dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    - Bez dogrzewania (c.o.) ale wraz z cwu u mnie średnia to 43 gr/1 kWh (taryfa nocna, 3 osoby., pralka, zmywarka, indukcja, ogrzewacz elektryczny, reku i parę jeszcze trochę zwykłych halogenow więc można to jeszcze zmniejszyć ciut)
    - Z dogrzewaniem (c.o.) 34 gr.
    - Średnia dobowo to 10-11 kWh wraz z cwu ale bez dogrzewania


    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio
    No chyba nie do konca. Jakie moga byc ronice w cenie energii w Polsce? U mnie teraz jakies 52gr/kWh (zmienna za energie + zmienna za dystrybucje). Nie licze "abonamentow"..
    A właśnie -- nie liczysz abonamentów.

    A w tych abonamentach często siedzi różnica.
    Inaczej będzie wyglądać rachunek, gdy masz co miesiąc spisywane liczniki -- wyższy abonament, rachunek odzwierciedla zużycie.
    Inaczej będzie wyglądać, gdy masz spisywane co pół roku -- znacznie niższy abonament, rachunek odzwierciedla średnie zużycie i prognozy.

    Sam koszt energii to też dwie części -- opłata zmienna za energię i opłata zmienna za przesył. Mogą się one zmieniać w zależności od producenta (ta pierwsza) i dostawcy (ta druga) prądu.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Cytat Napisał qqlio
    No chyba nie do konca. Jakie moga byc ronice w cenie energii w Polsce? U mnie teraz jakies 52gr/kWh (zmienna za energie + zmienna za dystrybucje). Nie licze "abonamentow"..
    A właśnie -- nie liczysz abonamentów.

    A w tych abonamentach często siedzi różnica.
    Inaczej będzie wyglądać rachunek, gdy masz co miesiąc spisywane liczniki -- wyższy abonament, rachunek odzwierciedla zużycie.
    Inaczej będzie wyglądać, gdy masz spisywane co pół roku -- znacznie niższy abonament, rachunek odzwierciedla średnie zużycie i prognozy.

    Sam koszt energii to też dwie części -- opłata zmienna za energię i opłata zmienna za przesył. Mogą się one zmieniać w zależności od producenta (ta pierwsza) i dostawcy (ta druga) prądu.
    Probowalem kiedys sprawdzic, jak by wygladaly moje oplaty, po zmianie dostawcy i przy jeszcze paru innych mykach, ale w praktyce nic bym nie zyskal.
    Ale zapomnialem przede wszystkim, ze sa rozne taryfy - noc/dzien itd. Ja mam G11 - stala oplata cala dobe. Zastanawialem sie nad taryfa nocna (bojler), ale przy sposobie w jaki go uzywam chyba bym nic nie osiagnal.

    Ja w kazdym razie podalem i PLN i kWh
    Pozdrawiam

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Taryfa dwustrefowa o ile pamiętam ma sens gdy się zużywa 30% prądu w nocnej strefie taryfowej. Można to łatwo przeliczyć i sprawdzić.

    Ja w mieszkaniu mam G11 i dobrze, bo bym zbankrutował gotując żarcie na elektrycznej kuchence w G12.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Ja płacę 0,56 PLN/kWh.

    Ludzie, porównywanie wysokości rachunków nie ma sensu!

    Sens ma tylko i wyłącznie porównywanie ZUŻYCIA!
    eeee tam prowadzę dość szczegółowy zapis swojego zużycia, ale w skrócie porównuję sobie tylko wynik końcowy - ile muszę zapłacić, ceny nie są aż tak różne, ja płacę miesięcznie 26 zł jakiejś tam opłaty, bo dużo zużywam, gdybym zużywał mniej miałbym kilka złotych, czyli 20zł mniej ale to w ostatecznym rozrachunku nie stanowi aż takiej różnicy, żeby nie porównać z kimś innym. Jeśli mi wzrośnie/ spadnie o 50zł na mies to mogę rozpatrywać szczegółowo co się zmieniło w moim zużyciu, ale dla takiego ogólnego porównania to nie ma co się tak rozdrabniać...

    Moim zdaniem jest sens podawania tylko wysokości rachunku, bo:
    1. W tym wątku widać było sens, gdy padały uwagi, że 300/mies to dużo a na 2 mies to już norma, przy takiej tolerancji błędu sensu nie miałoby właśnie pochylanie się nad jakimiś groszowymi różnicami...
    2. Pytanie brzmiało: ile płacicie a nie ile zużywacie

    ale to oczywiście nie zamyka drogi dociekliwym ile mogliby zapłacić mniej gdyby wzięli inną taryfę/dostawcę/itd.... i skąd takie rachunki a nie inne...

  6. #46

    Domyślnie

    U naszego dostawcy taryfa nocna obejmuje także 2 godziny w...dzień. Zatem jeśli ktoś przebywa w tym czasie w domu, może gotować



    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Taryfa dwustrefowa o ile pamiętam ma sens gdy się zużywa 30% prądu w nocnej strefie taryfowej. Można to łatwo przeliczyć i sprawdzić.

    Ja w mieszkaniu mam G11 i dobrze, bo bym zbankrutował gotując żarcie na elektrycznej kuchence w G12.

  7. #47

    Domyślnie

    U każdego chyba sprzedawcy w taryfie dwustrefowej tańsza taryfa obejmuje także godziny pomiędzy 13 a 15. Poza tym niektórzy sprzedawcy oferują taryfy weekendowe ale to sie chyba srednio opłaca bo z regóły odbijaja to sobie na drozszej strefie. taryfa dwustrefowa jest imho idealna dla tych co własnie grzeja wodę pradem - wystarczy tak dobrac wielkosc biojlera żeby wody wystarczało z nocnego grzania na poranny szczyt w łazience a z południowych 2 godzin na szczyt wieczorny. Sam mam teraz g11 ale to z racji posiadania gazu i grzania sie gazem oraz całej kuchni w prądzie. W starym domu były 2 termy zasialne przez programator który pilnował zeby ładowały sie tylko w taniej taryfie.
    Jak ktos chce sprawdzić ile moze oszczedzic to polecam skorzystanie ze strony verivox.pl Jest tam niezły kalkulator i mozna przejżec wszystkie oferty dla danego regionu. Wystrczy wstukac kod pocztowy i rodzaj taryfy.

  8. #48

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Obecnie w nowym domu płacę rachunek około 170 zł/miesiąc. Zużywam do 250 KWh/miesiąc przez ostatnie pół roku.Osoby 2 dorosłe + 2 dzieci.Większość żarówek energooszczędnych w tym 7 LED.Non stop akwarium i piec z podajnikiem,zamrażarka,lodówka.Sporadycznie komputery,TV,piekarnik,mikrofala,pralka.Płacicie mniej czy więcej ?

  9. #49

    Domyślnie

    Norma to 150-250 zł. Nie znam osób, które płacą mniej w domkach (chyba, że w nim mało przebywają), mało też takich, które płacą więcej przy standardowym użytkowaniu i rodzinie. Sporo zżerają rzeczy, które są włączone non-stop np. piec elektryczny zimą, monitoring 24h (jeśli ktoś posiada), a jednostkowo np. bieżnia elektryczna itp. elementy.

  10. #50

    Domyślnie

    Średnia miesięczna za ostatnie pół roku (ENERGA):
    zużycie: 445 kWh
    rachunek: 217 zł

    3 osoby+1 dojeżdżająca
    w w sezonie letnim, gdy nie chodzi piec na ekogroszek CWU podgrzewana grzałką w zbiorniku 140 dm3 tylko w godzinach tańszej taryfy - trzy razy w ciągu doby
    kuchnia indukcyjna
    czajnik elektryczny
    1 TV + tuner satelitarny
    dwa komputery (stacjonarny+laptop)
    żarówki w większości energooszczędne
    na zewnątrz na razie tyko jeden halogen nad garażem z czujnikiem ruchu
    nie mamy wyrobionych nawyków oszczędzania światła niestety, ale pracujemy na tym
    Ostatnio edytowane przez daroski ; 29-08-2013 o 09:26
    ---------
    pozdrawiam
    Darek

    projekt Delta z Dobrych Domów
    budowa wystartowała w marcu 2011, zamieszkaliśmy 30 czerwca 2012

  11. #51

    Domyślnie

    rodzina 2+2, gotowanie na gazie, cwu na gaz, kompy, konsola itp., 170 mkw

    2011 3674 kWh 2089 zł
    2012 3499 kWh 2100 zł
    2013 liczę na 2800 kWh

    Jesienią 2012 powymieniałem wszystkie tradycyjne żarówki i halogeny na świetlówki i ledy. 6,5kWh dziennie osiągam w miesiącach letnich gdy dzień długi.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leone
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-343
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrisPL_ Zobacz post
    Norma to 150-250 zł. Nie znam osób, które płacą mniej w domkach (chyba, że w nim mało przebywają), mało też takich, które płacą więcej przy standardowym użytkowaniu i rodzinie. Sporo zżerają rzeczy, które są włączone non-stop np. piec elektryczny zimą, monitoring 24h (jeśli ktoś posiada), a jednostkowo np. bieżnia elektryczna itp. elementy.
    Mam właśnie w ręku fakturę za okres 2013.07.23-2013.09.01 więc 40 dni kwota faktury to 146,38z. więc za miesiąc wyjdzie około 110 zł. taryfa G12w Jest to faktura z grzaniem CWU.
    Żona z dzieckiem non stop w domu. Wszystko na prąd, urządznia które chodzą bez przerwy to reku i lodówka, Wyposażenie standard bez żadnych wodotrysków. Pralka, zmywarka i automat do chleba tylko nocą a na resztę nie zwracamy uwagi. Żona sporo eksperymentuje w kuchni. Tam gdzie światło używane jest najczęściej (łazienki, kuchnia i salon) są ledy reszta to zwykłe energooszczędne, Oświetlenie ogrodu jeszcze nie skończone więc nie używamy.
    Co ciekawe rachunek nie wiele wyższy niż w malutkim mieszkaniu przed przeprowadzką. Oczywiście zimą rosną ale nie wiem na ile bo ta zima to jeszcze był stan budowy.
    Ostatnio edytowane przez leone ; 05-09-2013 o 09:16 Powód: ort

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Smile

    Cytat Napisał leone Zobacz post
    Mam właśnie w ręku fakturę za okres 2013.07.23-2013.09.01 więc 40 dni kwota faktury to 146,38z. więc za miesiąc wyjdzie około 110 zł. taryfa G12w Jest to faktura z grzaniem CWU.
    Żona z dzieckiem non stop w domu. Wszystko na prąd, urządznia które chodzą bez przerwy to reku i lodówka, Wyposażenie standard bez żadnych wodotrysków. Pralka, zmywarka i automat do chleba tylko nocą a na resztę nie zwracamy uwagi. Żona sporo eksperymentuje w kuchni. Tam gdzie światło używane jest najczęściej (łazienki, kuchnia i salon) są ledy reszta to zwykłe energooszczędne, Oświetlenie ogrodu jeszcze nie skończone więc nie używamy.
    Co ciekawe rachunek nie wiele wyższy niż w malutkim mieszkaniu przed przeprowadzką. Oczywiście zimą rosną ale nie wiem na ile bo ta zima to jeszcze był stan budowy.
    Witam

    Też mam taryfę G12 w tylko na drugim końcu naszego pięknego kraju
    Możesz podać dzienne średnie zużycie w I II taryfie ??
    Ostatnio edytowane przez krbaton ; 06-09-2013 o 11:49 Powód: niedokończone

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leone
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-343
    Posty
    78

    Domyślnie

    z ostatniej faktury:
    1 taryfa - 2,1 / dzień
    2 taryfa - 5,3 / dzień

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał leone Zobacz post
    z ostatniej faktury:
    1 taryfa - 2,1 / dzień
    2 taryfa - 5,3 / dzień
    A ile zużywa PC na podgrzanie CWU ?? bo wychodzi, że u mnie to chyba sąsiad się jeszcze podłączył

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał krbaton Zobacz post
    A ile zużywa PC na podgrzanie CWU ?? bo wychodzi, że u mnie to chyba sąsiad się jeszcze podłączył
    A ile kosztuję kW na północy ? To chyba ENEA ?
    Takie porównanie różnych ZE

  17. #57

    Domyślnie

    220 zł. Kuchenka indukcyjna, piekarnik elektryczny, dwa komputery stacjonarne, tv, lodówka, pralka , zmywarka-standard. ogrzewanie wody gazem. żarówki albo energooszczędne albo ledy.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leone
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-343
    Posty
    78

    Domyślnie

    Ostatnio pompy nie obserwowałem ale jak jakoś latem pare dni śledziłem zużycie to wychodziło od 1,4 kW do 1,8 kW na dobę oczywiście w 2 taryfie
    U mnie na pomorzu Energa i ceny w G12W brutto to 0,7469 zł i 0,3572 zł. Miały być jakieś obniżki ale to chyba tylko w Tauronie.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał leone Zobacz post
    Ostatnio pompy nie obserwowałem ale jak jakoś latem pare dni śledziłem zużycie to wychodziło od 1,4 kW do 1,8 kW na dobę oczywiście w 2 taryfie
    U mnie na pomorzu Energa i ceny w G12W brutto to 0,7469 zł i 0,3572 zł. Miały być jakieś obniżki ale to chyba tylko w Tauronie.
    To rzeczywiście bardzo mało, zresztą jak na rodzinkę cały czas w domu to masz bardzo małe zużycie
    U mnie na południu Tauron - tatyfa G12W - I tatrfa : 06:00-13:00 15:00-22:00 14 godzin brutto 0,7877, II taryfa 13:00-15:00 22:00-06:00 oraz cały weekend brutto 0,2792

    Ja też mam wszystko na prąd : reku, lodówka + podtrzymanie 2x TV i dekoder 24 h , pralka i zmywarka A+ właściwie zasuwają zazwyczaj w II taryfie, PC działa w II taryfie ok 3 h i I ok 2 h ( wodę grzeje do 45 st ) a w weekend do 60 st, żarówki wszystkie LED gu 10 smd + 5 x energooszczędne ale to wszystko oczywiście na raz nie działa szczególnie, że połowę dnia nas nie ma bo pracujemy.

    Ale takiego zużycia to nie mam

    Średnio wychodzi:
    I taryfa - 5 kW / dziennie
    II taryfa - 9,4 kW / dziennie

    Pozdrawiam z południa

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leone
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-343
    Posty
    78

    Domyślnie

    To jeszcze małe sprostowanie: żona z dzieckiem cały czas w domu, ja właściwie tylko wieczorami i w weekendy ale moje dziecko jeszcze nie dokłada się do zużycia prądu bo to 2 miesięczny niemowlaczek.
    Narazie jestem bardzo zadowolony ale przede mną pierwsza pełna zima więc zobaczymy co wyjdzie. Takie zużycie jak twoje wychodziło mi w marcu jak działąło jeszcze ogrzewanie.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony