sie nic nie przyklei
    a jak cos rozlejesz to albo mopik albo mozna kupic jakies uzadzonko co czysci para pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony