dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafcioso

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z ulozeniem drewnianej podlogi

    Mam problem z zainstalowana w domu drewniana podloga...
    Otoz wynajeta przezemnie firma zainstalowala mi w domu drewniana podloge z gotowych elementow (nie wymagajaca cyklinowania).
    Wszystko pieknie, ale po zakonczonej pracy wyszly dwa problemy:
    1. panele zamontowane sa nierowno, tzn. ich laczenia sa bardzo rozne. Na niektorych przylegaja do siebie scisle, w innych miejscach sa odstepy dochodzace nawet do jednego milimetra (sa bardzo widoczne). Oczywiscie nie podoba mi sie tak wykonana praca, ale wlasciciel firmy wykonujacej twierdzi, ze to prawidlowo zamontowana podloga i tak powinno byc, a na dodatek za pol roku to wszystko samo sie wypelni... Czy rzeczywiscie podloga po ulozeniu moze miec tak rozne laczenia i czy one same sie wypelnia, czy gosc sciemnia zakrywajac nieudolnosc wykonania?
    2. w jednym miejscu zamontowano ewidentnie uszkodzona klepke. Firma stwierdzila, ze bez problemu to wymieni (klepka na samym srodku pokoju). Wiec dlutem wyrwano kilka klepek i w to miejsce wklejono nowe (pozbawione czesci piora, zeby weszly w srodek podlogi). Czy tak uzdatniona podloga zachowa wszystkie swoje wlasciwosci? Czy tak jak twierdza ludzie z firmy nie zmieni sie jakosc i wytrymalosc podlogi w tym miejscu?

    Bardzo prosze o pomoc - musze niebawem zaplacic za ta usluge i jak sie domyslam, po zaplacie moze byc roznie...
    Dodam, ze wszystkie materialy zostaly zakupione w tej samej firmie i ona sama wczesniej sprawdzila dom pod katem mozliwosci montazu.

  2. #2

    Domyślnie

    Przydały by się jakieś zdjęcia..bez tego nikt nie powie czy tak ma być, lub czy jest dobrze czy źle..

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafcioso

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    probowalem, ale niestety nic nie widac... Nikt nie orientuje sie w tym temacie? Nikt nie mial podobnego problemu?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Re: Problem z ulozeniem drewnianej podlogi

    Cytat Napisał Rafcioso
    Mam problem z zainstalowana w domu drewniana podloga...
    Otoz wynajeta przezemnie firma zainstalowala mi w domu drewniana podloge z gotowych elementow (nie wymagajaca cyklinowania).
    Wszystko pieknie, ale po zakonczonej pracy wyszly dwa problemy:
    1. panele zamontowane sa nierowno, tzn. ich laczenia sa bardzo rozne. Na niektorych przylegaja do siebie scisle, w innych miejscach sa odstepy dochodzace nawet do jednego milimetra (sa bardzo widoczne). Oczywiscie nie podoba mi sie tak wykonana praca, ale wlasciciel firmy wykonujacej twierdzi, ze to prawidlowo zamontowana podloga i tak powinno byc, a na dodatek za pol roku to wszystko samo sie wypelni... Czy rzeczywiscie podloga po ulozeniu moze miec tak rozne laczenia i czy one same sie wypelnia, czy gosc sciemnia zakrywajac nieudolnosc wykonania?
    2. w jednym miejscu zamontowano ewidentnie uszkodzona klepke. Firma stwierdzila, ze bez problemu to wymieni (klepka na samym srodku pokoju). Wiec dlutem wyrwano kilka klepek i w to miejsce wklejono nowe (pozbawione czesci piora, zeby weszly w srodek podlogi). Czy tak uzdatniona podloga zachowa wszystkie swoje wlasciwosci? Czy tak jak twierdza ludzie z firmy nie zmieni sie jakosc i wytrymalosc podlogi w tym miejscu?

    Bardzo prosze o pomoc - musze niebawem zaplacic za ta usluge i jak sie domyslam, po zaplacie moze byc roznie...
    Dodam, ze wszystkie materialy zostaly zakupione w tej samej firmie i ona sama wczesniej sprawdzila dom pod katem mozliwosci montazu.
    Pierwszy problem mógł wyniknąć z kilku przyczyn:
    1. Niedokładnie obrobione elementy /rzadkość, ale występuje/.
    2. Niejednorodnie wysuszone elementy/ j.w./.
    3. Nieszczelne opakowanie oraz niewłaściwe składowanie.
    4. Nierówna posadzka /tu podłoga w rozwinięciu ma większą powierzchnię niż
    w obrysach, szczeliny sumarycznie odpowiadają różnicy w powierzchniach/.
    5. Brak staranności w układaniu.
    Drugi problem jak w pkt 5 powyżej. Podłogi gotowe mają do siebie to, że są gotowe i wymagają dokładności przy układaniu. Trudno tu mówić o póżniejszych korektach. Pozdrawiam.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    malo tego same elementy moga byc nierowna nawet jesli sa a miales nierowna posadzke ...problem z dokladnym dopasowaniem jak rozumiem dlugic elementow gotowy...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafcioso

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podloga jest bardzo rowna, bez uwag.
    Firma to sprawdzala rowniez wczesniej i to potwierdzali.
    Widze wiec, ze to raczej spartaczona robota jednak

    A co z tymi naprawami? Czy to nie przyniesie mi jakis problemow w przyszlosci? Czy podloga nie straci przez te operacje swojej trwalosci?

  7. #7

    Domyślnie

    Lub wina materiału. Poradnik jak wkleić zdjęcia masz na forum.. zresztą masz tu link
    http://forum.muratordom.pl/jak-wklei...ia,t138412.htm

    bez zdjęć niewiele więcej się dowiesz..

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafcioso
    Podloga jest bardzo rowna, bez uwag.
    Firma to sprawdzala rowniez wczesniej i to potwierdzali.
    Widze wiec, ze to raczej spartaczona robota jednak

    A co z tymi naprawami? Czy to nie przyniesie mi jakis problemow w przyszlosci? Czy podloga nie straci przez te operacje swojej trwalosci?
    Samo wklejanie nowych elementów posadzki w miejsce uszkodzonych jest wykonane prawidłowo. pióra muszą zostac obciete ponieważ inaczej nie włoży sie nowej deski. Ponieważ jest klejona do podłoża nic sie w tym miejscu nie stanie. pełny spokój.
    Może być to jedynie sprawa estetyki (wygląd). To miejsce musi wyglądać jak pozostałe. Masz prawo równiez do pewnego upustu np. na dobre wino.
    Jezeli była to podłoga na zatrzaski, to szpar nie powinno być. W innym przypadku niewielkie szczeliny mogą się przytrafić. Jeżeli wynikają one z tolerancji wynikającej z wymiarów znajdujących się w normi to nic nie zdziałasz.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Rafcioso
    Podloga jest bardzo rowna, bez uwag.
    Firma to sprawdzala rowniez wczesniej i to potwierdzali.
    Widze wiec, ze to raczej spartaczona robota jednak

    A co z tymi naprawami? Czy to nie przyniesie mi jakis problemow w przyszlosci? Czy podloga nie straci przez te operacje swojej trwalosci?
    Samo wklejanie nowych elementów posadzki w miejsce uszkodzonych jest wykonane prawidłowo. pióra muszą zostac obciete ponieważ inaczej nie włoży sie nowej deski. Ponieważ jest klejona do podłoża nic sie w tym miejscu nie stanie. pełny spokój.
    Może być to jedynie sprawa estetyki (wygląd). To miejsce musi wyglądać jak pozostałe. Masz prawo równiez do pewnego upustu np. na dobre wino.
    Jezeli była to podłoga na zatrzaski, to szpar nie powinno być. W innym przypadku niewielkie szczeliny mogą się przytrafić. Jeżeli wynikają one z tolerancji wynikającej z wymiarów znajdujących się w normi to nic nie zdziałasz.
    Jarek ja przy takich wymianach pióro zostawiam. Wycinam dół wpustu.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał fredi07
    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał Rafcioso
    Podloga jest bardzo rowna, bez uwag.
    Firma to sprawdzala rowniez wczesniej i to potwierdzali.
    Widze wiec, ze to raczej spartaczona robota jednak

    A co z tymi naprawami? Czy to nie przyniesie mi jakis problemow w przyszlosci? Czy podloga nie straci przez te operacje swojej trwalosci?
    Samo wklejanie nowych elementów posadzki w miejsce uszkodzonych jest wykonane prawidłowo. pióra muszą zostac obciete ponieważ inaczej nie włoży sie nowej deski. Ponieważ jest klejona do podłoża nic sie w tym miejscu nie stanie. pełny spokój.
    Może być to jedynie sprawa estetyki (wygląd). To miejsce musi wyglądać jak pozostałe. Masz prawo równiez do pewnego upustu np. na dobre wino.
    Jezeli była to podłoga na zatrzaski, to szpar nie powinno być. W innym przypadku niewielkie szczeliny mogą się przytrafić. Jeżeli wynikają one z tolerancji wynikającej z wymiarów znajdujących się w normi to nic nie zdziałasz.
    Jarek ja przy takich wymianach pióro zostawiam. Wycinam dół wpustu.
    O tym myślałem, że należy zrobic fachowo. Oczywiście wycinamy wokół pióra deskę i wyjmujemy. Następnie czyscimy z resztek przy piórze i wyjmujemy z wpustu. Nowa deskę od spodu pozbawiamy dolnej części wpustu jak również najczęściej pióra czołowego... itd
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony